Temel Seviye Korece Kursu

Bu eğitimde Koreceyi temel düzeyde öğrenecek ve bu dilde günlük iletişim kurabileceksiniz. Eğitim bitiminde alacağınız sertifika ile öz geçmişinizi nitelikli hale getirebileceksiniz.

990.00₺ 1,490.00₺
Sertifika

Türkçe & İngilizce

Cihaz Desteği

Esnek Tasarım

Eğitim Dili

Türkçe

Temel Seviye Korece Kursu, Kore dilini etkili bir şekilde öğrenmek isteyenler için hazırlanan bir online eğitimdir. Temel Seviye Korece Eğitimi'ne katılan kişiler Kore dilinde temel seviye iletişim kurabilir, temel kelime bilgisine sahip olabilir ve gramer kurallarına dair bilgi sahibi olabilir.

Temel Seviye Korece Kursu bittikten sonra katılımcılar sertifika almaktadır. Böylece kişi, temel seviye Korece bilgisine sahip olduğunu belgeleme fırsatı bulmaktadır.

Temel Seviye Korece Kursu ile;

 • Korece konuşacaksınız.
 • Kore gramer yapısı ve Korece kelimeleri temel seviyede öğreneceksiniz.
 • Kore’ye seyahat etmek istediğinizde yerel halkla kolayca iletişim kuracaksınız.
 • Kore’ye iş için gidecekseniz doğru iletişimi kurabileceksiniz.

Temel Seviye Korece Eğitimi İçeriği ve Fiyatları

Temel Seviye Korece Eğitimi içeriği Kore alfabesi, temel düzeyde Korece kelimeler, Korece sayılar, Kore dili gramer yapısı gibi bilgilerden oluşmaktadır.

Temel Seviye Korece Eğitimi, son zamanlarda özellikle genç jenerasyonun kültürüne dahil olan popüler Asya esintileri ile Kore diline merak salan kişilere Korece öğrenmek için yeterli bilgi ve donanımı sağlayıcı nitelik taşımaktadır.  Temel Seviye Korece Eğitimi’ne Korece öğrenmek isteyen her birey katılabilmektedir. 

Temel Seviye Korece Kursu Nedir?

Temel Seviye Korece Kursu, Kore dilini temel düzeyde öğrenmek isteyenler için hazırlanan ve online ortamda gerçekleştirilen bir eğitim programıdır.

Temel Seviye Korece Kursu online ders olarak verilmektedir. Temel Seviye Korece Eğitimi için gerekli materyaller, online kursa bağlanabilen bir cihaz ile aktif bir internet bağlantısıdır.

Temel Seviye Korece Kursu’nun Amacı Nedir?

Temel Seviye Korece Kursu’nun amacı, eğitime katılan bireylere Korece dil yapısını, alfabeyi ve günlük hayatta kullanılan temel kelimeleri öğretmektir. Temel Seviye Korece Eğitimi, özellikle İngilizcenin yanında ekstra dil bilgisi isteyen kurumlar için bir avantaj sağlarken kişinin ilgi alanı doğrultusunda yeni bir dil öğrenmesini de kolaylaştırır.

Temel Seviye Korece Eğitimi'ne Katılma Koşulları Nelerdir? 

Temel Seviye Korece Eğitimi'ne katılabilmek için özel koşullar aranmamaktadır, Kore dilini merak eden herkes bu eğitime katılmaktadır.

Temel Seviye Korece Eğitimi Kimler içindir?

Temel Seviye Korece Eğitimi, Kore dili ve edebiyatını öğrenmek isteyen her birey için uygundur. Özellikle Koreceye ilgisi olan bireylerin eğitime katılması öğrenme sürecini keyiflendirecek ve kolaylaştıracaktır.

Temel Seviye Korece Kursu Ders İçeriği ve Konu Başlıkları Nelerdir?

Temel Seviye Korece Kursu ders içeriği ve konu başlıkları şunlardır:

 • Diğer Asya Dilleri Arasında Korecenin Yeri
 • Kore Alfabesi
 • Hece Oluşturma Yöntemleri
 • Korece Okuma Bilgisi
 • Korece Cümle Bitirme Ekleri
 • Korece Dil Bilgisi Konuları
 • Korece Kelime Bilgisi
 • Kore Edebiyatı
 • Korecenin Tarihi

Temel Seviye Korece Kursu’na Katılanlar Neler Öğrenir? 

Temel Seviye Korece Kursu’na katılanlar şunları öğrenir:

 • Kore kültürü hakkında bilgi edinirler.
 • Eğitime katılanlar Kore dil yapısını kavrarlar.
 • Kore edebiyatına dahil olan eserlerin bazılarını okuyabilirler.
 • Kore tarihi ve toplumu hakkında bilgi edinirler.

