Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-20T12:00

Size CV’lerinizi göndermeyin, biraz bekleyin desem tabi ki bana kızacaksınız. Durun, kızmayın. Önce izin verin neden böyle söylediğimi açıklayayım. CV! Türkçe adıyla öz geçmiş. Doğru CV hazırlayıp İK Uzmanlarının dikkatini çekmek oldukça zor bir iş. Düşünsenize sizin gibi aynı pozisyona baş vurmuş başka onlarca aday var. Bu kadar kişinin CV’sinin arasından sizinki nasıl sıyrılacak? Şimdi sıkı durum. Bunu yapabilmeniz için Başarılı CV Oluşturma Eğitimi hazırladık. Bu eğitimi, İK alanında uzman bir akademisyen hazırladı. Eğitim en etkili en ve yeni bilgileri içermektedir. İş bulmanıza vesile olmak istiyoruz. Siz de istiyorsanız Başarılı CV Oluşturma Eğitiminde buluşalım.

Bu eğitimle;

 • Başarılı bir CV nasıl oluşturulur öğreneceksiniz.
 • Hazırladığınız CV ile İşe Alım Uzmanlarının dikkatini çekeceksiniz.
 • İstediğiniz işi alacaksınız.
 • Rakiplerinize şans bırakmayacaksınız.
 • Bu fırsat kaçmaz. Kaçırmayın!

 

CV Nedir?

CV bir başka deyişle öz geçmiş. Bir işe başlamadan önce altın değerinde olan o belge. Evet! CV. CV’niz sizin hayatınızı, bazı kabiliyetlerinizi, birtakım yeteneklerinizi, iş yapma gücünüzü ve tecrübelerinizi ortaya koyan bir belgedir. Kısaca sizin bugüne kadar elde ettiğiniz tüm deneyimlerin özetidir. CV’nin amacı sizi iş görüşmesine ulaştırmaktır.

Öz geçmişiniz sizin, yeteneklerinizi ve tecrübelerinizi çok iyi anlatmalı. Hatta öz geçmişinizi okuyan kişiye işte aradığım kişi! dedirtebilmelidir. Personel arayan firma yetkilileri öz geçmişleri incelerken en önemli izlenimlerini ilk 30 saniyede edinirler. Ve bu izlenimler olumlu yönde olursa sizi işe alırlar!

 

Öz Geçmiş Oluşturma Ne İşe Yarar?

Çoğu kişinin kafasına takılan bir soru var. Öz geçmiş oluşturma ne işe yarar? Öyleyse bu sorunun cevabını öğrenelim.

İş bulup kariyerinde ilk adımı atmak herkesin en büyük hayali. Çünkü ancak bu şekilde hayatınızı devam ettirebilirsiniz. İş bulmanın da ilk adımı bir öz geçmiş, yani CV hazırlamaktan geçiyor. Peki, bir öz geçmiş hazırlamanın size ne yararı olacak? Merak etmeyin. Bu konuda aklınızda soru işareti bırakmayacağız!

Kısaca bahsetmek gerekirse öz geçmiş, kişinin, eğitim ve mesleki geçmişinin yer aldığı ve iş başvuruları için hazırlamış olduğu belgedir.

CV, kişisel bilgilerinizi mümkün olan en iyi şekilde sunmalısınız. Hatta şöyle söyleyelim. Bu aşama, işverenlerin sizi istemesini sağlayan bir süreçtir. Bu sürecin ana halkası da tabii ki CV’niz! Bununla birlikte becerilerinizi, yeteneklerinizi, niteliklerinizi ve deneyimlerinizi bir şekilde işverenlere satmanız gerekli.  

 

CV Oluşturma Neden Önemlidir?

Yukarıda öz geçmiş oluşturma ne işe yarar? sorusuna açıklık getirdik. Sıra geldi CV oluşturma neden önemlidir? sorusuna. Hadi, öyleyse cevaplayalım.

