1,629.99 TL
1,299.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
16-04-2024


  1,629.99 TL
1,299.99 TL

MMPI! Açılımı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri olan test dünyada en çok kullanılan psikopatoloji ve kişilik testidir. Kullanım alanının çokluğu testi önemli kıldığı kadar testi uygulayabilen uzmanlar açısından da ihtiyaç yaratmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak ve MMPI ile ilgilenen uzmanların eğitim almasına vesile olmak için MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programını açtık. Alanında uzman bir eğitmenin hazırladığı eğitim, güncel ve yeni bilgileri içererek, uzmanlara ihtiyaç duyacakları deneyimi sunmaktadır. Alanının bu en kapsamlı MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı için fırsatı kaçırmayın!

 

Bu eğitimle;

 • Tanı koymadan, tedavi planını oluşturmaya kadar geniş yelpazede MMPI Testi uygulamayı öğreneceksiniz.
 • Testi uyguladığınız kişilerin objektif ve bilimsel kriterleri kullanarak kişilik özelliklerini analiz edeceksiniz.
 • Alanınızda fark yaratacak, bir adım öne çıkacaksınız.
 • Uluslararası akredite Boğaziçi Enstitüsü sertifikalarına sahip olacaksınız.
 • Hayalinizdeki işinize sizi bir adım daha yaklaştıracak olan MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programına davetlisiniz.

 

MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi

MMPI testi, çok yönlü kişilik envanteri oluşturma testi olarak tanımlanır. Bu test ile kişilik özelliklerini, objektif ve bilimsel olarak ortaya koyan bir testtir. Bireyleri, hem kişisel hem de toplumsal uyum açısından değerlendirmeyi hedefler. MMPI-Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı psikopatolojik belirtiler hakkında doğru bilgilere ulaşmayı sağlar.

Sertifika programına katılanlara, kişilik testi ölçme ve değerlendirme becerisi kazandırır. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri testi, bir kişilik değerlendirme testidir. Bu alanda uzmanlaşmak isteyenler, online eğitim sayesinde, bilgi ve becerisini artırabilir. Yapılan testleri yorumlayabilmek önemlidir.

Çıkan sonuçları doğru yorumlamak, çeşitli hastalıkların tanısını koymayı kolaylaştırır. Kişilik testi ile hastalık tedavisinde uygulanacak teknikler belirlenir. Çeşitli yerlerde, psikolojik destek hizmetleri için eğitimli kişilere ihtiyaç vardır. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı, tanı koyma ve terapi sürecinde karar verme yetkisine sahip olmayı sağlayacaktır.

 

MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı Nedir?

İnsanlar, yaptıkları iş alanı ile ilgili olan eğitim programları ile ilgilenir. MMPI-Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı nedir? Bireylerin, kişilik özelliklerini doğru yöntemlerle belirlenmesini sağlanan eğitim programıdır. MMPI eğitimi uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile sunulmaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan eğitim içerikleri ile sunulur. MMPI kursu için kimler başvuru yapabilir?

 • Psikologlar,
 • Psikoloji danışmanları,
 • Aile danışmanlığı sertifikası olanlar,
 • Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora yapanlar,
 • PDR ve psikoloji öğrencileri,
 • Psikoterapi vaka incelemesi yapan hekimler,
 • Bu alanda lisans eğitimi alanlar.

Online olarak sunulan eğitim programına, Türkiye’nin farklı bölgelerinde ikamet edenler başvuru yapabilir. MMPI sertifika programının amacı, çok yönlü kişilik envanteri testlerinin amacına uygun biçimde yapılmasını sağlamaktır. Bu testleri yapacak olan katılımcılara, yeterli bilgi ve becerinin kazandırılması önceliktir. Başvuru işlemlerini tamamlayarak eğitimlere katılanlar, kişilik testi ile ilgili birçok şey öğrenir.

Her katılımcı, testin amacına uygun uygulanmasını sağlar. Test sonuçlarını değerlendirir, yorumlar ve raporlar. Oluşturulan eğitim içerikleri bu işlem süreçlerinin nasıl yapılacağını gösterir. Üniversite işbirliği sayesinde hazırlanan eğitim içerikleri video eğitimleri olarak sunulur. Eğitim için belirlenen toplam süre 30 gündür. Sertifika alabilmek için 40 saatlik ders takibi yapılması gerekir.

 

MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

MMPI sertifikası eğitim koşullarına göre ders takibini yapan katılımcılar alır. MMPI-Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı ne işe yarar? Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifikası programına katılanlar, mesleki yeterliliklerini sağlamış olurlar. Eğitim sonunda verilen sertifika ile şu birimlerde hizmet verilebilir.

 • Devlet ve özel hastanelerde,
 • Rehberlik ve danışma merkezlerinde,
 • Psikoloji ve psikiyatrı danışma merkezlerinde,
 • Aile danışma merkezlerinde çalışılır.

Kişisel ve toplumsal uyumun sağlanabilmesi için çeşitli kişilik testlerinin yapılması gerekir. Sağlık kurumlarında ya da danışma merkezlerinde uzman olarak çalışanlar, eğitim programı sayesinde, doğru analizler yapabilecektir. Eğitimler sayesinde, doğru yöntemlerle MMPI uygulaması yapılır. MMPI uygulaması sonrası çıkan sonuçları yorumlamak ve hastalık tanısının konulması kolay olur. Sertifika programı ne işe yarar denildiğinde kazanımların farklı olduğu görülür. Sertifika programına katılanlar, uzman olarak iş bulabilir. Hizmet sunumlarında, tanı koyma, değerlendirme sürece doğru sürdürülür. Terapi sürecinde, danışan hakkında doğru kararlar verilmesini sağlar.

