2,549.99 TL
2,039.99 TL
{{dil.son_kayit_tarihi}}
20-05-2024


  2,549.99 TL
2,039.99 TL

Bilişim alanındaki devrim, bireylere kolaylık sağlamasının yanında siber suç dediğimiz suç türünün oluşmasına da zemin hazırladı. Siber saldırılarla bireylere ve kurumlara zarar veren kişilerin tespit edilmesi, takip edilmesi, yakalanması ve cezalandırılması için Adli Bilişim Hukuku oluşturuldu. İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak sizin için bilişim alanındaki yeni uygulamaları ve güncel bilgileri içeren en kapsamlı Adli Bilişim Hukuku sertifika programını hazırladık. Adli Bilişim Hukukunda Bilirkişi olmak için bu fırsatı kaçırmayın, Rumeli Üniversiteli olmanın ayrıcalığını yaşayın.

Bu eğitimle;

 • Alanında uzman eğitmenlerden eğitim alacak, iyi bir Bilirkişi olacaksınız.
 • İyi planlanmış, yeni ve güncel uygulamaları içeren Adli Bilişim Hukuku eğitimiyle bir adım öne çıkacaksınız.
 • Uluslararası akredite olan İstanbul Rumeli Üniversitesi sertifikalarına sahip olacaksınız.
 • Adli Bilişim Hukuku alanında iş bulacak, çalışacaksınız.
 • Her şeyi sizin için hazır. Şimdi sıra sizde!

Adli Bilişim Hukuku Eğitimi Nedir? 

Adli bilişim, dijital kanıtların toplanması ve analiz edilmesi ile ilgilenen bir uzmanlık alanıdır. Adli bilişim hukuku sertifika programı bilişim konusunda uzmanlık sağlayan eğitim programıdır. Adli bilişim hukuku, bir uzmanlık alanıdır. Dijital materyaller üzerinden alınan verilerin incelenmesi ve raporlanmasını kapsar.

Dijital verilerin, nasıl toplanacağını gösterir. Nelere dikkat edileceği, veri analizi gibi tüm işlemlerin sistematik olarak yapılması gerektiğini gösterir. Adli bilişim hukuku sertifika programı eğitimleri, dijital veri toplamanın önemini anlatır. Bunun yanı sıra bilirkişi olarak hizmet vermeyi de sağlar.

Adli soruşturmalarda, delil niteliğinde olan, bilgisayar, CD, cep telefonu, USB bellek, fotoğraf makinası gibi tüm araçlar, bu hukuk alanına girmektedir. Adli bilişim uzmanı olanlar, bu materyaller üzerinde inceleme yaparak suç unsuru tespiti yaparlar.

Son yıllarda, siber güvenliğin önem kazanmasıyla birlikte, adli bilişim hukukunun da önemi anlaşılmaya başlanmıştır. Resmi ve özel kuruluşlar, siber saldırılara karşı önlem alabilmek için adli bilişim uzmanlarından faydalanır. Sertifika programları, bu alanda alınan eğitimleri belgelendirmektedir. Aynı zamanda uzmanlık kariyerinin oluşmasına neden olur.

Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı Nedir?

Adli bilişim hukuku sertifika programı nedir? Bilgisayar, cep telefonu gibi tüm dijital cihazlar üzerinden bilgi toplanılmasını öğretir. Dijital veri raporlanmasını konusunda gerekli eğitimlerin verilmesini sağlayan programdır. Hukuk alanında, suçların Rumelilatılabilmesi için çeşitli yöntemler kullanılır.

Dijital materyaller üzerinde, delil bütünlüğünün bozulmadan tespit edilmesi çok önemlidir. Tespit edilen verilerin, raporlanarak sunulması gerekir. Adli bilişim hukuku sertifika programına katılanlar, delil toplamadan, raporlama aşamasına kadar geçen tüm süreci başarıyla yürütür.

