Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-11-29T11:00

Dış Ticaret Uzmanları, ilgili devlet iştiraklerinin ve dünya ile ticaret yapan özel girişimlerin operasyonlarını gerçekleştiren kilit kişilerdir. Dış Ticaret Uzmanlarının bu kadar kilit bir rolde olması, personel seçimiyle titizlikle ilgilenilmesini zorunlu kılar. Bu durumda alacağınız eğitimin kapsamı ve niteliği sizi ön plana çıkaracaktır. O halde sizi, sizin için özel olarak hazırladığımız Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programına davet ediyoruz. Çünkü eğitimlerimiz, uzman eğitmenler tarafından, en yeni bilgiler ve en güncel uygulamaları içerecek şekilde hazırlandı. Bunu, siz uluslararası geçerliliği de olan, iyi bir sertifikaya sahip olun diye yapıyoruz. Bir adım öne çıkmanızı, başarılı olmanızı istiyoruz. Aynı noktada buluşuyorsak, vakit kaybetmeyelim ve derslerde buluşalım.

 

Bu eğitimle;

 • İthalat ve ihracat ile ilgili tüm operasyonel bilgileri öğreneceksiniz.
 • Geleneksel ve yeni nesil iş yapma pratiklerini keşfedeceksiniz.
 • Yeni, güncel pratiklerle harmanlanmış en kapsamlı Dış Ticaret eğitimi alacaksınız.
 • Uluslararası geçerliliği de olan sertifikanızda İstanbul Rumeli Üniversitesi yazacak.
 • O halde fırsatı kaçırmayın! Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programımızda yerinizi ayırtın.

 

Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Nedir?

Uluslararası ticaret yapan kuruluşlarda çalışanlar, kendilerini geliştirmek ister. Dış ticaret alanlarında uzmanlaşmak isteyenler, online eğitim alabilir. Dış ticaret uzmanlığı sertifika programı, dış ticaret işlemlerinin tüm kavram ve kuramlarını içerir. İthalat ve ihracat işlemlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği bilgilerinin verilmesini hedefler. Dış ticaret işlemleri, ülke ekonomisinde büyük öneme sahiptir.

Ülkelerin ekonomik açıdan birbirine bağlıdır. Bu bağlılık ise dış ticaret kuralları çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ülke kalkınmasında, dış ticaretin rolü çok büyüktür. Bunun için dış ticaretin tüm aşamalarının sağlıklı yürütülmesi gerekir. Dış ticaret şirketlerinde çalışanlar, online eğitim programlarına katılabilir. Online eğitimler arasında yer alan dış ticaret uzmanlığı sertifika programına katılır.

Gelecek dönemlerde dış ticaret alanında çalışmayı düşünenler de bu programdan faydalanabilir. Dış ticaret uzmanlığı sertifika programında, dış ticaret konusunda kapsamlı bilgi verilir. Eğitimler sayesinde, kişilerin çalışma alanlarında uygulama becerileri geliştirilir. Online eğitimler için bilgi almak isteyenler, eğitim içeriği, katılım şartları, başvuru bölümlerini inceler.

 

Dış Ticaret Uzmanlığı Nedir?

Dış ticaret uzmanlığı sertifika programı nedir? Uluslararası ticaret yapan şirketlerde, ithalat ve ihracat işlem süreçlerinin başarılı yürütülmesinde, kişisel becerilerin geliştirilmesini sağlayan bir eğitim programıdır. Online olarak hazırlanmıştır.

Eğitim içeriklerinin tümü alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanır. Dış ticaret, ticarete konu olan malların uluslararası alandaki akışı olarak tanımlanır. Dış ticaret, ithalat ve ihracat olarak iki şekilde yapılmaktadır. Dış ticaret uzmanlığı sertifika programına şunlar katılabilir.

