Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-02-06T11:00

Emlak Danışmanlığı Kursu, gayrimenkul sektöründe çalışmak isteyen kişilerin meslek sahibi olmasını sağlayan bir online eğitim programıdır. Emlak Danışmanlığı Kursu ile katılımcılar emlakçılık sektörünü, emlak danışmanlarının görev tanımını, sorumluluklarını ve mesleğin nasıl icra edildiğini öğrenmektedir.

Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda kişiler sertifika almaktadır ve böylece emlak (gayrimenkul) danışmanlığı alanında bilgi sahibi olduklarını kanıtlamaktadırlar. Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda alınan sertifika ile kişiler emlak danışmanlığı ve gayrimenkul alanlarındaki yetkinliklerini ispat etmektedirler.

Emlak Danışmanlığı Kursu ile şunları öğreneceksiniz:

 • Temel emlakçılık kavramlarını,
 • Emlak pazarının özelliklerini,
 • Emlak pazarlamasında pazarlamanın değişkenlerini,
 • Emlakta reklamcılığı,
 • Emlak satışını,
 • Tapu işlemlerini.

 

Emlak Danışmanlığı Kursu Nedir?

Emlak Danışmanlığı Kursu, emlak danışmanı olarak çalışmak isteyen kişilerin gayrimenkul sektörünü ve mesleğin inceliklerini öğrendiği bir online eğitim programıdır. Emlak Danışmanlığı Kursu sayesinde kişi, sertifika kazanmaktadır. Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda alınan sertifika, kişinin emlak danışmanlığı alanındaki bilgi birikimini belgelemesini sağlamaktadır.

Emlak Danışmanlığı Kursu’na Kimler Katılabilir?

Emlak Danışmanlığı Kursu’na şu kişiler katılabilir:

 • Emlak danışmanı olarak çalışmak isteyenler,
 • Yeni bir meslek edinmek isteyen kişiler,
 • Gayrimenkul sektörüne ilgi duyan herkes.

 

Emlak Danışmanlığı Kursu’na Katılmak için Neler Gereklidir?

Emlak Danışmanlığı Kursu’na katılmak için şunlar gerekmektedir:

 • Emlak Danışmanlığı Kursu’na katılmak için kişinin bir bilgisayara veya akıllı telefona ihtiyacı vardır.
 • Kişi sahip olduğu teknolojik cihazın nasıl kullanıldığını bilmelidir.
 • Dersler online ortamda yapıldığı için aktif bir internet bağlantısına da sahip olunmalıdır.

 

Emlak Danışmanlığı Kursu Dersleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Emlak Danışmanlığı Kursu, İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde online eğitim metodu ile düzenlenmektedir. Emlak Danışmanlığı Kursu dersleri, önceden hazırlanan bir video halinde sunulmaktadır. Emlak Danışmanlığı Kursu online ortamda yapıldığı için öğrencilerin aktif bir internet bağlantısına ve derse katılmak için bir teknolojik cihaza sahip olması gerekmektedir. Emlak Danışmanlığı Kursu’na kayıt yaptıran kişiler ders videosunu izleyebilmektedir. Videoya erişim hakkı, eğitime kayıt yaptırmayan kişilere verilmemektedir.

Emlak Danışmanlığı Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Emlak Danışmanlığı Kursu süresi 84 dakika olup eğitimi bitirme süresi kişinin öğrenme hızına göre değişmektedir. 

Fakat genellikle Emlak Danışmanlığı Kursu’nu katılımcılar 1-2 gün içerisinde bitirmektedir.

Emlak Danışmanlığı Kursu Ders Konu Başlıkları Nelerdir?

Emlak Danışmanlığı Kursu ders konu başlıkları şunlardır:

 • Emlakçılık ile İlgili Temel Kavramlar
 • Emlak Pazarlaması
 • Emlağın Özellikleri
 • Emlak Pazarının Özellikleri
 • Emlak Pazarlamasında Pazarlamanın Değişkenleri
 • Emlakta Reklam
 • Reklamın Özellikleri
 • Emlakta Reklamın Amacı
 • Emlakta Reklamın İş Hayatında Oynadığı Rol
 • Reklam Türleri
 • Emlak Satımını Gerçekleştirmek
 • Alıcıyla Görüşme
 • Emlağın Gösterilmesi
 • Yer Göstermede Altın Kurallar
 • Anlaşma
 • Satış
 • Tapuya Başvuru İşlemleri
 • Tapu Sicil Müdürlüğünde Tutulan Siciller
 • İşlemlerin Tapu Müdürlüğünce Reddi
 • Tapu İşlemlerinde Temsil

 

Emlak Danışmanlığı Kursu’nda Ders Kaynakları Nelerdir?

