İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-02-28T12:00
  4,069.99 TL
3,249.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
27-02-2024


  4,069.99 TL
3,249.99 TL

Doğum Koçluğu! Yeni tanıştığımız mesleklerden biri. Yeni olduğu kadar bugün tüm dünyada doğum yapan kadınlara Doğum Koçları destek olmaktadır. Doğum koçları duygusal desteğin yanında anne adaylarına bilgisel yardım da ettiği için nitelikli ve donanımlı olmasına dikkat edilir. Bu bağlamda sizler için Doğum Koçluğu Sertifika Programı hazırladık. Dünya trendleriyle entegre olan sertifika programımız yeni bilgileri ve güncel uygulamaları içeren en kapsamlı Doğum Koçluğu programıdır. Alanında uzman, uzun yıllardır yaptığı pratiklerle mesleki bilgi ve donanımı üst seviyede bir eğitmen tarafından hazırlanmış programa hepiniz davetlisiniz. Bu fırsatı kaçırmayın.

 

Bu eğitimle;

 • Anne adaylarının duygularını anlayacak, onlara ihtiyacı olan motivasyonu sağlayacaksınız.
 • Doğum ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.
 • Uluslararası geçerliliği de olan İstanbul Rumeli Üniversitesi sertifikasıyla bir adım öne çıkacaksınız.
 • İyi bir Doğum Koçu olmak istiyorsanız, bu fırsattan yararlanın!

 

Doğum Koçluğu Sertifika Programı Nedir?

Doğum koçluğu sertifika programı, üniversite onaylı ve uzaktan eğitim modeli ile verilen bir programdır. Doğum koçu, anne adaylarına hamilelik süresince profesyonel destek veren kişidir. Doğum koçu bir sağlık çalışanı değildir. Anne adaylarına, hamilelik ve annelik sürecinin daha sağlıklı geçirmeleri için özel eğitim almış kişilerdir. Ebe, hemşire ya da doktor değildir ve aldıkları özel eğitimler ve sertifika ile hizmet vermektedir.

Doğum koçu olmak isteyenler, nasıl olunur sorusunu araştırarak işe başlayabilir. Üniversite onaylı olarak hazırlanan programlara katılanlar, eğitim sonunda sertifika alır. Doğum koçu sertifikasını alanlar, doğum koçu olarak, özel hizmetler vermeye başlarlar. Doğum koçluğu sertifika programı için hazırlanan kurs içerikleri, doğum öncesi aşamalarında, anne adaylarının, psikolojik durumu ve hamilelik evreleri hakkında bilgilerden oluşur.

Alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan içerikler, online olarak takip edilir. Eğitimlerini tamamlayanlar, annelik sürece danışmanlık hizmetleri vermeye başlayabilecektir. Online eğitimlerin süresi 30 gün olarak planlanmıştır. Toplam ders saati 120 saattir. İnternet üzerinden dersler takip edildiği için kursiyerin öğrenme hızına göre eğitim tamamlama süresi değişebilecektir.

 

Doğum Koçluğu Nedir?

Doğum koçluğu sertifika eğitimi, anne adaylarına, hamilelik, doğum ve doğum sonrası aşamalarda nasıl destek olunacağını gösteren bir eğitimdir. Doğum koçluğu sertifika programlarında, anne adaylarının tüm süreci daha sağlıklı geçirmesi için verilebilecek destekler gösterilir. Sertifika programı, online eğitim metodu ile verilir. Eğitimin amacı, anne adaylarını, manevi, bilgi ve fiziksel yönden desteklemektir.

Bu hizmetler tıbbi olmayan yaklaşımlardır. Bunun için doğum koçluğu ile sağlık personeli hizmetlerinin karıştırılmaması istenmektedir. Toplumların gelişmesiyle birlikte, hamilelik dönemlerinin daha sağlıklı geçirilebilmesi için doğum koçluğu hizmet talepleri artmaktadır.

Doğum koçluğu sertifika programına katılanlar, sertifika ile doğum koçu hizmeti verebilir. Doğum koçluğu sertifika programına, hamilelik dönemini daha bilinçli geçirmek isteyen anne adayları katılabilir. Doğum koçluğuna ilgi duyan, bu alanda uzmanlaşmak isteyenler katılabilir. Eğitimlerde şu konulara ağırlık verilir.

