İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi

 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
Boğaziçi Enstitüsü
Boğaziçi Enstitüsü
Boğaziçi Enstitüsü

  389.00 TL
149.00 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
21-10-2020


  389.00 TL
149.00 TL

Kurs Hakkında

Kursa Nasıl Kaydolurum?

1-İndirimli kurs fiyatının altında ki  HEMEN AL  butonuna tıklayarak eğitimi sepetinize eklersiniz.

2-Sertifika adres sayfasına ulaştığınızda Enstitü öğrenci kaydınızı ve sertifikayı talep ettiğiniz adresi oluşturursunuz.

3-İşlemi onayladığınızda başvurunuz alınır. Ödemeniz sonrası eğitime hemen başlarsınız.

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Enstitü öğrenci işleri, kurs ödemenizden sonra  öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Enstitü Uzem sisteminde ki  eğitime aynı gün zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız adresinize gönderilir. Sertifikanız tüm devlet kurumlarında geçerlidir ve başvurularda kullanabilirsiniz. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 3-4 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Eğitimi Ne Zaman Bitirebilirim?

Eğitim içerikleri videolar ve pdf'lerden oluşmaktadır. Eğitimin bitirilme süresi eğitime ayıracağınız zaman ve bireysel öğrenme hızınıza göre değişkenlik göstermektedir. Akademisyen ve uzmanların oluşturduğu bu kursta eğitimin bitirilme süresini öğrencimiz kendi belirlemektedir.

Sertifika Üzerinde Kaç Saat Yazmaktadır?

İlk Yardım Eğitimi sonunda başarılı tüm öğrencilerimiz 50 saatlik onaylı belge almaktadır.

Belgemi Avrupa'da Kullanmak İstiyorum

Eğitimler, üniversite akademisyenleri ve alanında uzman hocalar tarafından verilmektedir. Enstitü eğitimleri uluslararası ICSE (international certification service in education) kurumu tarafından onaylıdır. Mezuniyet belgelerinizi (sertifika-transkript-ıcse onayı) tüm Avrupa'da kullanabilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimiz belgelerini İngilizce veya Almanca olarak talep edebilir.

İş hayatımızda veya sosyal yaşamda olası bir acil durum ve kazalarda, ilk yardım eğitimi almış kişilerin uygulayacakları hayat kurtarıcı müdahaleler sayesinde kazaya uğrayan kişinin durumunun daha kötüye gitmesini engellemiş oluruz. Bu eğitimde, belgeli bir ilk yardımcı değil olayların nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler yer almaktadır.

 

 

 • İlk Yardım Eğitimi - Uzaktan Eğitim

İlk Yardım Nedir?

İlk yardımın temel uygulamalarını kavrayabilmek için öncelikle ilk yardımla ilgili kavramların anlaşılması gerekir.

Kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, tıbbi yardım sağlanıncaya kadar hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç ve gereç aranmaksızın, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalara ilk yardım denir.

Boğaziçi Enstitüsü İlk Yardım Kursu sonunda alanında uzman olacak ve eğitim sonunda alacağınız ilk yardım sertifikası ile bir çok yerde görev alabileceksiniz.  İlk yardım kursu bu sebeple sizin için önem taşır.

 

 • İlk Yardım Uzaktan Eğitimine Nasıl Katılırım?

İlk Yardım kursuna 2 adımda kolayca kaydolabilirsiniz.

1- "Hemen Al" butonuna basın, daha sonra " Sepeti Görüntüle"  butonundan devam edin.

2- Ödeme Sayfasında sertifika adresinizi ve bilgilerinizi doldurun. Size uygun ödeme seçeneğini seçin ve kurs kaydınızı tamamlayın.

Kayıt sonrası ödemeniz mali işler tarafından alınır. Öğrenci işleri başvurunuzdan bir saat sonra eğitiminizi aktif hale getirir. Ödemeniz sonrası kursa  istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

 

 • Sertifikalı İlk Yardım Eğitim Konuları
 1. İlkyardımın Açıklanması,
 2. Yaşamı Koruma ve Sürdürülmesini Sağlama,
 3. İlk yardımdaki Kurallar,
 4. İlk yardımcının Tüm Özellikleri,
 5. Durumun Kötüleşmesini Önleme ve Müdahale
 • İlk Yardım Eğitimine Kimler Katılabilir? İlk Yardım Belgesini Kimler Alabilir?
 1. Danışmanlar ve  uzmanlar,
 2. İSG profesyonelleri,
 3. Bu alanda uzmanlık oluşturmak isteyen bireyler,
 4. Ofis çalışanları,
 5. Sanayi çalışanları,
 6. Stajyerler,
 7. İSG koordinatörleri
 • İlk Yardım Eğitimleri Nasıl Yapılıyor?