Öz geçmiş, neyi ne kadar bildiğinizi ya da neler yapabileceğinizi ifade eder. Başka bir deyişle potansiyelinizi yansıtabileceğiniz ve pazarlayabileceğiniz bir sunumdur. Burada size bir tüyo verelim. Öz geçmişinizi hazırlarken sizi hiç tanımayan birine kendinizi betimlediğinizi düşünün. Bu sayede daha iyi odaklanabilirsiniz!  Sizi hiç görmemiş biri öz geçmişinizi okuduğunda sizin kim olduğunuzu anlayabiliyorsa başarılısınız demektir. İşverenler, öz geçmişinize bakarak sizinle yüz yüze mülakat yapmaya karar verir. Bir bakıma mülakat biletinizi düzgün hazırlamalısınız. Unutmayın!  Tek bir öz geçmiş ile farklı pozisyonlara başvuru yapmamalısınız. Başvuru yapacağınız işletmeye ya da kuruma göre öz geçmişiniz ayrıca düzenlenmelidir. Neyi kastediyorum? Tabii ki her seferinde baştan yeni bir öz geçmiş hazırlamanız değil. Öz geçmişinizde küçük düzenlemeler yaparak ilgili sektöre ve pozisyona daha uygun bir şekle koymanız.

 

Öz Geçmiş Hazırlamak İçi Tüyolar Nelerdir?

Başvurulan işin niteliğine göre istenen bilgilerde bazı değişiklikler olabilir. Peki, CV’de neler yer alır? hadi görelim.

 CV’nizde olması gereken belli başlı başlıklar vardır. Örneğin kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, eğitim bilgileri, iş deneyimleri ve kişisel başarılar gibi. Fakat burada belirtmeliyim! Bazı kurumlar iş başvurusu yapacak adaylardan ek bilgiler isteyebilir. Bu durumda bu bilgileri öz geçmişinizde kişisel bilgiler bölümüne yazabilirsiniz. Ya da şöyle yapın. Bu tür kişisel bilgilerinizi ön yazınıza ekleyin. Sonuç olarak ikisi de aynı kapıya çıkıyor. CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Örneğin yazım hatalarına ve imla kurallarına dikkat ederek CV’nizi özenle hazırlamalısınız. Bununla birlikte CV’nizdeki bilgilerin tamamen doğru olması gerekir. Ayrıca abartılmamış ve gerekirse belgeleyebileceğiniz bilgiler olması yararınıza olacaktır. CV hazırlarken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili birkaç tüyoyu aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • CV’nizi bilgisayar ortamında hazırlamayacaksanız öncelikli olarak A4 kağıdına yazmalısınız.
 • Öz geçmişiniz en fazla 2 sayfa olmalı. (Akademik içerikli CV yazacaksanız daha uzun olabilir.)
 • Uzun paragraflardan kaçınmalısınız. Bu güzel bir ön izleme yaratmaz.  Ayrıca CV incelemelerine en fazla 1-3 dakika süre ayrılıyor. Yani, cümleleri kısa tutmanız yararınıza olacaktır.
 • Birinci ya da üçüncü tekil kişi ağzıyla yazmalısınız.
 • CV’nizi bilgisayar ortamında yazacaksanız genellikle “Times New Roman” veya “Arial” gibi kolay okunabilen yazı stiliyle yazmalısınız. Ayrıca bu aşamada 11 ya da 12 punto kullanılmalı.
 • Kelime ve cümlelerin altını çizmemelisiniz. Tabii ki internet adresleri hariç.
 • İmla kurallarına dikkat etmelisiniz.
 • Başvurduğun pozisyona uygun bir ön yazı hazırlamalısınız. Genel başvuru yapıyor olabilirsiniz. Bunun için de ön yazınızda hangi alanda çalışmak istediğinizi belirtmelisiniz
 • Ters kronolojik sıra takip etmelisiniz.
 • Gereksiz bilgiler eklememelisiniz.
 • Silik, bulanık ya da arka planı karışık fotoğraflar eklememelisiniz.

 

CV Oluşturma Eğitimi Nedir?

Yukarıda CV oluşturmanın öneminden bahsettik. Fakat anlattıklarımızın dışında öz geçmişinizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken başka şeyler de var. Bunları elbette siz de öğrenebilirsiniz. Nasıl mı? tabii ki Online CV Oluşturma Eğitimiyle! Boğaziçi Enstitüsü olarak sizlere yardımcı olmak adına bu eğitimi hazırladık. Eğitim sonunda siz de CV’nizi hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Bununla birlikte öğrendiğiniz püf noktalarla beraber iş bulma olanağınızı da yükselteceksiniz! Aynı zamanda uygun ve doğru hazırlanmış bir CV ile daima ön planda olacaksınız.

