Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-04-03T11:00
  1,750.00 TL
1,199.00 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
01-04-2023


  1,750.00 TL
1,199.00 TL

Çocuk Gelişimi Eğitimi! Çocuklarla ilgili her meslek zor, zor olduğu kadar hassastır. Eğitimi de bu zorluğu ve hassasiyeti içerir. Öyleyse bu mesleği yapmak isteyen, bu zorluklarla mücadele eden herkes iyi bir eğitim almayı hak eder. Bunun için size Çocuk Gelişimi Eğitimi sertifika programı hazırladık. Referanslarınız İstanbul Rumeli Üniversitesi olacak. Çünkü herkes bilir ki biz tüm eğitimlerimizi alanında uzman eğitmenlerimize hazırlatırız. Eğitimlerimiz yeni bilgileri ve güncel uygulamaları içerir. Şimdi siz, bu en kapsamlı eğitime ulaşmaya çok yakınsınız. O halde sizleri de eğitimlerimize bekleriz.

Bu eğitimle;

 • Çocuk gelişimi ile ilgili ihtiyacınız olan tüm uygulamaları öğreneceksiniz.
 • Uluslararası geçerliliği de olan sertifika alacaksınız.
 • Bu farklar sizi rakiplerinizden öne çıkaracak.
 • Bu eğitimi doğrudan İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi düzenleyecek ve sunduğumuz tüm imkanlarından yararlanacaksınız.
 • Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Gerisi sizde! Hayallerinizi gerçekleştirmek için buluşalım.

 

Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı Nedir?

Çocukların gelecekte, başarılı bireyler olabilmeleri için 0 yaştan itibaren gelişim eğitimleri verilmeye başlanır. Çocuklarda gelişim, algılama ve keşfetme ile başlamaktadır. Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programı bireylerin bu alanda kendilerini geliştirmelerini sağlar. Çocuk gelişimi alanında çalışmak isteyenlerin kendisini geliştirmesi önemlidir. Kendisini geliştirmek isteyenler için sertifika programları var. Sertifika programlarına katılanlar, sertifika sahibi olduklarında, profesyonel olarak çalışmaya başlar.

Online olarak hazırlanan eğitim içerikleri, çocuk yaş grupları eğitimlerine göre hazırlanır. Uzman eğiticilerden alınan yardım ile eğitimlerin kalitesi artırılır. Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programları, üniversite işbirliği ile hazırlanır. Uzaktan eğitim (online) modeli uygulandığı için Türkiye’nin her yerinden katılım olabiliyor. Eğitimler sonunda, katılan bireylere sertifika verilir. Çocuk gelişimi eğitimi sertifikası ile özel ve resmi ana okul, kreş, çocuk bakım merkezlerinde çalışılabilir.

Çocuk Gelişimi Eğitimi Nedir?

Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programı nedir? Kimler katılabilir? Bu sorularla, verilen eğitimin önemi anlatılmaya çalışılıyor. Çocuk gelişimi eğitimi, çocukların, öğrenme kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve kişisel becerilerinin oluşması için önemlidir. Sertifika programları, çocuk gelişiminde nelere dikkat edilmesini öğretir. Çocuk gelişimi kursu, çocuğun yeteneğine göre plan yapmayı öğretir.

Çocuk psikolojisinden anlamak, çocuğun dilinden konuşmak, eğitimi içeriğini oluşturuyor. Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programları, bireylere, çeşitli kariyer kapıları açacaktır. Çocukların, mental ve fiziksel olarak anlaşılması önemlidir. Eğitim alan bireyler, çocuk psikolojisinden çok iyi anlar ve yaklaşımlarını ona göre yaparlar. Online olarak verilen eğitimleri alanlar, kendilerini geliştirirken, çocuklara daha faydalı olmaya başlarlar.

Çocuk gelişimi eğitimi programlarında bireylere sunulan ders içeriklerinin her birisinin ayrı bir önemi vardır. Eğitim sonunda verilen sertifika, tüm eğitimlerin bir arada verilmesini sağlıyor. Çocuk gelişimi alanında uzmanlaşmak isteyenler, eğitim programlarına katılarak, yeni bilgiler öğrenebilir. Eğitimler için branşa yönelik seçenekler sunulur. Çocuk değerlendirme test uygulayıcı eğitimleri, anaokulu psikolog eğitimi gibi seçenekler vardır.

Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Eğitimlere katılmak isteyenler, çocuk gelişimi eğitimi sertifika programı ne işe yarar? Sorusuna cevap arar. Çocuk gelişimi ile ilgili eğitim içerikleri, üniversite işbirliği ile hazırlanır. Kurs sonunda sertifika verilir. Sertifikalar, resmi ve özel kurumlarda geçerlidir. Çocuk gelişimi sertifikası bireyin, eğitim aldığını belgelemektedir. Çocuk gelişimi eğitimi sertifikası alanlar ne yapabilir?

 • Farklı kurumlarda yardımcı öğretmenlik,
 • Çocuk gelişim uzmanı,
 • Çocuk bakım elemanı,

Bu alanlarda iş bulabilir ve hemen çalışmaya başlayabilir. Sertifikasını alanlar, ana okullarda, sevgi ve koruma evlerinde, sosyal hizmet birimlerinde çalışabilir. Kamu ve özel okullarda ya da özel olarak, evlerde de çalışma imkânı bulurlar.

Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programları, bireylerin iş bulmasını sağlarken çocuk açısından de önemi vardır. Çocuğun fiziksel ve metal gelişimi aşamalarının, uzman kişiler tarafından takip edilmesini sağlar. Çocuklar hızla büyüdükleri için gelişim aşamalarının titizlikle takip edilmesi gerekir. Çocuk gelişimi eğitimi almış kişilerin bu aşamada yardımcı olması önemlidir.

Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programlarına, sadece kariyer oluşturmak isteyenler katılmamaktadır. Çocuk gelişimi konusunda, aktif rol almak isteyen ebeveynlerde bu programlara katılır. Eğitim içerikleri, çocukları daha iyi anlayama yönelik bilgiler içerir. Sertifika verilmesi, bireylerin bu alanda uzmanlaşmasını ve kolay iş bulmasını sağlar.

Online Canlı Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı

Farklı alanlarda, uzmanlaşma gerektiren eğitimler, online ve yüz yüze şeklinde verilir. Online canlı çocuk gelişimi eğitimi sertifika programı birçok avantajlarla sunulur. Çocuk gelişimi ile ilgili eğitimler, daha çok şu kurumlarda verilir. Kreş, anaokulu, rehabilitasyon merkezleri ve çocuk bakım evleri branş alanına girer.

Online canlı çocuk gelişimi sertifika programı kişilerin, internet üzerinden dersleri takip etmesini sağlar. İnternet üzerinden takip edilen derslerde kullanılan, görsel içerikler, bilgilerin kalıcı olmasını sağlar. Online eğitim seçenekleri sayesinde, katılımcılar, aynı konuları tekrarlayabilmektedir. Çocuk gelişim sertifika programlarının sağladığı birçok avantaj vardır. Bu avantajlar şunlardır.

 • Çocuk gelişimi ile ilgili bütün eğitimler bir arada verilir,
 • Eğitim programları, özel eğitim kurumlarına yönelik içeriklerden oluşur,
 • Çocuk gelişimi ile ilgili uygulamalı dersler verilir,
 • Canlandırma ve görsel seçenekler, öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlar,
 • Çocuk gelişimi ile birlikte çocuk psikolojisi eğitimi de birlikte alınır,
 • Eğitim sertifikaları farklı kurumlarda iş bulmayı kolaylaştırır.

Sayılan tüm avantajlara, tek bir sertifika ile sahip olunabiliyor. Online canlı çocuk gelişimi eğitimlerine katılmak isteyenler, eğitim içeriklerini inceleyebilir. Uzmanlar tarafından hazırlanan, eğitimlerde, geniş kapsamlı içeriklere yer veriliyor. Çocukların, sağlıklı bireyler olmasına katkı sağlayacak her türlü eğitim verilmeye çalışılır. Eğitimlerini tamamlayanlar, çocuğun ilgi ve yeteneklerine göre plan yapılmasını, eğitim koçu gibi yaparlar. Online eğitimler, aynı zamanda eğitim koçu olmanızı da sağlayacaktır.

Online Canlı Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Kurumların hazırlamış olduğu eğitimlere katılanlar, eğitim sonunda sertifika alırlar. Sertifikalar, eğitimin başarıyla tamamlandığını gösterir. Online canlı çocuk gelişimi eğitimi sertifika programı sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Eğitim içerikleri sunulurken, alınacak sertifikalar hakkında da bilgi verilmektedir. Online canlı çocuk gelişimi eğitimi MEB müfredatına uygun hazırlanmaktadır. Bunun için tüm sertifikalar onaylıdır. Online eğitimlere katılanlara verilen sertifikalar şunlardır.

 • Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programı katılım belgesi,
 • Üniversite onaylı çocuk gelişimi eğitimi sertifikası,
 • Uluslararası akredite, çocuk gelişimi eğitimi sertifikası,

Online eğitimlere katılanlar, alacakları sertifikaların, örgün eğitim sertifikalarından farkı olup olmadığını merak etmektedir. Tüm eğitimler sonunda aynı sertifika verilmektedir. Sertifikalar üzerinde, online eğitim ibaresi yer almamakta, sadece verilen eğitimin başarıyla tamamlandığı belirtilmektedir. 

İş hayatında, bilginin ve eğitimin belgelendirilmesi istenmektedir. Alınacak sertifikaların önemi bu açıdan çok büyüktür. Bilginin belgelendiriliyor olması, çocuk gelişimi alanında iş bulmayı kolaylaştıracaktır. Sertifikalar, sadece iş bulmayı değil tüm çocukların gelişimine büyük katkı sunmanızı da sağlayacaktır. Çocukların gelecekte başarılı bireyler olması, sizlerin sunacağı katkı ile olacaktır.

Online Canlı Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı Hakkında

Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı, İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Sürekli Eğitim Merkezi tarafından koordine edilecektir. Online canlı çocuk gelişimi eğitimi sertifika programı hakkında birçok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Online canlı çocuk gelişimi kursu bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkesin katılabileceği bir kurstur. Bilinçli bir öğretici ve ebeveyn olmak isteyenler, iletişime geçerek, eğitimler hakkında bilgi alabilir. Çocuk gelişimi 0 yaşında başlar ve her yaş döneminde çocuğun öğrenme kapasitesi gelişir.

Buna katkı sunmak, doğru yönlendirmeler yapmak önemlidir. Bunun için çocuk gelişimi eğitimi sertifika programları özel içeriklerle hazırlanır. Akademik personel tarafından hazırlanan içerikler, MEB müfredatına uyumludur. İçerikler oluşturulurken, kalıcı olmasını sağlayacak araç ve görseller kullanılır. Online olarak kayıt yapılmaktadır. Kayıt yapanlara, kullanıcı adı ve şifre verilir. Online erişim yapanlar bu bilgiler ile günün her saatinde ders takibi yapabiliyor.

Çocuk gelişimi eğitimi branşlarına göre verilen eğitim içeriklerini tamamlayanlar, en sonunda sınava girer. Online olarak yapılan sınavlarda başarılı olanlar, sertifika alır. Sertifika, başarılı olanlara verilir ve kişinin eğitiminin belgelendirilmesini sağlar. Birey adına hazırlanan sertifikalar, kargo ile adrese teslim edilmektedir. Sertifikasını alanlar, çocuk gelişimi eğitimi verilen resmi ve özel kurumlara iş başvurusunda bulunabilecektir.

Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı sonunda sertifika kazanmak için kişinin kişinin sınava girmesi gerekir. Sınavı geçen kişiler, sertifika almaya hak kazanır.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Kurs İçeriği


Kurum

İstanbul Rumeli Üniversitesi

İstanbul Rumeli Üniversitesi

 • 4.67 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.67 Puan
  Toplam : 12 Yorum

  • %83
  • %0
  • %17
  • %0
  • %0
  4.67

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.67 Puan
  Toplam : 12 Yorum
  • %83
  • %0
  • %17
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    1,750.00 TL
  1,199.00 TL