online-egitimler-bogazici-enstitusu
Kurumsal Eğitimler Neden Gerekli?

Kurumsal Eğitimler Neden Gerekli?


Sektörün ileri gelen Uzaktan Eğitim kurumlarından biri olarak çalışanlarınızdan en iyi şekilde verim almanızı istiyoruz. Bu nedenle sektörünüze yönelik etkili Kurumsal Eğitimler ve Kurumsal Eğitim Çözümleri oluşturuyoruz. İleri teknoloji, akıllı araçlar, kapsamlı ve öğrenmeyi teşvik eden ve üst düzey bir eğitim deneyimi ile firmanızı daha üst seviyelere taşımanız mümkün.  Kurumsal Eğitimler, şirketinize yaptığınız uzun vadeli yatırım stratejilerinin en önemlilerinden biridir diyebiliriz. Zira çalışanların performansını, eğitim düzeyini, moralini ve iş yapabilme becerilerini daha fazla geliştirme imkânı ortaya çıkar. Örneğin personelinizi teknolojik eğitimlerle donatırsanız şirketinizin altyapısını daha sağlam bir hale getirirsiniz. Teknolojiyi iyi kullanan, işini profesyonel seviyede yapan ekibiniz şirketinizin satış ve kârlılığını artırmada eskisinden çok daha etkin rol oynayacaktır.

Günümüzde dünya çapında birçok marka değişen üst düzey teknoloji ile birlikte ortaya çıkan yenilikçi iş modellerini ve teknoloji uygulamalarını aynı zamanda bunlarla ilgili standartları şirket personeline profesyonel düzeyde öğretmek için kurumsal eğitim programlarına katılım sağlamakta. Bu tür eğitimleri teknolojinin gerisinde kalmadan, her alanda gelişmeyi sağlamanın anahtarı olarak görüyorlar. Haklılar. Bu aslında Kurumsal Eğitimler Neden Gerekli sorusununda net cevabı. Şirketiniz gerek altyapı gerekse ekip olarak gelişen teknolojinin dışında kalıyorsa ciddi sorun var demektir.

Kurumsal Eğitimin Faydaları

Şirket olarak alacağınız Kurumsal Eğitim, kaliteli personel deneyiminin adeta merkez noktası haline gelerek sizi daha büyük hedeflere yöneltebilir. Ekibiniz teknolojiye ne kadar yakın, eğitim düzeyi ne kadar yüksek olursa o oranda size fayda sağlayacaktır. Bunları detaylandıralım;

 

» Personel Verimliliğini Artırır.

Personelin  eksiklerini ve ihtiyacını tam olarak karşılayan iyi organize edilmiş kaliteli bir eğitim modeli, hiç kuşkusuz iş gücünüzü daha üretken ve verimli, aynı zamanda çok daha kârlı bir hale getirecektir. Dolayısı ile Kurumsal Eğitim şirket personel verimliliğini ciddi anlamda artırır. Bu durum domino etkisi oluşturarak şirketinizi daha iyi seviyelere taşır.

» İşçi Patron İlişkilerini İyileştirir

Şirket bünyesinde kaliteli bir kurumsal eğitim alarak eksiklerini tamamlayan, çalıştığı pozisyonda daha profesyonel bilgi düzeyine erişen personel kendisine şirkette değer verildiğini net olarak hissedecektir. Bu durumda işverenine karşı tüm olumsuz düşünceleri yok olmakla birlikte bu tür düşüncelere zihninde bir daha yer vermemeyide öğrenecek profeyonelliğe ulaşacaktır.

» Personel Maliyetlerini Azaltır

Global çapta yapılan anketler, günümüzün genç profesyonellerinin bir maaş çekinden daha fazlasını istediklerini net olarak göstermiştir. Özellikle Y kuşağı ( 22-37 yaş arası ) esneklik, kurumsal eğitimler çerçevesinde sunulan profesyonel gelişim fırsatları ve bir hedef duygusu sunan işverenleri daha fazla tercih ediyor.

Dolayısı ile şirket personeliniz mevcut durumdan memnun değillerse iş değiştirmeleri muhtemeldir. Bir şirket sahibi olarak bunun önemsiz olduğunu düşünebilirsiniz.  Ancak  yetişmiş bir kalifiye perfonelin bir anda işten ayrılması şirketiniz için pahalıya mal olabilir. Yakın tarihli bir Gallup araştırması , personel değiştirmenin maliyetinin bir çalışanın yıllık maaşının en az yarısı kadar olduğunu tespit etti. Bunu dikkate almalısınız.   

