Web Siteniz için Google SEO Eğitimi

Web Siteniz için Google SEO Eğitimi


Hem firmalara destek olmak ve hem de kendisini bu alanda geliştirmek isteyen insanlar öncelikle iyi bir SEO eğitiminden geçmelidirler. Böylelikle kapsamlı bir uzmanlık bilgisine sahip olmak için doğru adımları atarak bu yolda ilerlerler. Google SEO eğitimi sayesinde kişiler, sitenin tanınması, ön plana çıkması ve site tıklanmalarının nasıl artırılacağı hakkında gerekli bilgi ve donanımlara sahip olurlar.

Google altyapısında yer alan algoritma, doğru kodlar ve kelimeler kullanıldığında ilgili siteyi aramalarda daha çok öne plana çıkarmaktadır. Ancak bunun Google algoritmasına ait yapının iyi bir şekilde kavranması gerekiyor. Yeterince iyi bir bilgi dâhilinde hareket edildiğinde, istenilen sonuçlara ulaşma ihtimali de artmış oluyor.

Bu bakımdan sitelerin dijital alanda etkinliğinin artırılması noktasında Google SEO eğitimleri oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu çalışmalara yönelik profesyonel bir eğitimle kendinizi geliştirmek isterseniz, Boğaziçi Enstitüsü Google SEO eğitimlerimizle kendinizi bu konuda daha fazla uzmanlaştırabilirsiniz.

SEO Nedir

Günümüzün giderek dijitalleşen dünyasında SEO kavramı artık her alanda önemini çok daha fazla hissettirmeye başlamıştır. SEO nedir sorusu, dijital alanda yer almak isteyen her girişimci için sıklıkla merak edilen bir konu haline gelmiştir. Bu kavram arama motorlarında sitelerin daima ilk sayfalarda çıkabilmesini sağlayan sistemi ifade eder.

 • Sitelerin aramalarda insanlar tarafından daha kolay bulunması,
 • Ürün ve hizmetlerin en etkin şekilde öne çıkarılması,
 • Markalaşma sürecinde önemli adımlar atılması,
 • Daha çok insanla etkileşim kurulması,

Tüm bu unsurlar, dijital alanda SEO’nun siteler üzerinde ne yönde olumlu etkileri olduğunu bizlere açıkça ifade eder. Firmaların çevrimiçi ortamda kendilerini ön plana çıkarması için mutlaka SEO sistemlerini etkin bir biçimde kullanmaları gerekir. Ancak bunun için alanında uzman kişileri bünyesine katmalı ve onların teknik bilgisinden yararlanmalıdırlar.

SEO Uzman Nedir

SEO uzman nedir sorusu, bu alanda gelişim sağlamak isteyen birçok insan tarafından sorulmaktadır. Arama motorlarında sitelere yönelik tüm uygulama, değerlendirme, raporlama ve analiz işlerini yürüten kişiler genel olarak SEO uzmanı olarak nitelendirilirler.

 • Google araçlarına hâkim olunması,
 • Yazılım, kodlama, hosting ve domain bilgisine sahip olunması,
 • SEO kriterlerinin etkin şekilde bilinmesi,
 • Algoritmanın çalışma yapısına uygun sistemlerin tasarlanması,

Başarılı bir SEO uzmanının firmalara gerekli desteği sunabilmesi için öncelikle bu alanlarda ilgili donanımı kendisine kazandırması gerekir. Ancak bu aşamadan sonra sahip olduğu bilgilerle firmaların gelişimine en iyi şekilde katkı sağlayabilir bir duruma gelebilir.

SEO Uzmanlığı Eğitimi

SEO alanında kendisini geliştirme, gerekli tecrübeyi edinme ve bu alanda firmalarla çalışma arzusu içerisinde olan kişilerin mutlaka bu konuda bir uzmanlık eğitimi almaları önemlidir. Boğaziçi Enstitüsü bünyesinde gerekli eğitimleri alarak beklentileriniz doğrultusunda bu kapsamda başarılı bir süreçten geçmeniz mümkündür.

