İş Garantili Sertifika Programları

İş Garantili Sertifika Programları


Eğitim tüm zamanlara nazaran günümüzde çok daha önemli bir konumda. Bu bizzat net olarak gözlemlenebiliyor. Artık en alt kademesinden en üste kadar tüm iş kolları eğitimli personel tercih ediyor. Bu gayet doğal. Zira eğitimli personel çalıştığı şirkete, verimlilik açısından daha üst seviyede hizmet sunabiliyor. Dolayısı ile eğitimin önemindeki yükselen trend onun ciddi anlamda dev gibi bir sektör haline gelmesini sağladı. Eğitimin teknolojik hali olan Uzaktan Eğitim ise bu sektörü daha yukarı seviyelere taşıdı.

Bu yükseliş yerinde kalmadı. Eğitim sektörü tüm iş kolları ile iç içe geçip bütünleşince bu defa ortaya Sertifika Programları çıktı. Zira söz konusu iş kollarına dahil tüm şirketler bünyesine dahil edeceği personelde eğitimini belgeleyen sertifika yada sertikalar görmek istiyor, sertifikalı olanları tercih ediyor. Zekice bir strateji. Özel yada kamu tüm eğitim kurumlarının Sertifika Programları konusunda adeta yoğun bir rekabet halinde olduğunu açıkça görebilirsiniz. Ancak kalite her zaman bir adım önde. Ayrıca bazı Sertifika Programları varki benzerlerinden bir adım önde. Onlar elinize aldığınız anda işe girmenizi sağlayan İş Garantili Sertifika Programları. Şimdi hepsini detaylı olarak inceliyor olacağız.

Hangi Alanlarda Sertifika Programları Düzenleniyor

Bu soruya sağlıktan, insan kaynaklarına, dil eğitiminden, satış ve pazarlamaya, dijital medya uzmanlığından, girişimcilik eğitimine kadar yüzlerce iş kolunda Sertifika Programı düzenleniyor şeklinde cevap verebiliriz.  Cevabımız yerinde olacaktır. Zira teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mevcut iş kollarının yanına teknoloji ile bağlantılı olarak sürekli yeni iş kolu modelleri ekleniyor. Şirketlerde bu pozisyon için bölümler oluşturuluyor. Tabi bu yeni iş modeli için zorunlu olarak eğitim programıda gerekiyor.

Kurumumuzun Düzenlediği Serfitika Programları

Makalemiz arasında Sertifika Programları için yarış halindeki ciddi bir rekabetten bahsettik ve kalitenin her zaman daha ileride olduğunu belirttik. Bu her dönem değişmeyen kural. Dahası dünyanın en eski ve önüne geçilemez başarı şartlarından biri. Kalite faktörü kurumumuzunda değişmez ve göz ardı edilemez çok önemli prensibi. Bu ayrıcı etkeni özellikle belirttikten sonra kısaca sertifika programlarımıza değinelim. Bazı Sertifika Programlarımız şöyle;

» İş İngilizcesi Eğitimi Sertifika Programı

» Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Programı

» Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Sertifika Programı

» Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Sertifika Programı

» Seo Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Programı

» İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı

» Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı

» İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı

» İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifika Programı

» Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

» Satış Teknikleri Eğitimi Sertifika Programı

Sertifika Programlarımızı tüm liste olarak incelemek üzere tıklayınız »

Sertifika Programlarının Faydaları

Finans, Bilgi Teknolojileri, Mühendislik, Üretim, Proje Yönetimi, Eğitim gibi çeşitli alanlarda rekabet çok fazla arttı. Yapılan global araştırma sonuçlarına göre iş dünyasındaki bu yoğun rekabet ortamında bir adım öne geçebilmek için Sertifika Programları  şart. Biliyorsunuz, şirketler yeni personel alımı yapmak istediklerinde Sertifikalı Profesyonel adayları tercih edip onlara her zaman öncelik tanıyorlar.

Görüldüğü gibi Sertifikasyon Süreci, kişinin o konudaki yetkinliğini, bilgi seviyesini, alanında uzman olarak anılmasını ve az öncede belirttiğimiz gibi iş başvurularında öncelikli tercih edilmesini sağlayan çok önemli bir kriter. Bu kriteri asla göz ardı etmemelisiniz.

Şirketler için Sertifika Programlarının faydalarına gelince, Bünyelerinde çalıştırdıkları personelin mesleki gelişimine ve şirkete bağlılıklarına ciddi anlamda katkı sağlarken aynı zamanda teknolojiye uyumlu olarak eğitilen personelden daha fazla verim alabilme imkânına kavuşmuş olacaklardır.

 

İş Garantili Sertifika Programları Hangileri

İş Garantili Sertifika Programları, eğitim sürecini bitirdiğiniz anda iş problemi yaşamayacağınız, alanında beklemeksizin işe başlayabileceğiniz sertifika programlarıdır. Boğaziçi Enstitü Uzaktan Eğitim Kurumu bünyesinde sunduğumuz sertifika programlarının çoğu İş Garantili Sertifika Programları kapsamına girmekte. Örneğin İş İngilizcesi Eğitimini başarı ile tamamlayıp sertifikanızı aldığınız takdirde uluslarası ilişkileri olan üst düzey bir şirkette rahatlıkla işe başlayabilirsiniz.

Yine aynı şekilde örneğin İnsan Kaynakları Eğitimi sürecini tamamlayıp sertifikanıza sahip olunca şirketlerin çok önemli bir departmanı olan insan kaynakları departmanları için çok tercih edilen bir personel konumuna yükselmiş olacaksınız. Aslında bütün bu örneklemeler eğitimin ve eğitim sonrası seyiyeyi belgeleyen sertifikanın önemini göstermek açısından oldukça dikkat çekici.

Bu şu demek. Günümüz dünyasında bilgi ve eğitimine ulaşmak bunların arasında en kaliteli olanını tercih etmek artık çok kolay. Üstelik oturduğunuz evin yada iş yerinizin konforundan hiç ayrılmadan uzaktan eğitim metodu teknolojisi ile. Peki bunun size ne faydası var?. Çok fazla tabiki. Sadece bir örnekle konumuzu sonlandıralım.

Şu anda Tıbbi Sekreter olarak bir sağlık kurumunda çalıştığınızı düşünelim. Hem çalışıp hem uzaktan eğitim metodu ile örneğin Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi alabilir misiniz?. Evet. Hemde çok kolay ve sizi yormayacak rahatlıkta. Eğitimi aldınız. Eğitim sonunda sertifikanızda adresinize geldi. Peki sonuç ne?. Elbette sonuç harika. Neden?. Zira yıldızı sürekli parlayan bir iş modelinin eğitimini aldınız. Artık daha güçlüsünüz.

Nasıl mı?. Şöyle; Tıbbı Sekreter olarak çalışmaya devam ederken aynı zamanda birkaç büyük şirkete Sosyal Medya Danışmanlığı yapıp gelir seviyenizi yükseltebilirsiniz.  Herhangi bir sebeple Tıbbi Sekreterlik işinizi kaybettiğiniz takdirde ikinci iş modelinizden rahatlıkla devam edebilirsiniz. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Gördüğünüz gibi bilgi güçtür. Sizi sürekli bir seviye yukarı taşır. Kendinize verdiğiniz değerin bir ispatı ve gücünüzü artırmak üzere İstanbul Boğaziçi Enstitüsü Sertifika Programları ‘nı detaylı olarak incelemenizi, tanışmak üzere bizi aramanızı öneriyoruz.

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ :{{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}