Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-12-07T11:00


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Pazarlama eğitimleri, satış ve pazarlama alanındaki bilgi birikimini arttırmak isteyen kişilerin mesleki açıdan kendini geliştirmesi için hazırlanan online eğitim programlarıdır. Online pazarlama eğitimleri ile katılımcılar pazarlama alanında yeni bilgiler öğrenebilir ve etkili satış stratejileri geliştirmeyi öğrenebilir.

Online pazarlama eğitimleri, işletmenin kâr oranını arttırmayı ve işletmeyi büyütmeyi sağlar. Online pazarlama eğitimlerine katılan kişiler sertifika alarak kazandıkları yetkinlikleri öz geçmişlerinde kanıtlama imkanına sahip olur ve böylece iş görüşmelerinde rakiplerinden önde olma fırsatı bulur. 

Pazarlama Eğitimleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Pazarlama eğitimleri, kişinin satış ve pazarlama konularında geliştirdiği, etkin pazarlama becerileri kazandığı ve pazarlama tekniklerini öğrendiği eğitim programlarıdır.

Pazarlama eğitimleri satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar yer almaktadır. Örneğin pazarlama eğitimin içerikleri nelerdir, bireye mesleki alanda sağlayacağı faydalar nedir, eğitim aldıktan sonra neler değişecek, gibi soruların net bir cevabı bulunması gerekmektedir.

Pazarlama eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Eğitimin içeriği
 • Eğitimin süresi
 • Eğitimin kapsamı
 • Sertifika türleri
 • Sertifikanın geçerliliği

Pazarlama Eğitimleri Nelerdir?

Pazarlama eğitimleri şunlardır:

 1. Saha Satış Eğitimi
 2. Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı
 3. Satış Uzmanlığı Eğitimi
 4. Satış Mühendisliği Akademisi
 5. Dijital Pazarlama Eğitimi
 6. Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi
 7. Telefonda Satış (Telemarketing) Eğitimi
 8. Kişilik Tipleri Eğitimi (Satış Odaklı)
 9. Facebook ve Instagram Reklam Verme Eğitimi
 10.  Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Okulu
 11.  Satış Odaklı Emlak Danışmanlığı Kursu

1.  Saha Satış Eğitimi

Saha satış alanında uzman olmayı sağlayan Saha Satış Eğitimi; satış teknikleri, müşteri ile etkin iletişim, pazarlama teknikleri, satış ve pazarlama derinlikleri gibi konuları işleyen bir eğitim programıdır. Bu eğitime, saha satış alanında kariyer yapmak isteyen herkes katılım gösterebiliyor.

2. Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı, mesleki gelişim ve mesleki uzmanlık kazandıran bir eğitim programıdır. Dış ticaret alanında detaylı bilgiler sunan eğitim; yönetim, idare, dış ticaret hukuku, ticaret hukuku, pazarlama ve satış gibi konularda eğitim sunuyor. İsteyen herkesin katılım sağlayabildiği eğitim programı, katılımcılara üç farklı sertifika da veriyor.

3. Satış Uzmanlığı Eğitimi

Satış Uzmanlığı Eğitimi, satış ve pazarlama alanlarında mesleki uzmanlık sağlayan bir eğitim programıdır.Satış teknikleri, müşteri ile etkin iletişim ve pazarlama konularında konuların işlendiği eğitim programına, satış alanında kariyer yapmak isteyen herkes katılabiliyor.

4. Satış Mühendisliği Akademisi

Satış Mühendisliği Akademisi, satış hakkındaki tüm detayları ve teknikleri öğreten, kapsamlı bir eğitim paketidir. Saha satış teknikleri, dijital ortamda satış, doğru ve etkin pazarlama gibi konu başlıklarının işlendiği eğitime satış alanında kariyer yapmak isteyen herkes katılım sağlayabilir.

5. Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital Pazarlama Eğitimi ile dijital alanda etkin ve doğru pazarlama uzmanlığı kazanılıyor. SEM/SEO, dijital pazarlama teknikleri, dijital pazarlama araçları ve web sitesi yönetimi gibi konuların işlendiği eğitim programında, kişiye yeni bir çalışma alanı da sağlanmış oluyor. Bu eğitime katılmak için herhangi bir koşul aranmıyor, isteyen herkes bu eğitime katılım sağlayabiliyor.

6. Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi, kuruluş ve kurumlarda etkin satış ve pazarlama tekniklerini öğreten bir eğitim programıdır. Mesleki uzmanlık sağlayan eğitim programı, satış teknikleri, pazarlama türleri ve doğru müşteri yönetimi konu başlıklarına ağırlık veriyor. Satış ve pazarlama alanlarında çalışan herkesin katılım sağlayacağı eğitim üç farklı sertifika da sunuyor.

7. Telefonda Satış (Telemarketing) Eğitimi

Telefonda Satış (Telemarketing) Eğitimi ile telefonda etkin ve doğru satış yapmanın incelikleri öğreniliyor. Telefonda pazarlama, telemarketing teknikleri, telefonda sıcak satış gibi en temel konuların işlendiği eğitime kurum yöneticileri, satış alanında kariyer planlayanlar, satış uzmanları ve pazarlama elemanları katılabiliyor.

