1,629.99 TL
1,299.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
13-07-2024


  1,629.99 TL
1,299.99 TL

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi modeli, problemlerin kendisine değil, problemlerin çözümüne odaklanan bir yaklaşım sunmaktadır. Peki, bu ihtiyaç nereden kaynaklanmaktadır? Şöyle ki, çok hızlı değişen bir dünyada yaşıyoruz. Bireyler bu değişime ayak uydurabilmek için her şeyin çarçabuk bitmesini ve sonuç almayı bekliyor. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ise tam olarak istenileni verebiliyor. Bunun içinde rağbet görüyor. Boğaziçi Enstitüsü olarak uzmanlar için ürettiği bu eğitimi alanında uzman eğitmenlere hazırlattı. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimimiz, yeni uygulamaları ve en güncel bilgileri içeriyor. Alanının bu en kapsamlı eğitiminden yararlanmak için sizleri de programımıza bekleriz.

Bu eğitimle;

 • İstenilen sürede sonuç alma odaklı terapi modelini tüm ayrıntılarıyla keşfedeceksiniz.
 • Bu eğitimle yeteneklerinizi geliştirecek, danışanlarınızın ihtiyaçlarınız daha iyi karşılayacaksınız.
 • Uluslararası akredite Boğaziçi Enstitüsü sertifikalarına sahip olacaksınız.
 • Bu sertifikalar sizin bir adım öne geçmenize yardımcı olacak.
 • Bu imkanlardan yararlanmak için sizi eğitimimize davet ediyoruz. Fırsattan yararlanmak için web sitemizden eğitime katılabilirsiniz.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Programı Nedir?

Günlük hayatta karşılaşılan çeşitli sorunları çözümleri için faklı yöntemler kullanılır. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi, terapistlerin kendilerini geliştirmelerini amaçlar. Kısa süreli çözüm odaklı terapiler, sorunun yaşandığı anda sorunun çözümüne odaklanılmasını sağlar. Sorunların çözümünde, sorunun kaynağının ne olduğu belirlenmeye çalışılır. Birçok terapide, sorunun oluştuğu zamana odaklanılmaya çalışılır.

Kısa süreli çözüm odaklı terapilerde ise sorunun en kısa sürede çözüme ulaştırılması amaçlanır. Çözüm odaklı kısa süreli terapi uygulamaları ilk başlarda aile danışmanlığı olarak sunulmuştur. Günümüzde ise tüm alanlarda, farklı problemlerin çözümü için uygulanan bir metot olmuştur. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimleri farklı yaş grupları üzerinde etkili olur. Şu konularda etkili olduğu gözlemlenir.

 • Depresyon,
 • Okul problemleri,
 • Anksiyete bozuklukları,
 • İlişki ve aile problemleri,
 • Psikiyatrik bozukluklar,

Eğitimlere katılarak, bu konularda kendisini geliştirenler, farklı yaş gruplarına hizmet verebilecektir. Terapi eğitimlerinde, sorundan çok çözüm üzerine odaklanmanın nasıl yapılacağı gösterilir. Sorunun nasıl ortaya çıktığı değil çözümü sağlayacak yöntemlerin belirlenmesi önemlidir.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Nedir?

Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi nedir? Gerekli tanımlama yapıldıktan sonra eğitimin amacı daha iyi anlaşılır. Tanım olarak, sorunun kendisinden çok çözüme odaklanmayı sağlayan sistematik yaklaşımlar sunan eğitim türüdür. Online olarak verilmektedir. Terapistlerin, danışanlara yaklaşımları, onları izleme yöntemlerini öğretir.

Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitiminin amacı, terapi ilke ve tekniklerini kullanma konusunda, terapistin yeterlilik ve yetkinlik kazanmasını sağlamaktır. Kısa süreli çözüm odaklı terapinin kurallarını bilmek uygulanacak yöntemlerin doğru tespit edilmesini sağlar. Terapinin kuralları şunlardır.

 • Bozulmamışsa onarmamak,
 • İşleyen çözüm yollarını artırmak,
 • İşlemeyen çözüm yolları yerine yeni çözümler üretebilmek,

Sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlar, küçük değişimler oluşturmaya başlar. Küçük değişimler ise büyük değişimlere öncülük ederek, birçok sorunun daha kolay yollarla çözülmesini sağlar. Üniversite iş birliği ve hukuki mevzuatlara göre hazırlanan eğitim içerikleri, alanında uzman terapistlerin yetiştirilmesini hedefler.

Eğitimler alarak, alanında uzmanlaşmış olanlar, danışanların güçlü yönleri üzerinde yoğunlaşmayı öğrenir. Kısa süreli çözüm odaklı çalışmalar, danışanın öz güvenini artırarak yapılır. Öz güven arttığında, sorunların çözümü için cesaretin artmasını sağlanır. Karşılaşılan sorunlar hiçbir zaman sürekli değildir. Zamana göre değerlendirilir. Sorun çözümünde kullanılacak istisnaları fark etmek ve uygulamak önemlidir.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi ne işe yarar? Her yaş grubundaki insanlar, günlük hayatlarında farklı sorunlarla karşılaşır. Bazı sorunlara çözüm bulmakta zorluk çekenler, terapist desteği alır. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi, bu alanda hizmet veren kişilerin, sorun türlerine göre yaklaşım metotları geliştirmelerini sağlar. Sorunların çözümleri, danışanların kendisindedir. Terapistler, danışanların çözüm yollarını bulmalarını ve keşfetmelerini sağlar. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimlerine kimler katılabilir?

 • Psikologlar,
 • Psikiyatristler,
 • Psikoloji danışmanları,
 • Psikiyatri hemşireleri,
 • Ruh sağlığı alanında yüksek lisans yapanlar,
 • Tıp alanında okuyan öğrenciler,

Eğitim içerikleri, psikolojik sorunlara yol açan nedenlere odaklanmayı sağlayan konulardan oluşur. Online olarak sunulan eğitimler, ortalama 20 saatlik ders olarak ayarlanır. Üniversite hocalarının hazırlamış olduğu eğitim içerikleri, online eğitim modeline uygundur. Terapi eğitimine katılmak isteyenler, başvuru bölümünden, online başvuru yapabilir ve eğitim içeriklerini takip etmeye başlayabilir.

Online Canlı Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Online canlı kısa süreli çözüm odaklı terapi kursu katılım şartları, bu alana ilgi duyan herkese gösterilir. Gerekli şartları taşıdığını ve bu eğitim almak istediğini düşünenler, kayıt işlemlerini yaptırabilir. Online canlı kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi, üniversite onaylı sertifika alınmasını sağlar. Akademisyenler tarafından hazırlanan eğitim içerikleri, terapist ile danışan arasındaki ilişki ve iletişim odaklıdır. Eğitim içeriğini oluşturan başlıklar şunlardır.

 • Kısa süreli çözüm odaklı terapinin gelişimi,
 • Çözüm odaklı yaklaşımın temel prensipleri,
 • Kısa süreli çözüm odaklı terapinin kullanım alanları,
 • Danışan ile ilişki kurma,
 • Problemi tanıma ve çözüm için hedef belirleme,
 • Danışanı çerçeveleme ve tanıma,
 • Problemin derecelendirilebilmesi için istisnai durumların ortaya çıkartılması,
 • Danışanı çözüme yönlendirme,
 • Bireysel tekniklerin kullanımı,
 • Çözüm odaklı uygulama deneyimlerinin danışanla paylaşılması,
 • Vaka analizleri ve video içerikleri,

Eğitim içerikleri, online eğitim metoduna göre hazırlanır. Video görsel içerikleri ile ders konuları gösterilir ve katılımcıda kalıcı olması sağlanır. Online eğitimler için kayıt oluşturanlar, eğitim süresi ve uyulması gereken hususlar hakkında bilgi alırlar. Her sorun türüne göre bir çözüm yöntemi vardır. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimlerinde, geçmiş ve gelecek zaman değil şimdiki zaman kavramına odaklanmanın nasıl yapılacağı gösterilir. Şimdiki zaman odaklanması ile işe yarayan ve yaramayan çözümlerin tespiti kolay olur. İşe yaramayan çözümler hemen değiştirilir ve en iyi çözüm bulunmaya çalışılır.

Online Canlı Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online eğitimler için başvuru yapanlar, kendilerinden istenilen belgeleri iletmek zorundadır. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi sertifikası ıslak imzalı olarak hazırlanır. Online canlı kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Üniversite rektörünün imzası ile hazırlanan sertifika uluslararası geçerliliğe sahiptir. Katılımcılara, kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi sertifikası verilir.

Eğitim içeriğinde gösterilen tüm konuların en az %80 takip edilmesi gerekiyor. Belirlenen süre içerisinde ders takibini yapanlar, sertifika alır. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimlerine katılanlara, eğitim içerikleri ve sertifikaları dijital olarak gönderilir. Pdf formatındaki sertifikalar, katılımcıların, mail adreslerine hemen gönderilir.

Islak imzalı ve basılı sertifika talebinde bulunanlara, üniversite onaylı sertifikaları kargo ile gönderilir. Eğitim kurumu ve üniversite onaylı olan uygulayıcı sertifikası, kamu ve özel kurumlarda geçerlidir. Psikolojik danışmanlık hizmeti için özel iş yeri açmak isteyenler, bu sertifikayı kullanabilir. Sertifika üzerinde, online eğitim yazmaz ve üniversite logosu, ıslak imzalar yer alır.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi sonunda sertifika almak için katılımcıların öğrenme süreci sona erdikten sonra sınava girmesi gerekmektedir. Sınavı başarı ile geçen kişiler, öğrenci paneline giriş yapıp sertifika talebinde bulunarak belgelerini alabilirler.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 10 iş gün içindedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre değişebilir.

Boğaziçi Enstitüsünde Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Online Canlı Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Hakkında

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler tarafından koordine edilecektir. Online canlı kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi, psikoloji, rehberlik, psikoloji danışmanlık bölümü mezunlarına verilir. Bu alanda eğitim gören 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri de katılabiliyor. Online canlı kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi hakkında çeşitli bilgi paylaşımları, site üzerinden yapılır. Başvuru için siteye erişim yapanlar, eğitimin amacı, eğitim içerikleri, eğitim süresi gibi birçok bilgiye hemen ulaşabilir. 

Başvuru yapmak isteyenler, eğitim bölümündeki başvuru formunu doldurur. Başvuru tamamlandığında, ödeme işlemleri yapılır ve kayıt işlemleri tamamlanmış olur. Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimleri, terapistlerin sorun çözümünde kullanacağı özel teknikleri görmelerini sağlar. Yaşanan her sorun için bir çözüm vardır.

Terapistler bunu bilir ve danışanın durumuna göre çözüm tekniklerini uygulamaya başlar. Danışanların sorunları çözmeye çalışırken, hiç denemedikleri yöntemleri denemeleri sağlanır. Terapist doğru yaklaşım sergilediğinde, danışanın sorunun çözümüne yönelik cesareti artar. Online eğitim içeriklerinde, terapistin bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlanır. Tüm eğitim müfredatı buna yönelik hazırlanır. Online başvuru yapanlar, eğitim sonunda sertifika alacaklarını bilirler. Verilen sertifikanın, üniversite onaylı olması, kariyerin gelişmesine katkı sunar. Kısa süreli çözüm odaklı uygulama tekniklerinin kullanılması, sorunların en kısa sürede çözülmesini sağlar.

Kurs İçeriği


Kurum

Biruni Üniversitesi
Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
Toplam : 6 Yorum

 • %67
 • %17
 • %17
 • %0
 • %0
4.50

Eğitim Puanı

Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
Toplam : 6 Yorum
 • %67
 • %17
 • %17
 • %0
 • %0

Yorumlar

{{yrm.yazar}}

{{yrm.baslik}}

{{yrm.yorum}}

Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
{{dil.yorum_ekle}}
 • {{dil.oylama_sorusu}}  • Çok
   Kötü

  • Kötü

  • Orta

  • İyi

  • Çok İyi
  1,629.99 TL
1,299.99 TL