Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği

Bu eğitim programına katılarak üstün zekâlı bireylerin eğitiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini uzmanından öğrenecek ve sertifika kazanarak kariyerinizi güçlendireceksiniz.

1,949.99₺ 2,439.99₺
Sertifika

Türkçe & İngilizce

Cihaz Desteği

Esnek Tasarım

Eğitim Dili

Türkçe

Üstün Zekâlılar Eğitmenlerine olan talep eğitmenlerin eğitimini de önemli hale getirmiştir. Söz konusu çocuklar, özellikle de özel durumu olan çocuklar olduğunda eğitimin niteliği daha çok önem kazanmaktadır. Boğaziçi Enstitüsü olarak bu hassas soruna çözüm üretmek hem de talebi karşılamak için Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği programını açtık. Üstün Zekâlılar eğitmenlerine eğitmen olmak isteyenler için bir fırsat olan program, güncel ve yeni bilgileri içeriyor, gelişen yeni taleplere çözüm üretmek için formüller veriyor. Bu en kapsamlı Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği programına katılmak için web sitemizi ziyaret edebilir, programa katılabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek artık çok daha kolay.

Bu eğitimle;

 • Üstün zekâlılar eğitmenlerinin eğitmeni olacaksınız.
 • Alanında uzman eğitmenlerden eğitim alacak, mesleği başarıyla yürüteceksiniz.
 • Boğaziçi Enstitüsü sertifikalarıyla bir adım önde olacaksınız.
 • Tüm bu imkanlardan faydalanmak için sizi programımıza davet ediyoruz. Bu fırsattan yararlanın.

Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Programı Nedir?

Yetenekli ve üstün zekâlı öğrencilerin var olan potansiyellerinin ortaya çıkartılmasında, eğitimcilerin rolü büyüktür. Dünyanın birçok ülkesinde, üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği başlamıştır. Üstün yetenekli çocukların doğru eğitilebilmesi için eğitmenleri gerekli eğitimleri alması gerekir. Online eğitim olarak hazırlanan eğitim programında, eğitmenler hedef alınır. Üstün zekâlı çocukların eğitimine ilgi duyan eğitimciler için hazırlanır. Online sertifika programı olarak hazırlanırken, üstün yeteneğin tanımı, çocukların özellikleri ve yaklaşımlarla ilgili içerikler hazırlanır.

Üniversite işbirliği ile hazırlanan sertifika programında, her zaman uzmanlardan yardım alınır. Üstün zekâlılar eğitim eğitimlerinde, eğitmenlerin, belirli bir yeterliliğe kavuşması hedeflenir. Online eğitim programı için eğitim videoları hazırlanır. Eğitim süresi 1 ay olarak belirlenir. Eğitim kayıt işlemlerini oluşturanlar, internet erişimi sayesinde, günün her saatinde eğitimleri takip edebilir. Üstün yetenekli ve üstün zekâlı öğrencilerin tespit edilerek, potansiyellerine göre yönlendirme yapılması gelecek açısından önemlidir. Bunun için gönüllü eğitimcilerin, bu konuda eğitim alması ve kendisin geliştirmesi gerekir. Eğitici eğitimlerinde, tanımlama, tespit ve uygun tekniklerin kullanılması gösterilir.

Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Nedir?

Üstün zekâlılar eğitim eğitmenliği nedir? Dünyanın farklı ülkelerinde uygulanan bu eğitimler, ülkemizde de uygulanmaya başlamıştır. Bu eğitim, devlet ve özel okullarda, öğretmenlerin, üstün zekâlı öğrencilerin eğitiminde yetkinliklerini artırmak için hazırlanan eğitim programıdır. Üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği, öğrencilerin tanımlanmasını ve eğitim programlarına hazırlanmasını sağlar. Online eğitim yöntemi ile hazırlanan bu eğitime kimler katılabilir?

 • Okul öncesi öğretmenleri,
 • Sınıf öğretmenleri,
 • Rehberlik öğretmenleri,
 • Ortaokul branş öğretmenleri,
 • Tüm öğretmen adayları,

Devlet ve özel okullarda görev yapan öğretmenler, online eğitim programına katılabilir. Online eğitim verildiği için Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilir. Üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği için internet üzerinden başvuru alınır. Eğitim içeriklerini ve şartlarını inceleyenler, kayıtların oluşturur ve eğitimleri almaya başlar. Akademisyenler tarafından hazırlanan eğitim içerikleri, farklı konulardan oluşur. Öğrenci yeteneklerinin tanımlanmasının yanı sıra düşünme becerileri, yaratıcılık teknikleri eğitimleri de verilir.

