Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-01-30T00:00
kocluk-egitimi
Sertifika Programına Neden Katılmalıyım?

Sertifika Programına Neden Katılmalıyım?


Sertifika Programı ile Kazanacağınız Ayrıcalıklar

Her alanda artan rekabet, işletme ve resmi kurumların daha nitelikli çalışan ihtiyacını adeta zorunlu hale getirmiştir. Bu nedenle iş hayatında, sertifika programları sonrasında sertifika sahibi insanlar daha ayrıcalıklı bir konumda yer almaktadır. 

Bu durum aslında başkasına ait işlerde çalışırken geçerli olduğu gibi, kendi işletmesi üzerinden hizmet vermek isteyenler için de ziyadesiyle geçerli ve önemlidir.

Sertifika Programı ile Elde Edeceğiniz Avantajlar

1-Güncel Mevzuata Göre Verilen Eğitimler

Sertifika eğitimi kapsamında verilecek tüm eğitimlerin güncel mevzuata göre yapılması, geçerlilik ve yetkinlik açısından avantaj sağlamaktadır. 

Bu sayede belirli bir alanda alacağınız eğitim sayesinde, o alanda bir başarı sağlamanızın ardından Boğaziçi Enstitüsü gibi seçkin bir kurumdan alacağınız sertifika iş hayatında kabul görmeniz için size birçok fırsat sunacaktır.

2-Daha Kolay İş Bulma İmkanı

Çalışma hayatınızda kariyer merdivenlerini hızla tırmanmanız için ihtiyaç duyduğunuz alanda, daha kolay iş bulma ayrıcalığına sahip olursunuz. 

İşveren ve tüm kurumların tercihi, doğal olarak daha nitelikli personel istihdam etmektir. Nihayetinde daha verimli bir çalışmanın olması için ihtiyaç duyulan personelin nitelikli olması, kuşkusuz her işverenin en önemli önceliğidir.

3-Terfi Etmek İçin Ayrıcalıklı Olursunuz

Kariyer planınızın basamaklarından biri olan uygun işe girdikten sonra, almış olduğunuz sertifika programı ile daha ilerileri hedeflemek çok mümkün olduğu kadar daha kolay olacaktır.

Çalıştığınız işletme yetkilileri, yönetici konumunda daha fazla bilgi ve beceri sahibi çalışanları görmek isteyecektir. Sizde alacağınız sertifika ile diğer iş arkadaşlarınıza göre daha yetkin olduğunuzu belgeli bir şekilde ortaya koyduğunuzda, tercih edilmesi gerekenler listesinde ilk sıralarda yer almanız olağan bir hal alacaktır.

Bu nedenle terfi aşamalarında büyük bir avantaj sizi bekliyor olup, hayalinizdeki kariyere daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

4-İş Ortamında Duyulan Güven

İşverenlerin size karşı duyacağı güvenin yanı sıra, iş arkadaşlarınızda ekip çalışmalarınızda sizin bilgi ve birikiminize güvenecektir. Bu sebeple, sizin doğal bir şekilde öne çıkmanız daha mümkündür.

Aynı şekilde alacağınız sertifikayı kendi işletmenizde kullanmanız da, ürün ya da hizmet satışı yapacağınız tüketici kitlesi tarafından tercih sebebi olmaktadır. 

5-Daha Nitelikli Kadrolarda Çalışabilirsiniz

Personel alımlarından sonra istihdam edilmesi gereken alanlarda, niteliksiz kadrolar yerine nitelikli kadrolar için tercih edilmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. 

Hiçbir işletme, nitelikli kadrolarında daha az niteliğe sahip insanları konumlandırmak istemez. Bu yüzden almış olduğunuz sertifikanın iş hayatınıza katacağı artı bir değer olarak, çalıştığınız yerde daha ön planda olan iyi bir konumda görev almanız mümkündür.

6-Psikolojik Üstünlük Sizde Olsun

İnsanoğlunun yaşamı boyunca kazanmış olduğu her yetkinlik, insanın doğası gereği daha fazla özgüven sahibi olmasına neden olmaktadır. Bu özgüven neticesinde de, psikolojik bir üstünlük söz konusudur.

İş başvurularınızda ya da çalışma alanlarınız size avantaj sağlayan bu üstünlük, alacağınız sorumluluklarda mevcut özgüvenle daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Kişisel ve mesleki gelişimleriniz için katılım sağlayacağınız sertifika programları sonrasında başarı elde etmeniz durumunda, Boğaziçi Enstitüsü gibi alanında marka değeri oldukça yüksek bir kurumdan sertifika sahibi olabilirsiniz. Ayrıca başarı sağlayan katılımcılarımıza, uluslararası ICSE belgesi de verilmektedir.

Online Eğitim ve Uzaktan Eğitime yeni başlayacaksanız bu rehberi okumanızı tavsiye ederiz: Online Eğitim

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?