 

Online Canlı MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı

Online canlı MMPI-Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı, kişilik testinin nasıl yapılacağı yeterliliğinin kazanılmasını sağlar. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri kursu eğitim içeriği akademisyenler tarafından hazırlanır. Eğitim içerikleri, katılımcı profiline göre güncellenebilir. Online canlı eğitimler için hazırlanan eğitim içeriğinde şunlar yer alır.

 • MMPI test tanımı,
 • Test uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler,
 • Psikometrik özelliklerin aktarımı,
 • Geçerlilik alt testlerin tanıtılması,
 • Geçerlilik alt testlerin değerlendirilmesi,
 • Klinik alt ölçeklerin değerlendirilmesi,
 • Nevrotik profiller,
 • Psikotik profiller,
 • Karakteriolojik profiller,
 • Klinik gözlemler,
 • Kişilik envanteri testi kimleri uygulanır?
 • Uyum düzeyinin belirlenmesi,
 • Tanı ve tedavinin belirlenmesi,
 • Çeşitli rapor örneklerinin incelenmesi,

Online eğitim sistemi ile verilen bu içerikler, kullanıcı hesabı üzerinden erişim yapanlara gösterilir. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifikası eğitim sonunda verilir. Uzmanlar tarafından hazırlanan eğitim içerikleri, gelişmiş sistemler kullanılarak hazırlanır. Eğitim içerikleri, tespit edilen vakalar örnek gösterilerek oluşturulur. Online eğitimde, Türkiye standardizasyon çalışmalarına uyumlu eğitimler verilmeye çalışılır.

30 gün olarak belirlenen eğitim süreci içerisinde tüm ders takiplerinin yapılması gerekir. Katılımcıların öğrenme hızlarına göre eğitim tamamlama süresi değişebilir. Zorunlu ders saati süresini dolduranlar, eğitim süresinin sonunu beklemeden, online sınava katılır. Online sınav için belirlenen başarı sınırının üzerinde puan alanlar, sertifika almaya hak kazanır.

 

Online Canlı MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online canlı MMPI-Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı sonrası katılımcılar sınav sonucuna göre sertifika alır. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri kursu için online kayıt işlemleri yapılır. Kayıt işlemleri tamamlandığında, kullanıcı adı ve şifresi verilir. Katılımcılar, e-posta adreslerine gönderilen kullanıcı adı ve şifreleri ile online eğitim sistemine giriş yapar.

Kullanıcı hesabına giriş yapanlar, tüm eğitim içeriklerinin yüklü olduğunu görür. Ders dokümanları ve video dersleri takip edenler, gerekli bilgi ve becerilere ulaşır. Online eğitim sistemi uygulandığı için katılımcılar, istedikleri saatte giriş yapabilir. Giriş yapanlar, ders takibi ya da ders tekrarı yapabilir. 30 günlük eğitim süresinin dolmasına en az 1 gün kalana kadar online sınav gerçekleştirilmelidir.

Sınava girebilmek için online eğitimlerin en az %80’i tamamlanmalıdır. Online sınavda katılımcılar en az 50 ve üzeri not almalıdır. Üniversite onaylı olarak hazırlanan sertifika, katılımcılara ıslak imzalı olarak verilir. MMPI-Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programına internetin olduğu her yerden katılım yapılır. Eğitim sonrasında verilen sertifika, ıslak imzalı, üniversite onaylı ve mühürlü olarak katılımcılara teslim edilir.

 

Boğaziçi Enstitüsünde MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

 

Online Canlı MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı Hakkında

MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Enstitü tarafından koordine edilecektir. Online canlı Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı katılımcılara video senkron teknolojisi ile verilir. Online canlı MMPI-Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifika programı hakkında tüm detaylar bir arada gösterilir. Online canlı MMPI eğitimi üniversite iş birliği ile hazırlanır. Psikolojik testler eğitimidir ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenlere verilir.

Online eğitim yöntemi ile verilen eğitim süresi 30 gün ve 40 saat olarak belirlenir. Sertifika programının amacı, bireylerin kişilik özelliklerini belirleyecek testlerin doğru yöntemlerle yapılmasını sağlamaktır. Eğitime katılarak, sertifika alanlar, çeşitli kurumlarda çalışabilir. Sertifika sahibi olanlar, danışmanlık merkezlerinde, özel kliniklerde, hastanelerde ve adalet bakanlığı bünyesinde çalışabilir.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar terapi sürecini başarıyla yürütme yetkisine sahip olur. Bu eğitimlere, psikoloji danışmanları, psikologlar ve bu alanda eğitim alanlar katılabilir. Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sertifikası programı ile ilgili eğitim içerikleri, üniversite tarafından hazırlanır.

Eğitim sertifikası için aranan şartlar, üniversite tarafından belirlenir. Online ders takibini en az %80 oranında tamamlayanlar, sertifika için online sınava girebilecektir. Sertifikalar, PDF formatında, e-posta adresine, ıslak imzalı olarak da katılımcı adresine kargo ile gönderilmektedir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.33 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.33 Puan
  Toplam : 6 Yorum

  • %67
  • %0
  • %33
  • %0
  • %0
  4.33

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.33 Puan
  Toplam : 6 Yorum
  • %67
  • %0
  • %33
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    1,629.99 TL
  1,299.99 TL