Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-12-07T11:00
  3,000.00 TL
1,499.00 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
06-12-2022


  3,000.00 TL
1,499.00 TL

Ülkemizde göçmen sayısı giderek artmaktadır. Ülkemizdeki göçmenlerin dil öğrenimi ve oryantasyonu da önem kazanmaktadır. Bunlara bağlı olarak yabancı dil olarak Türkçe öğretimi yapacak eğitmenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak ve sizlere meslek edindirmek amacıyla Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi'ni açtık. Alanında uzman eğitmenimiz tarafından üretilen eğitim, en güncel ve en yeni bilgileri içermektedir. Bu fırsattan yararlanmak, sosyal sorumluluk bağlamında destek olurken profesyonel anlamda da iş sahibi olmak için sizi eğitimimize bekleriz.

Bu eğitimle;

 • Alanının en kapsamlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi'ni alacaksınız.
 • Bu alanda hem paranızı kazanacak hem de göçmenlere yardım ederek mutlu olacaksınız.
 • Uluslararası akredite Boğaziçi Enstitüsü sertifikalarına sahip olacaksınız.
 • Bu imkanlar sizi bir adım öne geçirecek, bu alanda başarılarınızı destekleyecek.
 • Bu imkanlardan yararlanmak, bu fırsatı değerlendirmek isterseniz Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi'mize davetlisiniz.

 

Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Sertifika Programı

Türkçenin yabancı dil olarak öğretilebilmesi için akademik çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Türkiye’de bulunan yabancılara Türkçe öğrenmeleri için dersler verilmesi, yabancıların ihtiyaçları açısından önemlidir. Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi online dersler şeklinde hazırlanmış bir sertifika programıdır. Amaç, yabancıların Türkçeyi daha kolay öğrenmelerini sağlamaktır. Bunun için eğitim verecek kişilerin, bu alandaki yeterliliklerini ve bilgilerini artırmak hedeflenir. Dil bir toplumun kültür taşıyıcısıdır.

Toplumlar, dil sayesinde anlaşırlar. İnsanlar, ikinci bir dili öğrenerek, başka kültürleri daha kolay anlamaya başlayacaktır. Türkçenin yabancı dil olarak öğretilmeye başlanması, yabancıların, ülkemizi ve kültürümüzü daha yakından tanımalarını sağlayacaktır. Toplumların dünyaya bakış açılarını şekillendiren ve en önemli kapı yabancı dil bilgisidir.

Türkçenin öğretimi eğitimleri ile yabancıların, Türkçe öğrenme ihtiyaçları karşılanacaktır. Ülkeler arası etkileşimin hızlı gelişmesinde, yabancı dil öğretimi büyük öneme sahiptir. Dünya genelinde, yabancı dil öğretimi, çözülememiş konular başında gelir. Yabancı dil olarak Türkçenin öğretilmeye başlanması, dilimizin gücünün, kültürümüzün daha farklı toplumlara taşınmasını sağlayacaktır.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Nedir?

Yabancılara Türkçe öğretimi nedir? Üniversite iş birliği ile hazırlanmış, online ders olarak verilmeye başlanan bir eğitim programıdır. Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Sertifika Programı ismiyle hazırlanır. Programın amacı, Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi ile ilgili gerekli bilgileri vererek katılımcılara yeterlilik kazandırmaktır.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi programının hedef kitlesi şu şekildedir:

 • Türkçe öğretmenleri,
 • Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği,
 • Yabancı diller eğitimi mezunları,
 • Çağdaş Türk lehçeleri öğretmenleri,
 • Dilbilimciler,
 • Yabancı dil olarak Türkçe öğreten öğretmenler,
 • Yabancılara Türkçe öğretmeyi hedefleyen üniversite son sınıf öğrencileri ve mezunları.

 

Online başvuru yöntemi ile başvurularını yapanlar, kesin kayıt işlemlerinden sonra planlanan eğitimlere başlar. Tüm alanlarda, online eğitim içerikleri hazırlanır. Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi ortalama 50 saatlik eğitim süresinden oluşur. Online eğitimlere başlamadan önce tüm katılımcılara, danışmanlar tarafından program hakkında bilgi verilir. Türkçenin yabancı dil olarak öğretilebilmesi için öncelikle, Türk dili özelliklerinin bilinmesi gerekir. Bu alanda eğitim almış kişilerin katılım sağlanır.

Yabancı birisine, Türkçe öğretebilmek için yeterli donanıma ve beceriye sahip olmak gerekir. Hazırlanan sertifika programı, eğitim verecek kişilerin, yeterliliklerinin artırılmasını sağlar. Eğitim içeriklerinde, Türkçe öğrenmeye çalışan yabancı kişilere verilen dersler gösterilir. Türkçe öğretiminin daha iyi anlaşılabilmesi için ders izleme ve gözlem yaptırılır. Bu sertifika programına katılan kursiyerlerin, eksiklikleri görmesini sağlar.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi, eğitim alanında yer alan kişilerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi ne işe yarar? Programın amacı, lisans eğitimi dönenimde elde edilen bilgilere ek olarak Türkçe öğretimi yeterliliğinin kazandırılmasıdır. Kursa katılanlar, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında kendilerini geliştirir. Kendisini geliştirenler farklı kurumlarda yabancılara Türkçe dersi vermeye başlar.

Türkiye’deki yabancı nüfusu giderek artmaktadır. Bu kişilerin Türkiye’de yaşaması ve hayatlarını devam ettirebilmesi için Türkçe öğrenmesi bir ihtiyaçtır. Bunun için Türkçenin yabancılara öğretilmesini sağlayacak kişilere ihtiyaç vardır. Türkçe öğretimi sertifika programına katılanlar, bu alanda uzmanlaşır.

