Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-09-30T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
SEO Nedir?

SEO Nedir?


SEO, hiç kuşkusuz ki webmaster olan çoğu kişinin günlük hayatta en çok duyduğu kelimedir. Peki, SEO nedir? ya da SEO ne işe yarar? SEO eğitimi nedir? Bunlar web sitesi olan neredeyse herkesin aklını kurcalayan sorulardır. Birçok kişi internette bu sorulara kendine has cevap verir. Cevapların kimisi doğru kimisi de yanlıştır. Fakat doğru olan bir nokta varsa o da SEO'nun çok önemli olduğudur. Esas sorumuza gelelim. Yani,  SEO'nun ne anlama geldiği konusuna. SEO’nun açılımı “Search Engine Optimization” dilimize göre de arama motoru optimizasyonudur. Bu optimizasyon ile arama motorlarında siz de üst sıralara çıkabilirsiniz. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak kulağa hoş geliyor değil mi? Peki ama bu neden gerekli diyor olabilirsiniz. Bu konuyu sizin için istatistikler ile açıklayacağım. İnternette kutsal olarak kabul edebileceğimiz büyük ve kaliteli bir kitle var. Bu kitle, aradıkları siteye ulaşmak için arama motorlarından faydalanıyor. Pastanın en büyük dilimini de Google alıyor. Hele bir de oranı yaklaşık olarak  %10 olan AOL'un da arama sonuçlarının Google destekli olduğunu farz edersek! Bu pay epey bir yükselecek. İşte bu noktada bize bu aslan paylarından nasibimizi almak düşüyor. Bu ne demek? Arama motorunu kullanan bir kişi internette bir şey arıyor demektir. Mesela aradığı şey satış kitabı diyelim. Arama motoruna giriyor ve kutucuğa satış kitabı yazıyor. Ve çıkan sonuçlara göre yoluna tam gaz devam ediyor. Tam burada da sizin bir kitapçı olduğunuzu varsayalım. Aramalarda sizin siteniz en üstlerde çıkıyor! Ve kişi sizin sitenize gelerek ihtiyacı olan kitabını alıyor ve bundan sonrası için sizin dükkanınızı aklında tutuyor. Ne kadar güzel değil mi?

 

SEO-Anahtar Kelimeler (Keywords)

Anahtar kelimeler, sitenizin içeriği hakkında sizi arama motorlarında yukarı çıkartır. Aynı zamanda hedef ziyaretçi kitlesine de fikir verir. Yani sizin sitenizin özetidir. Peki, doğru anahtar kelime nasıl seçilir? Doğru anahtar kelime seçmenin kolay ve sağlam bir yolu var. Hemen söyleyeyim. Bununla ilgili hizmet veren sitelerden kelime yoğunluğunuzu ölçtürmeniz! Lütfen bu konu ile analiz yapmaktan çekinmeyin! Yani, kendi hislerinize güvenerek anahtar kelime seçimi yaparsanız yanılgıya düşersiniz. Bu noktada tedbirli olmalısınız. İçeriğinizi yazarken ağırlık oluşturan gereksiz kelimelerden kaçının. Ve sitenizi ne üzerine inşa etmek istiyorsanız ziyaretçiyi çok rahatsız etmeyecek şekilde ilgili kelimeleri kullanın. Sitenizi yazdıktan sonra keyword analiz eden siteleri kullanarak hangi kelimelerin yoğunlukta olduğunu ölçün. Ardından o kelimeleri keyword, yani anahtar kelime olarak kullanın. Unutmayın. Anahtar kelimeler sizin hangi kelimede internet starı olacağınızı belirler.

 

SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı

Eskilerin bir lafı vardır. “Türk gibi başla İngiliz gibi bitir” diye. Bu lafın üzerinde Türkiye'nin önde gelen kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman uzun uzun düşünmüş. Ardından da bu sözü biraz değiştirmiş. “Başarılı olmak istiyorsanız Amerikalılar gibi düşünün, çünkü Amerikalılar bilgi işlemekte çok iyi’’ demiş. Bunun üstüne de şöyle eklemiş. ‘’Japon gibi planlayın. Çünkü Japonlar sabırla en ince ayrıntıları planlayabiliyorlar. Ayrıca Türk gibi başlayın. Çünkü Türkler pratik zekâlıdırlar. Ve aniden harekete geçebilirler. Alman gibi sürdürün. Çünkü Almanlar iç disiplini çok yüksek olan bir toplumdur. Ve son olarak İngiliz gibi bitirin. Çünkü İngilizler de sonuç odaklıdır.’’ Demiş.  Bu sözler inanılmaz derecede doğru. Bir webmaster olmak için bu özelliklerin her birine sahip olmanız gerekiyor. Konumuza geri dönersek size bu sözü vermemin sebebi sitenizin reklamını nasıl yapacağınızdı. Biliyorsunuz. Dünyadaki en iyi pazarlamacılar Amerikalılardır. Bu noktada arama motorlarının çoğu da Amerikalılara ait. Sitenizi bir Amerikalı gibi pazarlayın derken amacım buydu. Bir Amerikalı size çok kötü bir malı çok iyiymiş gibi gösterip onu size kolaylıkla pazarlayabilir. Bir Alman gibi iç disiplinle sitenizi daima çağa uyduracak yönü yenilemelisiniz. İkinci Dünya Savaşı'ndan harabe olarak çıkan Almanya, kısa zamanda yine Avrupa'nın en iyisi olmayı işte böyle başardı. Tam da bu noktada sitenizden geri dönüşüm almak sizin hedefiniz olmalı. Bu geri dönüşümü de siz belirleyeceksiniz. Ne istiyorsunuz? Para, şöhret, arkadaş ya da hepsi mi? Sonuç alamamak sizin için başarısızlık olmalı. Ve hep daha iyi çalışıp mazeretleri kafanızdan silmelisiniz. İşte bu yüzden size SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programını hazırladık. Detayları öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için okumaya devam edin!

