Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-07-02T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Uzaktan Eğitimin İş Dünyasına Katkıları

Uzaktan Eğitimin İş Dünyasına Katkıları


Uzaktan Eğitim web teknolojileri ile desteklenen son derece konforlu bir eğitim modeli. Klasik eğitim dünyasında olmayan birçok özelliğide bünyesinde barındırıyor. Dahası eğitim konusunda herhangi bir kısıtlamada yok. İstediğiniz branşta dünyanın bir ucundan kaydolup dersleri takip ederek kaliteli bir eğitim alabilir, süreç sonunda sertifikanınızda alarak bilginizi tescillemiş olursunuz. Hepsi bu kadar. Şimdi detaylı olarak Uzaktan Eğitimin İş Dünyasına Katkıları ‘nı inceleyelim. Bakalım iş dünyasına neler sunuyor.

 

Daha Fazla Kariyer

Kuşkusuz Uzaktan Eğitimin İş Dünyasına Katkıları farkedilmeyecek gibi değil. Örneğin çalışan profesyonellerin kurumsal kariyer basamaklarını süratli bir şekilde tırmanmasına ciddi anlamda destek sağlıyor.  Mevcut statüye ek yeni bir derece, farklı bir sertifika, yada yepyeni bir özellik özgeçmişinize yansır ve kariyerinize ciddi anlamda etki eder.  Uzaktan Eğitim Modeli bunu başarmanın en uygun yollarından biri olarak yıldızı sürekli parlamaya devam ediyor.

 

Daha Eğitimli Personel Çalıştırmak

2020 yılı sadece dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin uzaktan çalışma sistemine yöneldikleri dönem değil, aynı zamanda Uzaktan Eğitim sistemininde daha popüler hale geldiği bir dönem olarak kendini gösteriyor. Dikkat ederseniz uzaktan eğitim metoduyla giderek daha fazla mesleki gelişim kursu sunuluyor.  Bir şirket sahibi olarak personelinizin eğitimine sürekli yatırım yapmak sadece onların kariyerlerine fayda sağlamaz. Çalışanlarınıza yatırım yapmak, şirketinize yatırım yapmakla eş değer önemdedir. İşte bu yatırım imkânı size Uzaktan Eğitim Metodu ile geliyor.

 

Şirket Personelini Elde Tutma

Maliyetli görünsede çok iyi kurgulanırsa  çalışanın elde tutulması, üretkenliği ve bağlılığı açısından oldukça yüksek fayda sağlayacaktır. İş dünyası ağırlıklı sosyal ağ sitesi Linkedin ‘in yaptığı bir araştırma profesyonel iş eğitimi sunulduğu  takdirde personelin % 94'ünün şaşırtıcı bir şekilde o şirkette daha uzun süre ve sadık olarak kalacağını ortaya koydu.

Global analiz ve tavsiye şirketi Gallup'a göre, personelin şirkete bağlılığı ve üretkenliği ile iş başarısı arasında güçlü bir ilişki vardır. Bu, şirketten tamamen bağımsız olarak dünya çapında geçerlidir. Ayrıca Harvard Üniversitesi yetenek geliştirme danışmanlarından biri bu konu hakkında şöyle diyor: "Çalışanlar kendilerini değerli hissetmek istiyor. Tabiki şirket olarak çalışana karşı bu değeri ifade etmenin en iyi yolu ona yatırım yapmaktır." Dahası araştırmanın sonunda çalışan eğitimine yatırım yapmanın çalışanların devamsızlığını bile azalttığı tespit edildi.

 

Grup Çalışması ve Daha İyi Organizasyon

Uzaktan Eğitime katılmak, eğitim ilerledikçe şirket çalışanlarının aşağıdakiler de dahil olmak üzere temel birçok sosyal becerilerini geliştirdiklerini ve daha fazla sosyal olup bireysellikten çıkarak ekip çalışmasına daha çok uyum sağladıklarını göstermiştir.

» Sağlıklı İletişim

» Karşılıklı Müzakere

» Organizasyon Becerileri

İnsanlar bu konudaki çekingenlikleri yok edilmedikçe grup çalışmalarından adeta nefret eder. Bu tabiki içe dönüklüğün ve çekingen yetişmenin bir sonucudur. Ancak uzaktan eğitim metodu, grup çalışması ve kurs arkadaşlarıyla etkileşim içinde olması personelin bu konudaki çekincelerini zihinsel olarak yok edip daha çok sosyalleşmesine vesile olacaktır. Başkalarıyla nasıl iletişim kurulacağını ve ekip olarak daha iyi çalışılacağını öğrenmek, herhangi şirket çalışanı için çok önemli gelişmeler olacaktır. Tabiki bu durumda şirket personelinin bu gelişiminden çok büyük fayda elde edecektir.

 

Yeni İş Bağlantıları

Tıpkı yüzyüze sınıf içi öğrenim metodunda olduğu gibi, uzaktan eğitim metodunda da yeni insanlarla tanışmak imkânları mevcut. Sanal bir iletişim ortamıda olsa karşı tarafta somut olarak gerçek kullanıcılar olduğu için bu oldukça önemli bir nokta. Personel, aldıkları eğitim sırasında başka türlü görüşmeleri kesinlikle mümkün olamayacak insanlarla görüşebilir, etkileşimde bulunur ve birlikte çalışır. Bu durumun personel kariyerlerini ilerletebilecek yönü olduğu gibi şirketinize çok faydası olabilecek profesyonel iş bağlantılar kurma potansiyelide vardır.  Bu, çalışanlarınızın şirketinizin temsilcileri olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaları ve kendilerini ispatlamaları içinde çok iyi bir fırsattır. Sürecin sonunda şirketinizin cirosunu 2 – 3 katına çıkaracak iş anlaşmaları yapılması şirket sahibi olarak sizi oldukça sevindirecektir.

 

Kurumsal Eğitimler

Uzaktan Eğitimin İş Dünyasına Katkıları ‘nı birlikte inceledik. Başarılı olmak isteyen şirketler için personel eğitiminin göz ardı edilmemesi gereken önemini bir kez daha gördük. Şirketiniz için Kurumsal Eğitim talebiniz varsa İstanbul Boğaziçi Enstitüsü, şirketinizin kurumsal eğitim ihtiyaçları konusunda detaylı bir analiz raporu hazırladıktan sonra bir eğitim programı oluşturur. Profesyonel eğitmen beraberliğinde, şirketin gerek personeli gerekse bizzat kendisi için sunulacak eğitimlerden beklentilerini karşılayacak yüksek kalitedeki eğitim programı tasarlanır.


Kurumsal Eğitimler | Kurumsal Eğitim Talebi İçin Tıklayınız »  


 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?