İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Nedir?

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Nedir?


Şirketler faaliyetlerini sürdürebilmek için personel ihtiyacı duyar. İnsan kaynakları yönetimiişe alım sürecinde ise personel ihtiyacı dış kaynaklardan sağlanır. Dış kaynaklardan sağlanan bu personel alım sürecinde çeşitli problemler meydana gelebilir. Yanıltıcı CV hazırlanması, personeli iyi tanıyamamak, yanlış bilgi ile işe alım bu problemlerin bazılarıdır. İşe alımdan sonraki süreçte insan kaynaklarının başarısı da ortaya çıkar. Personel alımıyla yakından ilgilenen bu departman bir bakımda yaşanacak sorunlardan da sorumludur. İnsan kaynakları yönetimi işe alım süreci eğitimi bu noktada devreye girer. Çalıştığınız kurumda işe alınacak personeli siz seçiyor olabilirsiniz.  Doğru değerlendirmeleri gerçekleştirmeniz bu süreçte oldukça önemli bir yere sahiptir. İnsan kaynakları yönetimi işe alım süreci eğitimi ise sizlerin doğru personeli nasıl seçebileceğinizi gösterir. Bu eğitim ile personel yönetimini en iyi şekilde gerçekleştirmeyi öğrenebilirsiniz.

Personel yönetiminin asıl amacı da iş verimliliğinin yükseltilmesidir. Ne kadar çok profesyonel insan ile çalışılırsa verim de o kadar çok artacaktır. Burada verimden sorumlu olan kişi insan kaynakları yönetimidir. İşe uygun olmayacak personelin alımı gerçekleştirilmemelidir. Eğitim temelde işe alımlarda nasıl bir süreç geçirmenizi öğretir. İşletmelerin rekabet anlayışının profesyonel bir şekilde yürütülmesini sağlar. Aynı zamanda işe uyumlu kişilerin tespit edilme taktiklerini de öğrenebilirsiniz. İnsan kaynakları yönetiminin profesyonel bir şekilde yürütülmesi için eğitim alınması son derece önemlidir.

 

Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Nedir?

Yazımızın bu kısmında insan kaynakları yönetimi işe alım süreci eğitiminin online gerçekleştirilmesi üzerine konuşacağız. İlk olarak işe alım sürecinin zorluğundan bahsedelim. Her firma profesyonel çalışanlarla çalışmak ister. Verimin yüksek olması ve iş aksaklığının yaşanmaması adına bu tutum oldukça doğaldır. Ancak insankaynaklarının gerekli eğitimleri almaması durumunda profesyonel olmayan çalışanlarla karşılaşabilme oranı yüksek. Fakat bu oranı en aza indirgemek mümkün. Nasıl olacak sorusunu sorduğunuzu biliyorum. İnsan kaynaklarının gerekli eğitimleri alması durumunda işe alımlarda yaşanacak problemler ortadan kaldırılır. Online eğitim tam bu noktada devreye giriyor. İnsan kaynaklarının işe alım sürecine nasıl bir yol izlemesi gerektiği online eğitim aracılığıyla öğretiliyor.

Personel seçimi her zaman kolay değildir. İş başvurusu yapan kişi kendisini farklı anlatıyor olabilir. Aynı zamanda doğru olmayan bir CV ile de karşı karşıya kalınması mümkün. Bu sebeple personelin niteliklerini iyi bir şekilde analiz etmek gerekir.

 

Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi ile Öğrenecekleriniz

 • Personelin niteliklerini analiz etmenizi,
 • İşe uygun personeli ayırt etmenizi,
 • Verimlilik adına nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini,
 • İşletmenin ihtiyaçlarını,
 • Personelin işe bakış açısını,
 • Hangi durumlarda maliyet kaybının yaşanabileceğini,
 • Profesyonel bir kadronun nasıl oluşturulacağını,

Bunların yanı sıra iş içi huzurun da sağlanması adına oldukça önemli bir yere sahiptir. İş değerinin yükseltilmesi ve marka değerinin arttırılması adına da önemli adımlardan birisidir. Fakat bu süreçte alacağınız online eğitim hata yapma oranınızı düşürür. BoğaziçiEnstitüsü, online eğitim imkânı ile istediğiniz yerden eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Zaman kaybetmeden profesyonel çalışanlara ulaşmanız adına eğitimden yararlanmanız büyük önem taşır. Eğitim sonrasında edineceğiniz bilgiler iş refahının artmasını sağlar. Bunun yanı sıra insan kaynakları yönetimi işe alım süreci eğitimi sizlere farklı bakış açılarının da gösterilmesi adına oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

 

Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online insan kaynakları yönetimiişe alım sürecieğitiminden sonra Boğaziçi Enstitüsü sizlere sertifika veriyor. Bu sertifika sizlerin eğitimde başarılı olduğunuzun kanıtıdır. Bir nevi iş hayatınıza destek olarak düşünülebilir. İş hayatım yok ancak iş arıyorum diyor olabilirsiniz. Bu durumda ise sertifikanız iş başvurularında sizlerin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Oldukça etkili bir sertifika olması sebebiyle sizlerin farkı sektörlerde parlamanızı sağlar. Biliyorsunuz ki sertifika günümüzde diploma kadar önemli bir yere sahip. Pek çok işveren sertifika bilgilerinin de CV içerisinde yer almasına dikkat ediyor. Bu durumda sertifika sahibi olmanız iş başvurularınızda avantaj kazanmanızı sağlar. Ayrıca işveren olmanız durumunda ise profesyonel çalışanlara sahip olmanız adına oldukça önemlidir. Bu aşamada sertifikadan ziyade aldığınız eğitim ön plana çıkar. Sizlerin işe alım sürecinde bilgileriniz doğrultusunda profesyonel kişilerin işe alımını gerçekleştirmenizi sağlar. Bu sebeple sertifika da eğitim programı da oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

Online İnsan Kaynakları İşe Alım Süreci Eğitimi Sonrasında Alacağınız Sertifikalar

 1. Boğaziçi Enstitüsüİnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Sertifikası,
 2. Üniversite onaylı İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi belgesi,
 3. Uluslararası akredite olan İngilizce İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi belgesi

Bunun yanı sıra eğitim içerisinde pek çok konudan söz ediliyor. Bir nevi kısa süreli bir eğitim ile donanım sahibi olacaksınız. İnsan kaynakları yönetimi işe alım süreci eğitimi ders içeriklerinde aşağıdaki konular detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • İK Seçme ve Yerleştirme İşe Alım Süreci
 • İK Seçme ve Yerleştirme İşe Alım Aşamaları

Sizler de elektronik cihazlarınız aracılığı ile online insankaynakları işe alım süreci eğitimine kolaylıkla katılabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü, online eğitim platformu üzerinden yer ve zaman aranmaksızın pek çok eğitim gerçekleştirilmektedir.

 

Kimler İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Alabilir?

İnsan kaynakları yönetimi işe alım süreci eğitimi hakkında tüm detaylardan bahsettik. Bu bölümde ise insan kaynakları yönetimi işe alım süreci eğitiminden kimlerin yararlanabileceği hakkında detaylı inceleme gerçekleştireceğiz. Öncelikle bu eğitimin herkese yönelik bir eğitim olduğunu söylemek doğru olacaktır. Tüm sektörlerden çalışanlar eğitime katılabilir. Fakat bazı sektörlerde bu alan aktif bir şekilde kullanılırken bazı sektörlerde daha pasif haldedir. Bu durumda söyleyeceğimiz sektörlerdeki kişilerin mutlaka eğitim alması gerekiyor. İş veriminin arttırılması ve iş değerinin yükseltilmesi adına oldukça dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir.  Boğaziçi Enstitüsü, sizlerin iş hayatında başarılı olmasını hedefler. Bu sebeple sunulan tüm eğitimlerde profesyonel eğitim kadroları ile çalışır. Online eğitimlerin son derece verimli geçmesinin esas sebebi de enstitünün çalışma hassasiyetinden kaynaklıdır. BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformu üzerinden eğitimlere katılarak pek çok alanda ön plana çıkabilirsiniz.

 

Kimler İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimine Katılabilir

 • İnsan kaynakları yöneticileri,
 • İnsan kaynakları şefler,
 • İşe alım uzmanlar,
 • Performans değerlendirme uzmanları,
 • Muhasebeciler,
 • Yeni mezunlar,
 • İnsan kaynakları yönetimi alanında uzman olmak isteyenler,
 • İnsan kaynaklarına ilgisi olan herkes,

Boğaziçi Enstitüsü, eğitimleri her yaş grubuna ve sektöre göre profesyonel bir şekilde hazırlamaktadır. Alacağınız eğitim sonrasında aşağıdakiler gibi profesyonel çalışmalar gerçekleştireceksiniz.

 • İnsan kaynakları departmanları,
 • İşe alım departmanı,
 • Bordrolama ve özlük işi bölümleri,
 • İK danışmanlığı gerçekleştiren şirketleri,
 • Özel istihdam gerçekleştiren bürolar,
 • Kamu ve sivil toplum kuruluşlarında,

İşe alım süreçleri enstitü eğitimi sonrasında profesyonellik kazanmaktadır.

Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden pek çok eğitime ulaşabilirsiniz. Enstitü sizlere kısa süre içerisinde profesyonel bir eğitim sunmayı amaçlar. İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi sonrasında çeşitli sertifikalara da sahip olabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsünün sunduğu ilgilinizi çekebilecek diğer İnsan Kaynakları eğitimlerinin bir listesini paylaşıyoruz.

Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden tüm eğitimler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?