Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

 • Online Eğitim
 • Sertifika
  Türkçe & İngilizce
 • Cihaz Desteği
 • Türkçe
Boğaziçi Enstitüsü
Boğaziçi Enstitüsü
Boğaziçi Enstitüsü

  780.00 TL
399.00 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
21-10-2020


  780.00 TL
399.00 TL

Kurs Hakkında

Kursa Nasıl Kaydolurum?

1-İndirimli kurs fiyatının altında ki  HEMEN AL  butonuna tıklayarak eğitimi sepetinize eklersiniz.

2-Sertifika adres sayfasına ulaştığınızda Enstitü öğrenci kaydınızı ve sertifikayı talep ettiğiniz adresi oluşturursunuz.

3-İşlemi onayladığınızda başvurunuz alınır. Ödemeniz sonrası eğitime hemen başlarsınız.

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Enstitü öğrenci işleri, kurs ödemenizden sonra  öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Enstitü Uzem sisteminde ki  eğitime aynı gün zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız adresinize gönderilir. Sertifikanız tüm devlet kurumlarında geçerlidir ve başvurularda kullanabilirsiniz. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 3-4 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

Eğitimi Ne Zaman Bitirebilirim?

Eğitim içerikleri videolar ve pdf'lerden oluşmaktadır. Eğitimin bitirilme süresi eğitime ayıracağınız zaman ve bireysel öğrenme hızınıza göre değişkenlik göstermektedir. Akademisyen ve uzmanların oluşturduğu bu kursta eğitimin bitirilme süresini öğrencimiz kendi belirlemektedir.

Sertifika Üzerinde Kaç Saat Yazmaktadır?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi sonunda başarılı tüm öğrencilerimiz 560 saatlik belge almaktadır.

Belgemi Avrupa'da Kullanmak İstiyorum

Eğitimler, üniversite akademisyenleri ve alanında uzman hocalar tarafından verilmektedir. Enstitü eğitimleri uluslararası ICSE (international certification service in education) kurumu tarafından onaylıdır. Mezuniyet belgelerinizi (sertifika-transkript-ıcse) tüm Avrupa'da kullanabilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimiz belgelerini İngilizce veya Almanca olarak talep edebilir.

Almanya başvurularınızda Almanya Denklik sistemine bireysel olarak başvurabilirsiniz. Bakınız: (anerkennung-in-deutschland.de)

 

 • Hasta Bakıcı Ve Yaşlı Bakımı - Uzaktan Eğitim -

Hasta Yaşlı Bakımı Hizmeti

Ülkemizde yaşlı nüfusu arttıkça yaşlılığa özgü sağlık ve diğer sorunlar da artmaktadır. Sorunları çözümleri için günden güne yeni öneriler oluşturulmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmaya göre  yaşlıların genellikle kendi ev ortamlarında bakım almayı tercih ettiklerini göstermektedir. Hasta veya Yaşlının sağlığına kavuşabilmesi için hasta bakıcılar tarafından özenle yapılması gerekmektedir. Hasta kontrol altında tutularak hastalığının son durumu hakkında doktoruna bilgi verilmelidir.

Uzaktan Eğitim Hasta Yaşlı Bakımı kursu sonunda mezun katılımcılarımız bu görevleri yerine getirebilecek bilgi düzeyine ve sektörde çalışabilecek yeterliliğe sahip olacaktır. Mezun katılımcılarımız Boğaziçi Enstitüsü sertifikasıyla ilgili kurumlarda veya serbest olarak çalışabilmektedirler.Hasta yaşlı bakım kursu bu bakımdan önem taşımaktadır. Eğitim sonunda alacağınız hasta bakıcı sertifikası, hasta bakım kursu sürecini başarıyla tamamladığınızı gösterecektir.

 

 • Hasta Ve Yaşlı Bakımı Uzaktan Eğitimine Nasıl Katılırım?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursuna 2 adımda kolayca kaydolabilirsiniz. Hasta bakıcı kursu, yaşlı bakım kursu sonunda hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık sertifika programı sürecini tamamlamış olacaksınız. Online hasta ve yaşlı bakımı dersleri verildiğinden derslere 7/24 istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Yaşlı ve hasta bakım kursu daima elinizin altında olacaktır. Hasta bakıcı kursu bu açıdan kolaylık sağlamaktadır size.

1- "HEMEN AL" butonuna basın, daha sonra " SEPETİ GÖRÜNTÜLE"  butonundan devam edin.

2- Ödeme Sayfasında sertifika adresinizi ve bilgilerinizi doldurun. Size uygun ödeme seçeneğini seçin ve kurs kaydınızı tamamlayın.

