online-egitimler-bogazici-enstitusu
İngilizce Kursları Ne İşe Yarar?

İngilizce Kursları Ne İşe Yarar?


Günümüzde İngilizcenin önemini söylemeye bile gerek yok. Evet, hangi sektörde çalışırsanız çalışın İngilizce bilmek şart. Uluslararası bir dil olması bu şartın en büyük sebeplerinden biri. Boşa dememişler bir dil bir insan diye. İşte İngilizcekursları tam da bu noktada devreye giriyor. İletişimin sağlanabilmesi için pek çok unsur lazım. Bu unsurlardan en önemli dil. Hangi alanda olursa olsun birden çok dil bilmek iletişim seviyenizi arttırır. İngilizce kursları ise size ihtiyacınız olan dili öğretebilir. Bu sebeple size İngilizcekurslarının oldukça önemli olduğundan bahsedebiliriz.

İngilizce kursları dil öğreniminizi sağlarken aynı zamanda iletişim becerilerinizin de artmasına yardımcı olur. Yabancıdilin etkisiyle özgüven kazanırsınız. Bu durum sosyalleşmeniz için oldukça önemlidir. Aynı zamanda yabancıdilöğrenimi ile kendi sınırlarınızın dışına çıkabilirsiniz. İngilizcekursları yabancı bir dilin kurallarını öğretirken farklı donanımlar da kazanmanızı sağlar. İngilizcekursunu tamamladığınızda iş olanaklarınızın arttığını gözlemleyebilirsiniz. Bu süreçte işverenlerin aradığı özelliklerin çoğunu üzerinizde taşıdığınızı fark edeceksiniz.

 

Online İngilizce Kursu

Gelin bu kısımda online İngilizcekurslarının neden avantajlı olduğundan bahsedelim. Siz de gün içerisinde çok yoğun olduğunuzu hissediyor musunuz? Pek çok kişinin bu soruya cevabının evet olduğunu biliyoruz. Durum bu şekildeyken bir yere gitmek için zaman ayıramıyor olmanız oldukça doğal. Emin olun pek çok insan sizin gibi düşünüyor. Online eğitim ise sizin ekstra zaman yaratma çabasına girmenize engel olabilir. Bir nevi zor durumda kalmanızı da engelliyor diyebiliriz. Onlineeğitim aracılığıyla bir yere gitmek için trafikte onlarca saat geçirmenize gerek yok. İstediğiniz yer ve saatte eğitime katılabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kaçırdığınız dersleri tekrar izleme şansınız var. Bu durum yoğun olduğunuz zamanlarda eğitimi kaçırmanıza engel olabilir. Defalarca kez online İngilizceeğitiminin avantajından yararlanarak İngilizce öğreniminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Online İngilizce Kursunun Avantajları Nelerdir?

 • Zamanınızdan çalmaz ve zaman kısıtlaması yapmaz.
 • Dikkatinizi dağıtacak çevresel faktörleri barındırmaz.
 • Bilgiye erişiminizi kolaylaştırır.
 • İstediğiniz saatte eğitim almanıza olanak tanır.
 • Ders kayıtlarını tekrar izleyebilirsiniz.
 • Ev rahatlığı sağlar.
 • İngilizce öğrenirken özgüveninizin artmasına yardımcı olur.

 

Online İngilizce Kursu ile Yapacaklarınız

 • İngilizceyi anadiliniz gibi öğreneceksiniz.
 • İş bulacaksınız.
 • Sertifikanızı CV içerisine ekleyeceksiniz.
 • Öğrenciyseniz eğitim hayatınızda başarıyı elde edeceksiniz.
 • Turistik geziler gerçekleştireceksiniz.

 

İngilizce Kursu Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce içerisinde pek çok seviyeye ayrılıyor. Bu seviyeler A1, A2, B1, B2, C1, C2 olarak adlandırılabilir. Fakat İngilizce biliyorum demek için üst düzey İngilizceye sahip olmanıza gerek yoktur. Gelin beraber İngilizce seviyelerini inceleyelim. İlk olarak A1 seviyesinden başlayalım. Profesyonellerin başlangıç seviyesi olarak adlandırdığı bu seviye temel İngilizce eğitimini kapsamaktadır. İngilizce kursları da temel ve ileri düzey kurslar olarak ikiye ayrılabilir. Temel İngilizce kursları sizlere nasıl konuşmanız gerektiğini öğretebilir. Temel seviyede cümle kurmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra günlük hayatta kendinizi idare edebileceğiniz donanımı kazanmanızı sağlayabilir. İleri düzey İngilizce eğitimi ise sizlerin gerekli sınavlara hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Aslında bir bakıma dili tüm inceliklerine kadar öğrenebilirsiniz. Bu seviyedeki İngilizceye akademik İngilizce adı verilebilir. C1, C2 seviyelerini ise ileri İngilizce olarak adlandırabiliriz.

BoğaziçiEnstitüsü olarak online İngilizcekursu ile sizlere kapsamlı bir İngilizce eğitimi sunuyoruz. Eğitime katılarak İngilizce konuşur hale gelebilirsiniz. Uluslararası bir dil olması sebebiyle İngilizce öğrenmeniz oldukça önemli. Artık kendimi anlatamamaktan sıkıldım, ben de İngilizceöğrenmek istiyorum diyorsanız online eğitim avantajlarından yararlanabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü yabancı dil öğrenmek isteyenlerin ortak noktasıdır. Tüm eğitimler alanında uzman işiler tarafından sizler için hazırlanıyor.