Adli bilişim hukuku sertifika programına katılmak isteyenler şunlardır;

 • Adli bilişim çalışanları
 • Bilişim suçu avukatları,
 • Siber olaylara müdahale ekibi,
 • Siber güvenlik ihlallerini inceleyenler,
 • Adli bilişim alanında bilirkişi olarak rapor hazırlayanlar,
 • Adli bilişime ilgi duyanlar,

Online verilen eğitimlere katılmak isteyenler, başvuru formunu doldurur. Başvuru formunu dolduranlar, eğitimler hakkında bilgi almaya başlayabilir. Eğitim başvuruları yapılırken, eğitim boyunca hangi konularda ders verileceği gösterilir. Danışmanlar tarafından, eğitim süresi hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Tüm dersler online olarak verilir ve eğitim sonunda başarılı olanlar adına sertifika düzenlenir.

Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Online sertifika programları, bilişim sistemleri hakkında uzmanlaşmayı sağlar. Adli bilişim hukuku sertifikası programı ne işe yarar? Adli bilişim hukuku sertifikası programı kapsamında birçok kazanım elde edilir. Bu kazanımlar, adaletin gerçekleşmesine hizmet eder.

Farklı sektörlerde hizmet veren şirketler, siber saldırılara karşı her zaman güvende olmak ister. Adli bilişim hukuku sertifika programına katılanlar, bu şirketlerden uzman olarak çalışır. Sertifika programına katılarak eğitimlerini tamamlayanlar, sertifika alır. Kursiyerler, almış oldukları sertifika ile bilişim suçları konusunda bilirkişilik yapabilecektir.

Yargı organlarına yardımcı olabilmek için dijital suç unsurlarının nasıl toplanacağını bilmek gerekir. Online eğitim içeriklerinde, dijital materyallerin tanıtımı, ilk sırada yer alır. Suç türleri ve analizleri gibi birçok konuda bilgi verilir. Adli bilişim hukuku tanımı içerisinde, sertifika programının ne işe yaradığı anlatılır.

Siber saldırı suçlarına karşı daha duyarlı olmayı, öğretir. Dijital materyaller içerisinde kayıtlı veriler arasından suç unsuru olanları bulmayı sağlar. Adli birimlerde, suç tespit ve analizleri için bilirkişiye ihtiyaç duyulur. Adli bilişim hukuku sertifika programı, bilirkişi yetiştirilmesini sağlar. Bilirkişiler, hukuka uygun raporlar düzenler. Düzenlenecek raporlar ile yargılama sürecine olumlu katkılar sunulabilecektir.

Online Canlı Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı

Online canlı adli bilişim hukuku sertifika programı üniversite iş birliği ile sunulur. Adli bilişim uzmanı olmak isteyen herkes katılabilir. Dijital materyaller üzerinden suç tespitleri bilimsel metotlarla yapılır. Hangi bilimsel metodun kullanılacağı bilinmelidir. Online adli bilişim hukuku eğitimlerinde, delil niteliği taşıyabilecek, tüm araçlar gösterilir.

Adli bilişim hukuku sertifika programında verilen derslerin ana konuları şunlardır;

 • Bilişim hukuku temel kavramları,
 • Siber güvenlik kavramları,
 • Bilişim suçları,
 • Adli bilişim hukuku yöntemleri,
 • Adli bilişim yazılımları,
 • Adli amaçlı dijital veri incelemesi,
 • Dijital materyallerden kopya alma,
 • Veri saklama,
 • Şifre çözümü,
 • Veri kurtarma,
 • Gizlenmiş dosyaların bulunması,
 • İnceleme raporu hazırlama,

Online eğitimlere katılanlar, bu başlıklar altında, işlerine yarayacak tüm bilgilere ulaşır. Online adli bilişim hukuku eğitimleri, üniversite iş birliği ile sunulur. Eğitim içerikleri, uzman akademisyenler tarafından hazırlanır. Teknolojinin gelişmesi, cihazların ve yazılımların sürekli yenilenmesine neden oluyor. Adli bilişim hukuku eğitimleri de gelişen sistemlere göre güncelleniyor. Online eğitimler için belirlenen eğitim süresi 100 saattir.

Eğitimler için ön kayıt işlemlerini yapanlar, eğitim danışmanlarından detayları öğrenebilir. Eğitim ücretleri, katılımcılara farklı seçeneklerle sunulur. Online adli bilişim hukuku sertifika programı, sadece delil toplamayı kapsamaz. Aynı zamanda verilerin analiz edilmesini de sağlar.

