Üniversite Sertifikalı Eğitimlere Hemen Katıl. Potansiyelini Keşfet!
Ticari Girişimcilik Nedir Nasıl Olunur

Ticari Girişimcilik Nedir Nasıl Olunur


Ticari Girişimcilik    geçmişte olduğu gibi günümüzde de en popüler konulardan biri. Geçmişten günümüze hiç kesintiye uğramadan sürekli devam eden, etkileşim ve para kazanma modeli olarak ilk sırayı alan vasıta kuşkusuz ticarettir.  Dünyanın her döneminde ticarete cesaret edebilenler her zaman oldu. Olmayada devam ediyor. Ancak aynı zamanda geçmişte yada günümüzde ticareti riskli bulup, çekingen bir tavırla sorumluluk almayı reddedip başkalarına bağlı çalışan olmayı tercih edenlerde var. İnsanlık var olduğu sürece her iki kutupta sürekli devam edecek.

Burada şunu belirtmekte özellikle fayda var, Ticarete cesaret edenler gerek maddi kazanç açısından gerekse sosyo ekonomik ilişkilerde hep bir adım daha ileride, daha girişken ve başarılı seviyelere yükselmiştir. Ticari girişimcilik aynı zamanda toplumların temel taşı olma özelliği ile oldukça önemli bir pozisyondadır.  Peki tanım olarak Ticari Girişimcilik Nedir Nasıl Olunur şeklinde bir soru geldiğini kabul edelim, sorunun cevabını aşağıda detayları ile okuyor olacaksınız;

 

Ticari Girişimcilik Nedir

Para Kazanmak amacıyla mal yada hizmet üretimi yapmak, yada başka yerlerde üretilmiş mal yada hizmeti alımdan – satım sürecinin sonuna kadar belirli bir düzen içinde organize etme işlemlerinin bütününe ticari girişimcilik adı verilebilir. Ticari Girişimcilik faaliyeti ile ana hedef yüksek kazanç elde etmektir. Siz Ticaret hayatına atılmak için başlattığınız ilk hareketinizle aslında bir Ticari Girişimci oluyorsunuz. Örneğin; giyim eşyaları satışı yapılan bir mağaza açmak yada bisiklet mağazası veya günümüzde en popüleri internet üzerinden girişimcilik yaparak online e ticaret mağazası açmak

 

Kaliteli Bir Yaşam İçin Ticari Girişimci Olmak

Teknoloji ile birlikte hareket sahası daha çok genişleyen ticaret aynı zamanda girişimciliğinde ana konularından biri kuşkusuz.  Hatta bünyesine eklenen Ticari Girişimcilik kavramı ile birinci sıraya yükselmiş durumda.  Zira girişimci ve atılgan olmak her zaman daha konforlu ve kaliteli bir hayatın yaşanmasına vesile oluyor.

Bu bizzat herkes tarafından net olarak gözlemlenebilen bir olgu. Daha çok maddi kazanç, daha fazla imkân ve daha yüksek bir yaşam kalitesi için girişimci olmak istersiniz. Bu girişime cesaret eder, riske girerek şirketinizi kurarsınız. Zira bilirsiniz ki maaşlı bir çalışan olarak daha çok maddi güç gerektiren konforlu ve üst düzey bir hayatı yaşamak mümkün görünmüyor. İşte şirketinizi kurarak başladığınız ticari yolculuğun anlamı Ticari Girişimcilik olarak karşımıza çıkıyor.

 

Girişim Türü Olarak Ticari Girişimcilik

Ticari Girişimcilik bir Girişim Türü. Dünya çapında en değerli ve getirisi yüksek girişiminizi bu sayede edinmiş olacaksınız. Örneğin maaşlı bir çalışan olarak devam etmektense daha çok saygınlık ve para kazanmak, yaşam kalitenizin daha fazla yükselmesine vesile olmak için internet üzerinden satış yapmak istediniz. Bu amaçla bir e ticaret sitesi oluşturup tedarikçilerle anlaşmalar yaparak ürünleri sitenize eklediniz. Artık hazırsınız. Siz internet üzerinde iş kuran bir ticari girişimci olarak bundan böyle her açıdan daha farklı bir konumda olacaksınız. Zira risk alıp cesur adımlar atarak girişimciliğin en aktif türlerinden birini seçip bir girişimcilik örneği sergilediniz.

 

Başarılı Bir  Ticari Girişimci Olmak İçin Ne Yapmalısınız

Şunu özellikle vurgulayalım ilk aşamada girişim fikrinizi çok iyi belirlemeli ve en iyi bildiğiniz iş hangisi ise o alana yönelmelisiniz.  Hangi sektörde faaliyet gösterecekseniz başlangıç aşamanızdan önce sektörle ilgili pazar analizlerinizi mutlaka oluşturmalısınız. Bu girişim için ayırmayı planladığınız sermayeyi en akılcı şekilde kullanacağınızın hesabını çok net yapmalısınız. Bu sırada hata yapabilirsiniz. Ancak vazgeçmemelisiniz. Hata yada hatalarınzıdan gerekli dersleri çıkarıp yolunuza devam edin. Disiplinize ve programlı hareket edin.

Ancak tabiki bütün bunları profesyonel olarak sıfır hata ile yapabilmeniz için sizlere sunduğumuz çok kaliteli bir eğitim programımız var. Liderlik ve Etkili Girişimcilik Eğitimi  Bu eğitim sizi Girişimcilik konusunda üst düzey bir seviyeye taşıyacak. Başlatmayı planladığınız girişim öncesi kurulum, yönetim ve ilerleme aşamalarına kadar adım adım neler yapmanız gerektiğine dair her aşamayı bilmek ve tam anlamıyla hazır olmak için profesyonel bir destek almanız şart. İşte bu desteği size kurumuz profesyonel eğitmenleri gözetiminde sunulan Girişimcilik Eğitimi sunuyor olacak.  Dahası uzaktan eğitim metodu ile sunduğumuz Liderlik ve Etkili Girişimcilik eğitimi şimdi indirimde ve kaydolmanın tam zamanı.  Ülkemizin girişimcilere ihtiyaç duyduğu günümüzde sizide aramızda görmekten keyif duyacağız.

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}




  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?