 

Online CV Oluşturma Eğitimi

Online CV Oluşturma Eğitiminin ardından siz de kendinize ait bir CV oluşturabileceksiniz. Aynı zamanda CV hazırlarken dikkat edilmesigerekenler hakkında da oldukça bilgili olacaksınız. Bu eğitimde öğrendiğiniz değerleri CV’nizle bağdaştırabileceksiniz. Bu değerin oluşmasında alacağınız kursun da oldukça önemli var. Eğitiminizi kaliteli ve güvenilir bir yerden almalısınız. Bu noktada Boğaziçi Enstitüsünün deneyimli profesyonel kadrosu sizleri bekliyor. Tecrübeli eğitmenlerimiz sayesinde alacağınız eğitimin verimi oldukça artacaktır. Bu verimi de eğitim sonunda öğrendiğiniz bilgilerle CV’nizi hazırlarken fark edeceksiniz. Eğitim sonunda öğreneceğiniz bilgileri gelecekteki mesleğinize adım atmak için kullanacaksınız. Eğitim sürecini başarıyla tamamladığınız takdirde edineceğiniz sertifikalar işinize oldukça yarayacak. Bu sertifikalar ve edindiğiniz deneyimle CV oluşturmaya dair her şeyi öğreneceksiniz. Tüm bunlar ve daha fazlası için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık. Boğaziçi Enstitüsü Online Eğitim Platformunda Bulunan Online CV Oluşturma Eğitimi sayfasını açın. Eğitimi görüntüledikten sonra altta bulunan “SEPETE EKLE” butonuna basın. Ardından “SEPETİM” butonuna tıklayın. Bu sayfada kayıt işlemlerini tamamlayın ve güvenilir ödeme aşamasını tamamlayın. Enstitü Öğrenci İşleri kaydınızı onaylayacaktır. Tüm bunların ardından online olarak Online CV Oluşturma Eğitimine başlayabilirsiniz.

Başarılı CV Oluşturma Eğitimimiz 5 saatlik eğitimdir.

 

Online Başarılı CV Oluşturma Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Öyleyse Online CV Oluşturma Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir? hep birlikte inceleyelim.

Boğaziçi Enstitüsü olarak sizin geleceğinizi düşünüyoruz. Bunu tabii ki biliyorsunuz. Bunun için eğitim bitiren katılımcılarımıza Enstitü olarak üç farklı sertifika veriyoruz. Bu sertifikaların, geleceğiniz için en iyi yatırımlardan biri olduğunu unutmayın. Ayrıyeten Enstitü olarak sizin geleceğinize katkı sağladığımız için gurur duyuyoruz. Eğitim sonunda alacağınız sertifikalar şunlardır.

1-) Boğaziçi Enstitüsü CV Oluşturma Eğitimi Sertifikası

2-) Üniversite onaylı CV Oluşturma Eğitimi belgesi

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce CV Oluşturma Eğitimi belgesi alacaksınız.

Eğitimi başarıyla tamamlamanız, sertifikanızı almak için yeterlidir. Eğitimi tamamladığınızda iletmiş olduğunu adrese sertifikalarınızı gönderiyoruz. Dilerseniz Enstitümüze gelerek sertifikalarınızı elden de alabilirsiniz.

 

Başarılı CV Oluşturma Eğitimi Ders İçerikleri

 • İK Seçme ve Yerleştirme CV Türleri

Başarılı CV Oluşturma Eğitimi'nde sertifika almak için 139 TL basım ücreti ödemeniz gerekiyor. Ücretsiz eğitimlerden hiçbir bedel talep edilmediği için sertifikanın basım maliyetini ödemek zorundayız, bu maliyetler üniversite ve uluslararası kuruluşların; onay, imza ve operasyonel süreçleri için fiziki sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşuyor. Bu nedenle sizden sadece “sertifika basım ücreti” talep ediyoruz. Bunun dışında kargonuz tarafınıza ücretsiz bir şekilde ulaşıyor.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli Cardcert sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 5.00 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 7 Yorum

  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  5.00

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 7 Yorum
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

  ÜCRETSİZ
  Hemen Kaydolun