Online Canlı Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Online canlı adli bilişim hukuku sertifika programı sonrası alınacak sertifikalar nelerdir? Eğitim danışmanları, kayıt sırasında, sertifikalar hakkında bilgi verir. Eğitim içerikleri üniversite iş birliği ile hazırlandığı için üniversite onaylı sertifika verilir. Online kayıt işlemleri, hemen tamamlanır. Kayıt işlemlerinden sonra internet erişimi olan her yerden derslere katılım yapabilecektir.

Online eğitimler sonunda, toplam eğitim süresinin %80 üzeri katılım sağladığı tespit edilenlere katılım belgesi düzenlenir. Eğitim için belirlenen süre içerisinde, tüm derslerin tamamlanması ve online sınava girilmesi gerekiyor. Online sınavlara girmek için son günü beklemeye gerek yoktur. Eğitimleri daha önce bitirenler, bitirdikleri anda online sınava girebilir. Online sıvandan başarılı olanlara sertifika düzenlenir.

Belirlenen eğitim süresi tamamlandıktan sonra 2 gün sistem açık tutulur. Sınav tekrarı yapmak isteyenler bu süre içerisinde yapar. Eğitimler tamamlandıktan sonra sertifikalar düzenlenir ve kargo ile gönderilir. Online adli bilişim hukuku eğitimi sertifika programı sonrasında, başarılı olanlar sertifika alır.

Verilen sertifikalar, üniversite onaylı, ıslak imzalı, uluslararası akredite olan sertifika verilir. İsteyenler, iletişim kurarak, sertifikalarını, Türkçe ya da İngilizce olarak talep edebilir. Tüm kursiyerlere, hazırlanan sertifikaları, dijital sistem üzerinden dijital olarak gönderilir. Talep durumunda, sertifika basımı yapılır ve kargo ile adrese gönderilir.

Boğaziçi Enstitüsünde Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Online Canlı Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı Hakkında

Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilip, canlı eğitim programının yürütülmesi ve sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi tüm süreçler Sürekli Eğitim Merkezi tarafından koordine edilecektir. Adli bilişim hukuku kursu bilişim sistemlerinin daha iyi takip edilebilmesi sağlar. Siber saldırılara karşı bilincin oluşturulması için verilir. Online canlı adli bilişim hukuku sertifika programı hakkında herkes bilgi alabilir. Bilgi talebinde bulunmak isteyenler, hemen iletişime geçebilir. Online verilen bir eğitimdir. Türkiye’nin her yerinde yaşayanlar, online kayıt yaptırarak, eğitimlere hemen katılabilir. 

Eğitim konuları, eğitim süresi ve ücretleri hakkında bilgi iletişim numaraları üzerinden verilir. Adli bilişim hukuku sertifika programında, dijital delillere ilk müdahale, nasıl yapılır gösterilir. imaj alma eğitimleri ve kullanılan yazılımlar hakkında bilgi verilmektedir. Dijital sistemler veri kayıtları, veri incelemesi, veri kurtarma gibi birçok bölümü kapsar. Online eğitimlerde, dijital verilerin tespiti için hangi yazılımların kullanıldığı kursiyerlere gösterilir.

Online eğitim süresi içerisinde, yeterli oranda katılım sağlayanlar, sertifika alabilecektir. Adli bilişim hukuku eğitim programına, mühendisler, hukukçular, bilgi işlem çalışanları ve bilgisayar teknik servis çalışanları katılabiliyor. Alınacak eğitim ile kendinizi, dijital sistemler üzerinde geliştirebilirsiniz. Bilgisayar ve cep telefonlarında, veri kayıt sistemini bilmek önemlidir. İşletim sistemi çalışma prensibini öğrendiğinizde, veri analizini daha kolay yapabilirsiniz. Bilirkişilik yapmak isteyenlere uzmanlık kazandırır.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 25 gün içindedir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.45 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.45 Puan
  Toplam : 20 Yorum

  • %60
  • %25
  • %15
  • %0
  • %0
  4.45

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.45 Puan
  Toplam : 20 Yorum
  • %60
  • %25
  • %15
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    2,549.99 TL
  2,039.99 TL