İşaret Dili Kursu

İşaret Dili Kursu
27
Eyl
SON BAŞVURU TARİHİ:
22/10/2019
İşaret Dili Kursu
 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
550.00 ₺299.99 ₺

Kursa Nasıl Kaydolurum?

1-İndirimli kurs fiyatının altında ki HEMEN AL  butonuna tıklayarak eğitimi sepetinize eklersiniz.

2-Sertifika adres sayfasına ulaştığınızda Enstitü öğrenci kaydınızı ve sertifikayı talep ettiğiniz adresi oluşturursunuz.

3-İşlemi onayladığınızda başvurunuz alınır. Ödemeniz sonrası eğitime hemen başlarsınız.

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Öğrenci işleri, kurs ödemenizden sonra   öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Uzaktan eğitim sisteminde ki  eğitime aynı gün başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız adresinize gönderilir. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 4 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

İşaret Dili Kursu (İşitme Engelliler Federasyonu Onaylı)

İşaret dili konuşma ve işitme yetisini kullanamayan bireylerin jest, mimik ve vücut dillerini kullanarak anlaşmalarını sağlayan dildir. İşitme ve konuşma engelliler için “işaret dili” anadil anlamına geliyor. Ve Anayasa’ya göre de bu bir hak. Bu da engelli bireylerle iletişimi sağlamak ve kolaylaştırmak için yeni atılımlar yapmak gerektiğini gösterir.

Türkiye’de 3 milyona yakın işitme ve konuşma engelli var. İşitme engelli bireylerin birçok yerde mağdur olması ve iletişim kuramamasından dolayı işitme engelli bireylerle anlaşmayı sağlayabilmek için işaret dili eğitimlerine çok fazla önem verilmektedir. İstanbul işaret dili kursu ile sizlere bu eğitimi uzaktan eğitim şeklinde sunuyoruz. İşaret dili uzaktan eğitim süreci sonrasında alacağınız işaret dili eğitimi sertifikası ile de iş hayatına atılabilirsiniz. Online uzaktan eğitim ile kurs sonunda sertifika sahibi de olabileceksiniz.

Uzman Yorumu

Doç.Dr. Güneş Çetin Gerger:

“Boğaziçi Eğitim Kurumu’na verdikleri kaliteli ders içeriğine sahip eğitimden dolayı teşekkür ederim. Canlı destek ekibinin hızlı ve nazik desteğinin olması, sertifikayı basılı ve dijital alabilme imkanı ve uluslararası akreditasyona sahip olması bu eğitimleri diğer kurumlardan farklı olarak daha cazip hale getirmiş. Başarılarının devamını dilerim.”

İşitme Engelliler Federasyonu Resmi Web Sayfası Üzerinden de Kaydolabilirsiniz

işaret dili kursu istanbul

İşaret Dili Bilenlerin Çalışma Alanları

İşaret dili eğitimi gelişen ve değişen dünyada kişinin hem kendine kattığı bir değer hem de iş dünyasında kişiye farklılık sağlayabilecek bir eğitimdir. Birçok iş yerinin işaret dili bilen eleman araması da iletişim problemini ortadan kaldırıp daha eşitlikçi bir ortama sahip olmak istemesidir.

İşaret dili bilenler Dernek ve Spor Kulüplerinde  işitme engelli vatandaşlara günlük hayatlarında yardımcı olmak üzere gönüllü yada aylık/günlük ücretle hizmet vermektedir. Tercümanlık seviyesinde işaret dilini geliştirenler Adliyelerde bilirkişilik yapabilirler ayrıca Noter, Tapu daireleri, Karakollar, Hastaneler, Bankalar vb. ihtiyaç halinde tercümanlık yapabilirler. İşaret dili programı siz değerli öğrencilerin en iyi anlayabileceği şekilde hazırlanmıştır.

İşaret dili bilenler işsiz kalmayacak: Milliyet Haber Tıkla

Eğitim Süresi ve Şekli (Uzaktan Eğitim)

Uzaktan eğitim yöntemi ile Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü işaret dili kursu İstanbul konumundadır. Fakat eğitimler herhangi bir binada değil internet üzerinden online eğitim olarak yapılmaktadır. İşaret dili sertifika programı herkesin erişebilmesi için uzaktan eğitim şeklindedir. İşaret dili ders içeriği öğrencilerin işaret dili öğrenme teknikleri sürecini iyice kavramasını baz alır.

