Online İngilizce Kursu ve Hızlı Öğrenme

Online İngilizce Kursu ve Hızlı Öğrenme


İşiniz gereği ya da stratejik bir değer olarak dil öğrenmek zorunluluk. İngilizce dünyada en yoğun kullanılan dil. Öğrenmek istiyorsunuz ancak yüz yüze eğitim sorunlu. Çünkü pandemi var. Peki çözüm ne? Tabi ki Online İngilizce Kursu İngilizce öğrenmek isteyenlerin yeni adresi artık online dil okulları ya da Online İngilizce Kursu. Bunun en dikkat çeken nedeni avantajları.

Online İngilizce Kursu  tüm mazeretleri ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte kişiye özel eğitim hizmeti sunulabiliyor. Ayrıca online eğitim modelini yeni keşfedenler içinde çok iyi bir deneyim olacak. Amacımız İngilizce‘yi öğrenmek için en etkili metotları tavsiye etmek. Makalemiz bu konuda size üst düzey destek sunacak. Akılcı adımlar atmanızı sağlıyor olacağız. Bunun için en iyi başlangıç Online İngilizce Kursu. Önce ne anlama geldiğine bakalım;

Online İngilizce Kursu Nedir?

Online İngilizce Kursu, internet teknolojileri vasıtasıyla katılım sağlanan eğitim programı. Profesyonel dil eğitmenlerinin hazırladığı eğitimlere internet bağlı bilgisayarınızla uzaktan dâhil olabilirsiniz. Böylece evinizin konforunda online dil eğitimi alabileceksiniz.

Biliyorsunuz artık dünya tamamen dijitalleşti. Buna uyum sağlamayan sektörlerde hızla geçiş yapıyor. İnsanlar artık eskisinden daha çok internette. Bütün ihtiyaçlarını internetten karşılıyor. İnterneti kullanarak eğitim almakta bir yabancı dil öğrenmekte artık son derece kolay.  

Online İngilizce Kursu Önerisi

Online İngilizce Kursu Önerisi için alanında uzman Boğaziçi Enstitü son derece ideal bir seçim. EnstitüÜniversite Onaylı Dil Kursu sunuyor. Eğitim programı uzman eğitmenler tarafından hazırlandı. Online Eğitim şeklinde katılım gösterebilirsiniz. İlk aşama Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformuna kaydolmak. Merak etmeyin çok kolay.

Önce üye kaydınızı gerçekleştirin. Ardından Online İngilizce Kursu sayfasına geçiş yapın. Zorlanmayacaksınız. Akıllı bar sizi yapmanız gerekenler konusunda yönlendirecek. Şimdi alt bölümden Sepete Ekle butonuna tıklayın. Eğitimi satın almak için seçim yaptınız. Şimdi Sepetim butonuna tıklayın. Güvenli ödemenizi yapın. İşlem tamam.

Boğaziçi Enstitüsü Öğrenci İşleri sizi öğrenci olarak onaylayacak. Hepsi bu kadar. Artık Online İngilizce Kursuna katılabilirsiniz. Son derece kaliteli bir eğitim alıyor olacaksınız.

Eğitimi başarı ile tamamladığınızda bir sınav yapılacak. Sınav sonrası üç adet sertifika alacaksınız. Alacağınız sertifikalar şöyle;

1-) Boğaziçi Enstitüsü İngilizce Eğitim Sertifikası

2-) Üniversite onaylı İngilizce Eğitimi belgesi

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce Eğitimi belgesi

Alacağınız bu sertifikalarla birlikte artık gerek iş gerekse eğitim hayatınızda çok şey değişmeye başlayacak. CV'nizde yukarıdaki üç sertifikanın bulunuyor olması son derece yüksek bir farkındalık oluşturacak. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı iş başvurularınızda da bir adım öne çıkmanın keyfini yaşıyor olacaksınız.

Online İngilizce Kursunun Avantajları Nelerdir?

Online İngilizce Kursu, teknolojik donanımı sayesinde çok sayıda avantantaja sahiptir. Öncelikle eğitim almak istediğiniz kurumu, eğitim yerini ve zamanı doğrudan kendiniz seçersiniz. Bu son derece keyifli bir seçim. Evinizde, eğer çalışıyorsanız iş yerinizde ya da istediğiniz her hangi bir yerde. İstediğiniz zamanda. Günün istediğiniz saatinde derslere katılım sağlayabilirsiniz.

Tüm seçim size ait olduğu için dikkatiniz asla dağılmayacaktır. Dolayısı ile anlamama gibi bir sorun yaşamıyor olacaksınız. Dahası anlamadığınız noktada istediğiniz kadar tekrar yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir engel yok.

Online İngilizce Kursu ayrıca, yüz yüze eğitime göre daha düşük maliyetlidir. Hatta yüz yüze eğitimde olan ekstra ödemelerin hiç biri Online İngilizce Kursu için geçerli değildir. Daha düşük maliyetle daha kaliteli eğitim almanın huzurunu yaşarsınız. 

Online İngilizce Kursu Daha Ucuzdur

İngizlice öğrenmek isteyenlerin bunu sürekli ertelediklerini görürsünüz. Hatta siz de böyle yapmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Bunun sebebi klasik yüz yüze İngilizce dil eğitim yöntemlerinin son derece pahalı olmasıdır. Fiziksel bir adresde eğitim veren kurumların kira, elektrik, personel gibi çok sayıda gideri vardır. Dolayısı ile kurs ücretleride buna göre ayarlanıyor.