Emlak Danışmanlığı Kursu’nda ders kaynakları, emlak danışmanlığı ve gayrimenkul alanında çekilen ders videosudur. Emlak Danışmanlığı Kursu’na kaydolan kişiler, bu ders videosu aracılığıyla emlakçılık ve gayrimenkul danışmanlığı alanlarında bilgi sahibi olmaktadır. Emlak Danışmanlığı Kursu online eğitim metodu ile yürütüldüğü için ders kaynakları da online ortamda sunulmaktadır. Emlak Danışmanlığı Kursu’na kaydolan kişiler, derslere istedikleri zaman, istedikleri yerden katılabilmektedir.

Emlak Danışmanlığı Kursu Sonunda Hangi Sertifikalar Alınır?

Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda katılımcılar şu sertifikaları almaktadır:

 • Uluslararası geçerli eğitim sertifikası
 • Üniversite onaylı eğitim sertifikası
 • Enstitü onaylı eğitim sertifikası

 

Emlak Danışmanlığı Kursu Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda sınav olmadığı için katılımcının sertifika almak için eğitim videolarının tamamını izlemesi yeterlidir.

Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda verilen uluslararası geçerli sertifika ve Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifika, kişinin adresine fiziki olarak teslim edilmektedir. Üniversite onaylı sertifika, e-Devlet sisteminde sorgulama işlemi yapıldıktan sonra görüntülenmektedir. Sertifikanın e-Devlet üzerinde görülme süresi ise sertifika hazırlandıktan sonraki 20 gün içinde gelişmektedir.

Emlak Danışmanlığı Kursu Sonunda Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda alınan sertifika, kişinin emlak danışmanlığı alanında bilgi sahibi olduğunu belgelemesini sağlamaktadır. Emlak Danışmanlığı Sertifikası alan kişiler, gayrimenkul (emlak) danışmanlığı sektöründe kendilerini geliştirdiklerini kanıtlama fırsatı bulmaktadır.

İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde Emlak Danışmanlığı Kursu sonunda alınan sertifika, uluslararası düzeyde de geçerlidir. Böylece kişi, emlak (gayrimenkul) danışmanlığı alanındaki bilgi ve becerisini yurt dışında da kanıtlama imkanı bulmaktadır.

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak danışmanlığı, konut satın almak veya satmak isteyen kişilere ekonomik durumlarını göz önünde bulundurarak yardımcı olmayı içeren bir meslektir. Emlak danışmanlığı, uzun süre eğitim almayı gerektirmediği için kişiye kolay şekilde işe başlama fırsatı sunan bir meslektir. Bu yüzden kolay yoldan meslek sahibi olmak isteyen birçok kişi, emlak danışmanlığına yönelmektedir.

Emlak Danışmanı Nedir?

Emlak danışmanı, ev satın almak ya da satmak isteyen kişilere tüm gayrimenkul süreçleriyle ilgili bilgi veren, bu kişileri yönlendiren meslek elemanıdır. Emlak danışmanı; ev almak ya da satmak isteyen kişilere ilgilerini çekebilecek fırsatlar hakkında bilgi verir, kişinin ilgi duyduğu yerleşim bölgesi hakkında piyasa analizi yapar ve portföy oluşturur. Emlak danışmanı oluşturduğu portföyü müşteriye sunarak müşterinin konuya ilişkin detaylı bilgi sahibi olmasını sağlar. 

Gayrimenkul Danışmanlığına Nasıl Başlanır?

Gayrimenkul danışmanlığına Emlak Danışmanlığı Eğitimi (Kursu) alarak başlanır. Emlak Danışmanlığı Kursu’na katılan kişiler, eğitim sonunda aldıkları sertifika ile gayrimenkul danışmanlığı alanında ne kadar yetkin olduklarını belgeleme fırsatı yakalamaktadır. Bu belge, gayrimenkul danışmanının emlak ofislerinde iş bulmasını sağlamaktadır.

Emlak Danışmanlığı Belgesi Nasıl Alınır?