 

Onlineİngilizce Eğitimi İçerikleri Nelerdir?

 • Subject Pronouns,
 • To Be,
 • To Be Negative,
 • To Be Question,
 • Simple Present Tense,
 • Simple Present Tense Example,
 • Possessive Adjectives,
 • There is- There are,

Başta olmak üzere pek çok konuyu kapsıyor. Sizler de eğitime katılarak başlangıç seviyesindeki İngilizcenizin seviyesini yükseltebilirsiniz. Eğitim, anlıyorum ama konuşamıyorum diyenler için de oldukça avantaj sağlayabilir. Dil ile ilgili tüm korkularınızın kırılmasına yardımcı olabilir. Eğitim sonrasında yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

İngilizce Kursu Fiyatları Nelerdir?

Bu kısımda yabancıdilöğrenmek istiyorum ancak kursa gidecek kadar bütçeye sahip değilim diyor olabilirsiniz. Günümüzde pek çok insan bu durumdan yakınıyor. Bu durumun en büyük sebebi elbette kursların inanılmaz fiyatlar karşılığında açılıyor olması. İngilizce kursu fiyatları konusunda endişelenmeyin. Sizler de binlerce lira dökmeden İngilizce öğrenebilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü olarak herkesin İngilizce öğrenebilmesi için pek çok imkân sunuyoruz. Online olarak eğitime katılabilir ve kısa süre içerisinde İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Piyasaya göre oldukça uygun fiyatlara İngilizce öğrenmeniz mümkün. Online olması sebebiyle zaman ve mekândan tasarruf edebilirsiniz. Bu durum aynı zamanda yol masraflarınızın da olmaması anlamına gelecektir. Anadili İngilizce olan eğitmenler aracılığıyla İngilizceöğrenmenin de pek çok avantajı var. Nasıl konuşmanız gerektiğini profesyonel öğretmenler ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.  Boğaziçi Enstitüsünün profesyonel kadrosu ile herkesin profesyonel bir eğitim alması amaçlanmaktadır.

Eğitim sonrasında anlıyorum ama konuşamıyorum. Öğrendiğimi düşünüyorum ama hatırlamıyorum demeye son vereceksiniz. Enstitünün verdiği İngilizceeğitimi ile İngilizce öğrenebilirsiniz. Üstelik eğitim yüksek İngilizcekursu fiyatlarını yansıtmaz. Enstitü olarak eğitime herkesin ulaşması adına fiyatlarda oldukça uygunluk sağlıyoruz. Yabancıdil öğrenmek istiyorum diyorsanız yapmanız gereken tek şey kursa kaydınızı gerçekleştirmek. BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformu üzerinden birkaç saniyede kaydınızı yapabilirsiniz. Sonrasında istediğiniz yer ve zamanda eğitime başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüksek fiyatlı kurslara gitmenize gerek yok. Sizler de imkanlarınız doğrultusunda kısa süre içerisinde İngilizce öğrenebilirsiniz. BoğaziçiEnstitüsü sunduğu eğitim ile yaşantınızı değiştirebilir. Bunun yanı sıra sizlere pek çok yerde İngilizce biliyorum demenin imkanını sunar.

 

İngilizce Sertifikası Neden Önemlidir?

İngilizce kursu sonrasında alacağınız sertifika sizin hayatınızı değiştirebilir. Evet, evet. İnanmıyor olabilirsiniz. Pek çok kişi bu konuda endişe duyabiliyor. Hatta ve hatta İngilizcesertifikasının hiçbir işe yaramayacağını düşünenler bile var. Ancak bu oldukça yanlış bir düşünce diyebiliriz. Sertifikanın çok önemli olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu durum sektör fark etmeksizin tüm sektörleri içeriyor. Çünkü sertifika önemli bir eğitimden geçtiğinizin kanıtı. Durum böyleyken profesyonel olduğunuzu kanıtlamak adına başka bir belgeye ihtiyaç duymayabilirsiniz. İşverenler de profesyonelliğinizi bu şekilde belirleyebilir. Yani İngilizcesertifikasının başarınızın kanıtı olduğunu söyleyebiliriz. Durum böyleyken sertifikanızı CV içerisine ekleyebileceğinizi söylemeye gerek bile yok. Yüksek ihtimalle sertifikanızı CV içerisine eklediğinizde profesyonel işlerde çalışma imkânı yakalayabilirsiniz. İnanması güç gelebilir ancak durum tam olarak bundan ibaret.  Kısa bir özetle Boğaziçi Enstitüsü pek çok alanda geçerli bir sertifikaya sahip olmanızı sağlayacaktır. Üstelik uzun zamanlar harcamanıza da gerek yok.

Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden ilginizi çekecek pek çok eğitim alabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü olarak sizlere kısa süre içerisinde profesyonel bir eğitim vermeyi hedefliyoruz. İngilizce Kursu: Online İngilizce Öğrenme (Başlangıç) eğitimine katılarak sizler de kısa süre içerisinde İngilizce öğrenebilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsünün sunduğu,

Başta olmak üzere pek çok eğitim hakkında Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?