2,039.99 TL
1,629.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
23-05-2024


  2,039.99 TL
1,629.99 TL

Aile ve Miras Hukuku’nun geçmişi çok eskilere dayanması nedeniyle zor bir hukuk alanıdır. Günümüzün yargıları, yasaları, birey tutumları ve bilişimin de etkileri, Aile ve Miras Hukuku alanında çalışan kişilerin işini daha da zorlaştırmaktadır. Bu zorlukların kolayca üstesinden gelmeniz ve çok iyi bir eğitim almanız için Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programını açtık. Alanında uzman akademisyenlerimizin verdiği bu eğitim, alanında güncel ve yeni bilgileri içeren en kapsamlı Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı olma özelliğini taşıyor. Aile ve Miras Hukuku alanında çalışmak, hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız sizi de eğitime katılmaya davet ediyoruz. Bilirkişi olmak hayaliniz ise hayalleriniz gerçekleşmeden kalmasın!

Bu eğitimle;

 • Aile ve Miras Hukuku bilirkişisi olacaksınız.
 • Aile ve Miras Hukuku alanında ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri öğreneceksiniz.
 • Alanınızda başarılı olacak, başarılarınızın haklı gururunu yaşayacaksınız.
 • Uluslararası akredite olan Boğaziçi Enstitüsü sertifikaları sizi bir adım öne çıkaracak.
 • Bu benzersiz fırsattan yararlanmak için web sitemizi ziyaret edebilir, eğitimlere katılabilirsiniz.

Aile ve Miras Hukuku Eğitimi Nedir?

Boşanma ya da vefat sonucuna göre taraflar arasında, mal paylaşımı ihtilafları oluşabilir. Bu ihtilaflar, aile ve miras hukukunun getirmiş olduğu kurallara göre çözülür. Aile ve miras hukuku sertifika programı mal rejimi uyuşmazlıklarının çözümüne destek olmayı amaçlar. Sertifika programı, bilirkişilik hizmetlerinin hukuka uygun olarak yapılmasını sağlar. Boşanma sonrasında, eşler arasındaki şu konularda, aile ve miras hukukuna göre karar verilir.

 • Mali rejimi,
 • Babalık davaları,
 • Evlat edinme,
 • Velayet ve nafaka,

Hukuk davalarında, doğru karar verebilmek için uzman bilirkişi görüşüne ihtiyaç duyulabilir. Aile ve miras hukuku sertifika programı, sayesinde, bilirkişilik yapabilir. Aile ve miras hukuku, veraset ilamının alınması ve miras paylaşımı uyuşmazlıklarında da çözüm bulur.

Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı Nedir?

Aile ve miras hukuku sertifika programı nedir? Aile ve miras hukuku eğitimi, bilirkişilik yapmak isteyenlere verilen online eğitim programıdır. Aile ve miras hukuku sertifika programına katılanlar, güncel bilgilere sahip olur. Edindikleri güncel bilgilerle, mevzuata uygun destek hizmeti sunarlar. Programın genel amacı, mal rejimi ve aile hukukunda, güncel mevzuata uygun bilirkişilik yapılmasını sağlamaktır. Aile ve miras hukuku sertifika programı kimler için hazırlanır?

 • Avukatlar,
 • Stajyer avukatlar,
 • Hukuk fakültesi öğrencileri,
 • Yüksek lisans ve doktora öğrencileri,

Online olarak hazırlanan eğitim içeriği, güncel mevzuata uygun hazırlanır. Üniversite işbirliği ile hazırlanan online sertifika programlarından birisidir. Aile ve miras hukukunda, bilirkişi desteğine ihtiyaç duyulan çeşitli aşamalar bulunur. Bunlardan birisi, mevzuat kaynaklı nitelikli hesaplamalardır. Mal rejiminde, adaletin sağlanabilmesi için nitelikli hesaplamaların yapılabilmesi gerekir.