Online sertifika programı çeşitli kazanımlar sunar. Eğitim programının amacını öğrenenler, eğitim sonunda hangi kazanımlara ulaşacakları bilgilerini öğrenebilir. Uzmanlar tarafından hazırlanan eğitim modülleri tamamlandığında, eğitici eğitmenleri, gerekli yeterliliğe sahip olabilecektir. Üstün zekâlı öğrencilerin eğitim programlarının geliştirilmesi ve takibi konusunda, eğiticilerin yönlendirilmesi yapılır.

Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Ne İşe Yarar?

Üstün zekâlılar eğitim eğitmenliği sertifika programı, online olarak hazırlanır. Üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği ne işe yarar? Okullarda, çocukların gelişimini takip edecek ve eğiticilerin bilgi ve yeterliliklerinin artmasını sağlar. Online sertifika programı kazanımları şunlardır.

 • Eğiticilerin, üstün zekâlı çocukların eğitiminde yeterli olmasını sağlar,
 • Eğitimsel ihtiyaçların karşılanmasında yeterlilik kazandırır,
 • Üstün zekâlı öğrencilere rehberlik yapılmasını sağlar,
 • Üstün zekâlı öğrenci ailelerine rehberlik yapılmasını sağlar,
 • Üstün zekâlı öğrencilerin tanımlanması yeterliliğin kazandırır.

Online verilen eğitimler sayesinde, devlet ve özel okullardaki öğretmenler, kendilerini geliştirebilir. Eğitici eğitmenliği eğitimi ile öğrencilere balık yeme değil balık tutmanın nasıl yapılacağı öğretilir. Öğretmen ve öğretmen adayları bu eğitime katılarak, sertifika alabilir. Sertifikasına alanlar, görev yaptıkları okullarda ya da farklı eğitim kurumlarında çalışabilir. Üniversite ile birlikte yapılan çalışmalarla belirlenen eğitim içerikleri ortalama 40 saat olarak belirlenir. Güncel mevzuat ve konulara göre eğitim içerikleri güncellenir. Eğitim içerikleri, sadece öğrenci odaklı değil aile eğitimi ve rehberlik konularını da kapsar.

Online Canlı Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği

Online canlı üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği fiziksel katılım zorunluluğu olmayan bir programdır. Online eğitimler, örgün eğitimlere göre daha hesaplı ve kısa sürede tamamlanmaktadır. Hazırlanan, eğitim içeriklerine, saat sınırı olmadan erişim yapılabilir. Online kayıt işlemlerini tamamlayarak, kullanıcı giriş bilgilerini alanlar, istedikleri zaman ders erişimi yapabilir. Uzaktan eğitim modeline göre içerik hazırlandığı için isteyenler mobil cihazlar üzerinden de ders takibi yapabilir. Online başvuru işlemlerini tamamlayanlar, hangi eğitim modüllerinde ders içeriklerine ulaşabileceklerini görür. Üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği sertifika programı eğitim modülleri şunlardır.

 • Üstün zekâ tanımları, kuramları ve özellikleri,
 • Üstün zekâlı öğrencileri tarama ve tanımlama,
 • Eğitim stratejileri,
 • Müfredat modelleri,
 • Üstün zekâlılar eğitiminde teknoloji kullanımı,
 • Sosyal – duygusal gelişim,
 • Üstün zekâlıların aileleri,
 • Yaratıcılık ve eleştirel düşünme,

Her eğitim modülü içerisinde, farklı ders içerik konuları yer alır. Türkiye’nin her yerinde bulunan öğretmenler, üstün zekâlılar eğitici eğitmeni olabilmek için online başvuru yapabilir. Başvuru işlemleri ile birlikte, eğitim paketi ödemesini yapanlar, online eğitime başlayabilir. Eğitim sonunda verilen sertifikayı hak etmek isteyenler, belirlenen zamanda online sınava girer. Sertifika sınavı, belirlenen eğitimin son haftasında online olarak yapılır. Çoktan seçmeli olarak yapılan sınavda 100 üzerinden en az 50 puan almak gerekir. Online eğitimlere katılanlara, üç defa sınava girme hakkı verilir. Alınan en yüksek puan geçerli sayılır.

