Tıbbi Sekreterlik Kursu [Hasta Kabul Sekreterliği]

Tıbbi Sekreterlik Kursu
28
Haz
SON BAŞVURU TARİHİ:
20/07/2019
Tıbbi Sekreterlik Kursu [Hasta Kabul Sekreterliği]
 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
759.88 ₺ 399.00 ₺

Kursa Nasıl Kaydolurum?

1-İndirimli kurs fiyatının altında ki HEMEN AL butonuna tıklayarak eğitimi sepetinize eklersiniz.

2-Sertifika adres sayfasına ulaştığınızda Enstitü öğrenci kaydınızı ve sertifikayı talep ettiğiniz adresi oluşturursunuz.

3-İşlemi onayladığınızda başvurunuz alınır. Ödemeniz sonrası eğitime hemen başlarsınız.

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Öğrenci işleri, kurs ödemenizden sonra   öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Uzaktan eğitim sisteminde ki  eğitime aynı gün başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız adresinize gönderilir. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 4 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Sertifikalı  Hasta Kabul Sekreterliği Kursu (Tıbbi Sekreterlik Kursu)

Tıbbi sekreterlik yani hasta kabul sekreterliği sağlık sektörü için önemli ve aranan bir meslektir. Sağlık hizmetlerinin verildiği tüm ortamlarda, insan ilişkilerinde belli düzeyde bir yoğunluk gözlenmektedir. Sağlık kuruluşlarında, hasta veya hasta yakınları doktordan önce sekreterle karşılanmaktadırlar yani hasta kabul kursu sonrası sertifikasını alıp işe başlayan kimseler tarafından. Sekreterlik hizmetinin iyi sunulması hem hasta ve yakınlarını rahatlatabilir hem de doktorun işini kolaylaştırabilir. Sağlık sektöründe yeni uygulamaların başlamasıyla özellikle hastalıkların uluslararası kodlama programının yaygın olarak uygulanmaya başlamasından itibaren, tıbbi sekreterlik mesleğine ilgi daha çok arttı. İşlerin daha etkin ve verimli olabilmesi için niteliksiz eleman yerine, yapılan işlerin eğitimini almış kişilerin görevlendirilmeleri, çalışmaların daha düzenli, eksiksiz ve hızlı yürütülmesi sağlanmıştır.

Tıbbi sekreterlik bilinçli bir istihdam yapıldığında, sağlık sektörü için önemli ve gelecekte aranan bir meslek olacaktır. Bu durumda tıbbi sekreterlik sertifikası büyük bir önem kazanacaktır. Hasta kayıt kursu sonunda alacağınız hasta kabul sertifikası sayesinde önemli bir iş imkanı oluşturabilirsiniz. Tıbbi sekreterlik kursu İstanbul ile sınırlı değildir. Tüm Türkiye üzerinden online tıbbi sekreterlik kursu olarak erişebilirsiniz.

Uzman Yorumu

Doç.Dr. Güneş Çetin Gerger:

“Boğaziçi Eğitim Kurumu’na verdikleri, kaliteli ders içeriğine sahip eğitimden dolayı teşekkür ederim. Canlı destek ekibinin hızlı ve nazik desteğinin olması, sertifikayı basılı ve dijital alabilme imkanı ve uluslararası akreditasyona sahip olması bu eğitimleri diğer kurumlardan farklı olarak daha cazip hale getirmiş. Başarılarının devamını dilerim.”

Tıbbi Sekreterin Çalışma Alanları

Tıbbi sekreterlik sertifika sürecini tamamlayan kursiyerlerimiz aşağıda belirttiğimiz sektörlerde çalışmaya başlayabilirler. Bu çalışma alanlarının hasta kabul programı bünyesinde işe girebilirler. Tıbbi sekreterlik belgesi bu tarz yerlerde işe girmek için büyük önem taşımaktadır. Tıbbi sekreterlik kursu fiyatları Boğaziçi Enstitüsü öğrencileri için özel olarak belirlenmektedir.

  • Hastaneler,
  • Sağlık ocakları,
  • Özel laboratuvarlar,
  • Özel muayenehaneler,
  • Eczaneler,
  • Özel radyoloji merkezleri,
  • Sağlık grup başkanlığı,
  • Dispanser,
  • Üniversite hastaneleri,
  • Ecza depoları,
  • Sağlık-Yazılım firmalarıdır.

