Üniversite Sertifikalı Eğitimlere Hemen Katıl. Potansiyelini Keşfet!
Kobi Danışmanlığı Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Eğitimi Nedir?

Kobi Danışmanlığı Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Eğitimi Nedir?


Modern teknolojiler, güncel yaşam, dijital gelecek hemen herkesin odak noktası. Hayatın tüm alanları çevrim içi platformlara taşınırken, model ve butik olarak yönetilen meslek ve hizmet dalları da bu rüzgârdan nasibini almakta. 

Kobi Danışmanlığı’nı zorunlu kılan dijital geçiş, her meslek ve hizmet türünde ön plana çıkarken, yatırım kollarının yenilenmesi de bu zorunluğa destek sunmakta.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişerek küresel pazarda kendine yer bulması yolculuğunda mentorluk görevi üstlenen KOBİ Danışmanlığı, öncelikle iş kolları kurulmadan önceki süreçten itibaren başlar.

Her işletmenin hedef kitlesine başarı ile ulaşması için gerekli yol haritasını oluşturan KOBİ Danışmanlığı, mevcut durumun da analiz edilerek bir üst kademeye çıkarılmasında rol oynar. 

Genellikle banka ve yatırım / finans kuruluşları çatısı altında hizmetlerini sürdüren KOBİ Danışmanları, her türlü risk unsurunu analiz ederek çözüm için atılması gereken tüm adımları işletmeler ile paylaşır. 

KOBİ DANIŞMANLARI HANGİ ALANLARDA HİZMET VERİR?

Çevre Kanunları, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası, Tüketici Hakları, Gümrük, İş ve Ticaret Kanunları vb. alanlarda uzmanlaşmış olan KOBİ Danışmanları; İş programları yaparak hizmet süreçlerinin kayıtlarını tutar. 

Küçük ve Orta ölçekli işletmelerin teklif, rapor, bilgi ve dokümanlarının doğru biçimde kayıt sistemine aktarılmasını sağlayan KOBİ Danışmanları, kurumların müşteri portföyü oluşturmasında da yardımcı olur. 

 Personel işe alımları ve İK süreçlerine de destek sunan KOBİ Danışmanları, ölçme araçlarını kullanarak oryantasyonun da düzenlemesine katkı sağlar. 

Küçük ve orta ölçekli işletmelerde faaliyetlerle finansal tablonun doğru orantılı olarak ilerlemesi ve yatırım ya da üretim araçlarının kâra dönüşmesini sağlayan KOBİ Danışmanları, piyasa rekabet durumunu istatiksel olarak inceler ve raporlar. 

Hedef kitler, demografik yapı, sosyo – ekonomik ve kültürel analizleri yaparak muhtemel hedef kitleye ilişkin kurumları yönlendiren KOBİ Danışmanları, piyasalardaki birleşme ve devralma süreçlerine ilişkin yeni yönelimleri de güncel olarak takip eder. 

KOBİ hizmetlerine ilişkin fizibilite raporları ve nihai hedefe ilişkin hizmet içeriklerinin düzenlenmesinde görev alan KOBİ Danışmanları, kontrol noktaları oluşturarak sürecin planlanmasında aktif olarak rol oynar. 

Üretim, finans, pazarlama, üretim ve işletmecilik alt yapısı üzerine bina edilen KOBİ Danışmanlığı, özel eğitim kurumları, KOSGEB ve İŞKUR kapsamında da verilmektedir. 

KOBİ DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ NEDİR?

KOBİ Danışmanlığı Eğitimi, kariyerine bu alanda hizmet sunarak devam etmek kişilerin öncelikle tercih ettiği bir sertifika programıdır. 

Bankalarda, özel şirketlerde ve bireysel danışmanlık kurumlarında sunulan KOBİ Danışmanlığı, eğitim sonunda yapılan sınavın sonrasında edinilmektedir.

Etkinlik ve verimlilik artırma alanlarında küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımcı olan KOBİ Danışmanları, kurumsallaşma ve problem çözme, istatiksel analiz ve raporlama, zaman yönetimi ve ileriye dönük hedef belirleme uzmanlaşmış kişilerdir. 

Finansal ve kurumsal alanlarda uzmanlaşmanızı sağlayan KOBİ Danışmanlığı Eğitimi, ekonomik faaliyetlerin iyileştirilmesi ve küresel pazarda hızla yükselen kişilere yardımcı olma imkânı da sunar. 

Hedef kitlenin belirlenmesi ve hizmet analizlerinin yapılmasının ardından kurum ve bireylere en doğru yönlendirmeleri yaparak başarılı firmalar yaratmanızı da mümkün kılan KOBİ Danışmanlığı Eğitimi, kaynakların bütçesel imkânlar doğrultusunda planlamanızı da kolaylaştırır. 

Hizmet ve pazarlama zincirinin temelinde bulunan fakat üretim kademelerinde efektif olarak bir adım önde duran Küçük ve orta ölçekli işletmelerin hem modern finansal analizlerini yapmanızı hem de dijital dönüşüm sürecinde ayakta kalmalarına yardımcı olmanızı sağlayacak olan KOBİ Danışmanlığı Eğitimi, üretim ve yönetim fonksiyonlarını da düzenlemenizi kolaylaştırır. 

Ulusal ve uluslararası finans sektöründe görev almanızı sağlayacak olan KOBİ Danışmanlığı Eğitimi, devlet teşvikleri, destekleri ve hibe imkânları ile işletmeleri buluşturmanızı da kolaylaştırır. 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?