Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-12-07T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
İnternet Üzerinden Para Kazandıran Meslekler

İnternet Üzerinden Para Kazandıran Meslekler


İnternet Üzerinden İş Fikirleri 

Gerek ek iş ve gerekse temel gelir kaynağı olarak kullanabileceğiniz farklı internet üzerinden iş fikirleri, alternatif kazanç seçenekleri ile birçok farklı kategoride kazanç modeli sunmaktadır. Özellikle farklı online eğitimler alarak bu iş modelleri üzerinde daha profesyonel hizmet vererek, müşteri potansiyelinizi ve gelir düzeyinizi arttırabilirsiniz. 

Fiziki hayatta olduğu gibi internet üzerinde de hizmet almak isteyen kişi ya da kurumlar, niteliklerini belgelenmiş olan kişilerden hizmet almayı tercih etmektedir. Boğaziçi enstitüsü olarak online eğitim ile internetten gelir sağlayacak farklı birçok kategoride verdiğimiz eğitim sonrası, sertifika alma imkanı tanımaktadır.

İnternetten para kazanmak Boğaziçi Enstitüsü

 

İnternet Üzerinden İş Yapmak İstiyorum Diyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler 

Yapacağınız işin insanlar nazarında kabul edilir seviyede olması için, bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir. İnternet üzerinden iş yapmak istiyorum diyenlere, şu tavsiyelerde bulunabiliriz.

 • Genel yeteneklerinizin daha yatkın olduğu bir alan seçerek, çalışma yapacağınız konu üzerinde tüm detaylara hakim olmak için derin bir araştırma yapın. 
 • Seçeceğiniz yöntemle, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak ne kadar kazanç sağlama potansiyeliniz olduğunu iyi bir şekilde hesap edin. 
 • Size bu geliri sağlamak için imkan verecek platformlar üzerinde, aktif olmaya özen gösterin. Böylelikle bu platformlar üzerinden, hizmet almak isteyen kişilere daha rahat ulaşabilirsiniz.
 • Sadece iş almak için fiyatları aşağı çekmek yerine, hizmet kalitenizi arttırarak daha az insana daha iyi fiyatlarla ve daha kaliteli hizmet vermeye özen gösterin. Bu sayede uzun vadede iş potansiyelinizi artırabilir, daha az çalışarak vereceğiniz kaliteli hizmet nedeniyle daha fazla kazanabilirsiniz. 
 • Müşterilerinize her zaman için yenilikler sunarak, onlara işinizle bağlantılı olan ancak sizin göreviniz olmayan tavsiyelerde bulunup, müşteri memnuniyeti oranını artırın.

 İnternet Üzerinden İş Fikirleri ve İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanma yolları arasında iyi bir kazanç elde etmenizi sağlayacağı gibi, popüler olarak insanların başvurduğu yöntemler hakkında da bilgi verelim. 

Sosyal Medya Danışmanı Olarak İnternetten Para Kazanmak 

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında, geniş kapsamlı tanımlama yapılacak hizmet alanlarından biri, sosyal medya danışmanı olarak hizmet vermektir. Kısa bir tanımla sosyal medya siteleri üzerinde kişi ya da kurumların sosyal medya hesaplarının yönetimi şeklinde tarif edebilecek olsak da, detaylara indiğimizde sosyal medya uzmanlarının yapması gerekenler karşınıza geniş bir iş alanının çıkmasına neden olmaktadır. 

Bir sosyal medya uzmanı herhangi bir sayfanın gönderi paylaşımını profesyonel bir şekilde yapabileceği gibi, sayfa üzerinden etkileşim kurmak isteyen kişilerle de iyi bir iletişim içerisinde olmalıdır. Bunun yanında sosyal medya reklamları gibi farklı hizmetler sunarak, müşterinin reklam maliyetlerini en aza indirerek hedef kitleye daha kısa yoldan ulaşmayı bilmelidir. 

Müşterinin talebi doğrultusunda özgün görsel ve videolar hazırlayarak, hedef kitle ile etkileşimi artırmak da sosyal medya uzmanlarından beklenen hizmetler arasında olmaktadır. 

