Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

etkili iletşim eğitimi
02
Nis
SON BAŞVURU TARİHİ:
05/04/2020
Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi
 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
Ücretsiz

Kursa Nasıl Kaydolurum?

1- KAYDOL  butonuna tıklayın ve işlemlere devam edin.

2- Başvurunuz Enstitü öğrenci işlerine ulaşır ve eğitiminiz hemen onaylanır. Eğitime başlayabilirsiniz.

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Enstitü öğrenci işleri, ücretsiz kurs kaydınızdan sonra  öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Enstitü Uzem sisteminde ki  eğitime aynı gün zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız ücretsiz kargo hizmetiyle adresinize gönderilir. Tek seferlik sertifika harç-basım ücretini eğitim sonunda yatırmanız yeterlidir. Sertifikanız tüm devlet kurumlarında geçerlidir ve başvurularda kullanabilirsiniz. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 3-4 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Eğitimi Ne Zaman Bitirebilirim?

Eğitim içerikleri videolar ve pdf’lerden oluşmaktadır. Eğitimin bitirilme süresi eğitime ayıracağınız zaman ve bireysel öğrenme hızınıza göre değişkenlik göstermektedir. Akademisyen ve uzmanların oluşturduğu bu kursta eğitimin bitirilme süresini öğrencimiz kendi belirlemektedir.

Sertifika Üzerinde Kaç Saat yazmaktadır?

İletişim Teknikleri Eğitimi sonunda başarılı tüm öğrencilerimiz 30 saatlik onaylı belge almaktadır.

Belgemi Avrupa’da Kullanmak İstiyorum

Eğitimler, üniversite akademisyenleri ve alanında uzman hocalar tarafından verilmektedir. Enstitü eğitimleri uluslararası ICSE (international certification service in education) kurumu tarafından onaylıdır. Mezuniyet belgelerinizi (sertifika-transkript-ıcse onayı) tüm Avrupa’da kullanabilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimiz belgelerini İngilizce veya Almanca olarak talep edebilir.

Etkili İletişim Teknikleri – Uzaktan Eğitim Süreci

İletişim en temel becerimizdir ama aynı zamanda başımızı da ağrıtan ve bizi en üzen beceri yine iletişim becerimizdir. Herkes kendisini en iyi iletişimci olarak görür ve karşısındakinin de kendisi gibi olmasını bekler. Diğer bir deyişle, herkes kendi mizacını erdem kabul eder ve kendine benzemeyen insanları “hatalı” bulur; sürekli yanlış yaptıklarını kendisini anlamadıklarını ve kendilerini anlatamadıklarını düşünür. İnsanın bu doğası dikkate alındığında, ev ve işyerlerindeki ilişkilerde anlaşmanın bir mucize olduğunu düşünmek çok kolaydır. İletişim iki adımlı bir süreçtir; ilk adımı karşımızdaki kişiyi anlamak için atarsak, bu gerçekleşmesi zor olarak düşünülen mucize başka deyişle anlaşmak gerçekleşebilir. İletişim, anlayarak başlar. Etkili iletişim  teknikleri eğitimi sizlere iletişim konusunda maksimum fayda sağlamayı amaçlar.

Bu eğitimde iletişimdeki eksiklerinizi öğrenecek ve eğitim sonunda yeni beceriler kazanacaksınız. Etkili iletişim teknikleri eğitimi sosyal ve iş hayatımızda bizi ileriye götürecek özel teknikleri öğretecek ve bu bağlamda sosyal becerileri kuvvetli bir birey olmamızı sağlamaktadır.

İletişim Teknikleri Eğitim Süreci:

 

 • Eğitim programı, uzaktan eğitim (interaktif)  formatında hazırlanmıştır. Eğitimler bireysel öğrenme hızına göre tasarlanmıştır. Eğitimin ortalama bitirilme süresi 10-15 gündür. Eğitime dilediğiniz zaman başlayabilir ve istediğiniz hızda bitirebilirsiniz. Sertifikanız eğitime bittikten iki gün sonra kargoya verilmektedir.
 • Eğitimlere katılım için sınırlama yoktur. İstediğiniz   zamanda ve yerde, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan  eğitim alabilirsiniz.
 • Sertifika sınavı Enstitü web sitesi üzerinden yapılır, sınava katılmak için belirli bir gün sınırlaması bulunmamaktadır. Eğitimi biten katılımcılarımız hazır olan sınav sistemine kendilerini hazır hissettiklerinde giriş yaparlar.
 • Sınavda başarılı olan katılımcılar  sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Eğitim sonunda Etkili İletişim Teknikleri Sertifikası   alabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda  Boğaziçi Enstitüsü ve ICSE onaylı global çalışma belgenizi  alabileceksiniz. Bir uzmanlık eğitiminde iki sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Hasta Kabul kursuna 2 adımda kolayca kaydolabilirsiniz.

1- “KAYDOL” butonuna basın, daha sonra işlemlere devam edin.

2- Enstitü öğrenci işleri eğitiminizi otomatik onaylar. Eğitiminizin birinci ünitesine giriş yaparak derslere başlayabilirsiniz.

Etkili iletişim teknikleri eğitimine herkes başvurabilir.

