Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-01-30T11:00

Google Ads Eğitimi

Kalan Kontenjan

EĞİTİM DETAYLARI

  • 30 KASIM -0001
  • 26 Şubat
  • 15 saat
  • Kadıköy - Boğaziçi Enstitüsü

Eğitiminizin haftalık planlaması

Örgün Google Ads Eğitimi

Google Ads, kurum ve kuruluşlar tarafından dijital pazarlama sektöründe kullanılan en etkili platform olarak ön plana çıkmaktadır. Dijital pazarlama sektörünün etkili bir şekilde büyüdüğü çağımızda, Google Ads’in pazarlama faaliyetlerindeki payı da son derece büyüktür. 

Bir kurum veya kuruluş olarak sunulacak hizmet ya da ürünlerin online ortamdaki kullanıcılarla buluşmasını sağlamak Google Ads aracılığıyla mümkündür. Her ne kadar etkili bir platform olsa bile, Google Ads’i etkili bir şekilde kullanmak belli eğitimler sonucunda sağlanabiliyor.

Google aracılığıyla birçok strateji ile internet kullanıcılarına reklamları ulaştırmaya yardımcı olması amacıyla kullanıcılara sunulan Google Ads eğitimleri, Boğaziçi Enstitü aracılığıyla lisanlı programlarla sunuluyor. Sınırsız eğitimler, lisanslı programlar, online ve istenilen yerden erişilebilen dersler kullanıcılara sertifikalı birer Google Ads kullanıcısı olma imkânı tanıyor.

Google Ads Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Google Ads eğitim programının kapsamlarında, Google Ads’i temelden itibaren öğrenmeye başlamak gerekiyor. Dijital pazarlamacılık konusunda efektif olan bu platformun temellerini kavradıktan sonra, Google Ads aracılığıyla reklam verme seviyesine kadar ulaşılabiliyor. Yani programın amacında yalnızca Google Ads’i ve temellerini öğrenmek değil, aynı zamanda Google Ads’i kullanma konusunda destek alınması gereken araçlar ve siteler konusunda da bilgiler edinmek mümkün.

Eğitime Neden Katılmalısınız?

Dijital pazarlamanın günümüz şartlarında büyük bir öneme sahip olduğu aşikârdır. Artık en büyükten en küçüğüne kadar hemen hemen her kurum ve kuruluş, ürünlerini online pazara taşıma yarışı içerisindedir. İnsanlar internet üzerinden ürün satın almayı daha pratik buldukları için, online satış mağazaları da her geçen gün internette daha etkili satış tekniklerini izleme yoluna başvuruyorlar. Bunlardan bir tanesi de Google Ads’tir.

Dijital pazarlama ve sosyal medya alanlarında uzmanlaşmak, ürünleri veya hizmeti doğru bir şekilde tanıtarak doğru kitlelere ulaşmaya olanak tanır. Google Ads ve bu platform ile bağıntılı olan araçların kullanımı konusunda lisanslı bir eğitimden geçmek, doğru pazarlama stratejilerini doğru kitlelere ulaştırmayı ve marka büyümesi sağlamayı kolaylaştırır.

Ads (AdWords) Kursunda Nasıl Başarılı Olursunuz?

Google Ads kursunda başarılı olmanın yolu, derslerde paylaşılan bilgileri doğru ve etkili bir biçimde kullanmaya odaklanmaktır. Reklamcılık ve dijital pazarlama alanlarında Google, şirketlerin marka tanıtımlarını yapan en önemli kaynaktır. Google Ads platformu da yine reklamcılık hizmetiyle şirketlere tanıtım amacıyla hizmet sunmaktadır. 

Google arama sayfasındaki sıralamalarda üst sıralarda yer almanın temellerini kurs dahilinde öğrenebilir, marka ile anahtar kelimeleri doğru şekilde eşleştirme konularında kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Bu Kursun Hedefi Nedir?

Google Ads eğitimlerinin temel hedefi, Google Ads platformunun ve yardımcı araçlarının kullanımını sıfırdan ileri düzeye kadar katılımcılara öğretebilmektir. Google Ads ve dijital pazarlama konularında sıfır bilgiye sahip olunsa bile, kursun eğitimleri profesyonel bir reklamcı ve pazarlamacı olmaya yardımcıdır. Ömür boyu içeriklere erişim, devamlı tekrar edebilme seçenekleri, eğitim sonucunda alınabilen uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar katılımcılara kapsamlı eğitim sunmayı hedefliyor.

Hangi Konular Ele Alınıyor?

Google Ads eğitiminde ele alınan başlıklardan bazıları;

  • Google Ads nedir ve ne işe yarar?
  • Google Ads reklamlarını neden kullanmak gerekir?
  • Google Ads terimleri ve anlamları,
  • Google Ads hesabı oluşturma ve etkili şekilde kullanma,
  • Google Ads kampanyaları ve bu kampanyaların türleri,
  • Google Ads araçları ve bu araçların etkili kullanımıdır.

Bu başlıklar ve daha fazlası konusunda eğitimler almak, kursu kolay ve online olarak tamamlamak şansı bulunuyor.

Bu Kurs Kimler İçin Uygun?

Boğaziçi Enstitüsü Google Ads kursuna eğitimden yararlanmak isteyen herkes katılım sağlayabilir. Yeni bir kariyere adım atmak isteyenler, kurum ve kuruluş sahipleri, reklam ajanslarında çalışanlar veya bu alanda kariyer hedefleyenler bu kursun getirilerinden ve uluslararası alanda verilen sertifikalarından faydalanabilirler.

Bu eğitimi kurumsal olarak talep et.

Boğaziçi Enstitüsü, geliştirdiği özgün yaklaşım ile firmanızın eğitim ihtiyaçlarının tespiti ve analizinden başlayan tam kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunar. Eğitim beklentileriniz ve kurum ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı analizleri gerçekleştirir. Şirketiniz için en doğru eğitim tasarısını kurgulamaya başlar. Sağladığı örgün ve online kurumsal eğitim hizmeti ile eğitmen-firma ilişkisini profesyonel çerçevede yürütür ve en uygun eğitim çözümünün sağlanması için yüksek kalitede hizmet verir.