Çince Kursu, Çince öğrenmek isteyen kişilerin bu dili temel seviye öğrenmesini sağlayan bir online eğitim programıdır.

Çince Kursu dersleri bittikten sonra katılımcılar Çin dilini temel seviye konuşma imkanına sahip olmaktadır. Globalleşen iş dünyasında Çince bilmenin önemi göz önüne alındığında Çince Eğitimi almanın ne kadar gerekli olduğu anlaşılacaktır.

Temel Seviye Çince Kursu ile şunları öğreneceksiniz:

 • Pinyin sistemini, 
 • Çince karakterlerin mantığını,
 • Tanışma, selamlaşma ve vedalaşma şekillerini,
 • Aile üyeleri, meslekler, dil, ülke gibi kişisel bilgileri söylemeyi,
 • Şahıs zamirlerini,
 • Tarih ve zaman ifadelerini,
 • Saatleri söylemeyi,
 • Renkler, okul dersleri, sağlık kavramları gibi kullanışlı kelimeleri,
 • Temel seviyede Çince konuşma, yazma ve okuma becerilerini.

 

Çince Kursu Nedir?

Çince Kursu; seyahat, iş, eğitim gibi çeşitli nedenlerle Çince öğrenmek isteyen kişilerin online ders alarak bu dili öğrenmesini sağlayan bir eğitimdir.

Çince Kursu Temel Seviye Sertifika Programı’nda ise kişi, Çin dilini başlangıç seviyesinde öğrenmektedir. Örneğin Çin alfabesi, temel ekler, kipler, kendini tanıtma gibi konular, Temel Seviye Çince Eğitimi sayesinde öğrenilmektedir. 

Boğaziçi Enstitüsünde online ders formatında düzenlenen Temel Seviye Çince Kursu ile katılımcılar üç çeşit sertifika da kazanmaktadır. Alınan sertifikalar, kişinin Çince bildiğini kanıtlamasını ve öz geçmişini geliştirmesini sağlamaktadır.

Temel Seviye Çince Kursu’na Kimler Kaydolabilir?

Temel Seviye Çince Kursu’na Çince öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Üstelik Çince Eğitimi’ne katılmak için kişinin bu dil hakkında herhangi bir ön bilgisinin olmasına gerek yoktur çünkü bu kurs programı, sıfırdan Çince öğrenmek isteyenlere hitap etmektedir.

Çince, özellikle dış ticaret alanında çalışacak kişilerin bilmesi gereken bir dildir. Dolayısıyla yeni bir yabancı dil öğrenmek isteyen, gittikçe küreselleşen dünyada ve iş hayatında var olmak isteyen, öz geçmişini geliştirmek isteyen herkes Temel Seviye Çince Eğitimi’ne katılabilir.

Çince Eğitimi’ne Katılmak için Neler Gereklidir?

Çince Eğitimi’ne katılmak için kişinin mutlaka tablet, akıllı telefon, bilgisayar gibi bir teknolojik aletinin olması ve aktif bir internet bağlantısına sahip olması gerekir. Çünkü Temel Seviye Çince Kursu’nda dersler online ortamda düzenlenir.

Çince Kursu dersleri online ortamda düzenlendiği için eğitim videolarını indirip izlemek mümkün değildir. Dolayısıyla öğrencinin Boğaziçi Enstitüsünden online Çince dersi almak için internet bağlantısının aktif çalışması gerekir.

Temel Seviye Çince Kursu’nda Hangi Dersler ve Konular İşlenir?

Temel Seviye Çince Kursu’nda işlenen dersler ve konular aşağıda listelenmiştir.