Kayıt sonrası ödemeniz mali işler tarafından alınır. Öğrenci işleri başvurunuzdan bir saat sonra eğitiminizi aktif hale getirir. Ödemeniz sonrası kursa  istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

 • Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri İstihdam Alanları Ve İş İlanları

Yaşlı bakım sertifika programı süresince yaşlı bakım kursu dersleri alacaksınız. Ardından da kursu tamamladığınızda yaşlı bakım sertifikası kazanacaksınız. Hasta ve yaşlı bakım elemanı kursu sonrasında nerelerde çalışabilirsiniz sorunuzun cevabı ise aşağıda. Hasta ve yaşlı evde bakım kursu size birçok kurumda çalışma imkanı vermektedir.

 1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,
 2. Bakım evleri,
 3. Evde bakım,
 4. Hastaneler,
 5. Belediyeler
 6. Geriatri-psikiyatri klinikleri
 7. Güçsüzler yurdu
 8. Korumalı eskenler
 9. Huzur Evlerinde çalışabilirler.

Hasta Yaşlı Bakımı iş ilanları : Tıklayınız

 • Eğitimler Nasıl Yapılıyor?

Her bir eğitim programı kendine özgü bir müfredata sahiptir. Bu müfredata göre eğitimler bireysel öğrenme hızına göre devam eder. Dersler interaktif sunum ve dökümanlarla desteklenir.  İstediğiniz zaman derslere girebilirsiniz.

 1. Eğitim süresi içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak eğitiminizi alabilirsiniz.
 2. İnternete bağlı bir cihaza (telefon, tablet, bilgisayar vs.) sahip olmanız yeterlidir.
 3. Sertifika sınavı, eğitimin bitiminde internet ortamında online sınav sistemi üzerinden yapılır. Sınava girme zamanını kendiniz belirlersiniz
 4. Eğitimleri dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Sınavda başarılı olamadığınız durumlarda tekrar girme hakkınız bulunmaktadır.
 5. Sınav ve kurs tekrarı, sertifika ve kargolama gibi ek bir ücret asla alınmamaktadır. Başlangıçta eğitim ücretini bir kere ödemeniz yeterlidir.
 • Eğitimler Ne Zaman Başlıyor?

 

Hasta ve yaşlı bakımı kursuna dilediğiniz zaman başlayabilir, ara verebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitim bitiş tarihini öğrenme hızınıza göre kendiniz belirlersiniz. Daha sonra sertifika adımına geçmiş olursunuz.

 

 • Enstitü Mezunu Nasıl Olurum?

Eğitim Programını başarıyla tamamladığınız takdirde Enstitü Mezunu olmaya hak kazanırsınız. Sertifika almış katılımcılarımız T.C kimlik numaraları üzerinden sorgulama yapabilirler. Ayrıca işverenleri tarafından da sertifikalarınız doğrulanabilir niteliktedir.

 

 • Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Sertifikası Hakkında

Eğitim bitiminde uygulanan sınavın ardından Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Uzmanlığı Sertifika Programına katılan adaylara referans mektubumuzla  iş yaşamına atılmalarına destek olmaktayız. Hasta yaşlı bakım sertifikası ile aynı zamanda CV’nize de önemli bir güç katacaksınız.

 1. Örgün (Sınıf içi eğitim) eğitimler sonunda verilen sertifikanın aynısını aldığınız için üzerinde " Uzaktan Eğitim" yazmamaktadır.
 2. Başarılı katılımcılarımıza iş hayatlarında destek olmaktayız. Sertifika ile beraber alınan özel referans mektubu sayesinde rakiplerinizden  bir adım önde olmaktasınız.
 • Sertifikalar Ücretsiz mi?

Evet,  Enstitü'ye kayıtlı katılımcılardan sertifika ve kargo için ek bir ücret alınmamaktadır. Kayıt işleminizi eğitim sayfasından "KAYDOL" butonundan devam ederek yapabilirsiniz.

 

 • Eğitim Sonunda Kaç Sertifika Alıyorum?

Eğitim sonunda iki farklı sertifikaya sahip oluyorsunuz.
1-) Enstitü Sertifikası: Eğitim sonunda adınıza özel tasarlanan ıslak imzalı ve onaylı sertifikadır.
2-) ICSE Sertifikası: Aldığınız eğitimi ve sertifikayı akredite eden global ingilizce başarı sertifikasıdır.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.68 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Boğaziçi Enstitüsü

  Kurs Değerlendirmesi
  • %82
  • %4
  • %14
  • %0
  • %0
  4.68

  Kurs Puanı

  Kurs Değerlendirmesi - 4.68
  • %82
  • %4
  • %14
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

   Kurs Rehberi

  • GENEL BİLGİLER
  • AÇIKLAMA
  • İÇERİK
  • OYLAMA
  • YORUMLAR

  {{dil.son_kayit_tarihi}}
  21-10-2020

    780.00 TL
  399.00 TL

    780.00 TL
  399.00 TL