 

SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı Sertifikası Nereden Alınır?

SEO alanına dair neredeyse çoğu şeyi konuştuk. Şimdi de SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı Sertifikası nereden alınır? sorusuna açıklık getirelim. Hazırsanız hep birlikte öğrenelim.

Biliyorsunuz. Bu alanda birçok farklı eğitim platformları eğitim veriyor. Detaylı bir araştırma sürecine girmelisiniz. Özellikle de bu eğitim adına . SEO’nun ne kadar önemli olduğunu da yukarıda gördünüz. Dolayısıyla kapsamlı bir araştırma sürecine girmelisiniz. Bu noktada sizin için en iyi olan enstitüyü bulmalısınız. Ayrıca kendinize yapacağınız en büyük yatırımı doğru bir platformdan seçmelisiniz Geleceğinizi inşa edecek bu eğitimi güven standartları içerisinde olmalı. Çünkü bu en doğal hakkınız. Dediğim gibi. Oldukça detaylı bir inceleme gerçekleştirmek yararınıza olacaktır. Fakat gerekli analiz ve araştırmaları yapmak sizi zorlayabilir. O yüzden bir önerimiz var. Siz yerinizden kımıldamıyorsunuz! Biz sizlere hem kalite standartları oldukça yüksek hem de verim alabileceğiniz bir platform öneriyoruz. Bununla birlikte tecrübeli akademik kadroyla çalışan ve dersleri keyifli geçen bir yerden bahsediyoruz. Tecrübeli, kaliteli ve güvenli bir Enstitü arayışında olabilirsiniz. Peki, yukarıda saydığımız onca şeyi karşılayan bir Enstitü var mı? Tabii ki var! Boğaziçi Enstitüsü! Neden mi?  Çünkü Boğaziçi Enstitüsü size en iyi eğitimi verecek olan enstitüdür. Burada sizin geleceğiniz bizim her zaman önceliğimizdir. Bu sebeple de eğitmenlerimiz, katılımcıların geleceği için ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Dolayısıyla da eğitimde alacağınız dersler oldukça verimli ve keyifli geçer. Derslerden aldığınız verimi günlük hayatınızla bağdaştırma fırsatı edinirsiniz. Ayrıca aldığınız bu eğitimle SEO alanına karşı çok daha aşina olacaksınız. Bu alanda edindiğiniz bilgilerle çevrenizdekileri şaşırtacaksınız. Üstelik bu alana dair bilgili olduğunuzu aldığınız sertifikalarla belli edeceksiniz. Bu eğitim, sizin kişisel gelişiminizi zirveye taşıyacak! Aynı zamanda aldığınız eğitimi CV’nizde belirterek rakiplerinizin önüne geçeceksiniz. Bununla beraber SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programına dair her şeyi öğrenebilirsiniz! Az önce de belirttim. Boğaziçi Enstitüsünün verdiği sertifikalar sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkarır. Neden mi? hemen söyleyeyim. Çünkü Boğaziçi Enstitüsü uluslararası akredite olan İngilizce sertifika vermektedir.

SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı sonunda alacağınız sertifikalar şunlardır;

 1. Boğaziçi Enstitüsü SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı bitirme sertifikası
 2. Üniversite onaylı SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı belgesi
 3. Uluslararası akredite olan İngilizce SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı belgesi alacaksınız.

Bu aşamada aldığınız sertifikaların kişisel gelişiminizdeki yeri oldukça yüksek. Sizin gelişiminize bu denli etkisi olacak bu eğitimi edinmek istiyor olabilirsiniz. Endişelenmeyin! Bunun için de Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı hakkında inceleme yapabilirsiniz. Bu eğitimin yanında gelişiminizi zirveye taşıyacak olan diğer eğitimlerin listesini de sizler için aşağıda paylaşacağım. Dilerseniz yazıların üzerine tıklayarak istediğiniz eğitimin sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?