Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-25T14:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Microsoft Office Programları Nelerdir?

Microsoft Office Programları Nelerdir?


Microsoft Office Programları; şirket, kurum ve kuruluşlarda, akademik yaşamda ve gündelik hayatta gerekli olan doküman, rapor, tablo, sunum ve grafik gibi belgelerin hazırlanmasında kullanılan yazılımların bütünüdür.

Microsoft Office Programları Nelerdir?

Microsoft Office programları şunlardır:

 1. Microsoft Word
 2. Microsoft Excel
 3. Microsoft PowerPoint
 4. Microsoft Outlook
 5. Microsoft Access
 6. Microsoft Publisher
 7. Microsoft OneNote

1. Microsoft Word

Word yazılımı, metin oluşturma ve düzenleme alanında kullanılan bir programdır. Dünya genelinde en çok tercih edilen kelime işleme programı olma özelliği taşıyan Word’ün yüzlerce kullanışlı özelliği bulunmaktadır.

Şekilli ya düz biçimde farklı fontlar ile yazı yazma, metnin dil bilgisi hatalarını tek bir kanaldan kontrol etme, grafikler hazırlama, formlar ve dilekçeler yazıp aynı anda paylaşma gibi özellikleri ile Word, Microsoft Office programları arasında en popüler olan yazılımdır.

2. Microsoft Excel

Microsoft Excel, tablo ve veri düzenlemeleri için kullanılan bir programdır. Genellikle rapor oluşturma, formül yazma gibi işlemler için kullanılan Excel, sunduğu onlarca kullanışlı özellikle en sık kullanılan Microsoft Office programları arasındadır.

Aylık gelir gider hesaplamaları, nöbet listeleri, tamamlanacak işler listesi,  formül özelliği gibi önemli özelliklere sahip olan Microsoft Excel, dünyada birçok çalışanın kullandığı en popüler Microsoft Office programları arasında yer alıyor.

3. Microsoft Powerpoint

Powerpoint, çeşitli konularda grafikler, tablolar ve sunum dosyaları hazırlamaya yaran Microsoft Office programıdır.

Görsel, animasyon ve metinlerden oluşan sunumlar hazırlama, görsel donanımı yüksek grafikler oluşturma gibi özellikleri ile Powerpoint, en popüler Microsoft Office programları arasında yer alıyor.

 

 

4. Microsoft Outlook

E-posta almayı ve göndermeyi sağlayan Microsoft Outlook, bütün mail trafiğini kolay bir şekilde yönetmeyi sağlayan bir yazılım. Dünya üzerinde en sık kullanılan mail programı olan Outlook, Microsoft Office programları arasında en popüler yazılımlardan biri.

5. Microsoft Access

Veri tabanı oluşturmayı ve yönetmeyi sağlayan Microsoft Acces, aynı zamanda tablolar oluşturmaya da imkan sağlayan bir yazılım. Veriler üzerinde matematiksel hesaplamalar, raporlama, grafikler ile analizler oluşturma ve veri tabanında saklama gibi özellikleri bulunan Microsoft Access, günümüzde binlerce şirket çalışanın kullandığı bir program.

6. Microsoft Publisher

Microsoft Publisher, kartvizit, broşür ve el ilanları gibi tasarımlar yapmak için kullanılan bir programdır. Kullanışlı şablonlar, renk seçenekleri, tasarım önerileri gibi birçok özelliği bünyesinde Microsoft Publisher, dünya üzerinde oldukça popüler olan bir yazılım.

7. Microsoft OneNote

Not tutmayı ve düzenlemeyi sağlayan Microsoft OneNote özellikle öğrenciler arasında popüler olan bir yazılımdır.

PDF, Microsoft Word dosyası, resim ve ses dosyalarını kolay bir şekilde not çalışmalarına eklemeye izin veren program, aynı zamanda çevrim içi ortamda da kullanılma özelliğini de taşıyor.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?