Sertifika programına katılanlar, dil öğretim kuramlarını öğrenir. Yabancı birisine, Türkçenin öğretimi yöntem ve tekniklerini bilir ve eğitimin en iyi şekilde verilmesini sağlar. Türkiye’de yaşayan yabancılara Türkçe öğretimi hizmeti veren kurumlarda, dil öğretimi yapacak kişilere ihtiyaç vardır. Online olarak verilen eğitimler sonunda, sertifikasını alanlar, bu alanlarda çalışmaya başlayabilecektir.

Online Canlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi

Online canlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi ön kayıt süreci ile başlar. Ön kayıt başvuru belgesini ve "kurs ücreti ödendi" belgesini hazırlayanlar, kesin kayıt işlemlerine başlayabilir. Online eğitim içerikleri, uzmanlar tarafından hazırlanır. Üniversitenin uzman akademisyenleri, uygulamalı ve teorik ders içeriklerini video ders olarak hazırlar.

Kayıt işlemlerini tamamlayanlar, belirtilen gün ve saatlerde, erişim yaparak, canlı derslere katılabilir. Sanal sınıflar üzerinden verilen dersler katılacak olanlara, ilk önce online eğitim hakkında bilgi verilir. Sanal sınıflar üzerinden verilen dersler kayıt altına alınır. Kursiyerler daha sonraki zamanlarda, kaydedilen dersleri tekrar izleyebilir. Online canlı dersler için kayıtlarını yapan ve işlemlerini tamamlayanlara, kullanıcı hesabı açılır.

Her kursiyere, kullanıcı hesabı ve erişim şifresi verilir. Kursiyerler, bu giriş bilgileri ile derslere erişim yapar. Online sistem tarafından, kursiyerlerin ders erişimleri ve ders takipleri yapılır. Online Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi sonunda, katılımcılara, sertifika verilir. Üniversite onaylı olarak hazırlanan sertifikalar, Türkçe öğretimi uzmanı olmanızı sağlar. Uzmanlar tarafından hazırlanan eğitim içeriklerine, tüm katılımcılar ulaşabilir. Eğitim içerik konularını takip edenler, online sınava girerek, sertifika almaya çalışır.

Online Canlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi eğitim süresini başarı ile tamamlayan kursiyerlere verilir. Online canlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Sertifikası verilir. Bu sertifika, üniversite onaylıdır ve üzerinde online eğitim verildiği bilgisi yer almamaktadır. Sertifika alabilmek için hazırlanan program içeriğinde şu konular yer alır:

 • Türkçenin yabancı dil olarak öğretim süreçleri yönetimi,
 • Dört temel dil becerisi,
 • Dil bilgisi,
 • Kültürel etkileşim,
 • Öğretimde çağdaş teknik ve yöntemler,
 • Materyal hazırlama ve kullanma,
 • Türkçe öğretimi ölçe ve değerlendirme araçlarının hazırlanması,
 • Online sınav.

 

Üniversite tarafından hazırlanan, online dersler, alanında uzman öğretim elamanları tarafından verilir. Kurs kayıt işlemleri sırasında belirtilen eğitim süresinde, ders takibini yapan ve istenen yeterliliğe ulaşanlara sertifikaları verilir. Verilen sertifikaların, üniversite onaylı olması, ömür boyu, resmi ve özel alanlarda geçerli olmasını sağlar.

Sertifika alanlar, eğitim kurumlarında ve özel dil kurslarında çalışabilir. Türkiye’deki yabancı kişi sayısının hızla artması, bu sertifika programına olan ihtiyacı artırıyor. Eğitim sonunda sertifikalar, kursiyerlere, mail olarak ve kargo ile gönderilir. Kargo ile gönderilen sertifika, ıslak imzalı, üniversite amblem damgalıdır.

Online Canlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Hakkında

Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi, Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Enstitü tarafından koordine edilecektir. Online canlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Sertifika Programı'na katılmak isteyenler, eğitim içeriği ile ilgili bilgi alabilir. Online canlı Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi hakkında bilgiler, ön kayıt işlemlerine başlayanlara, danışmanlar tarafından verilir. Üniversite tarafından hazırlanan eğitim içerikleri, eğitim tarihleri ve süresi bilgileri hemen verilir. Kesit kayıt yaptırmak isteyenlerin hangi yolu izleyecekleri verilen bilgiler arasında yer alır

Yabancılara Türkçe Öğretimi eğitimlerine katılmak isteyenler, lisans – lisansüstü eğitim görmüş olmalıdır. Katılım ön şartları bölümünde, kimlerin katılabileceği detaylı olarak gösterilir. Online olarak hazırlanan eğitim içeriği, dil öğretme yöntem tekniklerinden oluşur. Programın amacı, Türkiye’de yaşayan yabancılara Türkçe öğretecek olan eğitmenlerin bilgi ve becerilerini artırmaktır.

Kurs kayıt başvuru işlemlerini tamamlayanlar, kullanıcı hesabını açar. Her kullanıcının giriş şifresi özeldir. Kullanıcı hesabına şifreli giriş yapanlar, eğitim içeriklerini ulaşır ve ders takibi yapmaya başlar. Ders takibini tamamlayanlar, online sınavla değerlendirmeye alınır. Online sınavdan yeterli puan alanların sertifikaları hemen düzenlenir. Yabancılara Türkçe Öğretimi Eğitimi Sertifikası'nı alanlar, yabancı kursiyerlere ders vermeye başlayabilecektir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.57 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.57 Puan
  Toplam : 7 Yorum

  • %71
  • %14
  • %14
  • %0
  • %0
  4.57

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.57 Puan
  Toplam : 7 Yorum
  • %71
  • %14
  • %14
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    3,000.00 TL
  1,499.00 TL