Temel Seviye Korece Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?

Temel Seviye Korece Eğitimi ders kaynakları; Korece eğitmeni eşliğinde çekilen ders videolarıdır. Temel Seviye Korece Eğitimi ders kaynakları, İstanbul Boğaziçi Enstitüsünün sitesine eklendikten sonra videolara öğrenci paneli üzerinden erişim sağlanmaktadır. Videoları süresiz bir şekilde izlemek mümkündür.

Temel Seviye Korece Kursu Sonunda Hangi Sertifikalar Alınır?

Temel Seviye Korece Kursu sonunda katılımcılar şu sertifikaları almaktadır:

 • Üniversite onaylı eğitim sertifikası
 • Uluslararası geçerli eğitim sertifikası
 • Enstitü onaylı eğitim sertifikası

Temel Seviye Korece Kursu Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Temel Seviye Korece Kursu sonunda sertifika almak isteyen kişilerin kurs sonunda düzenlenen sınava katılması gerekir. Sınavda başarılı olan kişiler sertifika alabilir.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifika ve uluslararası geçerli sertifika eğitim sonunda yapılan sınavı geçen kişilerin adresine fiziki olarak gönderilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir. Üniversite onaylı sertifika ise e-Devlet üzerinden sorgulanır. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 10 iş günü içindedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre değişebilmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Temel Seviye Korece Kursu Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Temel Seviye Korece Kursu sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Temel Seviye Korece Kursu Sonunda Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Temel Seviye Korece Kursu sonunda alınan sertifika, kişinin Kore dilini etkin olarak konuşabildiğini ve günlük yaşamda bu dili kullanarak iletişim kurabildiğini ispat etmesini sağlar. İkinci bir yabancı dil bildiğini öz geçmişine eklemek isteyen kişilere de yardımcı olur.

Eğitim bitiminde alınan sertifikalardan biri yurt dışında da geçerli olmaktadır. Böylece kişi, öğrendiği bilgileri uluslararası düzeyde yaptığı iş başvurularında da kanıtlama fırsatı bulur.

Temel Seviye Korece Kursu Sertifika Sınavı Nedir?

Temel Seviye Korece Kursu sertifika sınavı, eğitim kapsamında düzenlenen dersler hakkında katılımcının yeterlilik sahibi olup olmadığını ölçme yöntemidir. Böylece kişinin sertifika almaya hak kazanıp kazanmadığı belirlenmiş olur. Sınav, Temel Seviye Korece Eğitimi sırasında sağlanan bilgileri özümseyen katılımcı için zorluk taşımamaktadır.

Temel Seviye Korece Eğitimi Sonunda Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır? 

Temel Seviye Korece Eğitimi sonunda sertifika sınavı, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından online olarak, başka deyişle internet ortamında gerçekleştirilmektedir.

Temel Seviye Korece Kursu Sertifikası’na sahip olmak katılımcıya ilgili olduğu ve öğrenmek istediği dil eğitimi hakkında yetkinlik sağlayarak ileride Korece eğitimi vermek için görev alabilmesi konusunda fırsat sağlamaktadır. Temel Seviye Korece Eğitimi’ne katılan kişiler kendi gelişimlerine bağlı olarak Kore dilinden çeviri yapmak üzere görev alabilirler.

Temel Seviye Korece Eğitimi Derslerinin Zorluk Derecesi Nedir? 

Temel Seviye Korece Eğitimi dersleri, herkesin anlayabileceği tarzda bir anlatıma sahiptir. Dolayısıyla dersler, öğrenciler için zor olmamaktadır. Temel Seviye Korece Eğitimi derslerinin kolay pekiştirilmesini sağlamak amacıyla dil pratikleri sürekli olarak tekrarlanmalıdır.

Temel Seviye Korece Kursu’nu Bitirenler için İş İmkanları Nelerdir? 

Temel Seviye Korece Kursu derslerini bitiren kişiler, Korece eğitimi vermek üzere görev alabilirler. Kore dilini tam olarak özümseyebilen katılımcılar süreç sonunda Korece çeviri alanında da çalışabilmektedirler. Ancak hem çevirmenlik hem de eğitmenlik için ekstra bilgi ve beceri gerekmektedir. Bunun için kişinin kendini geliştirmesi önemlidir.

Korece Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Korece, kişinin öğrenme hızına ve gelmek istediği seviyeye göre değişmekle birlikte yaklaşık 1 sene içerisinde öğrenilir.

Kore Dili Zor mu?