Aile ve miras hukuku sertifika programı, 24 saatlik bir uzmanlık eğitimidir. Bu eğitimi alanlar, bilirkişilik başvurusu yapabilir. Sertifika programına katılanlara, aile ve miras hukuku eğitimi sertifikası verilecektir. Bu sertifika, alınan eğitimi belgelendirir. Sertifikasını alanlar, bilirkişi müracaatında bulunur. Adalet komisyonunun kabulü ile bilirkişilik yapmaya başlayabilir. Online eğitim içerikleri, üniversite akademisyenleri tarafından hazırlanır.

Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Her meslek dalının farklı bölümlerinde uzmanlaşmayı sağlayan, online sertifika program çeşitleri vardır. Aile ve miras hukuku sertifika programı ne işe yarar? Hukuk alanında verilen sertifika programları, mevzuat bilgisinin genişlemesini sağlar. Aile ve miras hukuku sertifikası daha çok aile hukuku konularında bilirkişilik yapmayı sağlar. Üniversite işbirliği ile hazırlanan bu sertifika programına, avukatlar ve hukuk fakültesi öğrencileri katılır. Aile ve miras mevzuatlarında yapılan değişiklikleri kapsar. Mevzuat değişikliği takibi, güncel bilgilerin edinilmesi, eğitim içeriğini oluşturur.

Sertifika programının ne işe yaradığını anlayabilmek için eğitimin amacını bilmek gerekir. Aile ve miras hukuku sertifika programı, mevzuata uygun işlem yapılmasını sağlar. Stajyer avukatlar, belirli konularda uzmanlaşmak istediklerinde, bu eğitimden faydalanabilir. Toplam 24 saatten oluşan eğitim programına katılan güncel mevzuata hakim olabilecektir. Online olarak verilen derslerin eksiksiz takibi geriyor.

Dersleri takip edenler, hukuk bilgilerini artırırken, katılım sertifikası alacaktır. Mirastan doğan çeşitli uyuşmazlıkların çözümünde, bilirkişi olarak hizmet vermeyi sağlar. Aile ve miras hukuku kapsamındaki davaların büyük bir bölümü boşanma davalarıdır. Boşanma davalarında, eşler, maddi ve manevi haklarını alabilmek için destek hizmetine ihtiyaç duyar. Aile ve miras hukuku eğitimlerine katılanlar, hizmet alanlarında uzmanlaşmaya başlar.

Online Canlı Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı

Online canlı aile ve miras hukuku sertifika programı uzaktan eğitim modeli ile hazırlanır. Online eğitimler sayesinde, Türkiye’nin farklı illerinde bulunan kişiler katılım sağlayabilir. Eğitim içerikleri, 4 günlük eğitimi kapsayacak ve toplamda 24 saat olacak şekilde ayarlanır. Eğitim içeriklerinde, aile hukuku alanı giren tüm konulara yer verilmeye çalışılır. Online aile ve miras hukuku sertifika programı içeriğinde şunlar yer alır.

 • Mal rejimlerine gelen bakış,
 • Uygulamada mal rejimleri,
 • Aile hukuku istinaf yolu,
 • Yargıtay uygulamaları,
 • Edinilmiş mal – kişisel mal ayrımı,
 • Nitelikli hesaplamalar,
 • Aile ve miras hukuku bilirkişi raporları,
 • Bilirkişi raporlarına göre mal rejimi uygulamaları,

Eğitim içerikleri, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanır. Online eğitimlerde, video içerikleri ile ders anlatımı yapılır. Online eğitimlere katılım yapanlar, internet erişim sayesinde, istedikleri saatte ders konularını takip edebilir. Online katılımlarla eğitimlerini tamamlayanlar, aldıkları sertifika ile bilirkişi başvuru işlemlerini yapabilecektir. Eğitimlerden edinilen bilgiler, mal rejimi ve nitelikli hesaplamaların hukuka uygun yapılmasını sağlar.

