Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-01-28T11:00

Zaman Yönetimi Eğitimi, zamanı verimli bir şekilde kullanmak isteyen kişilere yönelik hazırlanan bir online eğitim programıdır. Zaman Yönetimi Eğitimi ile kişiler sorumluluklarını gecikmeden yerine getirebilir, vaktini en etkin şekilde kontrol etmeyi öğrenir.

Zaman Yönetimi Eğitimi sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir. Böylece kişisel gelişim alanında elde edilen donanım belgelenmiş olur. Bu durum ise iş başvurularında kişinin daha olumlu bir intiba bırakmasına katkı sunmaktadır.

Zaman Yönetimi Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:

 • Zamanı yönetmeyi,
 • Doğru planlama ile zamandan tasarruf yapmayı,
 • İş dışında kendinize özel vakit ayırmayı,
 • Etkili zaman yönetimi tekniklerini.

 

Zaman Yönetimi Eğitimi Nedir?

Zaman yönetimi; üretkenliği ve verimliliği arttırmayı amaçlayan, gündelik yaşamda yaptığınız eylemlere doğru zamanı ayırmanızı sağlayan ve zamanı bilinçli bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olan bir yöntemdir. Zaman yönetiminin sadece iş ve çalışma etkinlikleri için kullanıldığı düşünülse de bu yaygın düşünce yanlıştır. Özellikle günümüzde zaman yönetimi ve planlama, şahsi aktiviteler için de kullanılan bir yöntemdir. Zaman yönetimi eğitimi ise tüm bunları yapabilmenize ve doğru bir şekilde planlamanıza yardımcı olan bir eğitimdir.

Zaman Yönetimi Eğitiminde Hangi Teknikler Anlatılır?

Zaman yönetimi eğitimi için kullanılan bazı teknikler şunlardır:

 • Planlama
 • Dağıtma
 • Hedefi belirleme
 • Zaman analizi
 • Önceliklendirme
 • Hedef ve görev belirleme

 

Zaman Yönetimi Eğitimi Neden Önemlidir?

Zaman yönetimi eğitimi; temelde sizlere verimli çalışmayı ve zamanı etkin kullanarak yaşamayı öğretir. Eğitimde öğretilen zaman yönetimi; kişideki stres seviyesini düşürür, az zamanda verimli çalışmasını sağlar ve iş-sosyal yaşam arasındaki dengeyi en iyi şekilde kurmasına yarar sağlar. Tüm bunlar göz önüne alındığında zaman yönetimi ve planlama büyük bir önem kazanır. Çünkü zamanı doğru yönetememek, iş hayatında başarısızlığa, sosyal yaşamda ise birçok olumsuzluğa yol açar. Doğru ve etkin zaman yönetimi, bütün bireylerin gerekli başarı ve mutluluğa ulaşmasını sağlarken verimli ve kaliteli bir yaşamın da temelini oluşturur.

Zaman Yönetimi Ders ve Konu Başlıkları Nelerdir?

Zaman yönetimi ders ve konu başlıkları şunlardır:

 • Zaman Yönetiminin Amacı
 • Zamanı Kontrol Etmek
 • Zaman Tuzakları
 • Zaman Yönetimi Teknikleri

 

Zaman Yönetimi Eğitimi Sonunda Sertifika Verilir mi?

Zaman Yönetimi Eğitimi sonunda eğitim derslerini başarılı bir şekilde takip eden katılımcılara Zaman Yönetimi Eğitimi sertifikaları verilmektedir. Zaman Yönetimi Eğitimi sonunda verilen sertifikalar, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü aracılığıyla düzenlenmekte ve öğrencilere ulaştırılmaktadır.
Zaman Yönetimi Eğitimi sona erdikten sonra alınan sertifikalar, eğitime katılan kişinin zaman yönetimi alanında bilgiler edinerek bu alanda donanımlı duruma geldiklerini göstermektedir. Zaman Yönetimi Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan kişiler, aldıkları sertifika ile öz geçmişlerine katkı sağlamış olurlar. Böylece eğitime katılan kişiler, sertifika sayesinde iş başvurularında diğer adaylara kıyasla avantajlı hale gelirler.

Zaman Yönetimi Eğitimi Sonunda Hangi Sertifikalar Verilir?

Zaman Yönetimi Eğitimi sonunda eğitime katılan kişilere üç farklı sertifika verilmektedir. Zaman Yönetimi Eğitimi sonunda verilen sertifikalar şunlardır:

 • Enstitü onaylı sertifika,
 • Üniversite onaylı sertifika,
 • Uluslararası geçerli sertifika.

Zaman Yönetimi Eğitimi'nde sertifika almak için basım ücreti ödemeniz gerekiyor. Sertifikanızı oluşturmak için sertifikanın basım maliyetini ödemek zorundayız, bu maliyetler üniversite ve uluslararası kuruluşların; onay, imza ve operasyonel süreçleri için fiziki sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşuyor. Bu nedenle sizden sadece “sertifika basım ücreti” talep ediyoruz. Bunun dışında kargonuz tarafınıza ücretsiz bir şekilde ulaşıyor.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Zaman Yönetimi Nedir?

