Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-20T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Sıfırdan İngilizce Öğrenmek

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek


Modern dünya her geçen gün değişiyor. Hâliyle de ülkelerin hızla değişen bu ihtiyaçlara uyum sağlayabilmesi gerekiyor. Bunun için de her ülke kendi vatandaşlarının daha eğitimli ve farklı becerilerle donanımlı bir hâle getirmek istiyor.  Ve hayat boyu öğrenen bireyler olmasını amaçlıyor. Bunun için yapılan yatırımlarla okul öncesinden yükseköğretime kadar farklı seviyelerde açılan eğitimler var. Örneğin başta İngilizce olmak üzere dil eğitimleri. Bu eğitimlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Bu artışın pek fayda sağladığını söyleyemeyiz. Neden mi? hemen söyleyeyim. Dediğim gibi. Eğitim kurumları her geçen gün artıyor. Hızla artmasına rağmen öğrencilerin eğitiminde elde edilen sonuç koca bir sıfır. Üstelik bu kanıyı yapılan araştırmalar sonucunda söylüyorum. Hâl böyle olunca şöyle söylüyor olabilirsiniz. Sıfırdan İngilizce öğrenmek ya da evde İngilizce öğrenmek mümkün mü? Buna cevabımız tabii ki evet! Kaliteli ve nitelikli bir başlangıç eğitimi sayesinde yükselebilirsiniz. Öğrendiğiniz şeylerle birlikte bir kademe daha yukarı çıkacaksınız. Hatta yazının sonunda sizler için muhteşem bir başlangıç eğitimi önereceğim! Ülkemizde çeşitli öğretim kademelerinde öğrenciler öğrenme güçlüğü çekiyor. Ya da etkili öğrenme konusundaki yetersizliklerinden dolayı başarısız oluyor. Öğretmenlerin de bu tür sorunlara karşı bir çözümü var. “Daha çok çalışmak” Hâlbuki süreç böyle ilerlememeli. Öğretmen, öğrencilere farklı öğrenme durumlarında kullanabilecekleri etkili yol ve yöntemler göstermeli. Bir başka deyişle öğrenme stratejileri öğretmesi ve bu stratejileri kullanma ortamları sunması gerekir. Bu, öğrenme sürecine etkin olarak katılan öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Çünkü bu eğitim, gelecekte aktif öğrenen bireyler yetiştirmek için de gereklidir. Bu sebeple sizin adınıza en verimli olacak eğitimi yazının sonunda detaylarıyla anlatacağım.

 

Bilgiyi İşleme Kuramı ve İngilizce

İnsanın nasıl öğrendiği ve etkili bir şekilde öğrenmesini sağlayacak bazı kanılar vardır. Bu süreçte neler olması gerektiği ile ilgili uzun bir geçmişe sahip çalışmalar yapılmış. Sonucunda da çeşitli öğrenme kuramları geliştirilmiş. Ve belirli dönemlerde bu kuramlardan bazıları daha fazla savunulmuştur. Günümüze gelelim. Güncel zamanda kendisinden önceki kuramların eksiklikleri tamamlanmış. Ardından öğrenmek, kapsamlı ve bilimsel olarak açıklanmış. Ve yaygın kabul görülmüş. Üstelik üzerinde pek çok araştırma da yapılmış. Neyden bahsettiğimi anlamış olmalısınız. Öğrenme yaklaşımı olan bilgiyi işleme kuramı! Bu kuram temel olarak dört soruyu cevaplamaya çalışıyor.

 1. Yeni bilgi dışarıdan nasıl alınmaktadır?
 2. Alınan yeni bilgi nasıl işlenmektedir?
 3. Bilgi uzun süreli olarak nasıl depolanmaktadır?
 4. Depolanan bilgi nasıl geriye getirilip hatırlanmaktadır?

Bilgiyi işleme kuramına göre öğrenme de değişir. Bu aşamada akla daha da yatması için bir benzetme yapacağım. Zihnin ve bellek sisteminin çalışmasını hayal edin. Tıpkı bilgisayarın işleyişi gibi değil mi? girdilerin işlenip çıktılara dönüştürülmesi de bu şekilde ilerler. Bu sisteme göre kuram üç temel ögeden meydana gelir.

 • Bilgi depoları,
 • Bilişsel süreçler,
 • Yürütücü biliş.

İlk öge olan bilgi depoları, bilgisayardaki merkezi işlem birimi ve harddiskin karşılığı olarak hayal edelim. Çünkü bu süreç 3 tür bellekten oluşur. Duyusal kayıt, kısa süreli bellek ve uzun süreli bellek. İkinci öge olan bilişsel süreçler. Bilginin bir bellekten diğerine aktarılmasını sağlar. Yani içsel ve zihinsel eylemleri kapsar. Son olarak yürütücü biliş. Bu da bireyin kendi bilişsel süreçleriyle ilgili sahip olduğu bilgilerin denetimini içerir. Ve evet! Bilgiyi işleme kuramını öğrendiniz. Peki, bu kuramı İngilizce ile nasıl bağdaştıracağım? Siz sormadan ben söyleyeyim. Size önereceğim eğitimde tamamen bilimsel öğrenme metodu üzerinde gidiliyor. Her türlü senaryo göz önünde bulunduruluyor. Yani İngilizce öğrenmek oldukça kolay bir hâle geliyor.