Online Canlı Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online canlı üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği sertifikası eğitim sonunda üniversite onaylı olarak hazırlanır. Alınan sertifika üzerinde, üniversite onayı ve yetki kişi ıslak imzaları yer alır. Tüm devlet ve özel okullarda geçerliliğe sahiptir. Online eğitim içerikleri, örgün eğitim müfredatına göre hazırlanır. Sertifika üzerinde, online eğitim sonucu verildiği ibaresi yer almaz. Online eğitime katılarak, başarılı olanlara verilen sertifikada şu bilgiler yer alır.

 • Üniversite adı,
 • Eğitim programı adı,
 • Katılımcı adı soyadı,
 • Katılımcı kimlik numarası,
 • Belge numarası,
 • Üniversite amblemi,
 • Islak imzalar,

Eğitim sonunda sertifika alanlara, sertifikaları, kargo ile gönderilir. Sertifika ile birlikte, eğitim içerik belgesi ve transkript beraber gönderilir. Üniversite onaylı olarak verilen bu sertifikanın kullanım süre sınırı yoktur. Uluslararası akrediteye sahiptir ve uluslararası geçerliliği vardır. Eğitim sonunda yapılan ilk sınavda başarılı olmayanlar, tekrar sınava girebilir. Her katılımcının 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavdan istediği puanı alanlar, sınav tekrarı yapmak zorunda değildir. Uluslararası geçerliliği olduğu için isteyenler, sertifikanın İngilizce olarak hazırlanmasını talep edebilir. Katılımcı adına düzenlenen sertifika, en fazla 15 gün içerisinde adrese ulaşacak şekilde kargoya verilir.

Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği sonunda sertifika almak için katılımcıların öğrenme süreci sona erdikten sonra sınava girmesi gerekmektedir. Sınavı başarı ile geçen kişiler, öğrenci paneline giriş yapıp sertifika talebinde bulunarak belgelerini alabilirler.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 10 iş gün içindedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

Boğaziçi Enstitüsünde Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Online Canlı Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Hakkında

Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Sürekli Eğitim Merkezi tarafından koordine edilecektir. Sertifika programı, üstün zekâlı öğrencilerin eğitiminde sorumluluk almak isteyen eğitimciler için hazırlanır. Online canlı üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği hakkında bilgi almak isteyen öğretmenler, danışmanlarla iletişim kurabilir. Online olarak verilen eğitimlerden herkesin faydalanması sağlanmaktadır. Online başvuru işlemleri ile başlayan eğitim süreci, online sınav ile son bulur. Eğitim sonunda sertifika verilir. Sertifikalar, ömür boyu kullanılabilmekte ve uluslararası geçerliliğe sahiptir. Eğitimin neleri kapsadığını, kimlerin katılabileceğini öğrenenler, online başvuru yapabilir.

Eğitici eğitmenliği sertifika programı, üstün zekâlı öğrencilerin tanımlanması ve tespitinin yapılmasını sağlar. Eğitimler sonrasında, öğretmenlerin, çocuklara yaklaşımları, potansiyellerine göre eğitim modelinin belirlenmesi yeterlilikleri kazandırılır. Üstün zekâlılar eğitici eğitmenliği hakkında detaylı bilgiler, online eğitim bölümünde gösterilir. Ön başvuru işlemlerini yapanlar, bilgi talebinde bulunabilir. Eğitim danışmanları, eğitim süreci ve içeriği hakkında doğru bilgilendirme yapar. Bilgilendirme işlemleri sonrasında, eğitim paketi satın alanlar, online eğitimlere başlayabilir. Her katılımcı, kendisine verilen kullanıcı adı ve şifresi ile günün her saatinde erişim yapabilir. Eğitim sonunda sertifika alabilmek için ders takibi ve online sınav katılımı gerekiyor.

Kurs İçeriği

Boğaziçi Enstitüsündeki tüm eğitimler ücretsiz değil fakat ücretsiz olarak alabileceğiniz onlarca eğitim bulunuyor. Online eğitimler sayfamızdan tüm eğitimlerimize erişim sağlayabilirsiniz.
Bilişim, sağlık, psikoloji, hukuk gibi çok sayıda kategoriden eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimlere ulaşmak için online eğitimler sayfasına girmeniz yeterli olacaktır.
Boğaziçi Enstitüsündeki eğitimler canlı ders ya da video içerik şeklinde sizlere sunuluyor. Eğitim içeriklerine bakarak eğitimin nasıl verildiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

