Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-07-04T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Sertifika Programları İş Dünyasına Nasıl Katkı Sağlar?

Sertifika Programları İş Dünyasına Nasıl Katkı Sağlar?


Sertifika Programları İş Dünyasına Nasıl Katkı Sağlar?

Sertifika programları sonucunda elde edeceğiniz sertifikalar, sizin katılmış olduğunuz program çerçevesinde konuyla alakalı olarak birikim sahibi olduğunuzu göstermektedir. Yani katılım sağlanan programın temasıyla ilgili yetkinlik durumunuz, yazılı bir belge şeklinde gösterilmektedir.

Sertifika Programları İş Hayatınıza Nasıl Katkılar Sağlar?

Bu nedenle katılacağınız programları başarıyla tamamlanması, iş hayatınızda size bir artı sağlayacak etkenler arasında yer almaktadır. Bir nevi yetkinlik belgesi olarak da tanımlanacak bu belge, iş başvurularında sertifika sahibi olmayanlara göre sizi bir adım daha öne çıkaraktır. 

Sertifika Programları Boğaziçi Enstitüsü

İş Alımlarında Bir Adım Önde Olun

Yukarıda da değindiğimiz üzere, özellikle başvuru yaptığınız işle ilgili herhangi bir sertifikanızın bulunması, sizi daha tercih edilir hale getirecektir. İşveren yetkilisi eleman alımlarında, başvuru sahiplerinin birçok konuda yetkinlik durumunu gözetmektedir. Bunların başında da, o işle ilgili belirli bir programı sorunsuzca tamamlamış olan kişiler gelmektedir.

Günümüzde yükselen rekabet koşulları nedeniyle işletmeler, daha kalifiye eleman çalıştırmak istemektedir. Bu yüzden sadece üniversite ya da asgari olarak lise mezunları aramanın yanında, bu kişilerin sektörle de ihtiyaç duyulan konumla ilgili farklı programları tamamlamış olmalarını tercih etmektedir.

Hızlı Kariyer

Öte yandan iş dünyasında çalıştığınız işletme bünyesinde, hızlı bir yükseliş sağlamanız çok daha kolay olacaktır. Kariyer planlaması yapmak isteyenler için ayrı bir öneme sahip olan sertifikalar, işletme içerisinde önemli konumlardaki personel ihtiyacını da yine temel eğitimlere ek olarak sertifika programları üzerinden başarı sağlamış insanlardan karşılamaktadır.

Kariyer Planlamanız Doğrultusunda Eğitimler Alın

Farklı sertifikalara sahip olmak elbette size bir nitelik kazandırırken, bu programlara katılım sağlarken kariyer planlamanıza yönelik olarak tercih yapmanız daha faydalı olacaktır.

Kariyer hedefinizde olan sektör ya da meslek dalıyla alakalı katılım sağlayacağınız programlar neticesine almış olacağınız sertifikalarla, hayallerinize çok daha yakın olun. 

Programlarda Akademik Kadronun Önemi

Program kapsamında eğitim veren akademik kadronun önemi de, alacağınız sertifikayı daha önemli kılan etkenler arasındadır. Boğaziçi Enstitüsü olarak verdiğimiz eğitimlerin tamamında, sektörde tanınmış uzman ve profesörler sizlere yardımcı olmaktadır.

Kısacası; Sektörle ilgili farklı sertifikalara sahip olmak, sizi işletmeler için daha tercih edilir insanlar konumuna getirecektir. 

Ancak burada önemli olan bir başka husus ise, bu eğitimleri alacağınız kurumun popülaritesidir. Marka değeri yüksek bir kurumdan alacağınız sertifikalar daha kapsamlı bir geçerlilik zeminine sahip olduğu gibi, işletmeler tarafından yine daha fazla tercih edilir olmanızı sağlayacaktır. 

Boğaziçi Enstitüsü olarak sertifika programları sonrasında başarı sağlamış katılımcılara verdiğimiz sertifikalar, kapsamlı geçerlilik alanına sahip olarak birçok işletme ve resmi kurum tarafından dikkat çekmektedir.

Enstitümüzden mezun olan öğrenciler, uluslararası geçerliliğe sahip olan ICSE belgesi almaya hak kazanmaktadır. Nitelikli eğitim programları, ancak sektörde kendisini kanıtlamış, nitelikli kadro ve kurum ile mümkündür. Tüm detayları daha net görüşmek ve daha fazla bilgi almak için, bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Online Eğitim ve Uzaktan Eğitime yeni başlayacaksanız bu rehberi okumanızı tavsiye ederiz: Uygun Fiyatlı Online Eğitim

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?