Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı

Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı
18
Eyl
SON BAŞVURU TARİHİ:
22/09/2019
Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı
 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
389.99 ₺203.00 ₺

Kursa Nasıl Kaydolurum?

1-İndirimli kurs fiyatının altında ki  HEMEN AL  butonuna tıklayarak eğitimi sepetinize eklersiniz.

2-Sertifika adres sayfasına ulaştığınızda Enstitü öğrenci kaydınızı ve sertifikayı talep ettiğiniz adresi oluşturursunuz.

3-İşlemi onayladığınızda başvurunuz alınır. Ödemeniz sonrası eğitime hemen başlarsınız.

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Öğrenci işleri, kurs ödemenizden sonra öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Uzaktan eğitim sisteminde ki  eğitime aynı gün başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız adresinize gönderilir. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 4 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Online Sosyal Medya Uzmanlık Eğitiminde Neler Öğreneceğim?

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Uluslararası standartlarda hazırlanmış interaktif eğitim programdır. Bu eğitim ile bir sosyal medya uzmanının bilgilerini edinme ve bu bilgileri aktif  kullanma becerilerine sahip olacaksınız.

Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu sosyal medyanın  fonksiyonları esas alınarak, katılımcıların farklı hedefleri çerçevesinde uzmanlaşmalarına imkan verecek derslerden oluşturulmuştur. Özel eğitim kadrosuyla  oluşturulmuş lineer olmayan bütünleşik bir eğitim programıdır. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı sürecine dahil olacaksınız.

İCAS  (İnternational Certification Accreditation Service) onaylı bu eğitim sonunda sosyal medya uzmanı olacaksınız. Uzaktan sertifika sürecine dahil olarak alacağınız sertifika sayesinde iş hayatına da atılabileceksiniz.

 

Sosyal Medya Uzmanlığı Online Eğitim Uzaktan Eğitim Süreci

Sosyal medya uzmanı eğitimi uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilmektedir. Online sosyal medya eğitimi sonrası sosyal medya sertifika programı sürecini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Sosyal medya sertifikası sahibi olacaksınız.

 • Eğitim programı, uzaktan eğitim (interaktif)  formatında hazırlanmıştır.
 • Eğitimlere katılım için sınırlama yoktur. İstediğiniz   zamanda ve yerde, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan  eğitim alabilirsiniz.
 • Online eğitim süresi, bireysel performans ve eğitim hızınıza göre değişmektedir. Öğrenmek için eğitim modülünü ve sınavlarını 72 saatte tekrarlarla bitirmeniz en etkili yöntemdir.
 • Bu sertifika programı,  eğitim müfredatının interaktif modüler eğitim çıktısı olarak toplamda 36 saatlik örgün eğitim olarak verilmektedir.
 • Sertifika sınavı web sitemiz üzerinden yapılır, sınava katılmak için belirli bir gün sınırlama bulunmamaktadır.
 • Sınavda başarılı olan katılımcılar veya eğitimlerin tamamını bitiren katılımcılar sertifika almaya hak kazacaktır.
 • Sınavda başarılı olamayan katılımcılar dilediği kadar tekrar yapabilirler.
 • Eğitim sonunda Boğaziçi Başarı Sertifikanızı   alabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda  ICAS Sertifikanızı   alabileceksiniz. Bir uzmanlık eğitiminde iki sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi Katılımcılara Ne Sağlar?

Sosyal medya eğitimi, sosyal medya programları çerçevesinde İstanbul Boğaziçi Enstitüsü bünyesinde sosyal medya kursu olarak yer alır. Kurs içerisinde alacağınız sosyal medya eğitimleri sizin sosyal medya uzmanlığına daha fazla hakim olmanızı sağlayacaktır. Sosyal medya pazarlama eğitimi sonrasında alacağınız sosyal medya uzmanı sertifikası sayesinde çeşitli kurumlarda bu pozisyonda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Eğitim ile sosyal medyanın temelini  genel bir çerçevede öğreneceksiniz. Ve eğitimin tümünde uzmanlaşacaksınız. Sosyal medya dünyasında işletme ve bireysel hesaplarınızı doğru bir strateji doğrultusunda kullanmayı, kurumsal planlama ve sosyal medya yönetimi sağlamayı tüm detaylarıyla öğreneceksiniz.

 • Sosyal medya platformları ve dinamiklerinin anlaşılması
 • Hedef kitleye yönelik etkin içerik oluşturma ve yönetimi
 • Sosyal medyada hedeflere,  yönelik hedef kitle seçimi, analizi ve yönetimi
 • Platformlarda reklam oluşturma, hedef kitle oluşturarak yayınlama, strateji örneklerini inceleme ve fikir sahibi olma,
 • Sosyal medyada diyalog ve kriz yönetimi,
 • Sosyal medyada etkin kampanya yönetimi ve pazarlama yöntemleri,

Sosyal Medya Yönetim Programı Eğitimine Neden Katılmalısın?