Tıbbi Sekreteri Diğer Sekreterlerden Ayıran Özellikler

Tıbbi sekreterlik, diğer sekreterlik türlerinden uzmanlık yönü bakımından ayrılmaktadır. Tıbbi sekreter sağlık alanında hizmet verdikleri için bu alanın kendine ait bir meslek dili vardır. Tıbbi sekreterlik uzaktan eğitim sürecinizde tüm bu terimleri öğreneceksiniz. Tıbbi sekreterler, bu dili doğru bir şekilde kullanabilmelidirler. Hastalarla ilgili yazışmaların yapılması, raporların hazırlanması, tıbbi terimlerle olur. Bu yazışmaların doğru bir dille yapılması hayati önem taşır. Sağlık kurumlarında kullanılan Sağlık Kurumu Bilgi Yönetim Sistemi programı kullanır. Bu programı kullanırken almış olduğu anatomi ve fizyoloji, hastalıklar bilgisi, farmakoloji, tıbbi terminoloji bilgilerinden yararlanır. Tüm bu bilgilerin doğru öğrenilmesi açısından tıbbi sekreterlik eğitimi büyük önem taşımaktadır. Eğitim sonunda ise hasta kayıt kabul sertifikası elde edeceksiniz.

Tıbbi Sekreterin Sağlık Ekibi İçindeki Konumu

Hasta kayıt kabul programı yani tıbbi sekreterlik kursu uzaktan eğitim olarak verilmektedir. Tıbbi sekreterlik sınavı sonrasında sertifika elde edeceksiniz. Uzaktan eğitim tıbbi sekreterlik size istediğiniz yerden kursa erişme imkanı vermektedir. Hasta kabul kursu 2019 yılında büyük önem kazanmıştır. Peki tıbbi sekreterlik hasta kayıt kabul kursu sonunda alacağınız sertifika ile sağlık ekibi içerisinde nerede olacaksınız?

Yeterli personelin bulunmadığı hallerde, tıbbi sekreter tarafından yürütülmesi gereken tıbbi dokümanlar, yazılım ve istatistik çalışmaları ne yazık ki halen pek çok sağlık kuruluşunda hemşireler tarafından yürütülmektedir. Hasta kabul ve tıbbi sekreterlik kursu bu sebeple büyük önem taşımaktadır. Oysaki hemşireler hastalarına daha iyi bakmak ve sağlık ekibi içindeki asli görevlerini yerine getirmek amacıyla eğitim almaktadırlar. Ülkemizde giderek artan yüksekokul mezunu hemşireler, tıbbi sekreterlerin bu görevleri üstlenmesi ile gerçek görevlerine odaklanıp daha verimli hizmet verebilecektir. Görev alanının genişliğine rağmen tıbbi sekreterler yerine ebe/hemşire veya bu konuda herhangi bir eğitim almamış lise mezunu kişilerin çalıştırılması birçok sorunu da beraberinde getirir. Bu sebeple tıbbi sekreterlik hasta kabul kursu için öneminin ileride daha da artacağı söylenmektedir.

Tıbbi Sekreterlik Uzaktan Eğitim Süreci

Hasta kabul sekreterlik kursu sonunda alacağınız hasta kabul sekreterliği sertifikası isterseniz dijital olarak isterseniz de belge olarak sizlere sunulmaktadır. Hastane sekreterliği kursu size hastanelerde çalışma imkanı sunmaktadır. Hasta kabul kursu dersleri birçok kurum tarafından verilmektedir. Önemli olan hasta kabul kursları arasından doğru bir seçim yapmaktadır. Uzaktan eğitim hasta kabul kursu sayesinde istediğiniz her yerden derslere erişebilirsiniz. Online tıbbi sekreterlik hasta kayıt kabul kursu size bu açıdan büyük kolaylık sağlamaktadır.

