Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-06-27T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
SEO Eğitimi Nedir?

SEO Eğitimi Nedir?


SEO Eğitimi, web sitelerindeki kullanıcı trafiğini ve web sitesinin görünürlüğünü arttırmayı öğreten bir eğitimdir.

Web sitelerin görünürlüğünü ve kullanıcı trafiğini etkileyen en önemli faktör Search Engine Optimization’dır (SEO). Eğer SEO hakkında bilginiz yoksa SEO Eğitimi alarak bu bilgi açığını kapatabilir ve Web sitenizin trafiğini rahatlıkla yükseltebilirsiniz.

Search Engine Optimization (SEO) bir web sitesi için olmazsa olmazdır. SEO sayesinde web sitenizi optimize edebilir, trafiği arttırabilir ve sitenizin görünürlüğünü sağlayabilirsiniz. Doğru bir SEO Eğitimi dijital alandaki varlığınızı daha etkin kılar eğer satış odaklı bir web sitesine sahip iseniz satışlarınızı doğrudan arttırmanıza yardımcı olur.

Peki SEO nedir? Web siteleri için SEO ne anlama gelmektedir?

İngilizce açılımı olan “search engine optimization” web sitelerinin arama motoruna göre optimize edilmesi demektir. SEO’nun Türkçedeki karşılığı ise “arama motoru optimizasyonu” olarak geçer. SEO Eğitimi ise tam anlamıyla sitenizi arama motorlarına nasıl optimize etmeniz gerektiğini öğretir. Arama motoru ile optimize bir şekilde çalışan siteniz, arama sonuçlarında üst sıralarda çıkar ve site trafiğinizde de doğal olarak artış gözlenir. Web sitenizdeki trafiği yükseltmek ve içeriklerinizin görünürlüğünü arttırmak istiyorsanız mutlaka SEO Eğitimi almanız gerekmektedir.

SEO Eğitimi ile şunları öğrenirsiniz:

 1. Web sitenizin arama motorları için iyileştirilme,
 2. Web sitenizin SEO’ya uyumlu hale getirme,
 3. Web sitenizdeki tüm teknik kontrol sürecinin öğrenme,
 4. Doğru bir backlink ağı oluşturma,
 5. Web site içeriklerinin yüklenme süreçlerini öğrenme,
 6. Doğru içerik oluşturma,
 7. İçerik optimizasyonunda dikkat edilmesi gerekenler,
 8. Web sitenizin indeksleme düzeni ve hızı,
 9. Anahtar kelime kullanımı,
 10. Anahtar kelime analizi,
 11. İçerik başlıklarının kullanımı,
 12. Meta ayarlamalarının doğru yapımı.

SEO eğitimi ile yukarıda yazan tüm uygulamaları detaylıca öğrenebilecek siteniz için yapacağınız SEO çalışmalarından tam verim alabileceksiniz. Yaptığınız bu optimizasyon çalışmaları sayesinde web siteniz, arama motorları botlar tarafından en iyi şekilde anlaşılacak ve web sitenizin içeriklerinden beklediğiniz randımanı göreceksiniz.

Aynı zamanda SEO Eğitimi ile sahip olacağınız SEO Uzmanı Sertifikası sayesinde dilediğiniz kurumda SEO uzmanı unvanı ile çalışabilecek, web siteniz olmasa bile SEO ile ilgili yeteneklerinizi kullanabileceksiniz. Günümüzde SEO uzmanı arayan pek çok işletme mevcut, dijital çağda yerinizi almak ve kariyerinize yeni bir yol çizmek için SEO Eğitimi almanın birçok avantajını göreceksiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?