Boğaziçi enstitüsü sosyal medya uzmanlığı eğitimi sertifika programı ile bu konu hakkında tüm detayları öğrenebilir, program sonunda başarılı sağlamanız durumunda ise ulusal ve uluslararası alanda geçerli 2 farklı sertifika sahibi olabilirsiniz. Alacağınız sertifikalar ile daha fazla müşteri kazanacağınız gibi, farklı işletmelerde iş bulma imkânınız da artacaktır.

İnternetten para nasıl kazanılır? Boğaziçi Enstitüsü

Dijital Pazarlama Uzmanı Olarak İnternetten Para Kazanmak

Dijital pazarlama uzmanı; başta sosyal medya ve arama motorları olmak üzere internet üzerinde her türlü zemini kullanarak, ürün ve hizmet satışı konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. 

Bu kişiler sadece iyi bir pazarlamanın nasıl yapılacağını değil, aynı zamanda bu pazarlama için nasıl bir zemin oluşturacağı hakkında strateji sahibi olan kimselerdir. Bu yüzden doğal yollarla ya da dijital ortamda yapılacak reklam çalışmaları ile satışa yönelik sonuçları, en iyi ve en kısa sürede alabilecek bilgi ve birikime sahiptirler. Marka bilinirliği ve ürün tanıtımı gibi daha uzun süreli ileriye dönük çalışmalarda, dijital pazarlama uzmanlığı kapsamında hizmet veren kişilerin yaptıkları çalışmalar arasındadır. 

Dijital pazarlama uzmanlığı eğitimi sertifika programı ile başta internet olmak üzere, tüm dijital platformlarda nitelikli bir pazarlamanın nasıl yapılacağına dair tüm detayları kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Üstelik katılacağınız sertifika programları üzerinden başarı sağlamanız halinde, uluslararası geçerliliği bulunan sertifikayı almaya hak kazanırsınız.

SEO Eğitimi İle İnternet Üzerinden İş Yapmak 

Yine internet üzerinden iş fikirleri arasında oldukça kapsamlı yapılabilecek çalışmaların arasındaki SEO çalışmaları, çeşitli yollarla internetten para kazanmak için kullanılmaktadır. Web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması için yapılacak çalışmaları kapsayan SEO hizmetleri, aynı zamanda web sitesini ziyaret eden kişilerin ürün ve hizmet alımı yapmalarına yönelik çalışmalardır. 

İyi bir SEO uzmanı olarak bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet verebileceğiniz gibi, kendi web siteniz üzerinden bu çalışmaları yaparak farklı gelir modelleri ile internetten para kazanabilirsiniz. Web siteniz üzerinden ürün ve hizmet satışı yapmak, reklam geliri elde etmek ya da satış ortaklığı gibi farklı birçok gelir modeli ile para kazanabilirsiniz. 

Boğaziçi enstitüsü SEO danışmanlığı eğitimi sertifika programı altında, SEO çalışmalarının tüm detaylarını öğrenerek, bu işi profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Diğer eğitimlerimizde olduğu gibi, SEO eğitimlerimizde de başarı sağlayan öğrencilerimize uluslararası geçerliliğe sahip olan, iki farklı sertifika vermekteyiz.

İçerik Editörlüğü İle İnternetten Para Kazanmak 

Boğaziçi enstitüsü içerik editörlüğü eğitimi sertifika programı sonucunda, bu konuda öğreneceğiniz altın kuralları uygulayarak evde bilgisayar başında iş imkânı sahibi olabilirsiniz. İçerik editörlüğü web sitelerine çeşitli konularda yazı, görsel ve video hazırlayarak gelir elde etmenizi sağlayacak çalışmalar bütünüdür. Ancak bu yöntem genellikle, metin içerikleri kapsamaktadır. 

Web sitelerine içeriklerin girilmesi ve genel düzenlemenin yapılması şeklinde verilen bu hizmet, web sitesi sahiplerinin en fazla ihtiyaç duydukları temel hizmetler arasında yer almaktadır.

