Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-12-07T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Uygulamalı 3DS Max Eğitimi 2021

Uygulamalı 3DS Max Eğitimi 2021


3DS Max Uzmanı olarak yepyeni bir kariyer yolculuğu başlatmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken işlem çok basit. Uygulamalı 3DS Max Eğitimi almak. Böylece prestijli ve yüksek gelirli bir mesleğiniz olacak. Şunu belirtelim. Çok eski dönemlerde 3DS Max teknolojisi yoktu. İnşaat ya da mimari projelerde test için uzun süren maket çalışmaları yapılırdı.

Bu son derece yorucu bir süreçti. Ancak devreye 3DS Max gibi profesyonel modelleme programları girdi. Böylece zorlu süreçler son buldu. Günümüzde firmalar yoğun olarak 3DS Max Uzmanı arıyor. İşte tam bu aşamada alacağınız Uygulamalı 3DS Max Eğitimi tüm hayatınızın köklü olarak değişmesine vesile olabilir. Şu anda işsizseniz bundan kurtulabilir, işinizden memnun değilseniz seveceğiniz bir mesleğe adım atabilirsiniz.

 

3DS Max Nedir?

3DS Max, modelleme, üç boyutlu animasyon, oyun ve görüntü oluşturmayı sağlayan profesyonel 3D bilgisayar ve grafik programıdır.  Program, Maya ve AutoCAD programlarının da yapımcısı olan Autodesk firmasına aittir. Son derece yaygın olarak kullanılıyor.

3DS Max programının kurulum yapılacağı bilgisayar minimum 4 GB RAM olmalı. Tabi bu en düşük sınır. İdeal olan ise 8 GB’tır. Ancak sadece bu değil. Program sorunsuz çalışmak için sabit diskte 6 GB boş alanada ihtiyaç duyar. 3DS Max programı Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile uyumlu çalışır.

 

Online 3D Max Kursu Nedir?

Online eğitim dijital çağın trend eğitim modeli. Evinizin ya da çalışıyorsanız ofisinizin konforunda eğitim imkanı sunan bir teknoloji. Dünyanın neresinde olursanız olun derslere katılabilirsiniz. Tek gereklilik internet bağlantılı bir bilgisayar. Hepsi bu. Bu tarifi Online 3D Max Kursu Nedir? sorusu için biraz daha özelleştirelim. Online 3D Max Kursu internet üzerinden bağlanarak 3D Max Kursu sürecine dâhil olduğunuz eğitim sürecidir.

Eğitim birebir canlı yayınla gerçekleşebilir. Bu durumda kurs süresince 3D Max eğitmenine soru sorabilirsiniz. Ya da eğitmenin ders sunumunu, zaman zaman tahta üzerinde yaptığı açıklamaları takip edebilirsiniz. Eğitmen bu arada katılımcılarla örnek çalışmaları paylaşabilir. Dosya gönderebilir. Ya da konu ile ilgili kaynak materyal verebilir.

 

Online 3D Max Kursu Faydaları Nelerdir?

» Online 3D Max Kursu ile 3D Max teknolojisini öğrenip yepyeni bir kariyer yolculuğu başlatabilirsiniz.

» Online 3D Max Kursu sayesinde proje geliştirebilir, onları 3 boyutlu modelleyebilirsiniz. Dahası ve vray render motoru kullanarak görselleştirme uygulayıp son derece gerçekçi sunumlar oluşturabilirsiniz.

» Öğrendiklerinizi uygulayıp oluşturduğunuz projeleri Photoshop ile üst düzey kalitede resimlere çevirebilirsiniz.

» Online 3D Max Kursu bitiminde alacağınız sertifika sayesinde yüksek prestij kazanabilirsiniz.

» Online 3D Max Kursu uygulamalıdır. Dolayısı ile uygulamalı olarak iç ve dış mekan, sahne çalışmaları gibi pratik çalışmalar yapılır. Projede malzeme atanır. Işıklandırılma yapılır. Dahası vray yazılımı kullanılarak render alınır. Proje tamamen sunuma hazır hale getirilir. Canlı uygulamalar sonrasında aldığınız eğitim daha kalıcı olacaktır.

 

Online 3DS Max Eğitimi Ne İşe Yarar?

Hemen genel bir cevap verelim. 3D Max Eğitimi size son derece prestijli ve yüksek gelirli bir kariyer imkânı sağlar. Bu genel tanımı örneklerle detaylandıralım. İnternette kariyer sitelerine baktığınızda işletmelerin yoğun olarak 3D Max Uzmanı aradığını görebilirsiniz.

İşi gereği herhangi bir nesneyi üç boyutlu hali ile görmek isteyen tüm sektörler 3D Max Uzmanı arıyor. Neden? Çünkü projeyi üretmeden önce 3 boyutlu görüntü üzerinde çalışmak istiyorlar. Böylece olası hatalar düzeltilecek. Eklemeler planlacak. Çizim gerçek bir mekana uyarlanıp nasıl göründüğü incelenecek. Ve diğer detaylar.