Kore dilini öğrenmek, ilgisi olan ve dil öğrenmeye yatkın olan kişiler için zor değildir. Korece öğrenmek, alfabesinin farklı olmasından ötürü ilk etapta zor olarak görülebilir. Fakat Kore diline ilgi duyan kişiler, düzenli çalışma ve pratik sayesinde Koreceyi kolayca öğrenmek öğrenmektedir.

Korece Öğrenmek için Ne Yapılmalı?

Korece öğrenmek için ilk olarak Temel Seviye Korece Kursu’na gitmek gerekir. Ancak tek başına kursa gitmek yeterli değildir. Kişinin Korece videolar izlemesi, Korece şarkılar dinlemesi, Korece kitaplar okuması da gerekmektedir. Kısaca Korece öğrenmek için kursa ek olarak çaba göstermek de gerekmektedir.

Korece Öğrenmeye Nereden Başlanır?

Korece öğrenmeye Kore alfabesinden ve harflerin nasıl telaffuz edildiğinden başlanır. Ardından Kore dilinin gramer yapısı hakkında bilgi edinilir. Tüm bunları öğrenmek için ise ilk olarak Temel Seviye Korece Eğitimi'ne katılmak gerekmektedir.

Korece Öğrenmek için En İyi Kitaplar Nelerdir? 

Korece öğrenmek için en iyi kitaplar şunlardır:

 • Türkçeyi Koreceyle Değiştirirsek? - Ezgi Cengiz
 • Korece İlk Adım 1 - Fono Yayınları
 • Asialogy Korece Kelimeler - Abdurrahman Esendemir

Belirtilen kitaplar arasında Ezgi Cengiz’in “Türkçeyi Koreceyle Yer Değiştirirsek?” isimli çalışması Koreceye olan merakınıza bir doküman sunma yönüyle önemliyken; Abdurrahman Esendemir’in “Asiology Korece Kelimeler” isimli çalışması ise Korece Eğitimi Temel Seviye’ye katılacak bireylere kelime ve anlamları bakımından kılavuzluk etme niteliği taşımaktadır.

Kurs İçeriği

Ünite DERS 1 - EĞİTİM İÇERİĞİ- HANGIL
Ünite DERS 2 - TELAFFUZ
Ünite DERS 3- KARAKTERLERİN YAZIMI
Ünite DERS 4- ÖZNE EKİ
Ünite DERS 5- İYELİK EKİ
Ünite DERS 6- NESNE EKİ
Ünite DERS 7- İSİM CÜMLELERİ
Ünite DERS 8- FİİL CÜMLELERİ
Ünite DERS 9- SAYGILI VE SAMİMİ KONUŞMA
Ünite DERS 10- ÇOĞUL EKİ
Ünite DERS 11- EŞLİK DURUM EKLERİ
Ünite DERS 12- DE DA KALIBI
Ünite DERS 13-YÖNELME DURUM EKLERİ
Ünite DERS 14- SAYILAR VE SAYMA
Ünite DERS 15- SORU SÖZCÜĞÜ EKİ
Ünite DERS 16- ŞİMDİKİ ZAMAN
Ünite DERS 17- GEÇMİŞ ZAMAN
Ünite DERS 18- GELECEK ZAMAN
Ünite DERS 19- EMİR CÜMLELERİ
Ünite DERS 20- ÖNERME
Ünite DERS 21- YETERLİLİK OLASILIK
Ünite DERS 22- BİLİYORUM BİLMİYORUM
Ünite DERS 23- AMA KALIBI
Ünite DERS 24 - SAAT SÖYLEMEK
Ünite DERS 25- GÜNLER
Ünite DERS 26 -BİLİNMESİ GEREKEN KELİMELER
Sınav Korece Eğitimi - Final
Boğaziçi Enstitüsündeki tüm eğitimler ücretsiz değil fakat ücretsiz olarak alabileceğiniz onlarca eğitim bulunuyor. Online eğitimler sayfamızdan tüm eğitimlerimize erişim sağlayabilirsiniz.
Bilişim, sağlık, psikoloji, hukuk gibi çok sayıda kategoriden eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimlere ulaşmak için online eğitimler sayfasına girmeniz yeterli olacaktır.
Boğaziçi Enstitüsündeki eğitimler canlı ders ya da video içerik şeklinde sizlere sunuluyor. Eğitim içeriklerine bakarak eğitimin nasıl verildiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