 • Annenin bilinçlendirilmesi,
 • Psikolojik destek,
 • Nefes ama teknikleri,
 • Hamilelik süreci bilgiler,
 • Doğuma hazırlık aşaması bilgi ve becerilerin kazanılması,

Doğum koçluğu, yeni bir meslek olarak tanımlanmakta ve yoğun ilgi görmektedir. Anne adayları, tüm süreci daha sağlıklı geçirebilmek için destek almak istemektedir. Bu destek, doğum koçluğu sertifikası olanlar tarafından daha bilinçli ve profesyonel olarak verilir. Anne adayları, hamilelik süreçlerini sağlıklı geçirebilmek için sertifika programına katılabilir. Daha sonra kendileri başkalarına doğum koçu olarak danışmanlık hizmeti verebilir.

 

Doğum Koçluğu Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Doğum koçluğun nedir ve nerede çalışır? Doğum koçluğu sertifika programı ne işe yarar? Çeşitli sorular ile yeni meslek olan doğum koçluğu hakkında bilgi sahibi olunmaya çalışılmaktadır. Doğum koçluğu sertifikası almaya hak kazananlar, kendi danışmalık merkezlerini açabiliyor. Eğitim sonunda verilen sertifikalar, katılımcının bu alanda mesleki yeterliliğe sahip olduğunu gösterir. Doğum koçluğu sertifikası olanlar ne iş yapabilir?

 • Özel sağlık kuruluşlarında çalışabilir,
 • Bağımsız doğum sağlık merkezlerinde çalışabilir,
 • Özel hizmet kapsamında çalışabilir,
 • Danışmanlık merkezi açabilir ve doğum koçu olarak hizmet verebilir.

Son dönemlerin yeni mesleklerinden birisi olan doğum koçluğuna talebin giderek artması, eğitimlerin önemini ortaya koymaktadır. Doğum koçluğu sertifika programı ile bu alanda daha fazla kişinin profesyonelleşmesi sağlanır. Doğum koçluğu sertifikasını alanlar, istedikleri zaman özel doğum koçluğu yapabilecektir. Eğitim programının, üniversite onayı ile hazırlanması ve sunulması, sertifikalarında üniversite onaylı olmasını sağlıyor.

Verilen sertifikalar üzerinde, uzaktan eğitim ibaresi yer almadığı için birçok alanda geçerliliği vardır. Doğum koçluğu sertifikası programı, hamilelik dönemi yaşayan anne adayına nasıl destek olunacağını öğretmektedir. Bu dönemlerde, psikolojik ve fiziksel destek alan anneler, doğum öncesi ve sonrası aşamaları daha sağlıklı geçirecektir.

 

Online Canlı Doğum Koçluğu Sertifika Programı

Doğum koçluğu eğitimi online olarak verilen sertifika programlarından birisidir. Anne adaylarına her aşamada destek olmayı sağlayacak içeriklerden oluşmaktadır. Online canlı doğum koçluğu sertifika programı kayıtlarını yapanlar, internet üzerinden derslere katılabilecektir. Online doğum koçluğu sertifika programı eğitim içeriği şöyledir.

 • Anneliğe hazırlık süreci danışmanlığı,
 • Doğuma hazırlık süresi danışmanlığı,
 • Gebelik ve doğum psikolojisi,
 • Anne – bebek ilişkisi,
 • Bireysel danışmanlık teknikleri,
 • Temel doğum bilgisi,
 • Gebelikte beslenme,
 • Doğum öncesi ve sonrası görülün psikolojik sorunlar,
 • Yeni doğan bakımı,
 • Gebelik ve lohusalıkta nefes ve egzersiz çalışmaları,

Doğum koçluğu sertifika programı tamamen internet ortamında online olarak verilmektedir. Kayıt yapıldıktan sonra eğitim süresi 30 gün olarak belirlenir. Katılımcılar, belirlenen süre içerisinde, tüm ders saatlerini online olarak tamamlamalıdır. Tüm ders içerikleri video ders olarak sunulmaktadır. Eğitimlerini tamamlayarak online sınava girecek olanlar dersleri tamamlamalıdır. Sınava girebilmek için tüm derslerin %70’ini tamamlamış olma zorunluluğu vardır. Ders takiplerini tamamlayan ve eğitim süresini dolduranlar, online sınava katılır.