Online sosyal medya uzmanlığı eğitimi, sosyal medya yönetimi sertifika programı anlamına gelmektedir. Sosyal medya programları sayesinde bu dersleri alıp sosyal medya uzmanı olarak iş hayatına atılabilirsiniz.

 • Uzmanlık eğitimini uluslararası akreditasyon kurumu İCAS  onaylı Enstitüden  almak için.
 • İş Mülakatlarında herkesten bir adım önde olmak için.
 • İşinizde yükselmek ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını yakalamak için.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Sosyal medya nedir sorusunu yukarıda tanımladık. Peki sosyal medya nedir biliyoruz ama sosyal medya uzmanı nedir? Basitçe açıklamak gerekirse sosyal medya yönetimi yaparlar. Günümüzde sıklıkla duyduğumuz sosyal medya uzmanlığı kavramı özellikle internetin yaygınlaşmasının ardından bir anda ve inanılmaz bir hızla yayılan kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bilindik medya ve iletişim kavramlarını temelden değiştiren sosyal medya ve sosyal medya uzmanlığı kavramları günümüzde birçok şeyi derinden değiştirmiştir. Peki hayatımıza bu denli bir hızla giren ve köklü bir şekilde birçok şeyi değiştiren sosyal medya alanında çalışan sosyal medya uzmanlığı tam olarak neyi ifade etmektedir?

Sosyal medya uzmanı; belirli bir deneyim ve donanıma sahip olan, kurum ya da markalara kısıtlı argümanlarla maksimum fayda kazandıran kişidir. Sosyal medya uzmanının en büyük sorumluluğu elindeki materyallerle en kaliteli ve kendine özgü çıktılar ve paylaşımlar üretmektir.

Firma ya da markaların dijital dünyada konumlanması, görünür hale gelmesi ve rekabet edebilmesini sağlayan sosyal medya uzmanları aynı zamanda bu amaçla stratejiler hazırlayarak hedefe ulaşmaya çalışırlar. Sosyal medya uzmanı yanında sosyal medya pazarlama uzmanı olarak da çalışabilirsiniz. Kimi kurumlarda sosyal medya uzmanı sosyal medya pazarlama uzmanı rolünde de çalışabilmektedir.

Hedefe yönelmek zordur ama Boğaziçi Enstitüsü’nün sağladığı uzaktan eğitim ile amacınıza ulaşmanız mümkündür.

Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, geçme koşulu olarak yüzdelik bitirme metodu veya online sınav uygulanmaktadır.  Başarı sertifikaları özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Eğitimi başarıyla bitirmeniz halinde dijital sertifikanıza öğrenci profil sayfanızdan erişebilecek ve ücretsiz indirebileceksiniz. Islak imzalı ve onaylı fiziki sertifikalarınız eğitimi bitirdiğiniz hafta adresinize ulaştırılmak üzere öğrenci işleri tarafından  kargoya verilmektedir.

 • Sertifikanın üzerinde not yazmamaktadır.
 • Sertifika üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır.
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir.

Program sonunda iki sertifika alacaksınız:

1-) Boğaziçi Enstitüsü Başarı Sertifikası.

2-) ICAS  Onaylı (İngilizce) Global Başarı Sertifikası.

Sertifika Hakkında

 • Fiziki sertifikanız ücretsizdir. 
 • Kargo ücreti Boğaziçi Enstitüsü tarafından karşılanır, ücretsizdir.
 • Online iş başvurularınız için adınıza özel tasarlanan Dijital Sertifikanız ücretsizdir.
 • Sertifika üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır.
 • Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir.

iyi dersler dileriz

Eğitim Kurumu

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim programları kariyerini en iyi noktaya getirmek için tasarlandı. Kariyerinde gelişmek ve iş başvurularında bir adım önde olmak adına kendine en uygun programı seçebilirsin. Eğitimleri istediğin zaman, istediğin yerde ve kendi hızında takip edebilme imkanı sunuyoruz; çünkü öğrenmek için en iyi zamanın, senin belirlediğin zaman olduğuna inanıyoruz.Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

4.5

2 İnceleme

5 Yıldız
50%
4 Yıldız
50%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
 • ABDULLAH BAYRAKTAR

  Aldığım ikinci eğitim

  Daha önceden hızlı okuma eğitimi almıştım memnun kalmıştım. Bu eğitimide beğendim fakat sertifikamı eğitimi bitidikten ne kadar bi süre sonra hazırlanıyor?
  ÖĞRENCİ DESTEK: Merhaba, eğitimi bitirdikten sonra öğrenci işleri konularınızı kontrol ediyor. Eğitimi başarıyla bitirdiğiniz tespitinden sonra adınıza özel sertifika hazırlanmaya başlıyor
 • Seyma ocakci

  Güzel

  Dijital pazarlamanın genelinden sosyal medya özeline inmesi güzel olmuş. Eğitim bekledğimden kapsamlı buldum. tavsıye ederm
389.99 ₺203.00 ₺
×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Öğrenci İşleri