Emlak Danışmanlığı Belgesi almak için üniversite onaylı sertifika veren bir Emlak Danışmanlığı Kursu/Eğitimi’ne kaydolmak gerekir. Emlak Danışmanlığı Kursu’na kaydolmak için en az ilkokul mezunu olmak şarttır. Emlak Danışmanlığı Kursu’nu bitiren kişiler Emlak Danışmanlığı Belgesi almaya hak kazanmaktadır.

Emlak Danışmanlığı Belgesi veren bazı eğitim kurumları ise eğitim sonunda sınav yapmaktadır. Sınavı geçen kişiler, Emlak Danışmanlığı Belgesi almaya hak kazanmaktadır. Ancak İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde Emlak Danışmanlığı Kursu bitiminde sınav yapılmamaktadır, katılımcılar sertifikalarını ders biter bitmez talep edebilmektedir.

Emlak Yetki Belgesini Kimler Alabilir?

Emlak Yetki Belgesi’ni Emlak Danışmanlığı Kursu’na katılan herkes alabilmektedir. Emlak Danışmanlığı Kursu’na katılmak için ise kişinin en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Emlak Yetki Belgesi Nasıl Alınır?

2022 yılında Emlak Yetki Belgesi almak için üniversite onaylı eğitim veren bir Emlak Danışmanlığı Kursu’na katılmak ve eğitimi bitirmek gerekmektedir. Bazı eğitim kurumları dersler bittikten sonra sınav yapmaktadır. Fakat İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde Emlak Yetki Belgesi almak için Emlak Danışmanlığı Kursu’nu bitirmek yeterli olmaktadır.

Emlak Yetki Belgesi Kaç Günde Çıkar?

Emlak Yetki Belgesi, ortalama 20 gün içerisinde oluşturulup kişinin belirttiği adrese fiziki sertifika şeklinde gönderilmektedir. Ancak üniversite onaylı sertifika, e-Devlet sistemi üzerinden de sorgulanabilmektedir. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi ise sertifikanın oluşturulmasını izleyen 20 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Emlak Yetki Belgesi Ne İşe Yarar?

Emlak Yetki Belgesi, kişinin emlak danışmanlığı alanında çalışmasını sağlamaktadır. Emlak Yetki Belgesi alan kişiler, gayrimenkul danışmanlık merkezlerinde istihdam edilmektedir. Emlak Yetki Belgesi, kişinin kendi emlak ofisini açmasına da imkan vermektedir. Ancak emlak ofisi açmak için kişinin gayrimenkul sektörünü öğrenmesi ve birkaç yıl iş deneyimi kazanması gerekmektedir. Ayrıca iş ağını genişletmek ve belli bir maddi birikime sahip olmak da emlak ofisi açmak için önemlidir.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası ile Neler Yapılabilir?

Emlak Danışmanlığı Sertifikası ile gayrimenkul danışmanlık merkezlerinde ve emlak ofislerinde emlak danışmanı ve gayrimenkul danışmanı pozisyonunda çalışmak mümkündür. Emlak Danışmanlığı Sertifikası, kişinin kendi emlak ofisini açmasını da sağlamaktadır. Fakat bunun için kişinin belli süre emlak danışmanlığı mesleğini deneyimlemesi gerekmektedir. Emlak Danışmanlığı Sertifikası alan kişiler, kendilerini geliştirdikten sonra gayrimenkul geliştirme yöneticisi pozisyonunda da istihdam edilebilir.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası, kişinin gayrimenkul danışmanlığı alanındaki bilgi birikimini belgelemesini sağlamaktadır. Halihazırda sektöre hakim olan kişiler, Emlak Danışmanlığı Kursu’na katılıp Emlak Danışmanlığı Sertifikası alarak bu alanda ne kadar yetkin olduklarını kanıtlayabilmektedir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından verilen Emlak Danışmanlığı Sertifikası ise kişinin gayrimenkul danışmanlığı alanındaki bilgi birikimini yurt dışında da kanıtlamasına olanak vermektedir.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.40 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.40 Puan
  Toplam : 10 Yorum

  • %70
  • %10
  • %10
  • %10
  • %0
  4.40

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.40 Puan
  Toplam : 10 Yorum
  • %70
  • %10
  • %10
  • %10
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    199.00 TL
  149.90 TL