Meslek Edindirme Kursları ve İş Garantili Sertifika Programları

Meslek Edindirme Kursları ve İş Garantili Sertifika Programları


Meslek edindirme kursları sayesinde herhangi bir alanda uzmanlık kazanmak, iş bulmak ve kimi zaman kişinin kendi iş yerini açması mümkündür. Dolayısıyla bazı meslek edindirme kursları ve iş garantili sertifika programları öne çıkmaktadır.

Meslek Edindirme Kursları Nelerdir?

Meslek edindirme kursları şu şekilde sıralanabilir:

 • İşaret Dili Eğitici Eğitimi
 • Fotoğrafçılık Eğitimi
 • Anaokulu ve Kreşlerde Psikolog Olmak Eğitimi
 • Saha Satış Eğitimi
 • Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi
 • Dijital İçerik Yazarlığı
 • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi

İşaret Dili Eğitici Eğitimi

meslek edindirme kursları işaret dili eğitici eğitimi

İşaret dili, modern yaşamın bir parçası. "Engelsiz yaşam" anlayışı yayıldıkça işaret dili öğrenen kişilerin sayısı da bir o kadar artıyor. İşaret dili öğrenmek isteyen binlerce kişi var ve işaret dili alanında eğitim verecek uzman personel açığı bir hayli düşük. Bu nedenle İşaret Dili Eğitici Eğitimi, meslek edindirme kursları arasında belki de en popüler olanı.

İşaret Dili Eğitici Eğitimi ile siz de eğitmen olabilir, işaret dili öğrenmek isteyen binlerce insana yol gösterebilirsiniz. 

Fotoğrafçılık Eğitimi

meslek edindirme kursları fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık çoğu kimse için hobi olarak görülse de aslında bu hobinin arkasında büyük bir de sektör var. Günümüzde fotoğrafçılık çok yaygın bir meslek olarak görülürken özellikle dijital medya sektöründe profesyonel fotoğrafçılara bir hayli ihtiyaç duyuluyor.

Fotoğrafçılık Eğitimi ile sertifika sahibi bir fotoğrafçı olabilir ve sektörde ihtiyaç duyulan uzman personel açığını kapatabilirsiniz. Bu eğitim ile günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan profesyonel fotoğrafçılardan biri olarak kolayca iş hayatına atılmanız mümkün.

Anaokulu ve Kreşlerde Psikolog Olma Eğitimi

anaokulu ve kreşlerde psikolog olma

Çocukların yaşadığı sorunlar ilerleyen dönemde daha büyük problemlere davetiye çıkarabilir. Bu yüzden çocukların belli durumlarda psikolojik destek alması önemlidir. Dolayısıyla çocuklara yönelik eğitim veren anaokulu ve kreşlerde psikologlara duyulan ihtiyaç gittikçe artmaktadır. Bu alandaki ihtiyaca yönelik hazırlanan Anaokulu ve Kreşlerde Psikolog Olma Eğitimi ise katılımcılara çocuk resimlerini yorumlama, çocukların sorunlarına yönelik müdahale yöntemleri gibi alanlarda ders verir. 

Saha Satış Eğitimi

meslek edindirme kursları saha satış eğitimi

Pazarlama ve satış alanları en çok istihdam sağlanan iş alanlarının başında geliyor. İstihdam alanı geniş olduğu için uzman personel açığı da bir o kadar fazla.

Saha Satış Eğitimi ile sertifikalı bir eğitim alabilir ve satış alanındaki uzmanlığınız kolayca kanıtlayabilirsiniz. Böylece sektörde kalifiyeli bir personel olarak birçok kurum ve kuruluş tarafından öncelikli olarak tercih edilirsiniz.

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi

masal ve hikaye anlatıcılığı eğitimi

Son dönemin en popüler meslek edindirme kursları arasında masal ve hikaye anlatıcılığı da bulunur. Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik çalışabilen bu kişilerin mesleklerini en iyi şekilde icra etmesi için eğitim alması gerekir. Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi tam da bu amaca yönelik verilir. Eğitimciler, anne babalar ve masal terapistleri Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi'ni alabilir. Bu eğitimi alan kişiler anlatım becerilerini daha etkili hale getirir, hedef kitleye uygun hareket eder ve dinleyiciyi aktif tutma konusunda daha başarılı olur. Ayrıca Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi sonunda bu alanda çalışmak da mümkündür.

Dijital İçerik Yazarlığı Eğitimi

meslek edindirme kursları dijital içerik yazarlığı eğitimi

Günümüzün en popüler meslekleri arasında bulunan dijital içerik yazarlığı, dijitalleşmenin hız kazanmasıyla birlikte gittikçe daha çok rağbet görmektedir. Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin kolay iş bulması için Dijital İçerik Yazarlığı Eğitimi alması önem taşır.