 • Rakip analizlerinin etkin bir şekilde yapılabilmesi,
 • Sitedeki teknik sorunlarla ilgilenilmesi,
 • Hosting ve domain bilgisine sahip olunması,
 • Tasarım ve kodlama alanında gerekli bilgilere sahip olunması,
 • Sitelerin başarısını artıracak metotların bilinmesi,
 • Tüm SEO optimizasyonlarına hâkim olunması,

Başarılı bir SEO uzmanlığı eğitimi sayesinde tüm eksik bilgiler tamamlanarak kişiler bu alanda her bakımdan oldukça donanımlı bir hale gelirler. Böylelikle firmaların isteklerine uygun en etkin cevapları verebilme şansını elde ederler.

SEO Uzman İş İlanlar

Firmalar, dijital alanda daima etkin bir şekilde ilerlemek ve kendilerine özgü yapılandırmaların aktif şekilde tasarlanmasını sağlamak için bu konuda bilgili bir SEO uzmanıyla çalışmayı isterler. Bu bakımdan SEO uzman ıs ilanlar tanıtımlarıyla firmalarına destek olacak kişileri bulmayı hedeflerler.

Sosyal medyaya ve dijital alandaki yeniliklere hâkim olan SEO uzmanları, daima firmaların bünyesinde bilgilerini en etkin şekilde kullanabilecekleri bir imkândan yararlanabilirler. Onların taleplerine yeterince güçlü bir şekilde cevap verebilmeleri içinse öncelikle kendi teknik bilgi ve donanımlarını daha fazla artırmaları gerekir.

SEO Uzmanı Maaşı

SEO uzmanı maaşı, diğer meslek dallarında olduğu gibi burada da bir değişkenlik gösterebilmektedir. Çalışılan firmanın yanı sıra kişinin sahip olduğu yeterli tecrübe düzeyi de bu konuda birtakım farklılıkları ortaya çıkarabilir. Genel anlamda burada maaş miktarlarını belirleyen şey daha çok kişinin uzmanlık derecesiyle yakından ilişkili olabilmektedir.

Eğer bir SEO uzmanı kendisini bu alanda daha fazla geliştirirse, o zaman alacağı maaşta bununla doğru orantılı olacak şekilde artar. Çoğunlukla başlangıçta en düşük SEO uzmanlığı maaşları asgari düzeyden başlamakta birlikte en yüksek olarak 7500 TL seviyelerine kadar çıkabilmektedir. SEO uzmanlarının genel olarak ortalama aldığı maaş miktarınınsa 4500 TL seviyelerinde olduğu bilinmektedir.

Uzaktan SEO Eğitimleri

SEO alanında kendisini geliştirmek isteyen insanlar için önlerinde fayda sağlayabilecekleri oldukça fazla seçenek vardır. Doğru, etkin ve başarılı bir eğitimle kişiler SEO alanında oldukça dinamik ilerlemeler kaydederek tecrübelerini çok iyi bir şekilde artırabilirler. Bunun için normal şartlarda kişilerin belirli bir ortama düzenli olarak giderek orada bu yönde eğitimler alması gerekir.

Fakat günümüzde teknolojik imkânların daha etkin kullanımı sayesinde bu duruma artık çok daha aktif ve kolay bir çözüm bulabilmek olanaklı bir hale gelmiştir. Boğaziçi Enstitüsü bünyesinde verdiğimiz hizmetlerle bizler kişilere uzaktan online SEO eğitimi destekleri verebilmekteyiz.

Bizlerden alacağınız hizmetler sayesinde web sitelerinin başarısının nasıl artırılacağı, bir site için ne yönde SEO çalışmalarının yapılması gerektiği gibi konularda daha başarılı kararlara verebilmeye başlarsınız.

Bunun yanı sıra dijital alandaki yenilikleri nasıl takip etmesi gerektiğini bilen, hangi dönemde nasıl bir değişim içerisine girilmesi gerektiği öngörebilen bir başarı uzmana da dönüşebilirsiniz.

Online platformda verilen eğitimlerin herhangi bir ulaşım sorununa gerek bırakmaması, bu konuda elde edeceğiniz en önemli kazanımdır. Ayrıca yine hayatınızda zaman konusunda da iyi bir tasarruf elde edeceğiniz gibi dersleri asla kaçırmadan da alanında uzman akademisyen ve eğitmenlerden her zaman destek alırsınız.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ :{{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}