2,039.99 TL
1,629.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
20-05-2024


  2,039.99 TL
1,629.99 TL

Zekâ ve akıl oyunları! Ne kadar önemli değil mi? Meslek çocuklarla ilgili olunca haliyle hassasiyeti de artıyor. O halde size bu önem ve hassasiyetin farkında olan bir kurumun hazırladığı kapsamlı bir eğitim gerekmektedir. Boğaziçi Enstitüsü en güncel ve en yeni eğitim içeriğine sahip Zekâ ve Akıl Oyunları eğitimini açtı. Unutmadan söyleyeyim; eğitimimizi alanında uzman, çocuklarla çalışma fırsatı olmuş iyi bir eğitmen tarafından hazırlandı. Biz elimizden geleni yaptık. Şimdi sıra sizde!

Bu eğitimle;

 • Zekâ ve akıl oyunlarıyla çocukların bilişsel gelişimlerine ve IQ’larının yükselmesine katınız olacak.
 • Alanınızda uzman olacak, parmakla gösterileceksiniz.
 • Bunların karşılığı olarak başarılı olacak, para kazanırken mutlu olacaksınız.
 • Uluslararası geçerliliği de olan Boğaziçi Enstitüsü sertifikasıyla iş bulmanız kolay olacak.
 • Şimdi, fırsat bu kadar yakınsa kaçırmamak gerekir. O halde derslerde buluşalım.

Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenliği Nedir?

Zekâ ve akıl oyunları, sayısal ve duygusal zekâyı geliştirmek için tasarlanmış oyunlardır. Çocuklarda, keyifli öğrenme metodu olarak kullanılmaktadır. Üniversiteler tarafından yapılan araştırmalarda, zekâ oyunlarının IQ seviyesini yükselttiği kanıtlanmıştır. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi, üniversite onaylı olarak hazırlanan bir eğitim türüdür. Bireylerin, mevcut kapasitelerinin ortaya çıkartılmasını sağlar.

Eğitimler ile bireylerin kapasitelerini daha iyi kullanmaları hedeflenir. Zekâ ve akıl oyunları olarak belirlenen oyun türleri çocuklarda, dikkat ve konsantrasyonu artırmaktadır. Oyunlar, öğretilebilir çalışmalar olduğu için profesyonel eğitmenlerin yetiştirilmesi önemlidir. Online eğitimlere katılanlar, zekâ ve akıl oyunları eğitmeni olabilir.

Zekâ oyunları eğitmenlik eğitimine katılanlar, sertifikalı eğitici olacaktır. Profesyonel eğitmen olunduğunda, zekâ ve akıl oyunlarını öğrenmek isteyen herkese, 40’dan fazla oyun türü öğretilebilir. Eğitim içeriklerinde ve uygulamalarda, sıra dışı düşünme becerisini artıracak etkinliklere yer verilir. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi sonunda verilecek olan sertifika ıslak imzalı ve üniversite onaylı olacaktır. Sertifikalı eğitmen olanlar, MEB’e bağlı resmi ve özel kurumlarda, zekâ oyunları eğitmenliği yapabilecektir.

Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Nedir?

Gelişmiş batı ülkelerinde, okullarda öğrencilere verilen ders programları içerisinde, zekâ oyunlarına yer veriliyor. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi nedir? Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi, stratejik bakış açısı geliştirme, el becerilerini kullanabilme gibi sayısal zekâyı geliştirmeye yönelik hazırlanan bir programdır.

Üniversite işbirliği ile hazırlanmaktadır. Eğitimlerde, her yaştaki kişilere, zekâ ve akıl oyunlarının nasıl öğretilebileceği gösterilmektedir. Eğitimlere katılanlar, hem oyunları öğrenir hem de oyunların başkalarına nasıl öğretileceğini öğrenir. Zekâ ve akıl oyunları eğitim programlarında, uygulamalı dersler yer alıyor. Tüm ders içerikleri uygulamalı olduğu için öğrenciler her zaman aktif durumda bulunuyor.

Zekâ oyunlarını oynamayı bilen ve oynayan öğrencilerin öğrenme düzeyleri yükseliyor. Avrupa ülkelerinin çoğunda, eğitim programlarına eklenmiştir. Zekâ oyunları ile matematik, fizik, biyoloji gibi birçok ders uygulamalı işenmektedir. Bu öğrencilerin daha hızlı öğrenmesini ve bilgilerini kalıcı olmasını sağlıyor. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi, kendisini bu alanda geliştirmek isteyen herkese verilir. Kimler katılabilir?

 • Yeni mezun öğretmenler,
 • Okul öncesi eğitmenleri,
 • Zekâ oyunları eğitmenliği yapmak isteyenler,
 • Eğitim sektöründe çalışacaklar,
 • Çocuklarına faydalı olmak isteyen ebeveynler,

Zekâ ve akıl oyunları eğitmenliği eğitimlerine isteyen herkes katılabilir. Bu kişinin kendisini de geliştirmesini sağlayacaktır. Mantıksal ve duygusal zekâ gelişime katkı sunacağı için daha kolay plan yapılmasını sağlar.

Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Ne İşe Yarar?

Farklı meslek gruplarında yer alan kişiler, zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimlerine katılabilir. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi ne işe yarar? Eğitimler hakkında bilgi almak isteyenler ilk önce bu soruyu sorar. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi, yeni bir meslek sahibi olmayı sağlar. Bunun dışında birçok yarar sağlamaktadır.

