Üniversite Sertifikalı Eğitimlere Hemen Katıl. Potansiyelini Keşfet!
Yazı Yazarak Para Kazanmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak


Yazı Yazarak Para Kazanmak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden yazı yazarak para kazanmak popüler hale gelmiştir. Birçok kişi evde otururken boş zamanları değerlendirmek ve ek gelir sağlamak maksadıyla internet üzerinden yazı yazarak para kazanıyor. İnternet üzerinden yazı yazarak para kazanmanın başında makaleler geliyor. Günümüzde birçok kişi evde oturduğu yerden internet aracılığıyla makale yazarak kazanç sağlıyor.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

İnternet Üzerinden Yazı Yazarak Para Kazanmak

İnternet ortamında birçok makale sitesi vardır. Makale yazarları bu sitelere üye olarak makale yazıyorlar. Sitede bulunan güncel işlerden içerik seçerek makale yazıyorlar. Makale siteleri genellikle makaledeki kelime sayısına göre makale yazarlarına ücret ödüyor. Fakat makale yazarken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta vardır. 

Makale yazarlarının yazdığı makaleler özgün olmalıdır. Yani yazılan makalede kopya içerik olmamalıdır. Yazılan makalelerde kopya içerik olması durumunda makale direkt olarak reddedilebilir. Bu yüzden makale yazarları yazdığı makalelerin özgün olmasına dikkat etmeliler. 

Ayrıca yazılan makalelerde imla hatalarının çok olması da makalenin reddedilmesine sebep olur. Bu yüzden makale yazarken bu önemli iki hususa dikkat edilmesi gerekir. Makale yazarlarına aylık olarak ücret ödenir. Makale siteleri makale yazarlarına yazdıkları kelime sayısına göre ücret öder.

İnternet Üzerinden Yazı Yazarak Para Kazanmak. Boğaziçi Enstitüsü.

Makale Yazarak Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Makale yazarlarının aylık kazançları tamamen kendilerine bağlıdır. Yani makale yazarları ne kadar çok yazarlarsa o kadar fazla kazanırlar. Makale yazmanın herhangi bir limiti yoktur. Makale yazarları istediği kadar makale yazabilir. Genellikle makale yazarlarına ödenen ücret kelime sayısına göre değişiklik gösterir. 

Genel olarak ortalama 300 kelimelik bir makale başına ödenen ücret 6.00 TL'dir. Bu ücret kelime sayısına göre değişir. Yani kelime sayısı artıkça ödenen ücrette artar. Bir makale yazarı günde 300 kelimelik 20 adet makale yazsa günde toplam 120.00 TL kazanç sağlamış olur. Böylece aylık kazancı ortalama 3.600 TL olur. Bu hesap bir örnek olup aylık kazanç tamamen kişiye bağlıdır. Ne kadar fazla makale yazılırsa aylık kazanç o kadar artar.

Sertifikalı Eğitim Programı. Boğaziçi Enstitüsü.

Makale Hangi Konularda Yazılır?

Makale yazmak için ilk olarak bir makale sitesine üye olunması gereklidir. Siteye üyelik onaylandıktan sonra makale sitesinin yazılacak makaleler kısmındaki işlerden seçim yapılarak makale yazmaya başlanabilir. Makale konularını makale siteleri belirleyerek sitelerinde belirtiler. Makale yazarları bu işlerden seçim yaparak makale yazarlar.

Boğaziçi Enstitüsü içerik yazarı da olabilirsiniz. İçerik yazarı olmak için mail yoluyla cv'nizi göndermeniz yeterlidir.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?