Sadece bunlar değil. Kursa giderken yapılan ulaşım, yeme içme masrafları da göz önüne alınırsa ortaya son derece yüksek bir maliyet çıkıyor. Bu yüzden çoğu kişi bu tür bir eğitimi almaz ve sürekli ertelemek zorunda kalır. Oysa Online İngilizce Kursu için bütün bunlar geçerli değil. Yüz yüze eğitimdeki hiçbir gider online eğitimde yoktur. Daha uygun bir maliyetle çok kaliteli bir eğitim sunulur.

Daha Hızlı İngilizce Öğrenmenin 5 Yolu

İngilizce son derece keyifli ve eğlenceli bir dildir. Hatta bir çok dile göre öğrenmesi nispeten daha kolaydır. Online İngilizce Kursu gibi bir teknolojinin de olması bu kolaylılığı artırmıştır. İngilizceyi daha hızlı öğrenebilir misiniz? Evet. Bu mümkün. İşte daha hızlı ingilizce öğrenmenin 5 yolu;

1 – Her şeyi İngilizce Okuyun!

Klasik edebiyat, ciltsiz kitaplar, gazeteler, dergiler, web siteleri, e-postalar, sosyal medya hesabınız ve daha fazlası. Hepsini İngilizce okuyun. Neden? Çünkü bu içerik zaten bildiğiniz kelimelerden başka yeni kelimeler öğrenmenizide sağlayacak. Kelime dağarcığına örneklerle birlikte sürekli yeni kelimelerin dolması demek bu.

Öğrendiğiniz İngilizce ile birlikte böylece zihninizde pekiştirme meydana gelecek. Bu hızlı bir şekilde gelişmenize yardımcı olur. Öte yandan, yeni sözcükler ve ifadeler öğrenmek çok önemli. Özellikle İngilizce gibi çok sözcük içeren bir dil öğreniyorsanız.  

2 - Yeni Kelimeleri Aktif Olarak Not Alın!

Bu, klasik ancak son derece işe yarayan bir ipucu. Öğrenirken, genellikle yeni bir kelime öbeğinden o kadar zevk alırız ki unutmak imkansız görünür. Unutmamak için sıra dışı bir not defteri taşıyabilirsiniz. Ya da Evernote gibi bir araç kullanma alışkanlığı edinin. Yeni bir kelime okuduğunuzda, bunu cümle içinde kullanın. O kelimeyi artık hiç duymayacak olabilirsiniz. Ancak her şeye rağmen bir yerlerde karşınıza çıktığında hemen tanıyacaksınız. Artık ona yabancı değilsiniz. Keyifli bir süreç.

3 - Gerçek İnsanlarla Konuşun!

Dil ne için öğrenilir? Elbette insanlar arasında iletişim kurmak için. Whatsapp sayesinde ağzımızı açmadan iletişim kurma konusunda uzman olduk. Ama konuşmak gerektiğinde ne olacak? İşte bu yüzden hazırlıklı olmak gerekiyor. Evet, bir dili anlamak ve yazarak cevap vermek konuşmaktan daha kolaydır. Bunu alışkanlık haline getirmiş insanlar konuşmak durumunda kaldığında son derece büyük zorluk yaşar. Siz bu duruma düşmek istemezsiniz. Dolayısı ile başlangıçta tavsiye ettiğimiz Online İngilizce Kursu bunun için son derece önemli.  Boğaziçi Enstitüsü bünyesinde bu eğitimi mutlaka alın. Sertifikalarınızıda alıp CV'nize dahil edin. Ancak İngilizce seviyenize pratiklik kazandırın. Yani uygulama yapın. Bu madde vurguladığımız sorunu yaşamamak için. Nasıl? Tabi ki anadili İngilizce olan kişilerle konuşarak. Mutlaka yapın.

4 – İngilizce Kanallara Abone Olun!

Evet, İngilizce Podcast'ler ve Youtube kanalları son derece etkili. Örneğin, mizah gibi kanallar. Ya da siyaset, yemek pişirme. Akla gelebilecek her ilgi alanını kapsayan konuda olabilir. Çok sayıda kategoride sizin için İngilizce konuşan bir Podcast ya da Youtube kanalı var. Birkaçına abone olun ve araba kullanırken dinleyin. Başlangıçta anadil aksanları zor gelecektir. Ancak hemen vazgeçmeyin. Aksine buna sabırla devam edin. Bir süre sonra duyduğunuzu anlamaya başlayacaksınız.

5 - Yurt Dışına Çıkın!

Öğrendiğiniz İngilizce dilini geliştirmek isteyeceksiniz. Bunun en etkili yolunun İngilizce konuşulan bir ülkede zaman geçirmek olduğunu hepimiz biliyoruz. İngilizce'nin dünyada en çok konuşulan dillerden biri olduğu konusunda da hemfikiriz. Aralarında seçim yapabileceğiniz birçok ülke var. İklim durumuna göre ideal öğrenme ortamınızı seçebilirsiniz.  Ve imkânınız varsa yurt dışına çıkma fikrini ciddi anlamda gündeminize dâhil edin. Çok faydasını göreceksiniz.

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?