Eğitimini aldığınız sertifika, hangi üniversiteden onaylandıysa o üniversitenin adı ile sorgulama yapmanız gerekmektedir. Sertifika sorgulamalarınızı bilgisayar üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Sorgulama detaylarına dair detaylı bilgiyi "e-Devlet Üzerinden Sertifika Sorgulama" içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sistemine yansıma süresi, sertifikayı oluşturmanızın ardından ortalama 10 iş günüdür. e-Devlet sertifika sorgulama içeriğimizden sorgulama detaylarını öğrenebilirsiniz.
Evet, tüm eğitimlerimizin sonunda sertifika ücreti almaktayız. Sertifikanızı fiziksel olarak talep etmeniz durumunda 499 TL, dijital olarak talep etmeniz durumunda ise 299 TL ödemeniz gerekmektedir. Uluslararası geçerli, üniversite ve enstitü onaylı olmak üzere üç sertifika için sizden sadece tek bir sertifika ücreti talep ediyoruz.
Sertifikaların basılıp kargoya verilme süresi, talep tarihinden sonra (resmi tatiller hariç) en fazla 3 gündür. Sertifikanız kargoya teslim edildikten sonra kargonun çalışma gününe bağlı olarak 5 iş günü içinde adresinize teslim edilir.
Hayır, sertifika gönderimi için herhangi bir ücret ödemesi bulunmuyor. Tüm sertifikalarda kargo ücretsiz.
Eğitimlerimizin sonunda çoğunlukla üniversite onaylı sertifika vermekteyiz ancak bazı eğitimlerimizde öğrencilere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Detaylı bilgiye eğitimin açıklama metninden ulaşabilirsiniz.
Eğitimler sonunda aldığınız sertifikalar, eğitim aldığınız konu ve alan hakkında uzmanlığınızı kanıtlayan belgelerdir. Sertifikanızı iş görüşmelerinde referans olarak gösterebilir, devlet kurumlarında kullanabilir; aldığınız sertifika sayesinde mesleki yetkinliğinizi belgeleyebilir ve uluslararası geçerli sertifika ile yurt dışında da mesleğinizi yapabilirsiniz.
Türkiye'de yaşamayan kişiler de dilediği eğitimi alabilir. Eğitimlerimiz, dünyanın her yerinden erişime açıktır.
Boğaziçi Enstitüsünün tüm eğitimlerinde sertifika alıyorsunuz. Sertifika alma gibi bir zorunluluk bulunmuyor ancak eğitimi başarı ile bitirdiğinizi gösteren tek belge alacağınız sertifikalar, bu nedenle sertifika talep etmenizi öneriyoruz.
Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra “sertifika talep et” butonuna basarak sertifikanızı talep edebilirsiniz. Sertifikanızın size ulaşması için mutlaka girdiğiniz adresin güncel olması gerekmektedir.
Türk vatandaşı olmayan kişiler sertifika alabilmektedir. Ancak bu kişilerin TC kimlik numaraları bulunmadığından aldıkları sertifikalar e-Devlet'e işlenmez. Türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler kendi vatandaşlık numaralarını yazarak sertifikalarını talep edebilirler.
Sertifika sorgulaması yapmak için sertifika sorgulama sayfasına gidin. Bu sayfada öğrenci numarası veya T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Online eğitimlerin hiçbirinde başlama süresi bulunmaz, dilediğiniz zaman eğitimlere başlayabilirsiniz.

Sınavda başarısız olmanız durumunda 3 defa sınava girme hakkınız bulunmaktadır.

Eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra sertifikanızı dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz.
Tüm eğitimlere ömür boyu erişim hakkınız bulunmaktadır. Eğitimi bitirip bitirmemeniz önemli değildir, dilediğiniz zaman eğitime tekrar başlayabilirsiniz.
Sertifikalarınızı tüm dijital platformlarda kullanabilir ve sertifika eklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise sertifika eklemesi yapacağınız platforma girip dijital sertifikanızı, öğrenci numaranızı ya da sertifikanın URL alanını kopyalayıp gerekli alana eklemek.
Boğaziçi Enstitüsü birçok üniversite ile ortak çalışmalar gerçekleştirir ancak hiçbir üniversiteye bağlı değildir, bağımsız bir eğitim kurumudur.
Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?
4.56

(Toplam 9 Değerlendirme)

67%
22%
11%
0%
0%

Yorumlar

Bu eğitimle birlikte satın alınan eğitimler

Hafıza Teknikleri ve İngilizce Eğitimi
İş Dünyasına Özel İngilizce Eğitimi
Online İngilizce Kursu A1 - A2 Seviye
Kurumunuz İçin
Başvuruda Bulunun
Kariyerinizi güçlendirin! Profesyonel Sertifika ve derece ile hedeflerinize
bir adım daha yaklaşın. Geleceğinizi şekillendirmek için eşsiz fırsatları kaçırmayın!
Eğitimleri incele - Teklif Al
990.00₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat