İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
Boğaziçi Enstitüsü
Boğaziçi Enstitüsü
Boğaziçi Enstitüsü

  388.00 TL
199.00 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
22-10-2020


  388.00 TL
199.00 TL

Kurs Hakkında

Kursa Nasıl Kaydolurum?

1-İndirimli kurs fiyatının altında ki  HEMEN AL  butonuna tıklayarak eğitimi sepetinize eklersiniz.

2-Sertifika adres sayfasına ulaştığınızda Enstitü öğrenci kaydınızı ve sertifikayı talep ettiğiniz adresi oluşturursunuz.

3-İşlemi onayladığınızda başvurunuz alınır. Ödemeniz sonrası eğitime hemen başlarsınız.

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Öğrenci işleri, kurs ödemenizden sonra   öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Uzaktan eğitim sisteminde ki  eğitime aynı gün başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız adresinize gönderilir. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 4 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Not: Bu eğitim sonunda alacağınız Sertifika, staj için istenen belge yerine de geçmektedir.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitiminde Neler Öğreneceğim?

 • İş Sağlığı ve Güvenliği  ile İlgili Bilinmesi Gereken Tanımları Başlıca Faydaları ve İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sisteminin Diğer Yönetim Sistemleri ile İlişkileri
 • İSG Standardına Genel Bakış İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi Evreleri İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi Maddeleri
 • İSG Yasalarına Genel Bakış
 • İSG Standardının Temel Unsurları
 • Avrupa Birliği’ndeki İşletmelerde Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

 

iş sağlığı ve güvenliği eğitimi sertifikası

İş Sağlığı ve Güvenliği Online Eğitim İçin Gereksinimler

İş güvenliği eğitimi için sizden çok farklı gereksinimler beklenmemektedir. İş sağlığı ve güvenliği sertifika programı süresince en fazla verimi almanız amaçlanmıştır. Bugün iş sağlığı ve güvenliği sertifikası veren kurumlar arasında iş güvenliği kursu İstanbul Boğaziçi Enstitüsü önemli bir yere sahiptir. İş güvenliği eğitim sertifikası size iş hayatınızda da birçok yeni kapı açacaktır. İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri belirli dönemlerde Boğaziçi Enstitüsü internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği kurs ücretleri de yine size en uygun olabilecek imkanlarda düzenlenmektedir. İSG kursu İstanbul ve çevresinde değil tüm Türkiye'den erişilebilir durumdadır. İSG uzaktan eğitim olarak verilmektedir.

 • Öğrencilerin başlangıç seviyesinde bilgisayar kullanmayı bilmeleri ve öğrenme disiplinine sahip olmaları yeterlidir.

İş Güvenliği Eğitimi Sürecine Neden Katılmalısınız ?

İş sağlığı ve güvenliği uzaktan eğitim süreci sonunda alacağınız sertifika iş hayatınıza önemli bir etki edecektir.

 • Kaliteli, güvenilir ve bilinirliği  yüksek Sertifikanızı  CV'nize eklemek için
 • Satış ve Pazarlama eğitimini uluslararası akreditasyon kurumu İCAS  onaylı kurstan  alın.
 • İş Mülakatlarında herkesten bir adım önde olmak için.
 • İşinizde yükselmek ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını yakalamak için.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

İş güvenliği, yapılan iş nedeniyle oluşabilecek her türlü uzun ve kısa vadeli sağlık problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan çalışmaların geneline verilen isimdir. İş güvenliği, sadece işyeri ile ilgili olarak algılanmaktadır ancak  genel anlamda iş güvenliği kavramı ücretli olsun veya olmasın yapılan her türlü işi kapsamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) iş sağlığı ve güvenliğini; “Tüm çalışanların bedensel, ruhsal, toplumsal sağlık ve refahlarının en üst düzeye yükseltilmesi ve bu durumun korunması, iş yeri koşullarının, çevrenin ve üretilen malların getirdiği sağlığa aykırı sonuçların ortadan kaldırılması, çalışanları yaralanmalara ve kazalara maruz bırakacak risk faktörlerinin ortadan kaldırılması, yine çalışanların bedensel ve ruhsal özelliklerine uygun işlere yerleştirilmesi ve sonuç olarak çalışanların bedensel ve ruhsal gereksinimlerine uygun bir iş ortamı yaratılmasıdır.” şeklinde tanımlar.  İsg online eğitim sürecine dahil olarak bu sektörde yerinizi alabilirsiniz. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı kursu ile siz de artık bir uzman olabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ne İş Yapar?

İş sağlığı nedir sorusu çokça sorulan sorular arasındadır. İş sağlığı ve güvenliğinin yaptığı işler; genel olarak iş yerlerinde işin yürütülmesi esnasında ortaya çıkabilme ihtimali olan kaza ve hastalıklara ilişkin önleyici faaliyetlerdir. İş güvenliği uzmanlığı nedir sorusunun cevabını aşağıda bulabileceksiniz. İş güvenliği uzmanlığı nedir de yine çok sorulan sorular arasındadır. Dolayısıyla iş sağlığı ve güvenliği ne iş yapar genel olarak yaptığı işler ve amaçları aşağıdaki gibidir:

 • İş yerlerinde yürütülen faaliyetler esnasında çalışanların sağlığını ve güvenliğini tehlikeye sokacak olayların engellenmesi için sistemli olarak çalışır
 • Çalışmaları Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca denetlenir.
 • İş kazalarını azaltmak hatta ortadan kaldırabilmek için iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından iş yerleri ve çalışmaları sürekli bir şekilde denetlenir.
 • İş yerlerine ilişkin analizler ve çözümlemeler yapılarak daha güvenli iş ortamları oluşturulup ve kazaların azaltılması amaçlanır.

İş Sağlığı ve Güvenliği  Online Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • İş Sağlığı Güvenliği uzmanları ve yardımcıları,
 • İş Sağlığı Güvenliği danışmanları,
 • İş Sağlığı Güvenliği yönetiminin belirli alanında uzmanlaşmak isteyenler,
 • Yeni mezunlar,
 • Çalıştıkları kurumda İş Sağlığı Güvenliği Yönetim sistemini uygulamak isteyen yönetici ve çalışanlar,
 • İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sisteminin uygulandığı kurum çalışanları,
 • Özgeçmişine İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili tecrübelerini katmak isteyen çalışanlar ve öğrenciler.
 • Bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.

İSG Uzaktan Eğitim Süreci

Uzaktan eğitim iş sağlığı ve güvenliği birçok insan için büyük bir fırsattır. Herhangi bir binaya gidip ders işlemeniz gerekmez. İstediğiniz yerden derslere erişebilirsiniz. Eğitim sonunda isg online sınav ile sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Online iş güvenliği sertifikası sayesinde kolayca elde ettiğiniz sertifikanızı iş başvurularınızda kullanabilirsiniz.

 • Eğitim programı, uzaktan eğitim (interaktif)  formatında hazırlanmıştır.
 • Eğitimlere katılım için sınırlama yoktur. İstediğiniz   zamanda ve yerde, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan  eğitim alabilirsiniz.
 • Online eğitim süresi, bireysel performans ve eğitim hızınıza göre değişmektedir. Öğrenmek için eğitim modülünü ve sınavları  tekrarlarla bitirmeniz en etkili yöntemdir.
 • Bu sertifika programı,  eğitim müfredatının interaktif modüler eğitim çıktısı olarak toplamda 25 saatlik örgün eğitim olarak verilmektedir.
 • Sertifika sınavı web sitemiz üzerinden yapılır, sınava katılmak için belirli bir gün sınırlama bulunmamaktadır.
 • Sınavda başarılı olan katılımcılar veya eğitimlerin tamamını bitiren katılımcılar sertifika almaya hak kazacaktır.
 • Sınavda başarılı olamayan katılımcılar dilediği kadar tekrar yapabilirler.
 • Eğitim sonunda Boğaziçi  Başarı Sertifikanızı   alabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda  ICSE Sertifikanızı   alabileceksiniz. Bir uzmanlık eğitiminde iki sertifika almaya hak kazanacaksınız.

İş Güvenliği Eğitimi Sürecine Neden Katılmalısın ?

En önemlisi iş sağlığı güvenliği sertifikası elde edecek olmanız. İş güvenliği uzaktan eğitim ile verilmektedir yani istediğin yerden istediğiniz cihazla erişebileceksiniz.

 • Uzmanlık eğitimini uluslararası akreditasyon kurumu ICSE  onaylı Eğitim Kurumundan  almak için.
 • İş Mülakatlarında herkesten bir adım önde olmak için.
 • İşinizde yükselmek ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını yakalamak için.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası, çalışma ortamlarındaki güvenliği ve çalışanların sağlığını korumak için kamu ve özel kuruluşlarda görev yapan uzmanların almış oldukları önemli bir belgeyi ifade etmektedir.

Bu uzmanlık sertifikasına sahip olabilmek için adayların eğitim almaları ve ardından da girdikleri sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. A, B ve C sınıflarından oluşan iş sağlığı ve güvenliği sertifikasını alabilen adaylar tüm kamu ve özel sektör şirketlerinde İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışma hakkını kazanmış olurlar.  Boğaziçi Enstitüsü aynı zamanda uzaktan eğitim programları ile kursa katılmanıza olanak vererek, mekana bağlı kalmadan internet üzerinden gerekli tüm eğitimleri almanızı sağlıyor.

İş Güvenliği Sertifikası Nereden Alınır?

İş güvenliği sertifikası almak için öncelikle İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına girmek gerekmektedir. Bu sınavda başarılı olduktan sonra ise sınıfınıza göre sertifikanızı almaya hak kazanırsınız.

İş güvenliği uzmanları öncelikle önemli bir eğitim süreci geçirirler. Bu eğitim Bakanlık tarafından yetkilendirilen kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve bir takım özel eğitim kurumlarıdır. Bu eğitimler teorik ve pratik eğitim şeklindedir. Eğitim sürecinin tamamına katılmak zorunludur ve bu eğitim sürecine katılabilmek için birtakım evraklarla birlikte iş güvenliği sertifikası ücreti ödemeniz gerekmektedir. İş güvenliği sertifikası nereden alınır sorunuzun cevabı bu şekildedir.

Eğitimlerin ardından Bakanlık tarafından yılda iki defa açılan sınavların birinden 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir. 70 barajının aşılabilmesi halinde E – devlet üzerinden erişilebilecek olan İSG – Katip sisteminden sertifikanıza ulaşabilirsiniz.

Bu size zor göründü değil mi? Kafanız mı karıştı?

O zaman siz de Boğaziçi Enstitülü olabilirsiniz. Uzaktan eğitimle tüm aşamaları, resmi ve özel kurumlarda geçerli ICSE onaylı sertifikası ile tamamlayabilirsiniz. Sadece ulusal değil uluslararası alanda da geçerli olan bu sertifika ile daha güçlü bir özgeçmişe sahip olacaksınız.

not: Bu kurs sonunda a-b-c isg uzmanlık ehliyeti almazsınız.

Bu kurs ÖSYM a-b-c uzmanlık sınavlarına katılmanız için yeterli değildir.

İş Güvenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası alabilmek için öncelikle bu alana ilişkin eğitim verme yetkileri bulunan kamu ya da özel eğitim kurumlarından bir eğitim programının tamamlanması gerekmektedir. Eğitim sürecinin ardından girilecek olan online sınav sonucunda bir başarı sertifikası alınmaktadır. Bu başarı sertifikası birçok özel ve kamu kurumunda geçerlidir. İş güvenliği ve işçi sağlığı sertifikası size iş hayatınızda önemli kapılar açabilir.