 • Üst düzey yöneticiler,
 • Orta düzey yöneticiler,
 • Mesleki tecrübe kazanmak isteyen yeni mezunlar,
 • Dış ticaret alanında çalışanlar,
 • Kariyer hedefi olanlar,

Sertifika programı, online eğitim modeli olarak sunulmakta ve isteyenler online kayıt oluşturabilmektedir. Online kayıt oluşturma işlemlerini yaptığınızda, program içeriklerine ulaşabiliyorsunuz. Hazırlanan eğitim içeriklerinde, gümrük yönetmeliği, ithalat ve ihracat yönetmelikleri ve dış ticaret mevzuatları yer alıyor.

Üniversite işbirliği ile hazırlanan, dış ticaret uzmanlığı sertifika programı eğitim içerikleri, katılımcılara video anlatımı olarak sunulur. Online olarak herkesin faydalanabileceği şekilde hazırlanan eğitim içeriklerinde, dış ticaret pazarlama stratejileri tüm detaylarıyla anlatılır.

 

Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

İşletmelerin farklı departmanlarında çalışanlar, alanlarında uzmanlaşmak için çeşitli eğitimlere ihtiyaç duyarlar. Dış ticaret uzmanlığı sertifikası programı ne işi yarar? Uluslararası ticaret yapan şirketlerde çalışan kişilerin, kendilerini geliştirmelerini sağlar. Dış ticaret işlemlerinin daha profesyonel ve ilgili mevzuatlara uygun yapılmasını sağlar. Dış ticaret uzmanlığı sertifikası sahibi olanlar uzman olarak görev alır.

Dış ticaret uzmanı, firmaların, uluslararası piyasada ürün ve hizmet satış işlem süreçlerini yönetendir. Uzmanlık sertifikasına sahip olanlar, çalıştıkları şirketlerde bir üst rütbeye yükselir. Yeni işe girecekler, diğer adaylar arasında farklı olduğunu gösterebilir. Dış ticaret uzmanları, ticarete konu olan ürünlerin tanıtımı, pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi, satış ve lojistik gibi tüm süreçleri yönetir. Dış ticaret uzmanlığı sertifikası alabilmek için online eğitimler için kayıt oluşturmalısınız.

Kayıt oluşturduktan sonra program içeriğinde yer alan dersler takip edilir. Eğitim süresi sonunda yapılan online sınava giren ve 100 üzerinden en az 50 puan alanlar sertifika alabilir. Dış ticaret uzmanlığı sertifika programı, katılımcıların, dış ticaret mevzuatlarını ve tüm işlem süreçlerini en iyi şekilde öğrenmelerini sağlar. Bu bilgi ve becerilere sahip olanlar, ülke ekonomisine katkı sağlayan dış ticaret işlemlerinin daha güvenli yapılmasına katkı sağlar.

 

Online Canlı Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

Dış ticaret denildiğinde, ülke ekonomisinin gelişmişliği ve kalkınmasına sunulan katkı akla gelir. Online canlı dış ticaret uzmanlığı sertifika programı, işletmelere, kalifiye eleman yetiştirilmesini hedefler. Dış ticaret uzmanlığı eğitimi planlamaları, Üniversite işbirliği ile yapılır. Eğitim programı içerikleri hazırlanırken, Uluslararası ticaret ve ülke dış ticaret mevzuatları dikkate alınır. Online dış ticaret uzmanlığı sertifika programı içeriğinde şunlar yer alır.

 • Dış ticarette pazarlama stratejileri,
 • Teslim şekilleri,
 • Ödeme şekilleri,
 • Gümrük rejimi ve uygulamalı gümrük işlemleri,

Her başlık altında birden fazla konu yer alır. Kursiyerler, ana başlıklar altındaki tüm konuları, online erişimler ile takip ederek öğrenmeye çalışır. Dış ticaret alanında çalışan ya da bu alanda çalışmak isteyenlerin katıldığı bu programda genel konular ise şunlardır.