Bu eğitim sonunda ki kazanımlarınız:

  • İş hayatında  iletişim becerilerinizde farkedilir olacaksınız,
  • İyi konuşmacıda aranan niteliklere sahip olacaksınız,
  • Konuşma becerilerinizi yani: Hacim, Ses Tonu, Acillik, Mesajı Alma gibi becerileri öğreneceksiniz,
  • İş hayatında sıklıkla karşı karşıya kaldığınız sözlü iletişim biçimlerinde daha etkin olacaksınız,
  • Sözlü iletişim tekniklerinin yanı sıra sözsüz iletişimin özelliklerini öğreneceksiniz,
  • Empatinin ne olduğu; neden ve nasıl gösterilmesi gerektiğini ifade edebileceksiniz,
  • Başkalarına, kendine ve karşıdakine odaklı iletişimi değerlendirebilecek bilgi ve becerilere sahip olacaksınız.

Her bir eğitim programı kendine özgü bir müfredata sahiptir. Bu müfredata göre eğitimler bireysel öğrenme hızına göre devam eder. Dersler interaktif sunum ve dökümanlarla desteklenir.  İstediğiniz zaman derslere girebilirsiniz.

Eğitim süresi içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak eğitiminizi alabilirsiniz.
İnternete bağlı bir cihaza (telefon, tablet, bilgisayar vs.) sahip olmanız yeterlidir.
Sertifika sınavı, eğitimin bitiminde internet ortamında online sınav sistemi üzerinden yapılır. Sınava girme zamanını kendiniz belirlersiniz
Eğitimleri dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Sınavda başarılı olamadığınız durumlarda tekrar girme hakkınız bulunmaktadır.
Sınav ve kurs tekrarı, sertifika ve kargolama gibi ek bir ücret asla alınmamaktadır. Başlangıçta eğitim ücretini bir kere ödemeniz yeterlidir.

Eğitimlere dilediğiniz zaman başlayabilir, ara verebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitim bitiş tarihini öğrenme hızınıza göre kendiniz belirlersiniz. Daha sonra sertifika adımına geçmiş olursunuz.

Eğitim programını başarıyla tamamladığınız takdirde Enstitü Mezunu olmaya hak kazanırsınız. Sertifika almış katılımcılarımız T.C kimlik numaraları üzerinden sorgulama yapabilirler. Ayrıca işverenleri tarafından da sertifikalarınız doğrulanabilir niteliktedir.

Eğitim bitiminde uygulanan sınavın ardından başarılı adaylarımıza Enstitü referans mektubumuyla  iş yaşamına atılmalarına destek olmaktayız.

Örgün (Sınıf içi eğitim) eğitimler sonunda verilen sertifikanın aynısını aldığınız için üzerinde ” Uzaktan Eğitim” yazmamaktadır.
Başarılı katılımcılarımıza iş hayatlarında destek olmaktayız. Sertifika ile beraber alınan özel referans mektubu sayesinde rakiplerinizden  bir adım önde olacaksınız.

 • Kargo ücreti Boğaziçi Enstitüsü tarafından karşılanır.
 • Sertifika üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır.
 • Tüm sertifikalar uluslararası, özel ve devlet kurumlarında geçerlidir.

Eğitim sonunda iki farklı sertifikaya sahip oluyorsunuz. Eğitim sonunda adınıza özel tasarlanan ıslak imzalı ve onaylı sertifikanız T.C kimlik numarası entegrelidir ve sorgulanabilir niteliktedir.

1- Etkili İletişim Teknikleri Sertifikası

3- ICSE Sertifikası: Aldığınız eğitimi ve sertifikayı akredite eden global ingilizce başarı belgesidir.

Bu alanla ilgili makaleleri lütfen okuyunuz. Alanla ilgili merakınızı gidererek daha başarılı hale gelebilirsiniz. Enstitü Blog bölümünden ücretsiz  yararlanabilirsiniz.

iyi dersler dileriz

Eğitim Kurumu

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim programları kariyerini en iyi noktaya getirmek için tasarlandı. Kariyerinde gelişmek ve iş başvurularında bir adım önde olmak adına kendine en uygun programı seçebilirsin. Eğitimleri istediğin zaman, istediğin yerde ve kendi hızında takip edebilme imkanı sunuyoruz; çünkü öğrenmek için en iyi zamanın, senin belirlediğin zaman olduğuna inanıyoruz.Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

4.8

6 İnceleme

5 Yıldız
83%
4 Yıldız
17%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
 • Ece Keser

  Eğitim hk

  Çok akıcı, yararlı bir eğitimdi. İçerik olarak da dolu dolu, hayatımızın her alanındaki iletişimimizde kullanabileceğimiz şekildeydi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
 • Murat Avcı

  Sertifika

  Gercekten Cok basarili bir ekip calisanlari var her bir sorunumuzla telefondan herseyi hallettiler illigelerinden dolayi Cok tesekkür ederim.
 • Zuhal Nigiz

  Etkili iletişim teknikleri kursunu tamamladım

  Çok faydalı bir kurs oldu benim için. Teşekkür ederim. Ebru hocamın bahsettiği eğitim sonunda vereceği linklere ulaşamadım bilgisi olan var mı?
 • A. Haluk Doğan

  Harika

 • Merve soydaş

  eğitim güzeldi begendım

  Eğitim sırasında iyice bilgi alabiliyorsunuz hocamıza çok teşekkür ederim
 • Yükleniyor…
Ücretsiz
Mezunlarımız sertifikalarını alabilirler.
×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Öğrenci İşleri