 

Online Canlı Doğum Koçluğu Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online doğum koçluğu sertifika programına katılmak isteyenler, eğitim hakkında ön bilgi alır. Gerekli bilgilere ulaşanlar, eğitim başvuru formunu doldurur ve ön kayıtlarını oluştururlar. Doğum koçluğu eğitim ücretini ödeyenlerin asıl kayıtları yapılır ve kendilerine kullanıcı adı, şifre bilgileri verilir. Online canlı doğum koçluğu sertifika programı sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Ön kayıt oluşturulurken, sertifika hakkında da bilgi verilir.

Eğitim sonunda, üniversite onaylı, doğum koçluğu sertifikası ıslak imzalı olarak verilir. Devlet üniversitesi onaylı olduğu için iş başvurularında ve iş yeri açma işlemlerinde kullanılabilir. Online eğitim sisteminden faydalanmak için kayıt oluşturanlar, kullanıcı bilgileri ile online sistem üzerinden derslere giriş yapabilir. Online giriş yapanlar, ders dokümanlarını ve eğitim videolarını görür. Online eğitim verildiği için istenilen saatte giriş yapılır ve dersler izlenir.

Doğum koçluğu sertifika programı eğitim süresi 30 gündür. Kullanıcı adı ve şifre geçerlilik süresi buna göre ayarlanır. Kursiyerler, eğitim süresi dolmadan en az 1 gün önce eğitimlerini tamamlamalıdır. Online sınava giriş yapanlar eğitimlerini tamamlamış olur. Sınavı zamanında yapmayanların, eğitim süresi dolduğunda şifreleri geçersiz olur. Bunun için tüm kursiyerler, eğitim süresi içerisinde, ders takibi ve sınav sürecini tamamlamalıdır.

 

Boğaziçi Enstitüsünde Doğum Koçluğu Sertifika Programı Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Doğum Koçluğu Sertifika Programı sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

 

Online Canlı Doğum Koçluğu Sertifika Programı Hakkında

Doğum Koçluğu Sertifika Programı, İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Sürekli Eğitim Merkezi tarafından koordine edilecektir. Doğum koçluğu kursu anne adaylarının, hamilelik ve doğum sonrası sürece sağlıklı geçirmelerini amaçlamaktadır. Devlet üniversitesi onaylı hazırlanan eğitim programıdır ve isteyen herkes katılım yapabilir. Online canlı doğum koçluğu sertifika programı hakkında bilgi paylaşımları, sitede yapılır.

Online doğum koçluğu sertifika programı için eğitim başvuru formunu doldurulur. Başvuru formuna, adınız soyadınız, telefon numarası, kurs türü, e-posta adresi bilgileri yazılır. İletmek istenilen bilgilerde yazılır ve başvuru formu online olarak gönderilir. Başvuru formu dolduranlara geri dönüş yapılır. Bireylerin alacakları eğitimler hakkında doğru bilgilendirilmesi sağlanır.

Eğitim için belirlenen ücret ödemesini yapanlar, kesin kayıtlarını oluşturmuş olur. Derslerin takibi için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre bilgileri, e-posta adresine hemen gönderilir. Online giriş yapanlar, tüm eğitim içeriğini görür ve dersleri sıralı olarak takip etmeye başlar. Eğitim içeriğinin en az %70’ini tamamlayanlar, online sınava girer ve sertifika alır. Üniversite onaylı, ıslak imzalı sertifika, kursiyer adresine kargo ile gönderilir.

Bu kurs kaydı şuan kapalıdır. Yetkili ve anlaşmalı kurumlar için pazarlama ve  bilgilendirme için kullanılabilir.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 25 gün içindedir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.29 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.29 Puan
  Toplam : 7 Yorum

  • %57
  • %14
  • %29
  • %0
  • %0
  4.29

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.29 Puan
  Toplam : 7 Yorum
  • %57
  • %14
  • %29
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    4,069.99 TL
  3,249.99 TL