3,569.99 TL
2,849.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
25-05-2024


  3,569.99 TL
2,849.99 TL

Özel okullarda ya da devlet okullarında çalışan ya da çalışacak kişilerin yönetsel ve idarî becerilerinin olması gerekmektedir. Bu becerileri kazanmanın yolu ise eğitimden geçmektedir. Boğaziçi Enstitüsü olarak okullarda yönetici olmak isteyen sizlerin hayalini gerçekleştirmek için Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programını açtık. Uzman akademisyenlerden oluşan eğitmenlerimiz, güncel ve uygulanabilir bilgi ve tecrübeleri bu eğitimde bir araya getirdi ve en kapsamlı Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Eğitimini hazırladı. Bizim hayalimiz sizin hayallerinizi gerçekleştirmek ve sizin başarılarınız bizim gurumuz. Bunun için tek yapmanız gereken eğitime katılmak. Fırsat bu kadar yakın!

Bu eğitimle;

 • Bir okul yöneticisinde olması gereken bütün vasıflara sahip olacaksınız.
 • Aldığınız bilgilerle başarılı bir yönetici ve işletmeci olacaksınız.
 • Boğaziçi Enstitüsü sertifikalarıyla bir adım önde olacaksınız.
 • Bu imkanlardan yararlanarak başarı kazanacak, kendinizden söz ettireceksiniz.
 • Biz sizi yönetici masasının başında hayal ediyoruz. Aynı hayali paylaşıyorsak Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği eğitiminde buluşalım.

Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Eğitimi Nedir?

Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı devlet üniversitesi ile yapılan iş birliği sayesinde hazırlanmaktadır. Eğitim kurumlarında, yönetici olarak çalışmak isteyenlerin yeterliliklerini artırmayı amaçlar. Özel eğitim kurumlarında, yönetici olabilmek için adaylar arasında farklılıklara sahip olmak gerekir. Online olarak hazırlanan eğitimler, 110 saatlik eğitim içeriklerinden oluşur. Okullarda ve işletmelerde iyi bir yönetici olabilmek için temsil yetenek ve becerisine sahip olmak gerekir.

Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı sayesinde, yönetici olunabilirken, kendi işletmenizi de açabilirsiniz. Yöneticiler, liderlik vasfına sahip olmaya ve yönetimi altında bulunan kişiler üzerinden etkili olmaya çalışır. Online sertifika programı ile yöneticinin özellikleri, neler yapılması gerektiği eğitimleri verilir. Yönetici pozisyonunda olan çalışanlar, online katılım yaparak, iş ve insan yönetimi konularındaki bilgilerini artırabilir. Üniversite, akademisyenleri tarafından hazırlanan eğitim içeriğinin amacı, yöneticilik bilincinin artırılmasıdır.

Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı Nedir?

Okul yöneticiliği ve İşletmeciliği sertifika programı, okul kurucuları ve yöneticilerinin mesleki gelişimlerini tamamlamaları için hazırlanır. Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı nedir? Eğitim kurumlarında, yönetimin daha bilinçli olarak yapılmasını sağlayacak yönetici ve işletmeci adaylarının yetiştirilmesini sağlayan eğitimdir. Online olarak verilir, örgün eğitim müfredatının tamamı uygulanır. Online eğitim sonunda, sertifika sınavı yapılır. Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programına kimler katılabilir?

 • Okul kurucuları,
 • Yönetim kurulu üyeleri,
 • Okul yöneticileri,
 • Okul yönetici adayları,
 • Okul müdür ve müdür yardımcıları,

Sertifika programının amacı, yönetici olarak çalışacak olanların, bulundukları pozisyonlarda yapabilecekleri işlerin öğretilmesidir. Yönetici pozisyonunda bulunanlar, kendilerine bağlı tüm çalışanları, sistemin gerekliliğine göre idare etmeyi bilmelidir. Yöneticiler, yapılacak işleri kendileri bilir. Kendisine bağlı çalışanlara, işlerin yürütülmesi hakkında bilgi verir. Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı, tüm katılımcıların yöneticilik konusunda gerekli bilgilere sahip olmasını sağlar. Online eğitimlere, işletmeciler, okul yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, tüm departman yöneticileri de katılabilir. Her birimin başında bulunan yöneticiler, bulundukları pozisyonu en iyi şekilde temsil etmek ister.

Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı ne işe yarar? Eğitim sonunda verilen sertifika, tüm katılımcıların, ilgili eğitimi aldığını belgelendirir. Okul Yöneticiliği ve ı̇ İşletmeciliği eğitimi yöneticilerin, himayeleri altındaki çalışanları idare edebilmelerini öğretir. Her insanın eksik yönleri vardır. Yöneticilerin, idare işlemlerinde, eksiklerini gidermesini sağlar. Özel eğitim alanında, işletme kurulmasını ve kurucu olarak görev alınmasını sağlar. Online olarak verilen sertifika programının, kurucu ve yöneticiler üzerinde çok sayıda kazanımı vardır. Üniversite işbirliği ile hazırlanan eğitim içeriklerinde, liderlik ve yöneticilik kavramlarına geniş yer verilir. Yöneticiliğin ne demek olduğunu bilmeden, başkalarını yönetmek mümkün değildir.

Uzaktan eğitim türü olarak hazırlanır ve isteyen herkes katılabilir. Eğitim süresi 1 ay olarak belirlenir. Online kayıt kabul tarihinden itibaren 1 ya içerisinde, eğitim konuları tamamlanmalıdır. Eğitim konularını tamamlayanlar, online sıvana girerek sertifika alır. Online eğitimlere 7/24 ulaşım yapılabilmektedir.

Müfredata göre hazırlanan eğitim içerikleri, video ders olarak katılımcılara sunulur. Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı, yönetici adaylarının eğitilmesini ve yönetim bilincinin oluşmasını sağlar. Eğitim içeriğini oluşturan konular, iletişim becerilerinin ve temsil yeteneğinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Online Canlı Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı

Online canlı okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği sertifikası programının online olarak hazırlanması, katılımcılara avantaj sağlıyor. Online canlı okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı eğitim içerikleri şunlardır.

 • Yönetim kuramları,
 • Yönetim süreçleri,
 • Liderlik,
 • İletişim,
 • Delegasyon,
 • Motivasyon,
 • Çatışma yönetimi,
 • Koçluk,
 • Zaman ve toplantı yönetimi,
 • Öfke kontrolü ve stres yönetimi,

Bu eğitim modüllerinin her birisi kendi alanında farklı konu başlıklarından oluşur. Online canlı eğitimlerde, liderlik ile yöneticilik farkları, yaklaşımlar ve özellikler hakkında bilgi verilir. Okul yönetici adayları, iletişim süreçlerini öğrenir ve etkin yöneticilik özelliğine sahip olur. Okul yöneticiliği ve işletmeciliğinde, motivasyon çok önemlidir.

Eğitim içerik modüllerinden biriside motivasyondur. Bu modül içeriğinde, motivasyonun temelleri ve yöneticinin motivasyonu nasıl sağlayacağı eğitimleri verilir. Online eğitim başvuruları, internet üzerinden yapılır. Türkiye’nin her yerinde bulunanlar, okul yöneticiliği eğitimi için kayıt oluşturabilir. Kesin kayıt ve ödeme işlemlerinden sonra adaylara, kullanıcı adı ve şifresi verilir. Kullanıcı bilgileri, katılımcıların mail adreslerine gönderilir.

7/24 erişim imkânı vardır ve eğitim süresi içerisinde, eğitimlerin tamamlanması istenir. Saat sınırlaması olmadığı için günün her saatinde, internet erişim olan tüm cihazlardan bağlantı yapılabilir. Okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı sonunda, sertifika sınavı online olarak yapılır. Eğitimlerini tamamlayanlar, aldıkları sertifika ile özel eğitim kurumlarına, yönetici adayı olarak başvuru yapabilir. Sürekli eğitim hizmeti verildiği için kayıtlarını oluşturanlar, kısa sürede eğitimlerini tamamlayabiliyor.

Online Canlı Okul Yöneticiliği̇ ve İşletmeciliği Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Başarı ve kalite, doğru yönetim ile sağlanır. Okullarda görev yapan yöneticilerin, görev tanımlarını bilmeleri başarı için önemlidir. Online canlı okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? okul yöneticiliği̇ ve İşletmeciliği kursu sonunda, online sınavda başarı gösterenlere, üniversite onaylı sertifika verilir. Online eğitimler için başvuru yapanlar, sertifikanın geçerliliğini sorgular. Üniversite onaylı olduğu için uluslararası ve ömür boyu geçerliliğe sahiptir.

Sertifika üzerinde, üniversite adı, amblemi, rektör imzası yer alır. Online eğitim ibaresi yer almadığı için örgün eğitim sertifikası ile eş değerdedir. Sertifika programı sonunda, çoktan seçmeli test yapılır. Test sınavı da online olarak yapılmakta ve ders takibini tamamlayanlar katılabilmektedir. Belirlenen eğitim süresi dolmadan, online sınava girmek gerekiyor. Her katılımcının toplan 5 sınav hakkı vardır.

Sertifika alabilmek için sınavlardan 50 ve üzeri puan alınması gerekir. Yeterli başarıyı gösterenlere, üniversite onaylı sertifikaları hemen hazırlanır. Sertifikasını basılı olarak talep edenlere, hazırlanan sertifika kargo ile gönderilir. Üniversite onaylı olduğu için tüm okullarda yönetici olmak isteyenler, eğitim programına katılım sağlayabilecektir.

Boğaziçi Enstitüsünde Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Online Canlı Okul Yöneticiliği̇ ve İşletmeci̇li̇ği̇ Sertifika Programı Hakkında

Okul Yöneticiliği̇ ve İşletmeci̇li̇ği̇ Sertifika Programı Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Enstitü tarafından koordine edilecektir. Okullarda, yönetici ve işletmeci olarak çalışmak isteyenler, eğitim programı hakkında geniş çaplı araştırma yapmaya çalışır. Online canlı okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı hakkında bilgi paylaşımı yapılır. Online kayıt için siteye erişim yapanlar, programın amacı, içeriği ve iletişim bilgileri gibi birçok alanda bilgiye ulaşabilir. Online canlı okul yöneticiliği ve işletmeciliği sertifika programı, tüm yönetici adaylarının katılabilmesi için online hazırlanır.

Programın amacı, yönetici pozisyonunun gereklerinin yapılabilmesini sağlayacak yeterliliğin kazanılmasını sağlamaktır. Okul yöneticileri, çalışanların doğru idare edilmesinden sorumludur. Bu sorumluluğa sahip olabilmek için yöneticilik vasfının gereklerinin bilinmesi gerekir. Online sertifika programı hakkındaki içeriklerde, katılım koşulları, eğitim süresi, sertifika sınavı bilgileri yer alıyor. Online canlı eğitimleri tamamlayanlar, sertifika sınavının nasıl yapılacağını öğrenir.

Okul yöneticiliği için tüm okul öğretmenleri yönetici adayıdır. Online başvurusunu, internet üzerinden yapanlar, eğitimlere katılarak sertifika sahibi olabilir. Sertifika sahibi olduktan sonra mesleki kariyerlerini yükseltebilir. Detaylı bilgilere ulaşmak isteyenler, ön başvuru bölümünde yer alan iletişim numaralarını arar. Eğitim danışmanları, katılımcıların, tüm işlem aşamaları hakkında bilgilendirilmesini sağlar. Edinilen bilgiler sayesinde kayıt oluşturanlar, eğitim içirikleri ile yönetici bilgi ve becerilerini artırır.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.50 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
  Toplam : 6 Yorum

  • %67
  • %17
  • %17
  • %0
  • %0
  4.50

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
  Toplam : 6 Yorum
  • %67
  • %17
  • %17
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    3,569.99 TL
  2,849.99 TL