Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-07-04T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
İş İngilizcesi Nedir? İş İngilizcesi Nasıl Öğrenilir?

İş İngilizcesi Nedir? İş İngilizcesi Nasıl Öğrenilir?


Hayallere Açılan Kapı: İş İngilizcesi Eğitimi

Dil öğrenimi, beynin sol lobunda gerçekleşir. İşitme, algılama, anlamlandırma, yanıtlama gibi dil öğrenimi ve konuşma için gerekli işlevler beynin büyümesine yardımcı olurken, saniyeler içerisinde gerçekleşen bu işlemler beynin genç kalmasını da sağlar. 

Beynin sol lobu aynı zamanda analiz, matematiksel işlemler, mantık yürütme gibi işlevleri üstlenir. Bu nedenle, beynin sol lobu dil öğrenimi ile geliştirildiğinde bütün bu işlevlerin kullanım alanı da genişleyerek size çalışma hayatında ön plana çıkma fırsatı verir. 

Yaratıcılığınızın gelişmesine,  farklı kültürlerden ilham almanıza, rahat iletişim kurmanıza ve farklı fikirlere temas etmenize olanak sağlayan ileri seviye İngilizce öğrenimi, hayallerinizi kolayca gerçekleştirmenizde yardımcı olur. 

Çalışma hayatı, her dönem yenilenerek farklı koşul ve disiplinleri bünyesine katıyor. Bugün dünyada bir milyar kişi İngilizce konuşmakta. 67 ülkenin resmi dili olan İngilizce, 27 ülkenin de ikinci resmi dili olarak ilan edildi.

Dünyanın globelleşmesinde önemli rol oynayan İngilizce, küresel şirketlerin ağının genişlemesinde de rol oynar. İstihdamın önemli kriterlerinden olan İngilizce, Türkiye’de de en çok kullanılan ikinci dildir. 

İŞ İNGİLİZCESİ NEDİR?

Temel İngilizce becerilerinin yanı sıra iş hayatında hizmet verilen alana tam olarak hâkim olmayı sağlayan İş İngilizcesi, profesyonel çalışma hayatının olmazsa olmazıdır. 

Operasyonel hiyerarşinin tamamen İngilizce üzerine kurulduğu uluslararası kurumlarda özellikle yazışma ve sunum önem arz eder. 

Araştırma ve sürekli olarak hizmet verilen alanla ilgili yenilikleri takip etmek için Mesleki İngilizce şartı aranırken, büyüme hedefleri, faaliyet raporları, profesyonel çalışma yaşamına hitap eden tüm etkinlik, konferans ve fuarlar İş İngilizcesini zorunlu kılar. 

İŞ İNGİLİZCESİ NASIL ÖĞRENİLİR?

İş İngilizcesi Nasıl Öğrenilir?; İngilizce başlangıç seviyesi olan A1’den itibaren her kademe bireylerin İngilizce yeterlilikleri hakkında bilgi verir. Kur ismi verilen ve harflerle ifade edilen İngilizce kurlarında profesyoneller C1 ve C2 yani “Upper-Intermediate ve Advanced” olarak ifade edilir. 

A2 kurundan itibaren günlü konuşma dili, basit cümleler dil yetkinlik alanınıza girerken B1 üzeri olarak ifade edilen C1 ve C2 seviyelerinde tüm düşüncelerinizi akıcı bir biçimde ifade edebilir, anadil seviyesinde İngilizce iletişim kurabilir, aksanları anlayabilir ve bütün mesleki yazışma, konferans, toplantı, sunum, e-posta vb. alanlarda rahatça yol alabilirsiniz. 

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'nda (CEFR) son seviye olarak bilinen C2 seviyesi, TOEFL, IELTS vb. sınavlarla ölçülür. 

İş toplantılarında iletişim kurarken kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak olan İş İngilizcesini çevrimiçi kurslar aracılığıyla edinebilirsiniz.

İŞ İNGİLİZCESİ NELERİ KAPSAR?

İlk olarak ileri seviyede gramer, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yoğunlaşan İş İngilizcesi Eğitimi, hemen akabinde mesleki yeterlilik için gerekli olan makale, rapor, mülakat, e-posta, grafik ya da bürokratik yazışmaların aktarılması ile tamamlanır. 

KİMLER İŞ İNGİLİZCESİ EĞİTİMİ ALABİLİR?

- Yurt dışında profesyonel eğitim almak isteyenler,

- Doğal ve akıcı konuşma yeteneğini geliştirmek isteyenler,

- Resmi ve bürokratik toplantılarda görev almak isteyenler,

- İkna edici ve etkileyici konuşmak isteyenler,

- Bölgesel ya da bireysel aksanlara hâkim olmak isteyenler,

- Hizmet sundukları alanda görsel ya da yazılı materyalleri kolaylıkla taramak isteyenler,

- Uluslararası konferanslarda çeviri yapmak isteyenler,

- Uluslararası projelerde görev almak isteyenler

İş İngilizcesi Eğitimi alarak hedeflerine ulaşabilirler. 

HANGİ ALANLARDA İŞ İNGİLİZCESİ EĞİTİMİ VERİLİYOR?

Hukuk, Mühendislik, Bankacılık ve Finans, Sağlık, Turizm ve Otelcilik, Enerji, Yönetim, Havayolları Şirketleri, Satış – Pazarlama ve Fuarcılık alanlarında İş İngilizcesi Eğitimi alabilirsiniz. 

Hem sektörünüzü hem de bireysel kariyerinizi dilediğiniz noktaya taşımak için siz de İş İngilizcesi Eğitimi alarak eksiklerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. 

İş İngilizcesi Eğitimi alarak eksiklerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?