Eğitimini aldığınız sertifika, hangi üniversiteden onaylandıysa o üniversitenin adı ile sorgulama yapmanız gerekmektedir. Sertifika sorgulamalarınızı bilgisayar üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Sorgulama detaylarına dair detaylı bilgiyi "e-Devlet Üzerinden Sertifika Sorgulama" içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sistemine yansıma süresi, sertifikayı oluşturmanızın ardından ortalama 10 iş günüdür. e-Devlet sertifika sorgulama içeriğimizden sorgulama detaylarını öğrenebilirsiniz.
Evet, tüm eğitimlerimizin sonunda sertifika ücreti almaktayız. Sertifikanızı fiziksel olarak talep etmeniz durumunda 499 TL, dijital olarak talep etmeniz durumunda ise 299 TL ödemeniz gerekmektedir. Uluslararası geçerli, üniversite ve enstitü onaylı olmak üzere üç sertifika için sizden sadece tek bir sertifika ücreti talep ediyoruz.
Sertifikaların basılıp kargoya verilme süresi, talep tarihinden sonra (resmi tatiller hariç) en fazla 3 gündür. Sertifikanız kargoya teslim edildikten sonra kargonun çalışma gününe bağlı olarak 5 iş günü içinde adresinize teslim edilir.
Hayır, sertifika gönderimi için herhangi bir ücret ödemesi bulunmuyor. Tüm sertifikalarda kargo ücretsiz.
Eğitimlerimizin sonunda çoğunlukla üniversite onaylı sertifika vermekteyiz ancak bazı eğitimlerimizde öğrencilere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Detaylı bilgiye eğitimin açıklama metninden ulaşabilirsiniz.
Eğitimler sonunda aldığınız sertifikalar, eğitim aldığınız konu ve alan hakkında uzmanlığınızı kanıtlayan belgelerdir. Sertifikanızı iş görüşmelerinde referans olarak gösterebilir, devlet kurumlarında kullanabilir; aldığınız sertifika sayesinde mesleki yetkinliğinizi belgeleyebilir ve uluslararası geçerli sertifika ile yurt dışında da mesleğinizi yapabilirsiniz.
Türkiye'de yaşamayan kişiler de dilediği eğitimi alabilir. Eğitimlerimiz, dünyanın her yerinden erişime açıktır.
Boğaziçi Enstitüsünün tüm eğitimlerinde sertifika alıyorsunuz. Sertifika alma gibi bir zorunluluk bulunmuyor ancak eğitimi başarı ile bitirdiğinizi gösteren tek belge alacağınız sertifikalar, bu nedenle sertifika talep etmenizi öneriyoruz.
Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra “sertifika talep et” butonuna basarak sertifikanızı talep edebilirsiniz. Sertifikanızın size ulaşması için mutlaka girdiğiniz adresin güncel olması gerekmektedir.
Türk vatandaşı olmayan kişiler sertifika alabilmektedir. Ancak bu kişilerin TC kimlik numaraları bulunmadığından aldıkları sertifikalar e-Devlet'e işlenmez. Türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler kendi vatandaşlık numaralarını yazarak sertifikalarını talep edebilirler.
Sertifika sorgulaması yapmak için sertifika sorgulama sayfasına gidin. Bu sayfada öğrenci numarası veya T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Online eğitimlerin hiçbirinde başlama süresi bulunmaz, dilediğiniz zaman eğitimlere başlayabilirsiniz.

Sınavda başarısız olmanız durumunda 3 defa sınava girme hakkınız bulunmaktadır.

Eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra sertifikanızı dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz.
Tüm eğitimlere ömür boyu erişim hakkınız bulunmaktadır. Eğitimi bitirip bitirmemeniz önemli değildir, dilediğiniz zaman eğitime tekrar başlayabilirsiniz.
Sertifikalarınızı tüm dijital platformlarda kullanabilir ve sertifika eklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise sertifika eklemesi yapacağınız platforma girip dijital sertifikanızı, öğrenci numaranızı ya da sertifikanın URL alanını kopyalayıp gerekli alana eklemek.
Boğaziçi Enstitüsü birçok üniversite ile ortak çalışmalar gerçekleştirir ancak hiçbir üniversiteye bağlı değildir, bağımsız bir eğitim kurumudur.
Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?
4.38

(Toplam 8 Değerlendirme)

63%
13%
25%
0%
0%

Yorumlar

Kurumunuz İçin
Başvuruda Bulunun
Kariyerinizi güçlendirin! Profesyonel Sertifika ve derece ile hedeflerinize
bir adım daha yaklaşın. Geleceğinizi şekillendirmek için eşsiz fırsatları kaçırmayın!
Eğitimleri incele - Teklif Al
1,949.99₺2,439.99₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat