3,049.99 TL
2,439.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
16-04-2024


  3,049.99 TL
2,439.99 TL

Müteahhit olmak kolay değil! Mesleki bilgisi var, yasal düzenlemeleri var. Gördüğü boş arsaya bina diken de var, planlı programlı yasal düzenlemeli yaşam alanı yaratan da var. Peki, siz hangisi olmak istiyorsunuz? Eğer bu işi düzenli, tertipli, yasalara uygun yapmak istiyor, yapıtlarınızla fark yaratmayı arzuluyorsanız sizi de sertifika programımıza bekliyoruz. Uzman eğitmenimizin verdiği güncel ve yeni bilgileri içeren eğitimimiz alanında en kapsamlı olma özelliği göstermektedir. O halde vakit kaybetmeyin. İhtiyacınız olanı biz verelim, siz de bizden öğrendiklerinizle yaşam alanları yaratın.

 

Bu eğitimle;

 • Müteahhit olmanın her aşamasını ve yasal düzenlemeleri öğreneceksiniz.
 • Projelerinizle fark yaratacak, parmakla gösterileceksiniz.
 • Bu alanda isim yapacak, kazanacaksınız.
 • Uluslararası geçerliliği de olan İstanbul Rumeli Üniversitesi sertifikası alacaksınız.
 • Fazla söze gerek yok sanıyoruz. Öyleyse derslerde buluşalım.

 

Müteahhitlik Eğitimi Nedir?

İnşaat sektöründe çeşitli yatırımlar yapanlar, müteahhitlik yapabilmektedir. Müteahhitlik mesleğinin yasal altyapısının oluşturulabilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Müteahhitlik sertifika programı bu alanda hizmet üretmek isteyenlerin bilinçlendirilmesini hedefler. Çalışma hayatında karşılaşılabilecek sorunların kısa sürede çözülebilmesi, başarı için önemlidir. Müteahhitliği meslek edinmek isteyen herkes programa katılabilir ve istedikleri rehberlik hizmetini alabilir.

Müteahhitlik sertifika programı online eğitim olarak planlanmış ve üniversite iş birliği ile geliştirilmiştir. Konut ve endüstriyel binaların daha sağlam ve güvenilir yapılabilmesi için müteahhitlik mesleğinin bilinçli olarak yapılması gerekir. Müteahhit olmak isteyenlerin ihtiyaçları olan bilgilerin verilmesi için sertifika programı hazırlanmıştır. Sadece inşaat yapmak değil, daha sonra pazarlama aşamalarının da bilinçli yapılması önemlidir. İnsanların, mutlu bir şekilde yaşayabileceği konut projelerinin geliştirilmesinde nelere dikkat edilmesi gerektiği kurs içeriğinde yer alır.

 

Müteahhitlik Sertifika Programı Nedir?

Müteahhitlik bir meslektir ve şehir yapılaşmasında büyük katkı sahibidir. Müteahhitlik sertifika programı nedir? inşaat sektörün en önemli parçası olan müteahhitlerin yetiştirilmesini ve yasalara uygun işlemlerini yapılmasını hedefleyen online eğitim programıdır. Müteahhitlik sertifikası programının amacı şudur.

 • Müteahhitlik yasal altyapısı ve uygulama koşullarının oluşturulması,
 • Karşılaşılan sorunların çözümünde bilinçlendirme,
 • Güncel müteahhitlik bilgilerinin verilmesi,
 • Yeni teknolojilerin öğrenilmesi,
 • Uluslararası alanda iş yapabilecek bilgiye sahip olmak,
 • Üretim, satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyetinin oluşturulabilmesi,
 • Gelişmiş tasarımlar ve ergonomiye uygun projeler yapmak,
 • Arsa seçimi,
 • Maliyet ve lokasyon kriterlerini değerlendirebilme,

Bu amaçlara göre hazırlanan eğitim içeriklerinden faydalanmak isteyenler, online kayıt oluşturarak eğitimlere başlayabiliyor. Üniversite iş birliği ile hazırlanan müteahhitlik sertifika programı için eğitim süresi 48 saattir. Program içerikleri, günün şartlarına göre hazırlanır. Yeni teknolojilerin kullanılması, inşaat sektöründe yeni tasarımların ortaya çıkması, eğitim içeriklerinin güncellenmesine neden oluyor. Müteahhitlik mesleğini yapmak isteyenler, daha bilinçli işlemler yapabilmek ve sektörün gereklerini öğrenebilmek için eğitimlere katılır. Müteahhitlik sertifika programı sonrasında alınan sertifika, sektörde daha güvenilir olmayı sağlar.

 

Müteahhitlik Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Müteahhitlik eğitimi bu alanda projeler üretmek isteyenlerin güncel bilgilere ulaşmasını sağlar. Müteahhitlik sertifika programı ne işe yarar? Dünya genelindeki en büyük sektör, inşaat sektörüdür. Ülkemizde de inşaat sektörü sürekli büyümektedir. İnşaat sektöründe iyi projeler geliştirebilen müteahhitler daha başarılı oluyor.

Müteahhitlik sertifika programı, müteahhitlik şirketlerinin daha iyi projeler geliştirmesini sağlar. Müteahhitlik kursu online olarak verilmeye başlandığı için her yerden katılım yapılabilir. Müteahhitlik sertifika programı eğitimleri sayesinde, yeni teknolojileri öğrenmek, müteahhitlik mesleği ile ilgili güncel bilgilere ulaşma fırsatı yakalanır. İnşaat sektöründe, farklı yöneticiler ve patronlar ile tanışırsınız. Müteahhitlik sertifika programı kimler için hazırlanır?

 • Müteahhitler,
 • Yeni müteahhit olmak isteyenler,
 • Mimarlar,
 • Mühendisler,
 • İnşaat mühendisliği öğrencileri,
 • İnşaat teknikerleri,
 • Şantiye şefleri,

İsteyen herkes online katılım yaparak, inşaat sektöründe işlem süreçlerini öğrenebilir. Online verilen eğitimlerde katılım belgesi ve sertifika verilir. Sertifika programı, yasal alt yapının oluşturulması, müteahhitlik mesleğinin tüm gerekliliklerinin neler olduğunun öğrenilmesini sağlar.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan program içerikleri, bu sektörde yer alan kişilerin yeniliklere açık olmasını sağlar. Sertifika programına katılanlar, üretim, pazarlama ve satış sonrası aşamalarda müşteri memnuniyetini nasıl sağlayacaklarını öğrenir. Temel hedef, hizmet kalitesinin artması ve işlem süreçlerinin mevzuata uygun yapılmasını sağlamaktır.

 

Online Canlı Müteahhitlik Sertifika Programı

Online canlı müteahhitlik sertifika programı güncel bilgilerle hazırlanıyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış program içeriği, meslek bilincinin geliştirilmesini hedefliyor. Online eğitim metodunun seçilmiş olması, çalışma hayatı içerisine olan kişilere kolaylık sağlıyor. Müteahhitlik sertifika programına katılanlar, online eğitimlere günün istediği saatinde erişim yapabilir. Herkesin faydalanabileceği şekilde hazırlanmış olan program içeriği konu başlıkları şunlardır.

 • Müteahhitlik mesleğinin tarihçesi ve profesyonel bakış,

 • İnşaat şirketlerinin yapısı ve yönetim şekli,

 • Müteahhitlik mesleğinin avantajları,

 • Müteahhitlik mesleğinin dezavantajları,

 • Müteahhitlerin sorumlulukları,

 • İnşaat projeleri hakkında genel bilgi,

 • Proje geliştiricilerin görev ve yetkileri,

 • Laboratuvar çalışmaları,

 • Yapı denetimi işlemleri,

 • İş sağlığı ve güvenliği firmalarının, inşaat alanındaki yetki ve görevleri,

 • İş programlarının kullanımı,

 • İş alma, keşif ve sözleşme aşamaları,

 • Sözleşme yaparken dikkat edilecekler,

 • İskân işlemleri,

 • Gayrimenkul pazarlama teknikleri,

 • Finansal hareketler ve banka görüşmeleri,

 • Şantiye yapısı ve kurulumu,

Bu konu başlıklarında alınan eğitimlerin tamamı tek bir sertifika ile belgelendiriliyor. Müteahhitlik sertifika programı içeriklerinde yer alan ve ilk başta verilen eğitim konusu şudur. Müteahhitlik sektörünün önemi ve yükümlülükleridir. Bu başlık altında, müteahhit kime denir, yetki belgesi nasıl alınır? Müteahhitlerin arsa sahiplerine ve satış yaptıkları kişilere karşı sorumlulukları nelerdir? Sertifika programına kayıt yapanlar, online derslerde, tüm detayları görürler. Online kayıt işlemleri için eğitim kayıt formunun doldurulması ve işlem adımlarının takip edilmesi yeterlidir.

