Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-09-27T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
İşverenler İçin Sertifikalı Eğitimin Önemi

İşverenler İçin Sertifikalı Eğitimin Önemi


Özellikle yapılacak işle alakalı ek eğitimlere katılmak ve sonucunda sertifikalı eğitim almak sadece çalışan bireyler için değil, işverenler için sertifikalı eğitimin önemi de bulunmaktadır. Hatta bazı durumlarda işverenler için sertifikalı eğitimin önemi, çok daha fazla olmaktadır.

İşletme sahibinin ve yöneticilerinin yapılan işle alakalı doğrudan ya da dolaylı yollardan farklı konularda sertifika sahibi olmaları, oldukça olumlu geri dönüşüm almalarını sağlamaktadır.

İşverenler İçin Sertifikalı Eğitimin Önemi

Alınacak sertifikanın önemi sadece doğrudan işletme sahibi için değil, aynı zamanda yönetici konumunda bulunan herkes için geçerlidir. Nihayetinde bu konumda bulunan kişilerin, hizmet verdikleri sektörle ilgili konulara hakim olmalarını beklemek doğal bir beklenti olacaktır. Bunun en iyi göstergesi ise, diploma ve alınacak sertifikalardır.

Müşteri konumundaki kişiler, artık yetkinlik durumuna daha fazla dikkat etmektedir. İşiniz de oldukça uzman birisi olsanız dahi, bunu kanıtlayacak en önemli şey sizin sertifika sahibi olmanızdır.

Genellikle müşterilerin doğrudan sertifika durumunu sormaları, oldukça nadir görülen bir durumdur. Bu yüzden müşterinin sizden yetkinlik konusunda emin olmasına yardımcı olmak için, alacağınız sertifikalar ile onlara yetkinlik durumunuzu çok acil bir şekilde ispat edebilirsiniz.

Yatırımcı olmak, illaki o alanda yetkinlik sahibi olmayı gerektirmez. Çünkü yatırımcının işi nasıl ki yatırım yapmaksa, yönetici ve çalışanların işi ise ürün ve hizmet üretimini gerçekleştirmektir. Ancak hem bu hizmetlerin daha iyi bir şekilde takip edilerek kaliteli olmasını sağlamak, hem de kendi işiniz de bilgili ve belgeli biri olmak için sertifikalı eğitim almak işinize oldukça olumlu yansıyacaktır.

Nihayetinde hizmet verilen konuyla alakalı daha fazla bilgi sahibi olmak, olaylara zamanı geldiğinde rahat bir şekilde olumlu veya olumsuz müdahale yapmanızı sağlayacaktır. İşveren olarak yapacağınız müdahalenin büyük oranda doğru olması, işletmenizin çok daha ileri yerlere taşınması anlamına gelmektedir.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Başarının Sırrı Bilgi Sahibi Olmaktır

İster çalışan ya da işveren olun, yapılan işte mutlak başarı sağlamak için en fazla ihtiyacınız olan sermaye, yapılacak işle alakalı en azından işinizi yürütecek düzeyde bilgi sahibi olmanız gerekir.

İş dünyasında çok iyi niyetli çalışanlar olabileceği gibi, işini aksatarak ve önemsemeyerek yapacak çalışanlarla da karşılaşmanız mümkün olacaktır. Bu yüzden bilgili ve eğitimli olmak, işinizin yanlış gittiği durumlarda önlem almanızı ve verdiğiniz hizmetin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Online Eğitim. Boğaziçi Enstitüsü.

Bilgiye Yetişmek Ve Bilgiyi Yenilemek Hayati Önem Taşır

Çalışma hayatında rakiplerinizle daha iyi koşullarda rekabet edebilmek için, sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz şarttır. İşletme sahipleri için sertifikalı eğitimin öyle mi önemi, aynı zamanda bilginin yenilenmesi ve sürekli değişen dünyada bilgiye yetişmek için ayrı bir yere sahiptir.

Rakipleriniz her alanda kendini geliştirirken, sizin sadece işleyiş bakımından değil ayrıca bilgi olarak da yeniliklere ulaşmanız rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayabilir.

Günümüzde kendi işi hakkında fazla bilgi sahibi olamayan ve dolayısıyla yapılan işin takibini bu bilginin ışığında yapamayan işverenlerin, sonunun hüsran olduğunu sıklıkla görmekteyiz. Tüm bunları dikkate aldığımızda, işveren için sertifikalı eğitimin önemi çok daha iyi anlaşılacaktır.

İşinizde ilgili daha donanımlı olmak istiyorsanız, Boğaziçi Enstitüsü tarafından verilen sertifikalı eğitim programlarına katılabilirsiniz. Uzaktan ve örgün eğitim metotları ile verilen eğitimlerin ardından başarı sağlamanız durumunda, Boğaziçi Enstitüsü sertifikası ile birlikte uluslararası ICSE onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.

Tamamen alanında uzman eğitmenler ve akademisyenler ile verdiğimiz eğitimler, sizi alanınızda daha nitelikli kılacaktır. Alacağınız sertifikalı eğitimin size katacağı ekstra nitelikle, ticaretinizin her alanında daha tercih edilir olabilirsiniz. İşverenler için sertifikalı eğitimin önemi yanında, çalışanlarında bu eğitimleri almış olması üretim verimliliğinizi artıracaktır.

Kişisel ya da çalışanlarınızla birlikte katılabileceğiniz kurumsal sertifika eğitimlerimiz için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?