Online Canlı Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Aile ve miras hukuku eğitimi sonrasında, kazanımlar ne olur gibi çeşitli sorulara cevap aranır. Online canlı aile ve miras hukuku sertifika programı sonrasında alınacak sertifikalar nelerdir? Her katılımcının kayıt öncesinde öğrenmek istediği konudur. Program sonunda, üniversite onaylı eğitim sertifikası verilir.

Online verilen eğitimlerde, eğitim içerikleri, örgün eğitimlerle aynıdır. Bunun için eğitim sonunda verilen sertifikalarda, online eğitim ibaresi yer almaz. Bu tüm katılımcılar için büyük bir avantajdır. Hukuk fakültesi öğrencileri ya da avukatlar günlük işlerini aksatmadan, bu eğitimi online olarak alabilir. Online eğitimler sonunda alınan sertifika, aldığınız eğitimi belgelendirir. Bu belgelendirme sayesinde, bilirkişilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Online eğitim başvurusu yapanlara, kullanıcı adı ve şifresi verilir. Kursiyerler, bu bilgilerle online bağlantı yapar ve dersleri takip eder. Eğitim başvuru şartlarına göre eğitimlerini tamamlayanlar adına sertifikaları düzenlenir. Üniversite onaylı sertifikalar, pdf formatında dijital olarak, aday kullanıcı hesabında gösterilir.

Kullanıcı mail adresine gönderilir. Aile ve miras hukuku sertifikasını basılı talep edenler, taleplerini iletir ve sertifikalarının gönderilmesini sağlar. Üniversite onaylı, ıslak imzalı aile ve miras hukuku eğitimi sertifikası, hemen basılır ve kargo ile kısa sürede katılımcıya ulaştırılır.

Boğaziçi Enstitüsünde Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Online Canlı Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı Hakkında

Aile ve Miras Hukuku Sertifika Programı Boğaziçi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Enstitüsü tarafından koordine edilecektir. Online canlı aile ve miras hukuku sertifika programı hakkında içerikler herkesle paylaşılır. Aile ve miras hukuku kursu online eğitim seçeneklerinden birisidir. Online sertifika programı başlıkları altında yer alan bu eğitim türünü seçenler, aradıkları birçok bilgiye ulaşabilir. Detaylı bilgi edinmek isteyenler, online başvuru formunu doldurur ve ön kayıt işlemlerini tamamlar.

Ön kayıt oluşturan kullanıcılar, mail adresi ya da telefon numaralarını arayarak, yetkiliden detay bilgileri öğrenebilir. Aile ve miras hukuku sertifika programı, eşler arası boşanma davaları ya da veraset ilamı sonrası mal paylaşımı rejiminin mevzuata uygun yapılmasını destekler. Anlaşmazlıklar sonucu açılan hukuk davalarında, gerekli araştırmaların yapılası ve rapor düzenlenmesi için bilirkişi talebinde bulunulur.

Aile ve miras hukuku sertifika programına katılanlar, bilirkişi olarak görev yapar. Bu alanda, bilirkişilik yapmak isteyen, gerekli şartları taşıyanlar, online eğitim kayıtlarını yaptırabilir. Online canlı eğitimlere katılmak isteyenler, online başvuruları ardından, eğitim ücretlerini de online olarak öder. Ödeme işlemlerini tamamlanan adaylara, kullanıcı bilgileri verilir.

Eğitim içerikleri, 24 saatten oluşmakta ve en az 22 saat ders takibi yapanlar, sertifika alır. Online eğitimlerde, kurs süresi başvuru sırasında belirtilir. Belirtilen süre içerisinde, tüm ders takiplerinin yapılması gerekiyor. Ders takibini tamamlayanlar, eğitim süresinin bitmesini beklemeden, sertifikalarını alabilir. Eğitimini tamamlayanlar, aldıkları sertifika ile bilirkişi başvuru usul ve esaslarına göre müracaatlarını eder.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.57 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.57 Puan
  Toplam : 7 Yorum

  • %71
  • %14
  • %14
  • %0
  • %0
  4.57

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.57 Puan
  Toplam : 7 Yorum
  • %71
  • %14
  • %14
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    2,039.99 TL
  1,629.99 TL