 

Online Canlı Müteahhitlik Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online canlı müteahhitlik sertifikası programı sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Üniversite iş birliği ile hazırlanan ve online verilen tüm eğitimler sonunda sertifika verilir. Online canlı müteahhitlik eğitimi programlarını tamamlayanlar, online sınav sonucuna göre sertifika alacaktır. Müteahhitlik eğitim içeriğinde yer alan ders takiplerini eğitim süresi içerisinde tamamlayanlar online sınava girer.

Online sınavdan, kurs için belirlenen puan sınırı üzerinde başarı gösterenlere üniversite onaylı sertifika veriliyor. Müteahhitlik sertifika programına kayıt yaptıran ve eğitim içeriğinde yer alan derslerin %80’inden fazlasına katılım yapanlara, katılım belgesi de veriliyor. Online sınavda başarısız olanlar sadece katılım belgesi alır. Mühendisler, mimarlar ve yeni mezunlar bu sertifikayı aldıklarında, büyük inşaat şirketlerinde çalışabilir.

İsteyenler, kendi müteahhitlik firmasını kurarak, inşaat sektöründe yer alabilir. Müteahhitlik sertifika programı, eğitim tarihler aralıkları katılımcılara gösteriliyor. Katılımcılar, kayıtlarını yaptıkları tarihte, hemen katılım yaparak dersleri almaya başlayabilir. Online ders takipleri, bilgisayar ya da internet erişimi olan mobil cihazlar üzerinden yapılır. Online başvuru formunu dolduranlar, ilk başta ön kayıt oluşturur. Kurs danışmanları ile iletişim kurar ve detaylı bilgi alırlar. Daha sonra kayıt işlemlerini ve ödeme işlemlerini tamamlayarak, eğitim içeriklerine ulaşırlar. Eğim içeriklerine, e-posta adresine gönderilen, kişiye özel kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile erişim yapılır.

 

Boğaziçi Enstitüsünde Müteahhitlik Sertifika Programı Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Müteahhitlik Sertifika Programı sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

 

Online Canlı Müteahhitlik Sertifika Programı Hakkında

Müteahhitlik Sertifika Programı, İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Sürekli Eğitim Merkezi tarafından koordine edilecektir. Online canlı müteahhitlik kursu Türkiye’de 2017 yılından sonra verilmeye başlandı. İnşaat sektörünün çok büyük ve geniş olması, çeşitli ihtiyaçları ortaya çıkartıyor. En büyük ihtiyaç ise müteahhitlik mesleğini yapan kişilerin, yapılan işler hakkındaki bilgisinin artırılmasıdır. Online canlı müteahhitlik sertifika programı hakkında verilen bilgiler, sektörün ihtiyaçlarını ortaya koyar. İnşaat sektöründe hizmet veren yöneticilerin birbiri ile tanışması ve iş birliği yapması hedeflenir.

Kaliteli hizmetlerin üretilebilmesi için arsa seçimi ile başlayan inşaat süreci hakkında bilinçlendirme artırılmalıdır. Müteahhitlik sertifika programı kurs içerikleri, tüm işlem süreçlerini kapsayacak şekilde hazırlanıyor. Kurs içerikleri, inşaat sektöründe yaşanılan yeniliklere göre güncelleniyor. Online eğitimler hakkında yeterli bilgiye ulaşanlar, kayıt işlemlerine başlayabilir.

Online kayıt işlemlerinde, başvuru formu ve kimlik fotokopisi istenir. Başvuru formunu dolduranlar, kurs ücretini öder ve kayıt işlemlerini tamamlamış olur. Müteahhitlik sertifika programı, müteahhitlerin tüm işlem aşamaları hakkında detaylı bilgilendirilmesini sağlar. Gerekli bilgilere sahip olanlar, şirket altyapılarını ve projelerini ona göre hazırlar. Sertifika ise büyük projelere katılmaya yardımcı olur.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 25 gün içindedir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.57 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.57 Puan
  Toplam : 7 Yorum

  • %71
  • %14
  • %14
  • %0
  • %0
  4.57

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.57 Puan
  Toplam : 7 Yorum
  • %71
  • %14
  • %14
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    3,049.99 TL
  2,439.99 TL