 

Yabancı Dil Öğretimi

Her dil, yaşadığımız dünyayı farklı biçimlerde yansıtır. Bu sebeple farklı toplumların dünyaları da birbirinden farklıdır. Dolayısıyla dil,  konuştuğumuz toplumun kültürünü, dünyaya bakış açısını yansıtır. Her dilde özel bir dünya görüşü vardır. Bu arada hemen belirteyim! Biliyorsunuz diller oldukça çeşitlidir. Fakat dillerin çeşitli oluşları yalnızca onlardaki ögelerin, göstergelerin, seslerin çeşitli olmasından değildir. Yani, dünya görüşlerinin çeşitliliği, dillere ayrı bir karakter verir. Ve onları çeşitli yapar. Her dilde bütün bir kavramlar dokusu bulunur. Ve her dil insanlığın bir bölümünün tasarlama biçimini ele alır. Başka bir deyişle her dil, özel bir dünya görüşünün yankısıdır. Yabancı bir dilin öğrenilmesi de insana yeni bir algı ve bir görüş katar. Her ne kadar anadili diğer doğal davranışlar gibi edinilirse de, yabancı dil öğrenimi yapay bir süreçtir. Fakat bu süreci iyi değerlendirdiğiniz takdirde daima ön planda olacaksınız. Günümüzde dünya dili olarak kabul edilen İngilizceyi öğrenmek oldukça önemli. Gerek statü sahibi yapması gerekse işe alımı kolaylaştırması açısından İngilizce, öğrenilmesi gereken bir dildir. Bu konuyu ele alan birçok eğitim var. Sizler için en iyi olan eğitimi aşağıda açıkladım.

 

İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç Seviyesi) Kursu Sertifikası

Bu alanda birçok farklı eğitim platformları eğitim veriyor. Bu noktada sizin için en iyi olan enstitüyü bulmalısınız. Ayrıyeten bu denli önemli bir eğitimi sağlam bir yerden almalısınız. Bu sebepten ötürü detaylı bir inceleme yapmak zorundasınız. Hatta siz yorulmayın. Biz sizlere hem kalite standartları oldukça yüksek hem de verim alabileceğiniz bir platform önerelim. Bununla birlikte tecrübeli akademik kadroyla çalışan ve dersleri keyifli geçen bir yerden bahsedelim. Tecrübeli, kaliteli ve güvenli bir Enstitü arayışında olabilirsiniz. Çok normal. Peki, yukarıda saydığımız onca şeyi karşılayan bir Enstitü var mı? Tabii ki var! Boğaziçi Enstitüsü! Neden mi?  Çünkü Boğaziçi Enstitüsü size en iyi eğitimi verecek olan enstitüdür. Burada sizin geleceğiniz bizim önceliğimizdir. Bu sebeple de eğitmenlerimiz, katılımcıların geleceği için ne kadar önemli olduğunun bilincindeler. Dolayısıyla da eğitimde alacağınız dersler oldukça verimli ve keyifli geçer. Derslerden aldığınız verimi günlük hayatınızda da kullanabilme fırsatı edinirsiniz. Kendi açınızdan kişisel gelişiminizi zirveye taşırsınız. Başlangıç seviyesini başarıyla tamamlayıp kademe atlayabilirsiniz! Aynı zamanda İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç Seviyesi)  dair her şeyi öğrenebilirsiniz! Bununla beraber Boğaziçi Enstitüsünün verdiği sertifikalar sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkarır. Neden mi? Çünkü Boğaziçi Enstitüsü uluslararası akredite olan İngilizce sertifika vermektedir. Bunun yanında üniversite onaylı bir sertifika daha sunmaktadır. Bu sayede çok daha donanımlı bir hâle geleceksiniz. Eğitim bitirme sertifikasıyla beraber toplamda 3 sertifika sahibi olacaksınız ve bu sizi 3 adım öne geçirecek.

İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç Seviyesi) sonunda alacağınız sertifikalar şunlardır;

1-) Boğaziçi Enstitüsü, İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç Seviyesi)

2-) Üniversite onaylı İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç Seviyesi) belgesi

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç Seviyesi) belgesi alacaksınız.

Aldığınız sertifikaların kişisel gelişiminizdeki yeri paha biçilemez. Bu eğitimi edinmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç Seviyesi) eğitimi hakkında inceleme yapabilirsiniz. Bu eğitimin yanında gelişiminizi zirveye taşıyacak olan diğer eğitimlerin listesini de sizler için aşağıda paylaşıyorum. Yazıların üzerine tıklayarak istediğiniz eğitimin sayfasına ulaşabilir, burada araştırma yapabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?