 

Kurumsal Eğitime İhtiyacınız Varmı

Günümüzde süratli bir şekilde gelişen teknoloji beraberinde sürekli vurgu yaptığımız yenilikçi iş modellerinide çıkardı ortaya. Dolayısı ile şirketler arasındaki yoğun rekabet daha çok arttı. Bu yoğun rekabet ortamında başarılı olabilmek için şirketinizin ihtiyacı olan en önemli kriter ise kuşkusuz yeni teknolojilerle uyumlu üst düzey bilgidir.

Peki yeni teknolojilerle uyumlu bilgiyi nasıl sağlayacaksınız. Çünkü gelişmeyen, kendini yenilemeyen ve güncelliğini yitiren şirketler müşterilerinide kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.  Bu duruma engel olmak için teknoloyiji takip etmek ve öncelikle mevcut personelin şirkete bağlılığını arttırmak gerekiyor. Bunun yolu personel eğitiminden geçiyor elbette.  Zira günümüz Y kuşağı kariyerine ciddi anlamda önem veren, teknolojiyi yakından takip eden ve yeniliği seven bir kuşak.

Şirketinizdeki Y kuşağı personelinizin şirketinize sadık çalışanlar olarak kalması için mutlaka profesyonel eğitim kurumları vasıtası ile Kurumsal Eğitimler düzenlemeli, personelinizin bu yöndeki beklentilerini karşılamasınız.

Kurumsal Eğitim Ücretleri

Merak etmeyin artık teknoloji çağındayız. Dolayısı ile eğitim yöntemleride gelişen teknolojiye uyum sağladı. Şirket personelinizin eğitimi bizzat şirketiniz ortamında yüzyüze yapılabileceği gibi yenilikçi eğitim modeli olan Uzaktan Eğitim metodu ilede yapılabilir. Ki bu metod her açıdan çok daha uygun ve etkili olacaktır. Dolayısı ile uçuk fiyatlar, çok pahalı eğitim paketleri karşılamayacak sizleri. Kurumsal Eğitim Ücretleri hakkında bilgi almak için  bize ulaşabilir, ücretler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kurumsal Eğitim Çözümleri

Yukarıda Kurumsal eğitime ihtiyacınız varmı? şeklinde hazırladığımız alt başlık konusunu detayları ile incelediğimizde,  aslında her şirketin buna ihtiyacı olduğunu net olarak görmüş oluyoruz. İhtiyacınız eğitimi Kurumsal Eğitim çerçevemiz dahilinde sizinle birlikte kararlaştırabiliriz.

Boğaziçi Enstitü Nasıl Yapıyor

Boğaziçi Enstitüsü, Kurumsal Eğitimler kapsamında eğitim sunduğu şirkete en doğru ve etkili eğitimi sunmak için önce kurumu ve personelini detaylı analiz ederek, ihtiyaçlarını net olarak belirler. Süreç sonunda en fazla katkı sağlayacak eğitim için  planlama çalışmalarına başlar.

» Hangi Çözümü Sunuyor

Boğaziçi Enstitüsü, şirket ihtiyaçları ve eğitimden beklentiler konusunda yaptığı analizleri tamamladıktan sonra doğru eğitim şeklini kurgular. Profesyonel eğitmenleri eşliğinde, şirketin beklediği eğitim ihtiyacını tam olarak karşılayabilecek eğitim programı tasarlanır.

» Eğitim Uygulama Aşaması

Boğaziçi Enstitüsü sunduğu online Uzaktan Kurumsal Eğitim ile eğitmen – firma beraberliğini profesyonel seviyede yürütür ve üst düzey eğitim hizmeti verir. Uygulama aşamasında eğitim sürecinin planlanması, takip edilmesi ve tüm detaylar konusunda eğitim danışmanımız söz konusu şirketle bir iş ortağı gibi profesyonel olarak hareket eder. Eğitim uygulama süreci Boğaziçi Enstitüsü tarafından yakından takip edilir ve şirkete süreç boyunca profesyonel destek sağlanır.

» Eğitim Sonu ve Sertifikasyon Aşaması

Boğaziçi Enstitüsü için şirketin eğitim beklentisinin karşılanması çok önemli.  Boğaziçi Enstitüsü sunmuş olduğu eğitim çözümünün bitiminde katılımcılara doğrulanabilir Dijital Sertifika ve Enstitü Başarı Belgesi sunmaktadır. Dahası Sertifika alan katılımcılar öğrendiklerini pekiştirmek için uzaktan eğitim metodu ile diledikleri zaman eğitim tekrarı yapabilirler.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?