Zaman yönetimi, kişinin yapması gereken işleri önem ve aciliyet sırasına göre planlaması ve böylece zamanı kontrol altına alması için kullanılan özel teknikleri içeren bir kavramdır. Zaman yönetimi, verimliliği arttırmak ve işleri zamanında yetiştirmek için yapılır.

Zaman Yönetimi Yapmak Ne Demek?

Zaman yönetimi yapmak, işleri vaktinde yetiştirmek ve verimliliği arttırmak için zamanı bilinçli olarak kontrol altına almaktır. Zaman yönetimi yapmak, kişinin birden fazla işi önemine ve aciliyetine göre sıralayarak planlamasını sağlamaktadır.

Zaman yönetimi yaparken bazı özel tekniklerden faydalanılır. Etkili bir zaman yönetimi yapmak için bu tekniklerin nasıl kullanıldığı öğrenilmelidir.

Zaman Yönetimi Nasıl Olmalı?

Zaman yönetimi; yapılması gereken işleri önem sırasına koyarak, aciliyeti olanları önceliklendirerek, işleri bitirmek için süre sınırı koyarak ve gerekli olmayan işleri eleyerek yapılmalıdır.

Zaman Yönetimi İnsana Ne Kazandırır?

Zaman yönetimi insana vaktini verimli bir şekilde kullanma becerisi kazandırır ve kişinin işlerini vaktinde bitirmesini sağlar. Zaman yönetimi, özellikle yoğun insanların işine yarayan bir tekniktir. Aynı anda birden fazla işle uğraşan kişilerin zaman yönetimi yaparak sorumluluklarını yerine getirmesi sağlanır.

Zaman Yönetimi Tekniği Nedir?

Zaman yönetimi tekniği, yapılması gereken işleri önem sırasına koyup gereksiz olanları eleyerek sorumluluklarını vaktinde yerine getirmesini sağlayan bir yöntemdir. Zaman yönetimi tekniği, farklı yöntemleri içeren bir alandır.

Birden fazla zaman yönetimi tekniği bulunmaktadır. Kişi, bu teknikleri kullanarak zamanı kontrol altına alabilir ve verimli bir şekilde çalışabilir.

Zaman Yönetimi Teknikleri Nelerdir?

Zaman yönetimi teknikleri şunlardır:

 1. Pomodoro tekniği
 2. Kanban tekniği
 3. Eisenhower matrisi
 4. Pareto prensibi

 

Zaman yönetimi teknikleri bunlarla sınırlı değildir ancak en bilinen zaman yönetimi teknikleri yukarıda sıralananlardır.

1. Pomodoro Tekniği

Zaman yönetimi tekniklerinden ilki pomodoro tekniğidir. Pomodoro tekniği, çalışırken belli aralıklarla mola verme ve bu molaları dinlenerek değerlendirme şeklindeki bir zaman yönetimi tekniğidir. 

2. Kanban Tekniği

Zaman yönetimi teknikleri arasında Kanban tekniği de bulunur. Kanban tekniği; yapılacak işlerin, yapılmakta olanların ve bitirilen işlerin yazılması yolu ile uygulanan bir zaman yönetimi tekniğidir.

3. Eisenhower Matrisi

Zaman yönetimi teknikleri listesinin üçüncü sırasında bulunan Eisenhower matrisi ise ABD Başkanı David Eisenhower tarafından geliştirilmiştir. Eisenhower matrisi, bitirilmesi gereken işleri aciliyet ve önem durumuna göre dört kategoride listelemeyi içeren bir zaman yönetimi tekniğidir.

Eisenhower matrisinde işler acil ve önemli, acil değil ve önemli, acil ama önemsiz ve acil değil ve önemsiz olmak üzere dört gruba ayrılır.

4. Pareto Prensibi

Zaman yönetimi teknikleri arasında Pareto prensibi de bulunur. Pareto prensibi, görevlerin %80’inin %20’lik zaman içerisinde bitirilmesi, kalan %20'lik kısmın ise zamanın %80'i kullanılarak bitirilmesi şeklinde uygulanan bir zaman yönetimi tekniğidir.

Zaman Yönetimi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Zaman Yönetimi Eğitimi, kişinin vaktini daha etkili bir şekilde kullanmasını, sorumluluklarını vaktinde yerine getirmesini, zamanı kontrol edebilmesini, neye vakit ayırdığını doğru analiz etmesini sağlar. Zaman Yönetimi Eğitimi, özellikle yoğun iş hayatına sahip olan kişilerin işine yarar.

Zaman Yönetimi Eğitimi, kişinin zaman yönetimi teknikleri alanında bilgi sahibi olmasını sağlar. Böylece kişi, zamanı nasıl daha bilinçli bir şekilde kontrol etmesi gerektiğini öğrenmiş olur. Kişi, Zaman Yönetimi Eğitimi sayesinde daha verimli bir şekilde çalışır ve vaktinin kalan kısmını kendi yapmak istediği işlere de ayırabilir.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.59 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.59 Puan
  Toplam : 17 Yorum

  • %71
  • %18
  • %12
  • %0
  • %0
  4.59

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.59 Puan
  Toplam : 17 Yorum
  • %71
  • %18
  • %12
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    149.00 TL
  89.00 TL