İşte bu süreci sağlamak için  3DS Max Eğitimi almış kişilere ciddi anlamda ihtiyaç var.

Pandemi sürecinde işsiz kaldıysanız ya da mevcut konumunuzdan memnun değilseniz işte size imkân. Online 3DS Max Eğitimi  alarak iş arayışınızı bu alana yönlendirebilirsiniz. Hatta tam zamanlı olarak bir şirkette çalışmak zorunda değilsiniz. freelance yani serbest çalışan olarak görev yapabilirsiniz. Böylece, evden çalışmanın son derece keyifli halini de tatmış olacaksınız.

Tam zamanlı olarak çalışmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Online 3DS Max Kursu tamamlandıktan sonra inşaat şirketlerine, mimarlık ofislerine, fabrikalara, reklam ve tasarım şirketlerine başvuruda bulunun. Çok iyi bir konum ve yüksek maaşla işe başlamanız mümkün.

Ayrıca peyzaj mimarlığı ofisleri, makine mühendislik şirketleri, endüstri ürünleri tasarımı firmaları, şehir ve bölge planlama birimleri, emlak pazarlama ofisleri, gemicilik sektörü, otomotiv sektörü, takı tasarımcılığı, tekstil tasarımcılığı gibi alanlardada 3DS Max Uzmanlarına yoğun olarak ihtiyaç olmaktadır.

3DS Max Uzmanı Kimdir?

3DS Max Uzmanı, 3DS Max programını kullanarak üç boyutlu modellemeler oluşturan ya da nesnelerle görselleştirme çalışmaları yapan kişidir. Projenin üretimden önce incelenebilmesi için 3 boyutlu dijital maketini hazırlar. İsteğe göre bu görünümde değişiklikler yapar. Ve sürece son şeklini verir. Mimarlık, mühendislik, tıbbi sektörler, fabrikalar, tasarım ofisleri ya da reklam şirketleri gibi sektörlerde görev yapabilir.

 

3DS Max Uzmanının Görevleri Nelerdir?

3DS Max Uzmanının temel görevi, nesneleri dijital ortamda 3DS Max Programı ile işlemektir. Böylece görsel metaryalleri üç boyutlu hale getirir. Amaç herhangi bir ürün ya da projenin üretimden önce birebir görülebilmesidir. 3DS Max Uzmanının diğer görevleri şöyle;

» Projeleri eksiksiz olarak anlaşılabilir şekilde görselleştirmek.

» Algılanabilir 3D modeller oluşturmak.

» Oluşturduğu 3D modellerde isteğe göre düzenlemeler yapmak.

» Proje ya da projelerin bir nevi simülasyonunu hazırlamak.

» Uzman seviyede 3DS Max Programı kullanabilmek.

» Mimari yapı ve iç mekanların 3D modellerini hazırlamak.

» Reklam ve pazarlama amaçlı grafiksel materyaller oluşturmak.

 

3DS Max Uzmanı Olmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekiyor?

3DS Max Uzmanı olarak anılmak için özellikle üniversite eğitimi almak gerekmiyor. Profesyonel olarak 3DS Max Kursu sürecini başarı ile tamamlayan herkes 3DS Uzmanı olabilir. Ancak 4 yıllık Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinden mezun olmak mesleğe kısa yoldan giriş için son derece ideal.

Boğaziçi Enstitüsü bu alanda da son derece kaliteli bir eğitim sunuyor. Uygulamalı 3DS Max Eğitimi kurum bünyesindeki uzman eğitmenler tarafından hazırlandı. 3DS Max Uzmanlığı için Online 3DS Max Eğitimi sürecine katılıp sınavda başarılı olan katılımcılara aşağıdaki sertifikalar veriliyor;

1-) Boğaziçi Enstitüsü 3DS Max Eğitimi Sertifikası

2-) Üniversite onaylı 3DS Max Eğitimi Belgesi

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce 3DS Max Eğitimi Belgesi

 

3DS Max Uzmanı 2021 Maaşları

3DS MaxUzmanları genel olarak uzmanlık seviyeleri, tecrübe ve iş becerileri doğrultusunda değişen maaşlar alırlar. Buna göre işe yeni başlayan bir 3DS Max Uzmanı 2021 yılı itibariyle 2.500–4.500 TL ile başlangıç yapabilir. Sektörde en yüksek maaş 6.500 – 9.000 TL arasıdır. Ancak uzmanlık seviyesi ve tecrübe doğrultusunda bu rakamlar daha yüksek olabilmektedir. 3DS Max Uzmanları için ortalama maaş genel olarak 5.000–8000 TL dir.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?