8. Kişilik Tipleri Eğitimi (Satış Odaklı)

Satış Odaklı Kişilik Tipleri Eğitimi, müşteri tipleri, müşterinin özellikleri, satın alma eğilimleri, doğru pazarlamanın temelleri gibi konuları detaylı bir şekilde işleyen bir eğitim programıdır. Satış alanında uzmanlık sağlayan eğitim, etkin pazarlamaya da hakim olmanızı sağlıyor. Bu eğitime katılmak için aranan bir şart bulunmuyor, dileyen herkes eğitime kayıt olabilir.

9. Facebook ve Instagram Reklam Verme Eğitimi

Facebook ve Instagram Reklam Verme Eğitimi, dijital alanda kurum, marka ve ürünlerinin nasıl pazarlanacağını derinlenmesine öğretiyor. Dijital reklam modelleri, Facebook reklam modelleri, Instagram’da reklam verme kuralları, dijital reklamcılık temelleri gibi konuların işlendiği eğitime dileyen herkes katılım sağlayabiliyor.

10. Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Okulu

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Okulu, sosyal medya kullanımı, sosyal medyada pazarlama, reklam verme, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama teknikleri, dijital alanda satış ve pazarlama yöntemleri gibi konu başlıklarına yer veren bir eğitim programıdır. Dijital pazarlama ve sosyal medyaya dair uzmanlık kazandıran eğitim programına dileyen herkes katılım sağlayabiliyor.

11. Satış Odaklı Emlak Danışmanlığı Kursu

Satış Odaklı Emlak Danışmanlığı Kursu, kişiye mesleki uzmanlık kazandıran bir eğitim programıdır. Emlak danışmanlığına dair tüm detayları işleyen eğitim, doğru iletişim, emlak pazarlama, pazarlamayı satışa dönüştürme gibi temel konulara ağırlık veriyor. Emlak danışmanlığı alanda uzmanlaşmak isteyen herkes bu eğitime katılım sağlayabiliyor.

Pazarlama Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Pazarlama eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Mesleki gelişime katkı sağlar.
 • Pazarlama ve satış konularında uzmanlık kazandırır.
 • Birey, iş yaşamında öz güven sahibi olur.
 • İşletme eğitimleri, kişiye yeni istihdam alanları kazandırır.
 • Satış ve etkin pazarlama becerileri gelişir.

Pazarlama Eğitimlerinin İş Hayatına Faydaları Nelerdir?

Pazarlama eğitimlerinin iş hayatına faydaları şunlardır:

 • Bireyin iş hayatında öz güven sahibi olmasını sağlar.
 • Kişinin, mesleki gelişiminde artış olur.
 • Güçlü bir kariyer sağlar.
 • Elde edilen kazanç da artış olur.
 • Etkili bir öz geçmiş oluşturmayı sağlar.
 • Kişisel gelişimi arttırır.

Pazarlama Eğitimleri Sayesinde İş Bulunabilir mi?

Pazarlama eğitimleri, üniversite sertifikalı ve uluslararası geçerli sertifikalar verdiği için iş bulma konusunda yardımcı olurken yeni çalışma alanları da yaratır. Pazarlama eğitimleri, bireye pazarlama becerisi kazandırmasının yanı sıra mesleki gelişim ve etkili iletişim özellikleri de kazandırma konusunda etkilidir.

Pazarlama Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Pazarlama eğitimleri, kendini işletme, satış ve pazarlama konularında geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık eğitimlerdir. İşletme eğitimlerine katılmak isteyen herkes, kolayca eğitim kaydını oluşturup eğitimleri alabilir.

Pazarlama Eğitimleri Sonunda Sertifika Alınır mı?

Tüm pazarlama eğitimleri, sertifika ve başarı belgelendirmelerine tabidir.

Pazarlama Eğitimi Sertifikası Alabilmek için Sınava Girilir mi?

Pazarlama eğitimi sertifikası alabilmek için sınava girmek zorunludur. Sınavlar, çevrim içi ortamda gerçekleşir ve sınavın içeriğine göre sınav süresi değişiklik gösterir. Bir sertifika sınavı için ortalama süre 25 dakika ile 35 dakika arasında değişiklik gösterir.

Pazarlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Pazarlama eğitimi sertifikası şu işe yarar:

 • Mesleki uzmanlığı ve yetkinliği kanıtlar.
 • İş görüşmelerinde bireyi avantajlı bir konuma getirir.
 • Etkin bir öz geçmiş oluşturmaya yardımcı olur.
 • Başarılı bir kariyer imkanı sunar.
 • Yenilikçi ve eğitime açık bir kişilik olduğunuzu gösterir.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Kişisel gelişim eğitimleri iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


İnsan Kaynakları Eğitimleri: Mülakat teknikleri eğitimi, işe alım süreçleri eğitimi, cv oluşturma eğitimi, ik planlama eğitimi, insan kaynakları yönetimi eğitimi

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk Eğitimleri Kategorisi tüm hukuk eğitimlerinin sıralandığı ve tüm hukuk eğitimlerini kolayaca bulacağınız sayfadır.

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile bir çok sertifikalı eğitimi Enstitü ve Üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...