Her bir eğitim programı kendine özgü bir müfredata sahiptir. Bu müfredata göre eğitimler bireysel öğrenme hızına göre devam eder. Dersler interaktif sunum ve dökümanlarla desteklenir.  İstediğiniz zaman derslere girebilirsiniz. İlk yardım kursu internet erişim olan her yerden erişilebilir durumdadır. Bu sayede ilk yardım eğitimi sürecine istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

 1. Eğitim süresi içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak eğitiminizi alabilirsiniz.
 2. İnternete bağlı bir cihaza (telefon, tablet, bilgisayar vs.) sahip olmanız yeterlidir.
 3. Sertifika sınavı, eğitimin bitiminde internet ortamında online sınav sistemi üzerinden yapılır. Sınava girme zamanını kendiniz belirlersiniz
 4. Eğitimleri dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Sınavda başarılı olamadığınız durumlarda tekrar girme hakkınız bulunmaktadır.
 5. Sınav ve kurs tekrarı, sertifika ve kargolama gibi ek bir ücret asla alınmamaktadır. Başlangıçta eğitim ücretini bir kere ödemeniz yeterlidir.

İlk yardım eğitimi almak sadece herhangi bir durumda kazazede ya da hastayı rahatlatmak değildir. İnsana değer vermek, yaşadığı hayatta başa gelebilecek en kötü sağlık olayına dirençli olmak, çevreyi, hayvanları sevmek; kısaca sevgi dolu ve bilinçli olmak!

Enstitü size uygulamayı öğretirken, temelde yatan tüm ayrıntıları da içselleştirmenizi sağlayacaktır. Boğaziçi Enstitüsü, ilk yardım uzaktan eğitim programları sayesinde, bu alanda sertifika sahibi olmak isteyen pek çok kişiye ulaşmaktadır. Uzman kadrosu ile uzaktan eğitim programları sizlere hem zamandan hem de paradan tasarruf etme imkanı verir. Üstelik sertifikanızda uzaktan eğitim adı altında hiçbir yazı yer almaz, çünkü aldığınız tüm eğitimler, örgün sertifika programları ile eşit derecede aynı özelliktedir. İlk yardım eğitimi video şeklinde verilmektedir.

 • İlk Yardım Eğitimi Ne Zaman Başlıyor?

Eğitimlere dilediğiniz zaman başlayabilir, ara verebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitim bitiş tarihini öğrenme hızınıza göre kendiniz belirlersiniz. Daha sonra sertifika adımına geçmiş olursunuz.,

 • Enstitü Mezunu Nasıl Olurum?

Eğitim programını başarıyla tamamladığınız takdirde Enstitü Mezunu olmaya hak kazanırsınız. Sertifika almış katılımcılarımız T.C kimlik numaraları üzerinden sorgulama yapabilirler. Ayrıca işverenleri tarafından da sertifikalarınız doğrulanabilir niteliktedir.

 • İlk Yardım Sertifikası Hakkında

Eğitim bitiminde uygulanan sınavın ardından İlk Yardım kursuna katılan başarılı adaylarımıza referans mektubumuzla  iş yaşamına atılmalarına destek olmaktayız. İlk yardım sertifikası almak için öncelikle verilen eğitimi tamamlamalısınız. Eğitimi tamamlamanızın ardından ilk yardım sertifikası nasıl alınır sorusunun cevabı da gayet basit oluyor. Eğitim sonunda Boğaziçi Enstitüsü tarafından adınıza sertifika düzenlenir.

 1. Örgün (Sınıf içi eğitim) eğitimler sonunda verilen sertifikanın aynısını aldığınız için üzerinde " Uzaktan Eğitim" yazmamaktadır.
 2. Başarılı katılımcılarımıza iş hayatlarında destek olmaktayız. Sertifika ile beraber alınan özel referans mektubu sayesinde rakiplerinizden  bir adım önde olacaksınız.
 • Sertifikalar Ücretsiz  mi?

Evet,  Enstitü'ye kayıtlı katılımcılardan sertifika ve kargo için ek bir ücret alınmamaktadır. Kayıt işleminizi eğitim sayfasından "Hemen AL" butonundan devam ederek yapabilirsiniz.

 • Eğitimin Sonunda Kaç Sertifika Alıyorum?

Eğitim sonunda iki farklı sertifikaya sahip oluyorsunuz.
1-) Enstitü Sertifikası: Eğitim sonunda adınıza özel tasarlanan ıslak imzalı ve onaylı sertifikadır.
2-) ICSE Sertifikası: Aldığınız eğitimi ve sertifikayı akredite eden global ingilizce başarı sertifikasıdır.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 5.00 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Boğaziçi Enstitüsü

  Kurs Değerlendirmesi
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  5.00

  Kurs Puanı

  Kurs Değerlendirmesi - 5.00
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

   Kurs Rehberi

  • GENEL BİLGİLER
  • AÇIKLAMA
  • İÇERİK
  • OYLAMA
  • YORUMLAR

  {{dil.son_kayit_tarihi}}
  21-10-2020

    389.00 TL
  149.00 TL

    389.00 TL
  149.00 TL