Elde edeceğiniz bu sertifika ise iş mülakatlarında birçok kişiden bir adım önde olacaksınız. Ayrıca mevcut bir işiniz varsa işinizde yükselmek ve kariyerinizde karşınıza çıkabilecek tüm gelişim fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Bu sebeple iş güvenliği ve sağlığı eğitim önemli bir konumdadır. Eğitim sonunda alacağınız iş güvenliği sertifikası ne işe yarar gibi sorularınıza da cevap olarak size iş hayatınızda önemli yardımlar sağlayabilir.

İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası alabilmek için öncelikle bu alandaki eğitimlerinizi başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Firmamız tarafından online uzaktan eğitim programına katılıp programınızı başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra İstanbul Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız eğitim aldığınız kurs yeri tarafından adresinize gönderilecektir. Sertifikanız üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi kaç saat sorusuna ilgili eğitimin sayfasından kolayca ulaşabilirsiniz. Eğitimlere istediğiniz zaman katılabilirsiniz.

İş Sağlığı Güvenliği Sertifikası Hakkında

Eğitimin sonunda, geçme koşulu olarak yüzdelik bitirme metodu veya online sınav uygulanmaktadır.  Başarı sertifikaları özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Eğitimi başarıyla bitirmeniz halinde dijital sertifikanıza öğrenci profil sayfanızdan erişebilecek ve ücretsiz indirebileceksiniz. Islak imzalı ve onaylı fiziki sertifikalarınız eğitimi bitirdiğiniz hafta adresinize ulaştırılmak üzere öğrenci işleri tarafından  kargoya verilmektedir.

 • Sertifikanın üzerinde not yazmamaktadır.
 • Sertifika üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır.
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir.

İş Güvenliği Eğitimi sonunda iki sertifika alacaksınız:

1-) Boğaziçi Enstitüsü Başarı Sertifikası.

2-) ICSE  Onaylı (İngilice) Global Başarı Sertifikası.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası almak için programı tamamlamanız yeterlidir. Program sürecini başarıyla tamamladığınızda İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından tarafınıza sertifika verilecek. Aşağıdan sertifika hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.

İş Sağlığı Güvenliği Sertifikası Hakkında

 • Fiziki sertifikanız ücretsizdir. 
 • Kargo ücreti Boğaziçi Enstitüsü tarafından karşılanır, ücretsizdir.
 • Online iş başvurularınız için adınıza özel tasarlanan Dijital Sertifikanız ücretsizdir.
 • Sertifika üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır.
 • İSG  Sertifikası uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir.

Kampanyalar

 1. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimini alan tüm katılımcılar 199 tl değerindeki Hızlı Okuma Teknikleri eğitiminden ücretsiz faydalanabilir.
 2. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimini alan tüm katılımcılarımız bir sonraki eğitim alışverişinde %10 indirim kazanır.
 3. Tüm fırsatlardan arkadaşınız da faydalanabilir. Arkadaşınla Gel kampanyasıyla hem kendiniz hem de arkadaşınız %15 indirim kazanır.


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 0.00 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Boğaziçi Enstitüsü

  Kurs Değerlendirmesi
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  0.00

   Kurs Puanı

   Kurs Değerlendirmesi - 0.00
   • %0
   • %0
   • %0
   • %0
   • %0

   {{dil.yorumlar}}

   {{yrm.yazar}}

   {{yrm.baslik}}

   {{yrm.yorum}}

   BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ : {{yrm.cevap}}
   {{dil.yorum_ekle}}

   • {{dil.oylama_sorusu}}

    Kurs Rehberi

   • GENEL BİLGİLER
   • AÇIKLAMA
   • İÇERİK
   • OYLAMA
   • YORUMLAR

   {{dil.son_kayit_tarihi}}
   22-10-2020

     388.00 TL
   199.00 TL

     388.00 TL
   199.00 TL