Kendinize Değer Katacağınız 5 Kişisel Gelişim Eğitimi Programı

Kendinize Değer Katacağınız 5 Kişisel Gelişim Eğitimi Programı


Bu yazımızda sizlere kendinize değer katacağınız 5 farklı kişisel gelişim eğitimi programından bahsedeceğiz. Online kişisel gelişim eğitimleri sayesinde kendinize değer katacak, kendinizi en doğru şekilde eğitebilecek ve yaşamınızın olumlu yönde değiştiğini fark edeceksiniz. İşte sizler için hazırladığımız 5 kişisel gelişim eğitimi programı listesi.

1. Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

5 farklı kişisel gelişim eğitimi programları listemizin ilk sırasında etkili iletişim teknikleri var. Etkili iletişim, vermek istediğiniz mesajı en kısa süre içinde ve en net biçimde karşı tarafa iletebilmektir. Biri ya da birileri ile iletişim kurarken cümlelerinizi doğru kuramayabilir, söylemek istediklerinizi net bir biçimde ifade edemeyebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda etkili bir iletişim kurabilmeniz için tüm etkili iletişim tekniklerine sahip olmanız gerekir.

Boğaziçi Enstitüsü’nün uzman eğitim kadrosu ile verdiği etkili iletişim teknikleri eğitimi programına göz atabilir, sosyal yaşamdaki iletişim becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

 

 

2. Stresle Başa Çıkma Eğitimi

Kendinize değer katacağını 5 kişisel gelişim eğitimi programında sırada stresle başa çıkma eğitimi var. Gündelik yaşamımızda birçok olumsuz ve gergin durum ile baş başa kalıyoruz. İş hayatı, okul stresi, ailevi sorunlar… Liste uzar gider. Eğer vücudumuz stresle iyi bir şekilde başa çıkamaz ise ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilir.

Stresle etkili bir şekilde başa çıkabilmeniz için ilk önce yaşamınızdaki stres kaynağını kesin bir şekilde bulmanız gerekir. Stres kaynağını keşfettikten sonra bunlar için birtakım çözümler üretmek ve stres durumunda vücudumuzun ne tür tepkiler verdiğini kestirmeniz gerekir.

Boğaziçi Enstitüsü’nün uzman eğitim kadrosu ile verdiği stresle başa çıkma eğitimi programına göz atabilir, stres ile başa çıkmanın profesyonel yollarını öğrenebilirsiniz.

 

 

3. İşaret Dili Eğitimi

İşaret dili, işitme engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırma da ve onlarla etkin bir iletişim kurmanız için büyük fayda sağlar. İşaret dili alfabesi, eller ile temsil edilir ve evrensel kurallara sahip değildir. Ancak Türk İşaret Dili Alfabesi, Türkiye’ye özgü olan deyim ve atasözlerini içerir. Boğaziçi Enstitüsü’nün uzman eğitim kadrosu ile verdiği işaret dili eğitimi programına göz atabilir ve işitme engelli bireylerin hayatına dokunabilirsiniz.

 

 

4. Tükenmişlik Sendromu ile Başa Çıkma Eğitimi

Bütün bireylerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkileyen tükenmişlik sendromu, doğrudan kişilik tipi ile bağlantıdır. Herhangi bir semptomun sık görülmesinin ardından bu sendromu yaşayan kişilere moral, bireysel alanlar ve sağlıklı bir beslenme düzeni önerilir. Son derece ciddi bir sendrom olan tükenmişlik sendromu, takip edilmesi ve dikkate alınması gereken bir durumdur. Boğaziçi Enstitüsü’nün uzman eğitim kadrosu ile verdiği tükenmişlik sendromu ile başa çıkma eğitimi sayesinde bu sendrom hakkında farkındalık sahibi olabilirsiniz.

 

 

5. Hafıza Teknikleri Eğitimi

Günümüzün en büyük sorunlarından biri unutkanlık. Yaşamı tamamıyla olumsuz etkileyen bu durum karşısında ne tür tedbir alınabilir? Unutkanlığın nasıl önüne geçebiliriz? Gündelik yaşamın temel sorunu olan unutkanlık problemini Hafıza Teknikleri Eğitimi ile aşmak mümkün! Öğrendiğiniz bilgiyi uzun süre unutmamanızı sağlayan hafıza teknikleri, doğru bir şekilde hafızanızı da geliştirmenizi sağlıyor. Boğaziçi Enstitüsü’nün uzman eğitim kadrosu ile verdiği hafıza teknikleri eğitimi sayesinde hafızanızı geliştirebilir, unutkanlık sorununu kökünden çözebilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?