6,919.99 TL
5,529.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
12-07-2024


  6,919.99 TL
5,529.99 TL

Profesyonel Koçluk desteği, bireylerin duygusal ve düşünsel potansiyelini ortaya çıkarmasını ve bunu kullanmasını sağlamaktadır. Bireylere maksimum düzeyde fayda sağlamanın yolu ise çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış bir eğitimle mümkündür. Boğaziçi Enstitüsü olarak bu açığı kapatmak için Profesyonel Koçluk eğitimi açtık. Eğitimimiz alanında uzman bir eğitmen tarafından hazırlandı. Alanın güncel ve yeni bilgileri bu eğitimde harmanlandı ve en kapsamlı Profesyonel Koçluk Eğitimi oluştu. Bu fırsattan faydalanmak için web sitemizi ziyaret edebilir, eğitime katılabilirsiniz.

Bu eğitimle;

 • Profesyonel bir koç olarak çalışmaya başlayacaksınız.
 • İhtiyacınız olan tüm materyallere kavuşacaksınız.
 • Boğaziçi Enstitüsü sertifikalarına sahip olacaksınız.
 • Sunduğumuz imkanlarla başarılı olacak, aranan Koç siz olacaksınız.
 • Biz sizin başarılarınızla gururlanmaya hazırız. Siz de profesyonel Koçluk yolculuğunuza başlamaya hazırsanız derslerde buluşalım.  

Profesyonel Koçluk

Eğitim ya da iş hayatında insanlar bir hedef belirler ve bu hedefe ulaşmaya çalışırlar. Bazen bu hedefe ulaşmak için destek hizmetlerine ihtiyaç duyarlar. Profesyonel koçluk hizmetleri, insanlar tarafından yanlış tanımlanabiliyor. Koçluk hizmetleri, danışmanlık ya da akıl verme hizmetleri değildir. Koçluk sisteminde, kişinin hedefine nasıl ulaşacağı konusunda belirlemeler yapılır. Profesyonel koçluk eğitimlerini alan herkes, belirli anlarda hizmet verebilir. Ulaşılmak istenilen hedefler için yapılacaklar belirlenirken çeşitli sorular sorulur. Bu sorulara, koçlar kendileri cevap bulur.

Koçluk hizmetlerinde, hedefe ulaşmaya çalışan kişinin karşılaşabileceği engeller tanımlanır. Bu engellerin ortadan kaldırılabilmesi için nasıl yol izleneceği belirlenir. Koçluk, koç ile danışan arasında planlı gelişen ilişki olarak tanımlanır. Kişilerin var olan potansiyellerinin artırılmasına katkı sunar. Bu katkı ile ulaşılmak istenilen hedefe daha kolay ulaşılmasını sağlar. Sosyal hayatlarında ve iş hayatlarında hedefi olanlar, koçluk eğitimi alabilir.

Profesyonel Koçluk Nedir?

Profesyonel koçluk nedir? Tanımından önce koçluk sisteminin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Hedefi olan ve hedefine ulaşmak isteyenlere çözüm önerileri oluşturan kişilerdir. Profesyonel koçluk, daha çok eğitim hayatında karşımıza çıkar. Öğrencilerin, hedeflerine ulaşabilmesi için çalışma planlarının yapılmasını sağlar. Sadece eğitim değil birçok alanda profesyonel koçluk sistemine ihtiyaç duyulur. Profesyonel koçluk, odaklanmayı sağlayan, kolaylaştıran, derinleştiren, harekete geçiren ilişki bütünüdür.

Koç ise bu hizmeti veren kişidir. Koçluğun ne olduğunu bilmek, doğru hizmet alması sağlar. Gerekli eğitimleri alarak koçluk hizmeti vermeye başlayanlar, hedef belirleme odaklı çalışır. İş hayatında da başarı odaklı koçluk hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Kariyer koçluğu olarak sunulan hizmetler, profesyonel koçluğun bir parçasıdır. Koç olarak destek olmaya çalışanlar ne yapmaları gerektiğini bilirler. Bireylerin hayatlarında dengeye ulaşmalarına yardım ederler. Bu aşamada var olan engelleri tanımlama yapar. Tanımlanan engelin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Profesyonel Koçluk Eğitimi Nedir?

Profesyonel koçluk eğitimi nedir? Bireylerin hedeflerine ulaşmada ve sorun çözmede yardımcı olan kişilerin uzmanlaşmasını sağlayan eğitim programıdır. Profesyonel koçluk eğitimi yaratıcı çözümlerin nasıl bulunacağının öğrenilmesini sağlar. Profesyonel koçluk eğitimleri kimler için hazırlanır?

 • Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
 • İletişim becerilerini geliştirmek isteyenler.
 • Farklı alanlarda uzmanlaşmak isteyenler,
 • Çalışma hayatında hedefi olanlar,

Eğitim alanlar, kendi hayatlarındaki hedeflerine nasıl ulaşabileceklerini öğrenir. Başkalarına da yardımcı olmak isteyenler, online koçluk eğitim programına katılır. Koçluk, tavsiyede bulunmak olarak değerlendirilmemelidir. Hizmetler sunulurken, danışana akıl verme değil hedef belirleme yapılır. Koç ile danışan arasındaki iletişimin gelişmesi, hedefe ulaşmayı kolaylaştırır. Profesyonel koçluk eğitimlerinde, hedeflere ulaşmayı engelleyecek sorunların nasıl belirlenebileceği gösterilir. Sorunlar belirlendikten sonra bu sorunların ortadan kaldırılması koçluk sisteminin önemli görevidir.

Profesyonel Koçluk Eğitimi Ne İşe Yarar?

Profesyonel koçluk kursu üniversite işbirliği ile hazırlanmaktadır. Koçluk prensipleri ve beceri kazanımlarını içeren eğitim içerikleri, profesyonel koçların yetişmesini sağlar. Profesyonel koçluk eğitimi ne işe yarar? Kişilere, birebir eğitim danışmanlığı verilmesini sağlar. Eğitimi tamamlayanlar, kendi iş yerini açabilir ve farklı alanlarda yardımcı olabilir. Profesyonel koçluk eğitimi sonrasında, okullarda projeler başlatılabiliyor. Koçluk eğitimleri, kişiye özel amaçların belirlenmesini, amaca ulaşacak yol arkadaşlığının yapılmasını sağlar. Danışanların güçlü yanlarını daha net görmelerini sağlar.

Eğitim alarak koç olarak hizmet verenler, kişinin kendisini daha iyi tanımasına yardımcı olur. Koçluk eğitimleri, bireylerin koç seçimi yaparken nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenir. Profesyonel koçluk eğitimi sayesinde koçlar, konuyla değil kişiyle çalışacağını öğrenir. Bu hizmet sayesinde, danışan sorunu çözerken, farklı potansiyellerini ortaya çıkartabilir. Profesyonel koçlar, danışanların cesaretlendirilmesini ve eyleme geçmelerini sağlar. Profesyonel koçluk eğitimleri, çözüm odaklı çalışmayı sağlar. Danışanların eksik yönleri yerine, güçlü yönlerinin keşfedilmesini sağlar.

Online Canlı Profesyonel Koçluk Eğitimi

Online canlı profesyonel koçluk eğitimi üniversite onaylı sertifikaların verildiği eğitim programıdır. Kendisini geliştirmek ve başkalarının hedeflerine ulaşmasına katkı sunmak isteyenler, eğitim programına katılır. Profesyonel koçluk eğitimleri, online eğitim metotlarına göre hazırlanır. Online canlı eğitim içerikleri, uzmanlar tarafından hazırlanır. Online profesyonel koçluk eğitimi program içeriğinde şunlar yer alır.

 • Koçluğun tanımı,
 • Kimler koçluk yapabilir?
 • Koçluk - danışmanlık farkı,
 • Koçluk yaklaşımları,
 • Stres yönetimi,
 • Etkin dinleme,
 • Koçlukta temel ilkeler,
 • Engellerin tespiti ve aşılması,
 • Hedef belirleme,
 • Çözüm odaklı bakış açısı kazanmak,
 • Hedefle ilgili stratejilerin belirlenmesi,
 • Soru sorma sanatı,
 • Etkin dil kullanma,
 • Koçluk vakaları,

Profesyonel koçluk eğitimi, online olarak verilmektedir. Kendisini geliştirmek isteyenler, online katılım yapar. Online başvuru formu ile kayıtlarını yapanlar, sınırsız erişim ile ders takibi yapabilir. Online başvuru yapılırken, koçluk eğitimi koşulları gösterilir. Kursiyerler, koçluk şartlarına göre dersleri takip eder ve sertifika alır. Online canlı eğitimleri, %100 tamamlayanla için koçluk sertifikası hazırlanır.

Online Canlı Profesyonel Koçluk Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online canlı profesyonel koçluk eğitim sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Üniversite iş birliği ile hazırlanan örgün ya da online eğitimler sonrası sertifika verilir. Profesyonel koçluk eğitimi sonunda, üniversite onaylı sertifika verilecektir. Online kurs kayıtlarını yapanların kurs tamamlama durumlarına göre katılım belgesi ya da sertifika verilir.

Eğitim sonrasında yapılan online sınavlar, koçluk eğitiminin tamamlanmasını sağlar. Sınavlara girebilmek için eğitim içeriğinin büyük bir bölümünü katılım yapılmış olması gerekiyor. Online sınavda geçer puan alanlara, sistem tarafından sertifikaları otomatik hazırlanır. Sınavda başarılı olamayanlar, birden fazla sınav tekrarı yapabiliyor. Belirli bir katılım sağlayanlar, koçluk eğitimi katılım belgesi alırlar.

Profesyonel koçluk eğitimi sertifikası alanlar, birçok alanda çalışabilir. Profesyonel koç olarak, eğitim kurumlarında, şirketlerde görev alınır. Sertifika sahibi olanlar, kendi ofislerini açabilir ve bireysel destek hizmeti verebilir. Online canlı profesyonel koçluk eğitimi için Türkiye’nin tüm bölgelerinden başvurular yapılabilir. Online başvuru formu doldurmak ve eğitim ücretini yatırmak eğitime başlamak için yeterlidir.

Profesyonel Koçluk Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Profesyonel Koçluk Eğitimi sonunda sertifika almak için katılımcıların öğrenme süreci sona erdikten sonra sınava girmesi gerekmektedir. Sınavı başarı ile geçen kişiler, öğrenci paneline giriş yapıp sertifika talebinde bulunarak belgelerini alabilirler.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 10 iş gün içindedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilir.

Boğaziçi Enstitüsünde Profesyonel Koçluk Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Profesyonel Koçluk Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Online Canlı Profesyonel Koçluk Eğitimi Hakkında

Profesyonel Koçluk Eğitimi Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Enstitü tarafından koordine edilecektir.Online canlı profesyonel koçluk kursu seçiminde, kurumun önemi büyüktür. Online canlı profesyonel koçluk eğitimi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler, ön başvuru yapabilir. Ön kayıt işlemlerini yapanlarla, eğitim danışmanları hemen iletişim kurar. Koçluk nedir? Koçluk türleri ve teknikleri gibi tüm alanlarda bilgi verilir. Online profesyonel koçluk eğitimleri, sınırsız erişim seçeneği ile sunulur.

Kurs kayıtlarını yaptıranlar, bilgisayar, cep telefonu ya da tablet gibi cihazlar üzerinden internet erişimi ile derslere katılabilir. Online başvuru formunun doldurulması ve eğitim ücretinin ödenmesinden sonra kullanıcı hesabı oluşturulur. Kursiyerler, kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak, erişimlerini yapar. Profesyonel koçluk hakkında bilgi verilirken, ne olduğu üzerinde durulur. Koçluk ile danışmanlık, mentörlük farkı ortaya konulur.

Koçluk sistemi, hedef belirleme ve hedefe ulaşmadaki engelleri kaldırmaya yardımcı olur. Profesyonel koçluk, destek istenilen alanda, doğru soruların sorulmasını sağlar. Hedefe ulaşmak için doğru sorular sorulur ve cevaplar verilir. Bu cevaplar, hedefe ulaşmada karşılaşılan engellerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Koçluk, konuya değil bireye ya da ekiplere odaklanmayı amaçlar. Profesyonel koçluk, işletmenin ya da bireyin fırsatlarını ve zorluklarını değerlendirir. Koçluk eğitimleri, online verilir ve kariyerini geliştirmek isteyenler katılabilir. Online eğitim içerikleri örgün eğitimden farksızdır. Bunun için profesyonel koçluk sertifikasında, online eğitim ibareleri yer almaz.

Kurs İçeriği


Kurum

Biruni Üniversitesi
Eğitim Değerlendirmesi : 4.29 Puan
Toplam : 7 Yorum

 • %57
 • %14
 • %29
 • %0
 • %0
4.29

Eğitim Puanı

Eğitim Değerlendirmesi : 4.29 Puan
Toplam : 7 Yorum
 • %57
 • %14
 • %29
 • %0
 • %0

Yorumlar

{{yrm.yazar}}

{{yrm.baslik}}

{{yrm.yorum}}

Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
{{dil.yorum_ekle}}
 • {{dil.oylama_sorusu}}  • Çok
   Kötü

  • Kötü

  • Orta

  • İyi

  • Çok İyi
  6,919.99 TL
5,529.99 TL