 • Dış ticaret temel bilgileri,
 • Dış ticarette kullanılan belge çeşitleri,
 • Dış ticarette ödeme şekilleri,
 • Gümrük kanunu ve yönetmeliği,
 • Uluslararası anlaşmalar,
 • Dış ticarette teşvikler ve destekler,
 • Dış ticaret rejimleri,

Dış ticaret uzmanlığı sertifika programı için başvuruda bulunmak isteyenler, başvuru bölümünü incelemelidir. Başvuru bölümün seçenler, ilgili alanları doldurarak, ön başvurularını yapabilir ve danışmanlardan bilgi alabilir. Gerekli bilgileri alanlar, ödemelerini yaptıktan sonra kayıtlarını tamamlamış olur. Kayıt oluştururken, katılım şartları okunmalı ve yerine getirilmelidir. Başvurularını tamamlayanlar, kendilerine e-posta ile gönderilen kullanıcı adı ve şifresi ile eğitim sayfasına giriş yapar. Giriş yapanlar, eğitim içeriklerini görür, dersleri seçerek, eğitime devam eder.

 

Online Canlı Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online canlı dış ticaret uzmanlığı sertifika programı sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Dış ticaret uzmanlığı kursu kayıt işlemlerinden sonra derslerin %80’ine devam koşuluna uyanlar, sertifika ve katılım belgesi alabilecektir. Sertifika programı sonunda online sınav yapılır ve başarılı olanlara sertifikaları verilir. Online sınavlara giren ve sınavda başarılı olamayanlar, katılım belgesi alır. Katılım belgesi alabilmek için derslere %80 devam koşulu vardır.

Dış ticaret uzmanlığı sertifika programı online sınavında başarılı olanlara, İngilizce ya da Türkçe hazırlanmış sertifika gönderilir. Eğitim sonunda verilen sertifikalar, Üniversite onaylı ve yetkili kişiler tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanır. Dış ticaret uzmanlığı kurslarına katılanlara, sertifika ve katılım belgeleri, hazırlanıp imzalandıktan sonra dijital olarak sunulur. İsteyenler, basılı sertifika talebinde bulunabiliyor. Kurs bitiminde başarılı olanlara sertifikaları kargo ile 3 iş günü içerisinde ulaştırılmaya çalışılır.

 

Online Canlı Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Hakkında

Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı, İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Sürekli Eğitim Merkezi tarafından koordine edilecektir. Online canlı dış ticaret uzmanlığı sertifika programı hakkında bilgilere ulaşabilmek için online eğitim bölümünü incelemelisiniz. Dış ticaret, ülkeler arası mal hareketinin sağlanması olarak tanımlanır. Ülkeler arası ticaret ise uluslararası anlaşmalara ve ticaret kanunların göre yapılır. Bu alanda çalışan ve uzmanlaşmak isteyenlerin ihtiyaçları olan eğitimleri alabileceği programdır. Online olarak hazırlanır ve herkesin faydalanması sağlanır.

Online başvuru yapanlar, kendilerine verilen kullanıcı bilgileri ile gün ve saat sınırı olmadan, eğitim süresi içerisinde dersleri takip edebilir. Dış ticaret uzmanlığı sertifika programı ders içerikleri toplam 42 saat olarak belirlenir. Katılım şartları bölümünde belirtilen kurs süresi içerisinde, ders takibinin yapılması ve online sınava girilmesi gerekiyor. Online sınava girmeyenler, kursu tamamlamış sayılmaz.

Çalışma hayatında ihtiyaç duyacağınız sertifikayı alabilmek için online sınava girmelisiniz. Kurs süresi içerisinde, tüm dersleri daha kısa sürede tamamlayanlar, online sınav için son günü beklemeden, istedikleri zaman sınav olabilir. Video içerikleri olarak hazırlanan eğitim içerikleri, katılımcının öğrenme hızına göre daha kısa sürede tamamlanabilir.

Dış ticaret uzmanlığı sertifika programının genel amacı, dış ticaret alanında çalışan kişilerin daha kapsamlı bilgiye ve uygulama becerilerine sahip olmasını sağlamaktır. Online başvuru yaptığınız anda derslere başlayabiliyor, en kısa sürede sertifikanızı hem dijital hem da basılı olarak alabilirsiniz.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.50 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
  Toplam : 2 Yorum

  • %50
  • %50
  • %0
  • %0
  • %0
  4.50

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
  Toplam : 2 Yorum
  • %50
  • %50
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    3,999.00 TL
  1,499.00 TL