 • Çinceye Genel Bakış 
 • Ses Tonları ve Pinyin Sistemi (Alfabe)
 • Karakterlerin Yazım Mantığı
 • Şahıs Zamirleri
 • Selamlaşma ve Vedalaşma Cümleleri
 • İsim Sorma ve Söyleme
 • Çince Ülke Adları
 • Çince Sayılar
 • Yaş Sorma
 • Çince Haftanın Günleri ve Aylar
 • Tarih Yazma
 • Doğum Günü
 • Çincede Saatler ve Zaman Dilimleri
 • Aile Üyeleri
 • Renkler
 • Yiyecekler ve İçecekler
 • Fiyat Sorma ve Söyleme
 • Şehirler
 • Meslekler
 • Diller
 • Zaman İfadeleri
 • Kıyafetler
 • Hobiler
 • Yönler
 • Örnekler
 • “的 de” ve “得 de” Farkları
 • Çincede Kişisel Bilgiler
 • Okul Dersleri
 • Sağlık Kavramları

 

Temel Seviye Çince Kursu Dersleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Temel Seviye Çince Kursu dersleri, Boğaziçi Enstitüsünde online eğitim sistemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Dersler, Çince alanında yetkin bir eğitmen eşliğinde online ortamda yürütülmektedir. Bu dersler, video formatında sunulmaktadır ve önceden profesyonel bir stüdyoda çekilip yayıma hazır hale getirildikten sonra öğrenci paneline eklenmektedir.

Öğrencilerin Boğaziçi Enstitüsünden online Çince dersi almak için kursa kaydolması şarttır. Eğitime kaydolmayan kişilerin ders videolarını izlemesi mümkün değildir.

Bu eğitimde öğrenciler ile eğitmen derste eş zamanlı olarak bulunmaz. Dolayısıyla öğrenciler derslere dilediği zaman ve bulundukları mekan fark etmeksizin katılabilir. Bu sayede dersleri kendi öğrenme hızlarına ve günlük programlarına göre takip etmiş olurlar.

Temel Seviye Çince Kursu Sonunda Hangi Sertifikalar Alınır?

Temel Seviye Çince Kursu sonunda katılımcılara verilen sertifikalar şunlardır:

 1. Uluslararası geçerli eğitim sertifikası
 2. e-Devlet üzerinden sorgulanabilen üniversite onaylı eğitim sertifikası
 3. Enstitü onaylı eğitim sertifikası

 

Temel Seviye Çince Kursu Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Temel Seviye Çince Kursu sonunda sertifika almak için kişinin online dersleri izledikten sonra sertifika sınavına girmesi gerekir. Sınavda minimum yüzde 70 oranında başarılı olan kişiler sertifika almaya hak kazanır.

Çince Eğitimi sonunda Boğaziçi Enstitüsü onaylı ve uluslararası geçerliliği olan sertifika, kişinin adresine fiziki olarak gönderilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir. Üniversite onaylı sertifika ise e-Devlet üzerinden yapılacak sorgulama işlemi sonucunda görüntülenmektedir. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi ise sertifikanın hazırlanmasından sonraki 25 gün içinde gelişmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Temel Seviye Çince Kursu Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Temel Seviye Çince Kursu sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Temel Seviye Çince Kursu Sonunda Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Temel Seviye Çince Kursu sonunda alınan sertifika ile kişi, Çinceyi başlangıç düzeyinde öğrendiğini kanıtlama imkanı bulur. Yeni bir yabancı dil öğrendiğini öz geçmişinde ve iş başvurularında ispatlamak isteyen kişiler için de Çince Kursu Sertifikası almak işe yarar.

Özellikle dış ticaret alanında ve uluslararası firmalarda çalışacak kişilerin Çince Kursu Sertifikası alarak CV’sini güçlendirmesi son derece önemlidir. Bu tip kariyer hedeflerine sahip olan kişiler, iş başvurularında rakiplerinden bir adım önde olarak hayallerini gerçekleştirme fırsatı bulur.

Temel Seviye Çince Eğitimi Sonunda Uygulanan Sertifika Sınavı Nedir?

Temel Seviye Çince Eğitimi sonunda uygulanan sertifika sınavı, katılımcıların online ders sürecinde öğrendiklerini ölçmede kullanılan bir yöntemdir.

Kurs kapsamında sunulan ders videolarının hepsini izleyen kişiler, öğrendiklerini CV’de ve iş başvurularında kanıtlamak için sertifikaya ihtiyaç duymaktadır. Bu sertifikayı almak için ise kişinin sınava girmesi gerekir. Sınavda başarılı olunduğu takdirde sertifika sahibi olmak mümkündür.