Google Adwords Eğitimi İle Para Kazanmak 

Google Adwords; bireysel yazar kurumsal web sitesi sahiplerinin başta Google arama motoru olmak üzere, Google aracılığı ile web sitelerine reklam vermelerini sağlayan Google ürünleri arasında yer almaktadır. Reklama dayalı olarak en yaygın kullanılan Google servisi Adwords eğitimleri, web sitelerine ziyaretçi çekmek amacı taşıdığı gibi, daha çok ürün ve hizmet satışına yönelik kullanılmaktadır. 

Alacağınız Google Adwords eğitimi ile ihtiyaç duyan müşterilerinize Adwords reklam yönetimi hizmeti vererek, gelir elde edebilirsiniz. Bu hizmette müşterinizin reklam maliyetlerini düşürmek önemli olduğu gibi, reklamların doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlamak da büyük önem taşımaktadır. Böylelikle düşük maliyetlerle, daha fazla hizmet ve ürün satışı yapılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Online Tercümanlık İle İnternetten Para Kazanmak 

Alacağınız yabancı dil eğitimi sayesinde, alakalı dillerde tercümanlık hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. İngilizce bir metni Türkçeye çevirebilir, ya da tam tersini yapabilirsiniz. Normal tercümanlık bürolarının hizmet fiyatlarının çok fazla olması, size bu konuda avantaj sağlayabilir. 

Yabancı Dilde İçerik Yazarlığı 

Almanca, İngilizce ya da bildiğiniz farklı dillerde yapmanız suretiyle size gelir getirebilir. Ayrıca yabancı dilde içerik yazarlığı yapmakta, internet üzerinden iş fikirleri arasında bulunmaktadır.

Online Eğitim Verin

Bir alanda derinlemesine uzmanlık sahibiyseniz bilgilerinizi başkalarıyla paylaşın. Paylaşımlarınızı instagram, facebook gibi mecralar yerine belirli kurallar çerçevesinde herkesin anlayabileceği şekilde bilgisayarınızda oluşturun. Bilginizi videolar, eğitim materyalleri ve sınavlar ile pekiştirecek şekilde düzene sokun. Bu çalışmanızı online olarak satabilmek için gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında çeşitli online eğitim sitelerine kiralayabilir veya doğrudan satabilirsiniz.

İnternet Üzerinden İş Kurmak Zor mu? 

İnternet üzerinde yapılan çalışmalar hakkında fazla bilgi sahibi olmayanlar için, internet üzerinden iş kurmak oldukça zor gelebilir. Boğaziçi enstitüsü vermiş olduğu farklı eğitimlerle, bu zorluğu aşmanızı ve internet üzerinden iş kurabilmek için gerekli bilgi ve birikime sahip olmanızı sağlamaktadır. 

Eğitim alacağınız alanlar üzerinde vergi mükellefi olarak iş kurabileceğiniz gibi, tamamen evde bilgisayar başında iş imkânı avantajına sahip olabilirsiniz. Burada tercih tamamen sizin olsa da, vergi mükellefi olarak hizmet vermeniz daha fazla kurumsal müşteriye hizmet verebileceğiniz anlamına gelir.

Evde Bilgisayar Başında İş İmkânı Ne Kadar Kazandırır? 

Yapacağınız çalışmalar internetten ek gelir kazanmak için oldukça ideal olsa da, normal bir ailenin ortalama geçimini sağlayacak düzeyde hatta çalışmanıza bağlı olarak daha fazlasını kazanmanıza sebep olabilir. Seçeceğiniz alanın yanı sıra, yapacağınız işin kalitesi ve doğru satış stratejileri ile kazancınızı rahatlıkla artırabilirsiniz.

Boğaziçi Enstitüsü Kalitesiyle Tanışın

Yukarıda sayılanlar dışında, internetten üzerinden iş fikirleri arasında yer alan farklı birçok iş kolu bulunmaktadır. Bu hizmetlerimizden yararlanarak alacağınız eğitim ile bireysel çalışmalarınızda başarı sağlarken, kurumsal firmalarda ise daha rahat iş imkânına sahip olabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?