Dijital İçerik Yazarlığı Eğitimi ile internette en çok aratılan kelimeleri araştırma yöntemleri, anahtar kelimeleri kullanarak makale yazma, makale yazarken dikkat edilmesi gereken kurallar ve SEO bilgisi gibi konularda dersler verilir. Bu eğitimi alan kişiler çeşitli internet siteleri, haber siteleri ve bloglarda içerik yazarı veya metin yazarı olarak çalışabilirler.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi

büro yönetimi ve yönetici asistanlığı eğitimi

Büro yönetimi ve yönetici asistanı çalıştığı ofisteki toplantı veya diğer görüşmelerin planlanması, müşterilerle iletişim kurma, bilgi ve belgeleri düzenleme gibi görevleri yerine getirir. Bu meslekte kolay iş bulmak için Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi almak önemlidir. 

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi ile büro yönetiminin ne şekilde planlanması gerektiği, zaman yönetimi, etkili iletişim yöntemleri gibi konularda çeşitli kazanımlar elde edilir.

İş Garantili Sertifika Programları Nelerdir?

İş garantili sertifika programları şunlardır:

 • Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı
 • Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı
 • Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı
 • Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifika Programı
 • Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı
 • Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı

çocuk değerlendirme testleri sertifika programı

Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı, çocukların bilişsel, psikolojik ve motor gelişim özelliklerinin ölçülmesi için gerekli testlerin nasıl kullanılacağını anlatan ders içeriklerine sahiptir. Bu eğitimi alan psikologlar, psikolojik danışmanlar ve rehber öğretmenler kariyerlerinde bir adım öne geçebilirler.

Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı sonucunda elde edilmesi planlanan kazanımlar şunlardır:

 • Çocuğun ruhsal olarak nasıl bir durumda olduğunun analiz edilmesini sağlar.
 • Çocuğun davranışlarını gözlemleme ve buna yönelik çıkarım yapmaya yardımcı olur.
 • Çocuğun başarılı olduğu alanları ve güçlü yanlarını ortaya çıkarmaya katkı sunar.
 • Çocuğun durumu hakkında ailenin de bilgilenmesini sağlar.

Özellikle psikoloji alanında çalışan kişiler için Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı iş garantili sertifika programları arasında yer alır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı

hızlı okuma eğitmenlik sertifika programı

Hızlı okuma eğitimleri, uzun metinlerin kısa sürede anlaşılmasını sağlar. Özellikle sınav hazırlığı içerisinde olan, editörlük ve yazarlık gibi hızlı okuma ve hızlı anlamaya dayalı işlerde çalışan, okuma alışkanlığını üst seviyelere taşımak isteyen kişiler bu eğitime ilgi gösterir. Dolayısıyla hızlı okumaya duyulan talebin artması, bu alandaki eğitmen ihtiyacını da artırmıştır. Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı ile kişiler hızlı okuma kursları açılabilir, devlette veya devlet onayı alan özel kurumlarda eğitmen olarak çalışabilir.

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı

eğiticinin eğitimi sertifika programı

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı ile herhangi bir alanda eğitim verecek kişilerin anlatım becerilerini güçlendirmesi, sınıf yönetimini sağlaması ve etkili iletişim kurması sağlanır. Özellikle özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenlerin bu eğitimi alması kolay iş bulmak açısından önemlidir. Dolayısıyla Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı da iş garantili sertifika programları arasında gösterilir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı

iş garantili sertifika programları aile danışmanlığı

Türkiye'nin 2023 hedefleri arasında toplumumuzdaki aile yapısını güçlendirmek bulunur. Bu yüzden Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı'na verilen önem gün geçtikçe artmaktadır. Üniversitelerin Psikoloji, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet Bölümü mezunları Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı'na katılarak bu alanda çalışır. Ayrıca bu eğitimin sonunda kişilerin kendi aile danışmanlığı merkezini açması da mümkündür.

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifika Programı

özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifika programı

Öğrencilere barınma hizmetleri sunan özel kurumlarda yöneticilik yapacak kişiler, Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifika Programı'na katıldıklarında daha kolay iş bulurlar. Ayrıca maaşlarının yüksek olması ve çalışma koşullarının iyi olması bu mesleğe olan talebi artırır. Dolayısıyla Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifika Programı da iş garantili sertifika programları arasında gösterilebilir.

Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı

okul yöneticiliği ve işletmeciliği

Okul yöneticiliği ve işletmeciliği özel ya da devlet okullarında çalışan kişilerin bilmesi gereken bir alandır. Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı ise bu alanda çalışan kişilerin idari faaliyetlerle ilgili bilgi birikimlerini artırması ve fark yaratan işlere imza atmasına yardımcı olur. Ayrıca Okul Yöneticiliği ve İşletmeciliği Sertifika Programı ile kişilerin kendi işletmelerini açması da mümkün olmaktadır.

Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

dış ticaret uzmanlığı sertifika programı

Dış ticaret alanında çalışan kişiler operasyonel görevler üstlendikleri için kilit noktada yer alırlar. Bu yüzden dış ticaret alanında uzmanlaşmak önemlidir. Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı ile dış ticaret pazarlama stratejileri, ödeme şekilleri, uygulamalı gümrük işlemleri alanlarında ders alınır. Bu eğitimin sonunda çeşitli kurumlarda dış ticaret uzmanı pozisyonunda çalışmak mümkündür.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?