 • Eğitim programı, uzaktan eğitim (interaktif)  formatında hazırlanmıştır. Eğitimler bireysel öğrenme hızına göre tasarlanmıştır. Eğitimin ortalama bitirilme süresi  10 gündür. Eğitime dilediğiniz zaman başlayabilir ve istediğiniz hızda bitirebilirsiniz. Sertifikanız eğitim bittikten hemen  sonra kargoya verilmektedir.
 • Eğitimlere katılım için sınırlama yoktur. İstediğiniz   zamanda ve yerde, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan  eğitim alabilirsiniz.
 • Sertifika sınavı web sitemiz üzerinden yapılır, sınava katılmak için belirli bir gün sınırlama bulunmamaktadır.
 • Sınavda başarılı olan veya eğitimlerin tamamını bitiren katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Eğitim sonunda İşaret Dili Sertifikanızı   alabileceksiniz.

İşaret Dili Sertifikası

Kursu başarı ile tamamlayıp sertifikalarını alan katılımcılar, almış oldukları eğitimi İşitme Engelliler Federasyonu güvencesiyle belgelendirme imkânına sahip olacaklardır. İş hayatında rakiplerinden farklılaşma adına özgeçmişinize ekleyeceğiniz “İşaret Dili Eğitimi” belgesi sizi işe alımlarda ön plana çıkaracaktır.  Ayrıca İşaret dili eğitimini başarıyla bitiren katılımcılar Boğaziçi Enstitüsü Sertifikası ve Boğaziçi referans mektubu ile Cv’sini güçlendirebilecek. İşaret dili kursu İstanbul ve çevresinde değil tüm Türkiye’den erişilebilir durumdadır. Ayrıca eğitim sonunda alacağınız işaret dili sertifikası da tüm Türkiye’den erişilebilir.

Program sonunda iki sertifika alacaksınız:

1-) İşitme Engelliler Federasyonu İşaret Dili Sertifikası

2-) Boğaziçi Enstitüsü Onaylı İşaret Dili Sertifikası 

 • Sertifika harcını ödeyen katılımcılara fiziki sertifikası gönderilecektir
 • Kargo ücreti Boğaziçi Enstitüsü tarafından karşılanır, ücretsizdir.
 • Online iş başvurularınız için adınıza özel tasarlanan Dijital Sertifikanız ücretsizdir.
 • İşaret Dili Kursu  sertifikası uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir.

işaret dili sertifikası boğaziçi enstitüsü

 

Havale ve Kredi Kartı ile Ödeme İmkanı

 

[ycd_countdown id=16902]

iyi dersler dileriz

Kurs İçeriği

Müfredat :10 (Dersler) Bitirme Süresi: 24 Hafta

Eğitim Kurumu

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim programları kariyerini en iyi noktaya getirmek için tasarlandı. Kariyerinde gelişmek ve iş başvurularında bir adım önde olmak adına kendine en uygun programı seçebilirsin. Eğitimleri istediğin zaman, istediğin yerde ve kendi hızında takip edebilme imkanı sunuyoruz; çünkü öğrenmek için en iyi zamanın, senin belirlediğin zaman olduğuna inanıyoruz.Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

5.0

5 İnceleme

5 Yıldız
100%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
 • Onur Can Solak

  İşaret dili

  İnternet üzerinden keyifli dersler eşliğinde bilgi ve sertifika sahibi olma avantajını bu kadar uygun fiyatla sunduğunuz için teşekkür ederiz
 • Merve Bahadirlar

  kendimi şanslı hissediyorum

  İşitme engelliler federasyonun web sayfasında eğitiminizi görüp almıştım eğitimi. Eğitimin güzel oluşu ve fiyatının o kadar araştırmama rağmen en iyi fiyat oluşu üstüne hem federasyonun hemde enstitünün sertifikasını veriyor olmanız gerçekten bu işi eğitim amacıyla yaptığınızı gösteriyor. Ben meslek edinmek iş bulmak isteyen herkese tavsiye ederim
 • ozgurkabak

  Eğitmenimiz harikaydı

  Eğitimden memnun kaldım. Sertifikalarda hızlı geldi.
 • Seyma ocakci

  Çok ama çok teşekkür ederim

  İşitme Engelliler Federasyonuna, hocamıza ve tabiki de boğaziçine çok teşekkür ederim bu indirimle bana bu eğitimi verdiği için. İki ayrı sertifika göndermeniz de gerçekten harika...
 • AHMET SOLMAZ

  Herkese tavsiye ederim

  Boğaziçi farkını her zaman konuşturuyor yine . Federasyonla birlikte eğitim ve sertifika vermesi benim için çok iyi oldu.
550.00 ₺299.99 ₺
×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Öğrenci İşleri