 • Özel kurum ve kuruluşlarda zekâ oyunları eğitmenliği,
 • Zekâ ve akıl oyunları atölyesi kurma,
 • Zekâ ve akıl oyunları kulübü kurma,
 • Özel turnuvalar düzenleme,
 • Birebir özel dersler verme,
 • Çeşitli eğitim kurumlarında, eğitici olma,

Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi programlarına katılanlar, bu yeterliliğe verilen sertifika ile sahip olur. Akademik kadro tarafından hazırlanan eğitimler sonunda sertifika verilir. Eğitim programlarının kişiye kazandırdığı çeşitli beceriler vardır. Eğitimlere katılanlar, zekâ oyunları hakkında bilgi ve beceri sahibi olur. Zekâ oyunlarının hangi amaç için nasıl kullanılabileceğini öğrenirsiniz.

Online Canlı Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi

Online canlı zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi üniversite işbirliği ile hazırlanan bir eğitim programıdır. Video içerikleri ile oluşturulan ders içerikleri ile isteyen herkesin faydalanması sağlanır. Online olarak verilen zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi toplam 160 saatlik eğitim süresinden oluşur. Online eğitimler için kayıtlarını oluşturanlar, tüm dersleri internet üzerinden takip eder. Eğitim sonunda, online olarak çoktan seçmeli sınav yapılır. Sınav sonuçları, üniversite tarafından değerlendirilir. Sınav değerlendirmesinde, 50 ve üzeri puan alanlar, eğitimleri tamamlamış sayılır. Eğitimlerini tamamlayanlara sertifikaları verilir. Online zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi derk içeriğinde şu başlıklar yer alıyor.

 • Akıl ve zekâ nedir?
 • Zekâ oyunları nelerdir?
 • Strateji oyunları,
 • Sözel oyunlar,
 • Hafıza oyunları,
 • Akıl yürütme ve işlem oyunları,
 • Geometrik – mekanik oyun türleri,
 • Yaratıcılık ve sıra dışı düşünme geliştirme,
 • Oyunların öğrencilerin gelişimime katkıları nelerdir?

Online eğitimler için kayıtlarını oluşturmak isteyenler, kurs içeriği bölümünde, eğitim boyunca alacakları dersleri görebiliyor. Online zekâ ve akıl oyunları eğitmenliği eğitimlerinde öğretilen oyunlar, sayısal zekâyı geliştirici oyun türleridir. Bu alanda yeni tasarlanan oyunlara daha fazla yer verilir. Katılmak isteyenler, online katılım formunu doldurarak, ön kayıtların oluşturabiliyor. Ön kayıt sonrasında, eğitimlerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabiliyor.

Online Canlı Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

İnsanlar belirli alanlarda kendilerini geliştirmek için online eğitim programlarına katılır. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi sertifikası programlarına isteyen herkes katılabilir. Online canlı zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Öncelikle doğru eğitim kurumu seçilmelidir. Eğitim sonunda verilen sertifikanın nerelerde geçerli olduğu öğrenilmeli ve ona göre kayıt oluşturulmalıdır.

Online zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimleri sonunda, üniversite onaylı sertifika verilir. Sertifikalar üzerinde, üniversite onay damgası ve ıslak imza yer alır. Uluslararası akreditesi bulunan İngilizce ve Türkçe hazırlanmış sertifikalar, katılımcıya kargo ile ulaştırılır. Eğitimler için kayıtlarını oluşturan ve ödemelerini yapanlar derslere istedikleri zaman başlayabilir. Sertifika alabilmek için derslerin tamamlanması gerekiyor.

Eğitimin tamamlanabilmesi için online sınava girmek ve geçer not almak önemlidir. Online sınava girmeyenler, sertifika alamaz. Kesin kayıt işlemini yapanlara, kullanıcı adı ve şifre bilgileri mail yoluyla gönderilir. Kursiyer, bu bilgiler ile online giriş yapar. Günün her saatinde giriş yapılabilir ve dersler takip edilebilir. Eğitim için belirlenen süre dolduğunda, şifre pasif olacaktır. Bunun için şifre süresi dolmadan en az bir gün önce online sınav yapılmalıdır.

Eğitim programının tüm aşamaları tamamlandıktan sonra sertifika düzenlenir. Üniversite tarafından düzenlenen ve onaylanan sertifika kargo ile en kısa sürede gönderilir. Sertifikasını alanlar, profesyonel, zekâ ve akıl oyunları eğitmeni olarak hizmet vermeye başlar.

Boğaziçi Enstitüsünde Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Online Canlı Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Hakkında

Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı, Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Enstitü tarafından koordine edilecektir. Online canlı zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu eğitim programının amacı, çocukların ve yetişkinlerin, planlama, strateji geliştirme yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamaktır. Çeşitli kurumlarda, zekâ oyunları eğitmenliği yapmak isteyenlerin ihtiyacı olan ders içerikleri sunulmaktadır. Her yaşta kişiye, zekâ oyunlarının kurallarına göre nasıl öğretileceği, becerilerin nasıl kazanılacağı gösterilir.

Online eğitim programında, ders içerikleri, video anlatımlarından oluşur. Birçok oyun üzerinde uygulamalı çalışmalar yaptırılır ve düşünme kabiliyetinin gelişmesi sağlanır. Eğitmenlik eğitimi olduğu için bireylere, karşıdaki kişiye bilgi aktarımı yöntemleri gösterilir. Bu bilgi ve beceriye sahip olanlar, profesyonel olarak, zekâ oyunları eğitmeni olarak görev yapabilecektir. Zekâ ve akıl oyunları eğitmenlik eğitimi sertifikasını alanlar, kendi kurs merkezlerini açabilecektir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.63 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.63 Puan
  Toplam : 16 Yorum

  • %69
  • %25
  • %6
  • %0
  • %0
  4.63

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.63 Puan
  Toplam : 16 Yorum
  • %69
  • %25
  • %6
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    2,039.99 TL
  1,629.99 TL