 • Eğitim programı, uzaktan eğitim (interaktif)  formatında hazırlanmıştır. Eğitimler bireysel öğrenme hızına göre tasarlanmıştır. Eğitimin ortalama bitirilme süresi 6 – 10 gündür. Eğitime dilediğiniz zaman başlayabilir ve istediğiniz hızda bitirebilirsiniz. Sertifikanız eğitime başladıktan bir hafta sonra kargoya verilmektedir.
 • Eğitimlere katılım için sınırlama yoktur. İstediğiniz   zamanda ve yerde, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan  eğitim alabilirsiniz.
 • Sertifika sınavı web sitemiz üzerinden yapılır, sınava katılmak için belirli bir gün sınırlama bulunmamaktadır.
 • Sınavda başarılı olan katılımcılar veya eğitimlerin tamamını bitiren katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Eğitim sonunda Tıbbi Sekreterlik Sertifikanızı   alabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda  ICAS onaylı sertifikanızı   alabileceksiniz. Bir uzmanlık eğitiminde iki sertifika almaya hak kazanacaksınız.

 

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası Hakkında

 • Fiziki sertifika veye sınav ücreti gibi ek bir ücret asla alınmamaktadır. 
 • Kargo ücreti Boğaziçi Enstitüsü tarafından karşılanır.
 • Sertifika üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır.
 • Tıbbi Sekreterlik  sertifikası uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir.

 

tıbbi sekreterlik sertifikasıhasta kabul sertifikası

 

 

 

Program sonunda resmi üç sertifika alacaksınız:

1-) Boğaziçi Enstitüsü Hasta Kabul Sertifikası

2-) Boğaziçi Enstitüsü Tıbbi Sekreterlik Sertifikası

3-) ICAS  Onaylı (İngilice) Global Çalışma Sertifikası.

 Havale ve Kredi Kartı ile Ödeme İmkanı

Kampanyalar

 1. Tıbbi Sekreterlik eğitimini alan tüm katılımcılar 119 tl değerindeki Hızlı Okuma Teknikleri eğitiminden ücretsiz faydalanabilir.
 2. Tıbbi Sekreterlik eğitimini alan tüm katılımcılarımız bir sonraki eğitim alışverişinde %20 indirim kazanır.
 3. Tüm fırsatlardan arkadaşınız da faydalanabilir. Arkadaşınla Gel kampanyasıyla hem kendiniz hem de arkadaşınız %15 indirim kazanır.
Kurs Memnuniyeti
iyi dersler dileriz

Eğitim Kurumu

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim programları kariyerini en iyi noktaya getirmek için tasarlandı. Kariyerinde gelişmek ve iş başvurularında bir adım önde olmak adına kendine en uygun programı seçebilirsin. Eğitimleri istediğin zaman, istediğin yerde ve kendi hızında takip edebilme imkanı sunuyoruz; çünkü öğrenmek için en iyi zamanın, senin belirlediğin zaman olduğuna inanıyoruz. Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

4.7

27 İnceleme

5 Yıldız
74%
4 Yıldız
26%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
 • Edameyra Yozlu

  Harika

  Hem hızlı ve pratik hem de eğlenceli bir kurstu. Teşekkür ederim. Yakında sertifikama kavuşacağım.
 • bahartankas

  Çok güzel bir uygulama

  Hızlı ve keyif verici bir ders oldu teşekkürler
 • İbrahim Halil Kiraz

  Ibrahım halil kiraz

  Memnun kaldım gercekten teşekkür ederim hocalarımda
 • CANSEL ARSLAN

  Ben çok memnun kaldım herkeze gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum

  Öncelikle bu güzel çalışmayı hazırlayan ekibe çok teşekkür ediyorum çok guzel hızlı ve eğitici bir çalışma oldu özelliklede çok güvenilir bir site hmmm bu arada danışmanım olan kaan aksoy'a ilgisi anlayışına çok çok teşekkür ediyorum herkeze öneririm.
 • ÖZGÜR DURMAZ

  İlgi alaka anlayış süper????????

  Vermiş olduğunuz iğitim için gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılık için çok teşekkkür ediyorum. Memnun kalınacak bir eğitim verdiniz hakkıyla Özellikle Kaan AKSU Beye anlayışından dolayı teşekkürler☺️
 • Yükleniyor…
759.88 ₺ 399.00 ₺
×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Öğrenci İşleri