Temel Seviye Çince Eğitimi Sonunda Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

Temel Seviye Çince Eğitimi sonunda sertifika sınavı, tıpkı eğitim sürecinde olduğu gibi online (çevrim içi) olarak yapılır. Dolayısıyla sertifika sınavına katılmak için kişinin Boğaziçi Enstitüsü öğrenci paneline giriş yapması gerekir.

Öğrencinin sınavda yer alan soruları belirlenen süre içerisinde çözmesi gerekir. Sertifika sınavında sorulan sorular çoktan seçmelidir ve sadece Çince Kursu’nda anlatılan dersler üzerinden hazırlanmıştır. Eğitimde anlatılmayan hiçbir konu, sertifika sınavında sorulmamaktadır. Soruların zorluk düzeyi ise kolaydan zora doğru olacak şekilde ayarlanmıştır. Tüm bunlar göz önüne alındığında Çince Eğitimi’ni dikkatli bir şekilde takip eden öğrencilerin sınavda zorluk çekmeden başarılı olacağını söylemek mümkündür.

Çince Nasıl Öğrenilir?

Çince, fiziksel ya da online ortamda düzenlenen kurslara katılarak öğrenilir. Çince konu anlatımı ve alıştırma kitapları ile de bu dil öğrenilir. Ayrıca üniversitede Çince Mütercim ve Tercümanlık ya da Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü okuyan kişiler de büyük oranda Çince öğrenmiş olur.

Fakat Çince öğrenmenin en iyi yolu, online kurs almaktır. Çünkü online kurslarda alanında uzman eğitmenler tarafından Çince dersi verilir ve öğrenciler dersleri istediği kadar izleme şansına sahip olduğu için bu dili daha kolay öğrenir.

Öte yandan Çince öğrenmek için önce alfabeden ve Pinyin sisteminden başlamak gerekir çünkü Çince harfler Türk harflerinden oldukça farklıdır. Karakterlerin mantığını öğrendikten sonra zamanla ekler, zamirler, zarflar öğrenilebilir. Tanışma, selamlaşma, isim sorma, saatler, günler, aylar, sayılar gibi temel seviye kapsamındaki konular öğrenildikten sonra ileri düzey konulara geçiş yapılabilir.

Çince Öğrenmek Zor mu?

Evet, Çince öğrenmek zordur çünkü Çincede harfler Türkçeden oldukça farklıdır. Karakterlerin mantığını öğrenmeden cümle kurmaya geçilmediği için Çince öğrenmek zordur.

Ancak Çince öğrenmenin zor olması, bu dili öğrenmenin imkansız olduğu anlamına gelmez. Düzenli olarak konu tekrarı yapan ve öğrendiklerini pratik eden kişiler bu dili kolaylıkla öğrenir. Bunun için en iyi yöntem ise online Çince kursu almaktır.

Çince Öğrenmek Ne İşe Yarar?

Çince öğrenmek, kişinin dünyada en çok konuşulan yabancı dillerden birini öğrenmesini sağladığı için iş başvurularında işe yarar. Özellikle uluslararası ticaret ve diplomasi gibi alanlarda çalışmak isteyen kişilerin Çince bilmesi son derece önemlidir.

Çin, dünyanın ekonomi devi olma yolunda ilerleyen bir ülke olduğu için finans, ticaret, bankacılık, işletme gibi alanlarda kolay iş bulmak isteyen kişilerin Çince öğrenmesi gerekir. Dolayısıyla Çince öğrenmek; kişinin öz geçmişini geliştirmesini, yeni bir yabancı dil öğrenmesini, iş başvurularında rakiplerinden önde olmasını, kendi geleceğine yatırım yapmasını sağlar diyebiliriz.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.55 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.55 Puan
  Toplam : 20 Yorum

  • %55
  • %45
  • %0
  • %0
  • %0
  4.55

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.55 Puan
  Toplam : 20 Yorum
  • %55
  • %45
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    1,229.99 TL
  990.00 TL