Hafıza Teknikleri Eğitimi

Hafıza Teknikleri eğitimi
01
Nis
SON BAŞVURU TARİHİ:
07/06/2020
Hafıza Teknikleri Eğitimi
 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
399.00 ₺199.00 ₺

Hafıza Teknikleri Nedir?

İsimleri, denklemleri, listeleri, görevleri, yeni bir dili hatırlamakta kimi zaman zorlanılabilir. Öğrenmeyi ve öğrenme becerilerini yönetmenin temel adımı, hafızayı geliştirmekten geçmektedir.

Bilgileri tek bir seferde kalıcı hafızaya kaydedebilmek için, hızlı öğrenme ve hafıza teknikleri bulunmaktadır. Doğru teknikleri izleyerek, hemen hemen her insan birçok şeyi hatırlayabilme kapasitesine erişebilir.

Hafıza şampiyonlarını ele alalım. Bu insanlar zihinlerini, belli teknikleri izleyerek eğitmişlerdir. Yani zihinsel olarak bu insanların birçok kişiden herhangi bir farkı olmadığını, yalnızca doğru teknikleri kullandıklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Basitçe incelersek hafıza teknikleri hızlı ezberleme, isimleri ve kelimeleri hatırlama, okunan şeyleri akılda tutma, yapılması gereken şeyleri hatırlama konusunda yardımcı olacak teknikleri içermektedir.

Hafıza Teknikleri Eğitimi Neden Almalıyım?

Hafıza teknikleri eğitimi, günlük hayatta ihtiyaç duyulacak bilgileri hatırlamayı kolaylaştıracaktır. Beyni bir dahili belleğe benzettiğimizde, yaşam süresince depolanan pek çok bilginin esasında her zaman zihinde yer aldığını varsayabiliriz. Bu bilgileri yalnızca daha etkin bir şekilde akılda tutmak ve günlük hayata uyarlamak yeterlidir.

Hafıza tekniği eğitimlerinde, kolay öğrenme için, çeşitli testlerle ön plana getirilen beceriler kazandırmak ana hedeftir. Dikkati toplamak için testler, objeler, hikâyeler gibi araçlar kullanılabilir. Özellikle denenmiş ve etkisi kanıtlanmış hafıza eğitim tekniklerinin de sık sık kullanılması söz konusudur.

Alıştırma egzersizleri, dikkat geliştirme teknikleri, görsel hafızayı geliştirme, yabancı kelimeleri akılda tutma gibi eğitimler ve çok daha fazlası Boğaziçi Enstitüsü bünyesinde sunuluyor. Sertifikalı, online ve Türkçe eğitimlerle zihin geliştirme dersleri alınabiliyor. Katılım sağlanabilecek online eğitimlerin, yabancı dil öğrenme odaklı olan hafıza teknikleri ile İngilizce eğitimlerine de yer verdiğinin altını çizelim. Eğitimlere kayıt yaptırdıktan sonra sınırsız bir şekilde erişim sağlanabilir ve istenildiği kadar tekrar yapılabilir.

A’dan Z’ye Hafıza Teknikleri Eğitimi

Hafıza teknikleri eğitimlerinde günlük rutin hayatta bile uygulanabilecek belli konular ele alınmaktadır. Bu yöntemler beynin bazı kısımlarını da harekete geçireceğinden, sık sık tekrarlanması tavsiye edilir.

Bunlar ise;

 • Öğrenmek için daha fazla zaman yaratmak,
 • Okuma hızını dakikada 1.000 kelimeye kadar arttırmak,
 • Odağı arttırmak ve dış etkilerin dikkati dağıtmasını engellemek,
 • Zihni yeniden programlayarak, unutulan birçok bilgiyi hatırlamak,
 • Okunan bir metinden ana fikri kolay ve hızlı bir şekilde elde etmek,
 • Etkili notlar almak,
 • Uzun bir metni kısa bir metin içerisinde net ve öznel olarak özetlemek,
 • Bilgileri hızlı ve pratik metotlar eşliğinde ezberlemek,
 • Günlük yaşama ve kariyere uygulanabilecek odaklanma ve öğrenme becerileri kazanmak,
 • Beynin belli bölgelerini çalıştırarak kavrama ve anlama yeteneklerini geliştirmek,
 • Beynin bilgiyi toplaması ve depolaması konusunda detayları öğrenmek hafıza eğitim tekniklerinin temelleri arasında yer alıyor.

Belirtilen bu teknikleri Boğaziçi Enstitüsü hafıza teknikleri eğitimleri dahilinde bulmak, lisanslı derslerden kapsamlı olarak yararlanmak mümkün.

Hafıza Tekniklerini Nasıl Öğrenirim?

Her şeyde olduğu gibi, hafıza tekniklerini öğrenmek için de pratik yapmak şarttır. Birçok kişi genellikle günlük hayattaki gerçekleri ve öne çıkan materyalleri hatırlamakla uğraşır. Bunun nedeni, insanların zihin çalıştırma tekniklerine yeterince önem vermemesidir. Odaklanılan bilgiler zorlaştıkça, insanlar bilginin zihinde işlenme kapasitesine hazırlıksız yakalanabiliyorlar. Bu da bilginin zihne işlenmesini daha zor ve daha zahmetli hale getiriyor.

Hafıza tekniklerini öğrenme ve kullanma aşamasında pratik haricinde bilgileri görselleştirmek, kısaltma veya anımsatıcıların yardımını almak, zincirleme tekniklerden yararlanmak gibi metotları takip etmek mümkündür. Bellek tekniklerini uygun bilgileri hafızaya işlemek için kullanmak önemlidir. Bunun yanında yalnızca materyalleri ezberlemenin yeterli olmayacağını, konuyu ve ilgili bilgiyi derinlemesine anlamaya odaklanmak gerektiğini de belirtmekte fayda vardır.

Hafıza teknikleri ile ingilizce öğrenmek isteyen katılımcılarımız ise buradan giriş yapabilir: Hafıza Teknikleri ile İngilizce Eğitimi

iyi dersler dileriz

Eğitim Kurumu

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim programları kariyerini en iyi noktaya getirmek için tasarlandı. Kariyerinde gelişmek ve iş başvurularında bir adım önde olmak adına kendine en uygun programı seçebilirsin. Eğitimleri istediğin zaman, istediğin yerde ve kendi hızında takip edebilme imkanı sunuyoruz; çünkü öğrenmek için en iyi zamanın, senin belirlediğin zaman olduğuna inanıyoruz.Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

5.0

2 İnceleme

5 Yıldız
100%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
 • DORUK ATES AGDOGAN

  Doruk

  Teşekkür ederim
 • mesutizm34

  Harika Eğitim

  Emeği geçen herkese teşekkürler
399.00 ₺199.00 ₺
Mezunlarımız sertifikalarını alabilirler.
×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Öğrenci İşleri